IBM و خرید 34 میلیارد دلاری Red Hat

0
1073
IBM و خرید 34 میلیارد دلاری Red Hat

شرکت IBM روز گذشته اعلام کرد که این شرکت کمپانی نرم‌افزاری Red Hat را به قیمت 34 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. هدف اصلی این خرید آنگونه که از منابع این خبر بر می‌آید توسعه و گسترش IBM در بازار پردازش ابری در بین مشتریان سازمانی است. Red Hat خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه نرم‌افزاریهای اوپن سورس یا متن باز برای مشتریان سازمانی با تمرکز روی پردازش ابری و سرورهای لینوکس توصیف می‌کند. Red Hat در سال 2012، اولین شرکت ارائه‌کننده نرم‌افزارهای اوپن سورس نام گرفت که درآمدی فراتر از 1 میلیارد دلار را ثبت کرده است و با قرارگیری آن در زیر مجموعه IBM،‌ این اعتبار اینک به این شرکت منتقل می‌شود.

در بیانیه منتشر شده از طرف IBM در این زمینه به گسترش کسب و کار پردازش ابری و توسعه مشتریان سازمانی این شرکت به صورت مشخص اشاره شده است. در همین رابطه Ginni Rometty مدیرعامل و ریاست شرکت IBM می‌گوید: اکثر کمپانی‌ها امروزه تنها 20 درصد در تجربه کلاد پیشرفت داشته‌اند و برای کم کردن هزینه‌ها از توان پردازشی سایرین استفاده می‌کنند اما این 80 درصد دیگر است که ارزش واقعی یک کسب و کار را تعیین کرده و باعث رشد می‌شود. همچین Jim Whitehurst رسایت و مدیرعامل Red Hat نیز قرارگیری این شرکت زیر پوشش IBM را عاملی برای دسترسی این مجموعه به مخاطبان بیشتر عنوان کرده و از حفظ «تعهد بی‌نظیر رد هت به نوآوری متن باز» توسط IBM سخن گفته است.

به گفته رویترز، این قرارداد، بزرگ‌ترین خرید IBM‌ تا به امروز به حساب آمده و CNBC نیز ضمن برشمردن مشکلات IBM در سال‌های جاری برای رقابت با بزرگان دنیای کلاد یعنی مایکروسافت و اپل، این خرید را تلاشی برای حل این مشکلات برشمرده است. IBM که زمانی با کامپیوترها و لپ‌‌تاپ‌های این برند شناخته می‌شد از چند سال پیش چرخش بزرگی را در فعالیت خود صورت داده و بیشتر روی رده سازمانی و سرویس‌های میزبانی وب متمرکز شده است.

منبع

ارسال یک پاسخ