Exynos i T200 گام بلند سامسونگ برای اینترنت اشیاء

0
1508
Exynos i T200 گام بلند سامسونگ برای اینترنت اشیاء

رده پروسسورهای اکزینوس سامسونگ تا پیش از این تنها در گوشی‌های موبایل و البته همین اواخر در ابزارهای پوشیدنی مشاهده می‌شد. سامسونگ اما ظاهرا قصد دارد این کلاس را گسترش داده و به همین منظور امروز محصول تازه‌ای را به نام Exynos i T200 برای به کارگیری در اینترنت اشیاء معرفی کرده است. این پروسسور جدید از دو واحد میکروکنترلی به نام‌های Cortex R4 و +Cortex-M0 تشکیل شده و از وای‌فای نیز پشتیبانی می‌کند. به گفته سامسونگ با حضور این دو میکروکنترلر نیازی به IC جداگانه برای تأمین نیازهای IoT نبوده و خود Exynos i T200 به خوبی این نیازها را تأمین می‌کند.

وای‌فای حاضر در این مدل از نوع b/g/n بوده و تنها در یک باند فرکانسی (2.4 گیگاهرتز) فعالیت می‌کند این وای‌فای هم از سوی اتحادیه وای‌فای (Wi-Fi Alliance) و هم از طرف سرویس ابری مایکروسافت Azure مجوز کارکرد برای IoT را دریافت کرده است. پشتیبانی از استاندارد IoTivity نیز قابلیت کارکرد دستگاه‌های IoT با یکدیگر را تضمین می‌کند

Exynos i T200 گام بلند سامسونگ برای اینترنت اشیاء

فناوری ساخت این چیپ‌ست 28 نانومتری بوده و سامسونگ از فرایندی به نام High-K Metal Gate یا HKMG در ساخت این مدل نام می‌برد. راه‌کارهای امنیتی این پروسسور جدید از طریف یک بلاک سخت‌افزاری جدید به نام Security Sub-System یا SSS تأمین شده که یکی از وظایف اصلی آن ارائه یک کلید منحصر به فرد برای رمزنگاری است.

سامسونگ به گفته Ben Hur معاونت بحش بازاریابی زیر مجموعه System LSI این شرکت نه تنها قصد ادامه ارائه رده پردازشگرهای Exynos در رده موبایل را دارد بلکه از این پس در رده اینترنت اشیاء و جتی اتوموبیل نیز شاهده حضور اینگونه پروسسورها خواهیم بود.

منبع

ارسال یک پاسخ