تیم Google X آینده باتری را متحول می‌‌کند

0
1622
متحول شدن آینده باتری توسط Google X

یکی از قسمت‌های کمتر توسعه یافته در یک گوشی موبایل پیشرفته، بخش باتری آن است و هنوز با وجود پیشرفت‌های بزرگ در سایر قسمت‌ها، باتری دستگاه یکی از محدودیت‌‌های مهم در یک موبایل یا تبلت به حساب می‌آید. در یک گزارش تازه مشخص شده است که شرکت گوگل از سال 2013، تیم کوچکی را به بررسی و توسعه راه‌حل‌های جدید در این زمینه گمارده است.

این تیم که از آن با عنوان Google X یاد می‌شود در سال 2013 به رهبری یکی از متخصصان پیشین باتری در شرکت دکتر Ramesh Bhardwaj شکل گرفت و علاوه بر Ramesh Bhardwaj سه مهندس دیگر نیز در آن حضور داشته‌اند. یکی از هیجان‌انگیزترین ایده‌‌های مطرح شده توسط تیم Google X ، باتری‌های حالت جامد یا solid-state است که در ماده شیمیایی سیال حاضر در باتری‌های معمول با ماده جامدی تعویض می‌شود که جریان الکتریکی را از خود عبور می‌دهند. بدین‌ترتیب باتری‌های کوچک‌تر و ایمن‌تری برای دیوایس‌های پرتابل نظیر موبایل یا تبلت شکل می‌گیرد که می‌توان آنها را به صورت لایه‌لایه و ورقه‌ورقه تولید کرد. بدین‌ترتیب می‌توان از این باتری‌های جدید در دیوایس‌های انعطاف پذیر (بطور مشخص پوشیدنی‌ها) استفاده کرد و حتی آنها را (بدلیل آلودگی کمتر) در بدن انسان کار گذاشت. نسل بعدی Google Glass یکی از محتمل‌ترین کاربردهای این باتری در آینده خواهد بود که به عنوان نمونه امکان پخش ویدئو در زمان طولانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. لنز چشمی اندازه‌گیر گلوکز گوگل دیگر کاربرد این فناوری خواهد بود.

متحول شدن آینده باتری توسط Google X

لری پیج در سال 2013 از باتری موبایل به‌عنوان مسئله‌ای بزرگ (huge issue) یاد کرد که ظرفیت‌های بسیار بالایی برای ساخت و ابداعات جدید و بهتر کردن تجربه کاربری خریداران داشت.

منبع

ارسال یک پاسخ