معرفی روتر بی‌سیم RT-AC3200 ایسوس

0
1899
معرفی روتر ایسوس

با افزایش کاربرد شبکه‌های بی‌سیم در محیط‌های کاری و همچنین منازل، نیاز به دستگاه‌های پیشرفته و فناوری‌های نوین در این حوزه نیز افزایش یافته است. شرکت‌های فعال در حوزه ساخت محصولات شبکه در تلاش برای برطرف نمودن نیاز کاربران با پیاده‌سازی استانداردها و فناوری‌های جدید در تلاش برای جلب نظر مخاطبان هستند. روتر بی‌سیم AC3200 یکی از محصولات جدید در این کلاس است.

جدیدترین محصول ایسوس در این خانواده، RT-AC3200، یک روتر بی‌سیم سه باند گیگابیتی است که به منظور از بین بردن مشکلات و تداخل فرکانس‌های موجود در شبکه‌های بی‌سیم امروزی طراحی و ساخته شده است. RT-AC3200 با قابلیت پشتیبانی از آخرین استاندارد بی‌سیم قادر است به طور همزمان یک شبکه را با استاندارد 802.11ac در فرکانس 5 گیگاهرتز و استاندارد 802.11n را در فرکانس 2.4 را فراهم سازد. این روتر بی‌سیم با تکیه بر فناوری Tri-Band Smart Connect به صورت خودکار عملکرد تمامی دستگاه‌های متصل به آن را بهبود می‌بخشد. به علاوه از فناوری‌های AiRadar، QoS، AiProtection و Traffic Analyzer نیز پشتیبانی میکند. با پیاده سازی این فناوری‌ها و استانداردها، روتر RT-AC3200 ایسوس عملکرد و محدوده پوشش قابل توجهی دارد و با به کارگیری استانداردهای جدید بی‌سیم میتواند برای مجتمع‌های مسکونی و سازمان‌های بزرگ که دارای مجموعه متنوعی از دستگاه‌ها هستند، عملکرد چشم گیری ارائه دهد.

معرفی روتر ایسوس

ترکیب خلاقیت و فناوری برای ساخت محصولی قدرتمند

روتر بی‌سیم RT-AC3200 ایسوس مجهز به 6 آنتن خارجی است که به طور همزمان دو شبکه 802.11ac با فرکانس 5 گیگاهرتز با ساختار سه آنتن برای ارسال و سه آنتن برای دریافت اطلاعات را در اختیار کاربر قرار میدهد. این ساختار روتر RT-AC3200 را قادر میسازد تا حداکثر به سرعت 1.5 گیگابیت بر ثانیه در هر فرکانس 5 گیگاهرتز دست پیدا کند و در مجموع سرعت آن به 2600 مگابیت بر ثانیه افزایش یابد. به علاوه با پیاده سازی فناوری Bradcom TurboQAM سرعت دستگاه در استاندارد 802.11n با فرکانس 2.4گیگاهرتز از 450 مگابیت بر ثانیه به 600 مگابیت بر ثانیه افزایش می‌یابد. به کار بردن این فناوری به روتر RT-AC3200  کمک میکند تا بتواند نرخ انتقال اطلاعات را به 3200مگابیت بر ثانیه افزایش دهد که سه برابر بیشتر از سرعت یک شبکه اترنت گیگابیتی است.

روتر بی‌سیم RT-AC3200 به فناوری AiRadar و همچنین فناوری انحصاری ایسوس در تنظیم فرکانس دستگاه برای افزایش قدرت و محدوده تحت پوشش روتر مجهز شده است تا کاربران بتوانند اتصال ایمن و با ثباتی را تجربه کنند.

 

افزایش هوشمند عملکرد تمامی دستگاه‌ها با فناوری Tri-band Smart Connect

رشد روز افزون لپ تاپ ها، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و تلویزیون‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های و گجت‌های بی‌سیم به این معناست که در یک فضای مدرن امروزی میزان پهنای باند موجود در شبکه میان دستگاه‌های متعددی تقسیم میشود. در روترهای استاندارد با افزایش تعداد دستگاه‌های بی‌سیم در یک فرکانس، دستگاه‌های قدیمی از استاندارد 802.11a/b/g/n استفاده میکنند و دستگاه‌های پیشرفته تر با استاندارد 802.11ac سرعت و پهنای باند کمتری را در اختیار خواهند داشت.

روتر RT-AC3200 از فناوری Tri-Band Smart استفاده میکند که به صورت هوشمندی باند بهینه را برای هر دستگاه و بر اساس سرعت، قدرت سیگنال و میزان اشغال هر باند انتخاب میکند. به این ترتیب کاربران مجبور نخواهند بود که در خصوص باند فرکانسی موجود تصمیم گیری کنند زیرا این کار به صورت خودکار بر عهده روتر RT-AC3200 خواهد بود. بنابراین کاربران از یک ارتباط سریعتر، و مطمئن تر برخوردار خواهند شد.

معرفی روتر ایسوس

Adptive QoS و Traffic Analyzer ابزارهای مانیتورینگ و کنترل ترافیک هوشمند

روتر بی‌سیم RT-AC3200  از امکانات قدرتمند با کاربری آسان برخوردار است که به کاربران کمک میکند تا ترافیک شبکه را برای دستیابی به عملکرد بهینه مدیریت کنند. Adptive QoS به صورت هوشمند و خودکار پهنای باند موجود را میان دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها اولویت بندی میکند و بر اساس نیاز هر کاربر پهنای باند لازم را به آن اختصاص میدهد. به این ترتیب انتقال فایلهای ویدیویی، انجام بازهای آنلاین، ارتباطات صوتی VoIP ، دانلود و جستجوی صفحات وب به بهترین سرعت و با کمترین وقفه انجام میشود.

 

Traffic Analyzer ویژگی جدید ASUSWRT است که امکان مانیتورینگ و بازبینی لحظه ای وضعیت شبکه را با قابلیت گزارش روزانه، هفتگی و ماهیانه فراهم میسازد. کاربران میتوانند میزان پهنای باند مورد استفاده توسط هر کاربر، دستگاه و یا اپلیکیشن را مشاهده کنند و همین موضوع کاهش قابل توجهی در گره‌های ارتباطی شبکه خواهد داشت. ابزار Traffic Analyzer این امکان را به والدین و یا مدیران میدهد تا بتوانند نحوه استفاده و فعالیت کاربران در اینترنت را مشاهده کنند.

معرفی روتر ایسوس

AiProtection به همراه سیستم امنیتی Trend Micro

افزایش تنوع و تعداد کاربران و دستگاه‌های بی‌سیم اهمیت حفظ امنیت اطلاعات را بیش از پیش افزایش میدهد. روتر بی‌سیم RT-AC3200 ایسوس با استفاده از AiProtection  به همراه فناوری Trend Micro مسئولیت تامین امنیت اطلاعات شبکه را برعهده دارد.  AiProtection از چهار ویژگی کلیدی برخوردار است. Router Security Scan 14 وضعیت امنیتی حساس را بررسی و تهدیدات موجود را شناسایی و روش هایی برای بهبود و برطرف کردن آن ارائه میکند.  Malicious Site Blocking از دسترسی کاربران به وب سایتهایی مشکوک و مخرب شناسایی شده جلوگیری میکند. ویژگی Vulnerability Protection از دستگاه‌های موجود در شبکه که معمولا امنیت آن‌ها مورد توجه قرار نمیگیرد از جمله دوربین ها، تلویزیون‌های هوشمند و دستگاه‌های IoT (Internet of Things) در برابر حمله‌های تحت شبکه  محافظت میکند. ویژگی Infected Device Detection and Blocking نیز از ارسال اطلاعات شخصی توسط دستگاه‌های آسیب دیده جلوگیری می‌نماید. تمامی این امکانات به صورت همزمان و با یکدیگر فعال هستند تا از اطلاعات شخصی افراد و دستگاه‌ها در برابر خطرات تحت شبکه محافظت نمایند.

ارسال یک پاسخ