تبلت Project Tango گوگل 1024 دلار قیمت دارد

0
1435
تبلت پروزه تانگوی گوگل

شرکت گوگل علاوه بر فعالیت موثر و پر رنگ در زمینه‌های نرم‌افزاری، توسعه جست‌وجو و البته سیستم‌عامل اندروید، از بخش‌های پژوهشی، تحقیقاتی متعددی نیز برخوردار است که ATAP یکی از آن‌‌هاست. خروجی این بخش Project Tango‌ نامیده می‌شود که در قالب اسمارت‌فون و تبلت ارائه می‌شود. تبلت این مجموعه اینک در دسترس عموم قرار گرفته است.

ATAP یا Advanced Technology and Projects group واحد تکنولوژی گوگل به حساب می‌آید که از زمان تصاحب موتورولا توسط این برند برای گوگل به یادگار مانده است. پروتوتایپ یا نمونه‌های اولیه پروژه تانگو، اسمارت‌فون و تبلت‌های اندرویدی هستند که با دنبال کردن حرکت‌های 3D توانایی ایجاد محیطی سه‌بعدی از فضای اطراف خود خواهند بود این دستگاه‌ها البته قرار بود تنها در اختیار برنامه‌نویسان و developerها قرار بگیرد اما ظاهرا این سیاست گوگل تغییر کرده و اینک حداقل در یک مورد می‌توان خروجی پروژه تانگو را به راحتی تهیه کرد.

تبلت پروزه تانگوی گوگل

تبلت پروژه تانگو یک نمونه 7 اینچی است که بر پایه چیپ‌ست Nvidia Tegra K1 توسعه داده شده و 4 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی در آن حضور دارد. LTE، NFC، وای‌فای و بلوتوث راه‌های ارتباطی اصلی این مدل را تشکیل می‌دهند و رنگ آن نیز سفید یا مشکی است. مشکل اصلی این دستگاه قیمت بسیار بالای آن است که با 1024 دلار از گران‌قیمت‌ترین بازار به حساب خواهد آمد. این تبلت به زودی در Google Play در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ