تلویزیون‌ پاناسونیک هم با فایرفاکس هوشمند شد

0
1740
تلویزیون‌های هوشمند پاناسونیک با سیستم عامل فایرفاکس

سیل تلویزیون‌ های هوشمند برندهای کره‌ای، دنیای نمایشگرهای تصویری را چند سالی است دگرگون ساخته و نه تنها سامسونگ و ال‌جی رقابت گسترده‌ای را با هم در این زمینه دارند بلکه سایر برندها نیز آرام‌آرام به این خیل می‌پیوندند. جدیدترین عضو این کلاس، تلویزیون‌ های هوشمند پاناسونیک با سیستم‌عامل Firefox OS است که به زودی در دسترس قرار می‌‌گیرند.

خبر همکاری پاناسونیک و شرکت موزیلا نخستین بار در ژانویه امسال و در نمایشگاه CES 2015 اعلام شد. ثمره این همکاری بالاخره پس از 5 ماه مشخص شد جایی‌که از این پس تلویزیون‌ های هوشمند جدید پاناسونیک با سیستم‌عامل فایرفاکس OS ارائه می‌شوند. مدل‌های دقیق تلویزیون‌های پاناسونیک با این سیستم‌عامل شامل CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 و CX680 می‌شوند که در ماه‌‌های آینده در بازارهای جهانی توزیع می‌شوند. در مورد قیمت این پنل‌های تصویری البته هنوز به صورت رسمی از سوی پاناسونیک رقمی اعلام نشده است اما مدل 50 اینچی CX700 و مدل 40 اینچی CX680 به ترتیب حوالی 1570 و 1033 دلار در فروشگاه‌های آنلاین برای پیش‌فروش قیمت‌گذاری شده‌اند.

تلویزیون‌ های هوشمند پاناسونیک با سیستم عامل فایرفاکس

تلویزیون‌ های هوشمند پاناسونیک با سیستم عامل فایرفاکس

در این رابطه Masahiro Shinada مدیریت بخش تلویزیون در مجموعه پاناسونیک ضمن اشاره به قابلیت‌های سیستم‌عامل فایرفاکس و همکاری پاناسونیک با شرکت موزیلا، تلاش این مجموعه را در جهت ساخت رابط کاربری ساده‌تر با امکان شخصی‌سازی بیشتر دانست. Andreas Gal مدیر فنی (CTO) موزیلا نیز با اشاره به دیوایس‌های مجهز به سیستم‌عامل فایرفاکس، امکان جابجایی و دسترسی ساده به محتوای شخصی کاربر از جمله اپلیکیشن‌ها٫ ویدئوها، تصاویر و صفحات وب را به عنوان مهم‌ترین نکات مثبت در همکاری موزیلا با پاناسونیک عنوان کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ