دزدان 260 هزار دلاری LEGO دستگیر شدند

0
2311
دستگیری دزدان 260 هزار دلاری لگو

شاید سازنده اولیه تکه‌های پلاستیکی LEGO نیز هیچ‌گاه پیش‌بینی موفقیتی تا این سطح را برای این آجر‌های پلاستیکی مینیاتوری نمی‌کرد. محبوبیت بازی LEGO از اتاق‌های کودکان تا فیلم‌های هالیوودی و بازی‌های کامپیوتری پیشرفته گسترده شده است. پلیس آمریکا به تازگی موفق به دستگیری سارقانی شده است که محموله‌‌هایی به ارزش 260 هزار دلار از LEGO را به سرقت برده بودند.

البته مطمئنا دزدان مذکور قصد بازی‌ کردن با این مجموعه عظیم را نداشته‌اند و فروش دوباره قصد اصلی آن‌ها را تشکیل می‌داد. نخستین دستگیری در این رابطه به زنی 56 ساله در شهر نیویورک تعلق داشت که با هجوم پلیس به خانه وی مجموعه‌ای از 800 ست لگو به ارزش 59 هزار دلار به دست آمد. قصد این زن فروش این قطعات در eBay بود البته این بزرگ‌ترین سرقت در این رابطه نبود. در کشفی دیگر، از چهار شهروند فونیکس در ایالات متحده، در ابتدا 40 هزار دلار لگو و سپس محوله دیگری به ارزش 160 هزار دلار لگو کشف شد. این میزان لگو برای پر کردن سه کامیون بزرگ کافی خواهد بود. این گروه لگوهای مذکور را از فروشگاه Toys R به سرقت برده بودند

دزدان 260 هزار دلاری LEGO دستگیر شدند

تنها نگاهی به قیمت ست‌های لگو در فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند علت و انگیزه این سرقت‌ها را مشخص کند. در حال حاضر ست مجسمه آزادی که در ابتدا در سال 2000 با قیمت 200 به فروش می‌رسید در آمازون با قیمت 10 هزار دلار به فروش می‌رسد. در مثالی دیگر، ست باز نشده مجسمه ایفل در همین فروشگاه بیش از 3300 دلار قیمت دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ