گوگل فتو (Google Photo) گالری رویایی

0
2122
معرفی اپلیکیشن گوگل فتو

شرکت  گوگل در جریان کنفرانس Google I/O‌ که روز گذشته برگزار شد علاوه بر خبرهای متنوع در زمینه‌های مختلف مرتبط با سیستم‌عامل اندروید، یک اپلیکیشن تازه برای مرور تصاویر را نیز معرفی کرد. این اپلیکیشن که گوگل فتو (Google Photo) نام دارد البته چند روز پیش تقریبا به طور کامل و غیر رسمی معرفی شده بود اما این بار پس از معرفی برای دانلود در اختیار قرار دارد.

نخستین نکته مهم در مورد گوگل فتو ، وابستگی نداشتن آن به گوگل پلاس است و کاربران برخلاف برنامه پیشین گوگل در این زمینه، نیازی به ثبت نام در پلاس ندارند. امکانات متنوع و متعددی در این اپلیکیشن در دسترس قرار دارد که بک‌اپ گرفتن خودکار تصاویر روی کلاد از سایرین جذاب‌تر به نظر برسد. پیش از این در این مورد صحبت کرده‌ایم اما اینک مشخص شده که این بنرامه می‌تواند تصاویر تا سایز 16 مگاپیکسل و فیلم‌ها تا سایز فول اچ‌دی (1080p) را بدون ایجاد تغییر در کیفیت ذخیره کند و عکس‌ و فیلم‌های با کیفیت بالاتر نیز شیوه فشرده‌سازی خاصی ذخیره می‌شوند و ال حدا مکان به کیفیت آن‌ها لطمه‌ای وارد نمی‌شود. فضای ذخیره‌سازی گوگل برای کاربران در این برنامه نامحدود است.

معرفی اپلیکیشن گوگل فتو - Google Photo

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد برای اشتراک گذاشتن تصاویر به صورت مستقیم در گوگل فتو از درون این گالری گزینه تازه‌ای در نظر گرفته شده که با Get Link نامیده می‌شود. با لمس این آیکون، تصویر به صورت خودکار در کلاد ذخیره شده و سپس لینک منحصر به فردی به آن عکس در کلیپ‌بورد ذخیره می‌شود. این لینک را می‌توان به هر شخص دلخواهی ارسال کرد و گیرنده نیز بدون نیاز به Log-in می‌تواند عکس را مشاهده کرده و حتی آن را ذخیره کند. بخش جست‌وجو در این برنامه  نیز تغییرات بزرگی را به خود دیه جایی که با کمک سیستم پیشرفته تشخیص چهره، صورت افراد حتی در سنین کم نیز تشخیص داده می‌شود . سیستم جست‌وجوی محتوای محلی و گزینه Autoawesome برای ویرایش عکس بدون خارج شدن از برنامه دیگر گزینه‌های در دسترس برای گوگل فتو را تشکیل می‌دهند. ویدئوی زیر ایده بهتری از این برنامه را در اختیار قرار می‌دهد. کاربران اندروید می‌توانند این برنامه را از اینجا دانلود کنند و کاربران iOS نیز به زودی قادر به استفاده از این برنامه خواهند بود.

منبع

ارسال یک پاسخ