گوگل با Drone اینترنت وایرلس را به کاربران می‌رساند

0
2000
ارسال اینترنت از آسمان توسط drone ها بوسیه گوگل

دریافت اینترنت پر سرعت از آسمان دست کمی از یک رویای ناتمام ندارد. گوگل اما ظاهرا این رویا را جدی گرفته و در صدد است تا در آینده این اینترنت را با کمک Droneهایی که انرژی خود را از خورشید تامین می‌کنند در دسترس کاربران در زمین قرار دهد. براساس گزارشی که در این زمینه امروز منتشر شد این عملیات بخشی از پروژه SkyBender به حساب می‌آید.

در این پروژه قرار است سیگنال‌های رادیویی موسوم به Millimeter Wave از چندین Drone در حال پرواز پیرامون زمین دریافت شود. سیگنال‌های مورد استفاده در این پروژه نوعی هستند که برای استفاده در سیستم 5G مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند و سرعت آنها در حالت نظری تا 40 بار سریع‌تر از سیگنال‌های امروزی 4G LTE است جایی‌که می‌توان روی دانلود چند ثانیه‌ای یک فیلم توسط این فناوری در آینده حساب کرد. این فناوری البته بدون مشکل هم نیست و در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل آن به  مسافت قابل طی شدن توسط سیگنال‌های Millimeter Wave تعلق دارد چرا که این سنگنال‌ها تنها می‌توانند یک دهم مسافتی که یک سیگنال 4G LTE طی می‌کند را طی کنند البته این مشکل نیز با کمک Drone بلند پرواز و ارسال گونه خاصی از سیگنال‌ها به سوی زمین قابل حل خواهد بود.

ارسال اینترنت از آسمان توسط drone ها بوسیه گوگل

پروژه SkyBender توسط همان گروهی در مجموعه گوگل در حال توسعه است که پیش از این در پی ارائه اینترنت توسط بالون‌‌های معلق در لایه Stratosphere اتمسفر آسمان بودند. Droneهای مورد استفاده در این پروژه توسط شرکت Titan Aerospace ساخته می‌شود که در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد و اینک Google Titan نامیده می‌شود.

مشابه این پروژه در بخش تحقیقاتی Darpa ارتش آمریکا نیز پیش از این به کار گرفته شده است. در این پروژه در سال 2014 از Droneها برای تامین اینترنت وایرلس پر سرعت با نرخ تبادل 1Gbps برای نیروهای نظامی نیازمند به ارتباط اینترنتی امن برای تبادل اطلاعات و تماس استفاده شده بود.

منبع

ارسال یک پاسخ