Fast Share جایگزین Android Beam برای انتقال سریع فایل

0
1380
Fast Share جایگزین Android Beam برای انتقال سریع فایل

یکی از امکاناتی که در نسخه بعدی اندروید یعنی اندروید Q از قلم افتاده بود، قابلیت انتقال فایل بر بستر وای‌فای است که از آن با عنوان Android Beam یاد می‌شود با کمک این ویژگی برای انتقال فایل‌های حجیم نیازی به اتصال اینترنت و استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان، یا استفاده از بلوتوث کند و زمان‌بر نیست و به سادگی از طریق اتصال مستقیم وای‌فای، فایل‌ها با بالاترین سرعت جابجا می‌شوند. اگر نگران حذف شدن اندروید بیم هستید خبر خوبی برای شما داریم چرا که ظاهرا گوگل قرار است این ویژگی را با گزینه‌ای تازه‌ای به نام Fast Share جایگزین کند. Fast Share ظاهرا قرار است از طریق آپدیت تازه‌ای در Play Services در اختیار کاربران قرار گرفته و در آن با ترکیبی از وای‌فای و بلوتوث، عملیات نقل و انتقال فایل صورت می‌پذیرد.

Fast Share جایگزین Android Beam برای انتقال سریع فایل

این ویژگی جدید که 9to5google و XDA-Developers نخستین بار به آن اشاره کرده‌اند در حقیقت قابلیت اشتراک‌گذاری فایل در اپلیکیشن Files by Google است که در آن کاربر برای نقل و انتقال فایل، نخست نامی برای دستگاه خود در نظر می‌گیرد و سپس با اسکن کردن اطراف خود از طریق بلوتوث، دیوایس مورد نظر برای انتقال فایل را پیدا کرده و عملیات اشتراک‌گذاری را نهایتا از طریق Wi-Fi Direct به سرانجام می‌رساند.

طبق تصاویر منتسب به Fast Share این پروتکل از یک تم تیره نیز بهره می‌برد و در آن امکان انتقال فایل به دیوایس‌های دیگر در سیستم‌عامل‌های مختلف از اندروید و کروم OS گرفته تا iOS و حتی اسمارت‌واچ‌ها نیز فراهم است. برای استفاده از این ویژگی، مثل گذشته، نیازی به اینترنت نیست و به سادگی پس از انتخاب مقصد مورد نظر و تأیید گیرنده، فرایند انتقال فایل با سرعت آغاز می‌شود.

Fast Share جایگزین Android Beam برای انتقال سریع فایل

فست‌شر طبیعتا به روشن بودن گزینه دیده شدن توسط دیگران (Visibility) نیاز دارد اما می‌توان بدون فعال بودن این گزینه نیز در صورت تأیید طرفین به دستگاه‌های دوستان، فایل ارسال نمود. فست‌شر در حال خاضر در اندروید Q نسخه بتا در گوشی‌های پیکسل در دسترس است و احتمالا برای دیگر دیوایس‌های منطبق نیز با یک آپدیت ارائه می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ