Galaxy M41 اولین گوشی سامسونگ با OLED‌ غیر سامسونگی؟

0
1744
Galaxy M41 اولین گوشی سامسونگ با OLED‌ غیر سامسونگی؟

شرکت سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده و تأمین‌کننده پنل‌های OLED کوچک در دنیاست که از آن‌ها علاوه بر گوشی‌های موبایل،‌ در تبلت‌ها و ساعت‌‌های هوشمند نیز استفاده می‌شود و حتی برند بزرگی همچون اپل نیز برای صفحه‌نمایش برخی از مدل‌های آیفون به سامسونگ وابسته است. با وجود این اما خبرهای تأیید نشده‌ای در دست است که خود شرکت سامسونگ نیز در پی یافتن یک منبع تأمین‌کننده خارجی برای تولید صفحه‌نمایش برخی گوشی‌های این شرکت است و شاید گوشی معرفی نشده Galaxy M41 اولین نمونه در این رده با پنل OLED ساخت شرکتی غیر از سامسونگ باشد.

طبق این خبرها، شریک تجاری جدید سامسونگ برای صفحه‌نمایش Galaxy M41،‌ شرکت China Star Optoelectronics Technology یا به اختصار CSOT است که تحت تملک شرکت بزرگ TCL قرار دارد. سامسونگ البته تمامی تخم مرغ‌های خود را در سبد CSOT قرار نداده و ظاهرا با شرکت چینی BOE نیز بدین منظور وارد مذاکره شده است. برخی خبرها حتی از امکان همکاری سامسونگ با BOE برای تأمین بخشی از نیاز گوشی پرچمدار Galaxy S21 در آینده نزدیک نیز خبر داده‌اند.

Galaxy M41 اولین گوشی سامسونگ با OLED‌ غیر سامسونگی؟

شرکت چینی CSOT در بازار موبایل چندان ناشناخته نیز نبوده و پیش از این دو شرکت دیگر یعنی شیائومی و موتورولا نیز به ترتیب برای گوشی‌های Mi 10 و Motorola Edge از صفحه‌نمایش‌های این برند بهره برده‌اند.

در اوائل سال جاری میلادی، اولین تصاویر منتسب به Galaxy M41 منتشر شد که آن را اسمارت‌فونی با صفحه‌نمایش تخت و بدون خمیدگی در کناره‌ها نشان می‌داد که در گوشه سمت چپ بالای آن یک حفره برای قرارگیری دوربین سلفی به چشم می‌خورد. نکته جالب در این میان به سنسور اثر انگشت در بخش پشتی تعلق دارد که با وجود OLED‌ بودن احتمالی پنل دستگاه، اندکی غیر منتظره به نظر می‌رسد. هنوز اطلاعات دیگری از این گوشی در دست نیست اما احتمالا به زودی،‌ جزییات بیشتری از آن در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ