گوشی نکسوس جدید را هواوی می‌سازد؟

0
1778
احتمال ساخته شدن نکسوس بعدی توسط هواوی

باور کردن این خبر اندکی سخت است اما اگر منابعی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم موثق باشند ظاهرا قرار است در سال آینده  یک نکسوس جدید از شرکت هواوی در بازار مشاهده کنیم. انتخاب هواوی البته هنوز رسمی نبوده و به تایید هیچ یک از طرفین نرسیده اما نشانه‌هایی، از صحت آن خبر می‌دهد. در صورت صحت خبر، هواوی تنها شرکت سازنده نکسوس‌های بعدی نیست و LG نیز در لیست قرار دارد.

خبر جدید در این زمینه در شبکه Weibo و به نقل از GizChina منتشر شده که مطابق آن، نکسوس جدید ذکر شده در ادامه سال 2015 به بازار ارائه می‌شود. همانطور که گفتیم این تنها نکسوس سال جاری نیست و گوشی دیگری نیز از ال‌جی به این جمع می‌پیوندد. منبع چینی، به نام برند مورد نظر گوگل برای قرارداد همکاری در این زمینه اشاره نکرد اما اشاره به یک نکته، وضعیت را در این زمینه روشن‌تر می‌کند. این منبع این سوال را پیش کشیده است که شرکت چینی مورد نظر در حال تصمیم‌گیری در این مورد است که آیا از چیپ‌ست‌های خود استفاده کند یا اینکه از پردازنده‌های کوالکام در این زمینه بهره ببرد. بدین‌ترتیب به این دلیل که هواوی تنها شرکت چینی در این سطح با چیپ‌ست‌های اختصاصی (Kirin) است می‌توان از هواوی بودن برند ناشناس با اطمینان بالایی سخن گفت.

گوشی نکسوس جدید را هواوی می‌سازد؟

گوشی نکسوس جدید را هواوی می‌سازد؟

در این میان Slash Gear از تصاویری در این زمینه پرده‌برداری کرده که البته واقعی نیستند اما در صورت واقعی بودن خبر اولیه، می‌توانند شمایی از نکسوس جدید ساخته شده توسط هواوی را به نمایش بگذارند. یکی از حدس‌های اولیه در مورد علت انتخاب یک برند چینی به‌عنوان یکی از دو سازنده نکسوس در سال جاری، واگذار کردن وطیفه ساخت نکسوس ارزان‌قیمت به این برند است در حالی که برند دیگر یعنی ال‌جی، نکسوس گران‌قیمت‌تر را خواهد ساخت.

منبع

ارسال یک پاسخ