دستکشی برای لمس دنیای مجازی

0
1087

واقعیت مجازی یا Virtual Reality چند وقتی است که بهحوزه‌های مختلف از جمله دوربین‌های تصویربرداری و صفحات کامپیوتر راه یافته است؛ در این رخداد با استفاده از المان‌های فیزیکی محیط، تصاویری مجازی و غیر واقعی ایجاد می‌شود که واقعیت افزوده یا AR نیز در همین رده قرار می‌گیرد. اینک یک پروژه کیک‌استارتری دستکشی برای لمس این واقعیت ابداع کرده است.

اسم این شرکت چینی Dexta و نام پروژه جدید آن‌ها Dexmo نام دارد. ایده اصلی این دستکش لمس فیزیکی اشیا غیر واقعی در دنیای مجازی است که در صورت تحقق ایده بسیار جذابی به حساب می‌آید. این پروژه که هم‌اکنون در کیک‌استارتر برای تهیه بودجه به سر می‌برد برای نهایی شدن به 200 هزار دلار نیاز دارد که در زمان نوشتن این متن به حوالی 40 هزار دلار دست پیدا کرده و با توجه به زمان 27 روزه باقی مانده به نظر قادر به دستیابی به رقم نهایی است.

شکل ظاهری این دستکش بیشتر به فیلم‌های تخیلی شباهت دارد و قسمت‌های مختلف آن روی تمامی 5 انگشت دست قرار می‌‌گیرد. از این دستکش دو مدل کلاسیک و F2 معرفی شده که نمونه F2 امکانات بیشتری از جمله حس لمس شدن و بازخورد ارائه می‌دهد.

dexmo-01

جالب‌ترین قابلیت احتمالی این عینک لینک شدن آن با عینک واقعیت افزوده Oculus Rift خواهد بود نکته‌ای که البته هنوز به آن اشاره‌ای نشده است. قیمت این دو مدل در صورت ارائه به بازار 65 دلار برای نسخه کلاسیک و 179 دلار برای نسخه F2 است.

منبع

ارسال یک پاسخ