کالبد‌شکافی چینی: هواوی P9 آسان تعمیر می‌شود

0
2503
امتیاز 7 از ifixit برای هواوی p9

از معرفی رسمی جدیدترین پرچمدار هواوی یعنی مدل P9 مدت بسیار کوتاهی می‌گذرد. در این فاصله سایت تعمیرات و بازگشایی دیوایس‌های الکترونیکی،‌ iFiixit طبق معمول اقدام به بازگشایی این دیوایس و دسترسی به قطعات داخلی آن کرده است. امتیازی که P9 در این میان به دست آورده نمره 7 از 10 است که نشان‌دهنده درصد بسیار بالایی از تعمیر پذیزی و بازگشایی خواهد بود.

این روزها با فلزی شدن و یک تکه شدن طراحی بدنه گوشی‌های موبایل با وجود ظرافت و زیبایی بیشتر در ظاهرا دستگاه، نگرانی کاربران از چگونگی تعمیر گوشی‌ها نیز افزایش یافته است. Huawei P9 اما با وجود ظاهرا یک پارچه آن،‌ آنطور که iFixit نشان می‌دهد گوشی چندان مشکلی در بازگشایی و تعمیر نیست. در این سایت که نمره 1 به معنای سخت‌ترین تعمیر و بازگشایی و نمره  10 به معنای آسان‌ترین است، Huawei P9 موفق به کسب امتیاز 7 شده که آن را در کنار iPhone 6s با امتیاز مشابه قرار می‌دهد این در حالی ست که یکی از رقبای این گوشی یعنی خانواده Galaxy S7 سامسونگ در این آزمون به امتیاز 3 رسیده که تعمیر و بازگشایی بسیار مشکل‌تری را نشان می‌دهد.

امتیاز 7 از ifixit برای هواوی p9

آسان بودن بازگشایی Huawei P9 به دلیل استفاده از ساختار ماژولار با کنتاکت‌های فنری و حداقل استفاده از مواد چسبنده رخ داده و با وجود استفاده از پیچ‌های 5 پره خاص که نیاز به پیچ‌گوشتی‌های متفاوت را طلب می‌کند اما به عنوان نمونه باتری را به آسانی می‌توان جدا کرد. تنها قسمت مشکل‌آفرین در این میان صفحه‌نمایش است که برای دسترسی به آن تقریبا باید تمامی قطعات گوشی را باز کرد. ضخامت اندک ماژول دوربین که مانع از بیرون‌زدگی آن از مجموعه دستگاه می‌شود دیگر نکته قابل اشاره در این میان است.

منبع

ارسال یک پاسخ