قیمت واقعی آی‌فون‌ها و گلکسی‌ Sها چقدر است

0
5073
قیمت هریک از قطعات داخلی آیفونها و گلکسی اس ها

هر ساله با حضور آی‌فون‌های جدید اپل و گلکسی Sهای سامسونگ جنگ بین این دو برند آغاز شده و هریک دیگری را متهم به نقص حقوق ثبت اختراع خود می‌کند. در این میان هر دوی این مدل‌ها در چند سال گذشته از جمله پر فروش‌ترین اسمارت‌فون‌ها به حساب آمده‌اند. اما به راستی قیمت واقعی این مدل‌ها چقدر است. برای پاسخ به این سوال قیمت تک تک اجزای دستگاه محاسبه شده‌اند.

قیمت در نظر گرفته شده برای مدل‌های جدید خانواده آی‌فون و گلکسی اس همواره رقمی فراتر از 600 تا 700 دلار بوده و در پاره‌ای از مواقع حتی از 900 تا 1000 دلار نیز فراتر می‌رود اما در صورت محاسبه قیمت واقعی تک تک اجزای حاضر در یک آی‌فون یا گلکسی اس به رقم بسیار کمتری دست پیدا می‌کنیم. به تازگی نموداری در این زمینه توسط IEEE Spectrum تهیه شده که قیمت دقیق تمامی آی‌فون‌ها از مدل 3G تا به امروز و خانواده گلکسی اس از Galaxy S تا Galaxy S5 در آن دیده می‌شود. گران‌ترین آی‌فون در این لیست به آخرین نسخه یعنی iPhone 6 تعلق دارد که با 228.07 دلار از iPhone 5S با قیمت 211.5 دلار بسیار گران‌تر است. این شرایط با شدت کمتری در Galaxy S5 نیز تکرار شده جایی‌که این مدل 215.44 دلاری با اندکی اختلاف نسبت به هزینه 214.54 دلار صورت گرفته برای Galaxy S4 گران‌ترین مدل این خانواده به حساب می‌آید.

قیمت هریک از قطعات داخلی آیفونها و گلکسی اس ها

در دو جدول زیر در ابتدا قیمت هر قطعه براساس درصد تاثیرگذاری آن در رقم نهایی به نمایش گذاشته شده و در جدول دوم نیز هر قسمت براساس قیمت آن در نمودار مرتب شده است.

قیمت هریک از قطعات داخلی آیفونها و گلکسی اس ها

قیمت هریک از قطعات داخلی آیفونها و گلکسی اس ها

منبع

ارسال یک پاسخ