از ویندوز 10 راضی‌ نیستید به ویندوزفون 8.1 باز گردید

3
3446
بازگشت از ویندوز 10 به ویندوزفون 8.1

چندی پیش نسخه Technical Preview از سیستم‌عامل ویندوز 10 برای برخی مدل‌های خانواده لومیا منتشر شد و کاربران متعددی نیز این نسخه از سیستم‌عامل را روی گوشی‌های خود نصب کردند. از آنجایی که این ورژن با باگ‌های مشخصی همراه است طبیعی خواهد بود که پس از فروکش‌ کردن هیجان‌های اولیه بخواهید بار دیگر به ویندوزفون 8.1 برگردید. این آموزش به همین علت طراحی شده است.

خوشبختانه مایکروسافت با اشراف بر این موضوع، راه‌حل ساده و سرراستی را برای داون‌گرید به ویندوزفون 8.1 ارائه کرده است. در این راه‌حل تنها شامل گوشی، کابل USB، یک کامپیوتر دارای ویندوز و برنامه Windows Recovery Tool است. در این عمل تمامی اطلاعات شما پاک می‌شود بنابراین قبل از انجام آن از تمامی اطلاعات فعلی خود نسخه پشتیبان روی حافظه Micro SD‌ تهیه کنید.

پس از این مرحله پس از گرفتن نسخه پشتیبان و نصب برنامه Windows Recovery Tool روی کامپیوتر، اقدام به اتصال گوشی به PC کنید. در این مرحله گوشی باید به‌صورت خودکار در کامپیوتر شناسایی شود در غیر ایتصورت گوشی را از کامپیوتر جدا کرده و گزینه My phone was not detected در پایین صفحه را کلیک کرده و مراحل آن را دنبال کنید.

بازگشت از ویندوز 10 به ویندوزفون 8.1s

 

در نهایت پس از آنکه موفق به شناسایی گوشی در کامپیوتر شدید روی نام آن در نرم‌افزار کلیک کنید. در صفحه به نمایش درآمده ورژن نرم‌افزاری گوشی نشان داده می‌شود. در این حالت باید روی گزینه reinstall‌ کلیک کنید. پس از این مرحله صفحه‌ای برای یادآوری لزوم گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات روس صفحه‌نمایش داده می‌شود. روی Continue‌ کلیک کرده و منتظر دانلود و نصب فیرم‌ویر مناسب توسط برنامه باشید. توجه داشته باشید که در این مرحله نباید اتصال گوشی و کامپیوتر را قطع کنید. در نهایت با به پایان رسیدن این پروسه، عبارت Operation successfully completed روی صفحه ظاهر می‌شود و همه چیز بار دیگر به ویندوزفون 8.1 باز می‌‌گردد.

3 دیدگاه

  1. سلام..
    من ویندوزم از اول ۷ بود و بدون اینکه از ویندوزم بکاپی بگیرم و بدون بروزرسانی و عدم داشتن اینترنت برای بروزرسانی انلاین مجبور شدم از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ تعویض ویندوز بدم ولی بخاطر یسری مشکلات واقعا ویندوز ۱۰ برام ن چندان زیاد جالب نبود و دگ نتونستم ب ویندوز۷ تعویض ویندوز بدم ،مجبور شدم ویندوز۸٫۱ نصب کنم ولی بعدش هرکاری کردم ب ۷ برگردم با پیغام صفحه ابی روبرو شدم. الان ویندوزم همون ۸٫۱ هست هرکاری میکنم نمیتونم به۷ برگردم. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چیکار باید انجام بدم ک بتونم دوباره ب ویندوز ۷ برگردم. خواهش میکنم توضیحالت لازم رو بیان کنید.باتشکر….

    • ضمن اینکه مطلب بالا به تعویض ویندوز ۱۰ موبایل به ویندوزفون ۸٫۱ است در این مورد به خصوص در صورتی که اطلاعات درایوی که ویندوز در آن است را به جای دیگری انتقال دهید و سپس با استفاده از دیسک ویندوز ۱۰ اقدام به بوت کردن کامپیوتر کرده و سپس مراحل نصب را تنها تا فرمت کردن درایو ویندوز فعلی ادامه دهید حال با یک بار ریست کردن عملیات نصب را با دیسک ویندوز ۷ مجددا تکرار کنید به احتمال فراوان نتیجه می‌گیرید. مهم‌ترین نکته در این میان تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات فعلی است.

ارسال یک پاسخ