شبکه نسل چهار ایرانسل به طور رسمی در قم

0
1059
نسل چهارم اینترنت ایرانسل

شبکه نسل چهارم تلفن همراه 4G/LTE صبح روز چهارشنبه، نهم اردیبهشت ماه سال 94، طی مراسمی با حضور مدیران ارشد ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات هتل خورشید قم برای مشترکان این شهر به صورت رسمی راه‌اندازی شد، تا این شهر علاوه بر نسل سوم تلفن همراه، تحت پوشش فناوری LTE نیز قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، تا پیش از این در استان قم، شهر قم، و اماکنی چون جمکران، جادۀ تهران-قم، و جادۀ قم-اراک تحت پوشش نسل سوم اینترنت همراه قرار داشتند، که با بهره برداری از آخرین نسل اینترنت همراه (4G / LTE) در شهر قم این شهر علاوه بر نسل سوم، تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه نیز قرار گرفت.

پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه و ارائه موفقیت‌آمیز خدمات 3G باند پهن همراه در بیش از 270 شهر و دهستان کشور و در تمامی استان‌های ایران توسط ایرانسل، شبکه 4G/LTE  به‌عنوان آخرین نسل فناوری ارتباطی حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران و توسط ایرانسل در آخرین روز آبان ماه ۹۳ در مشهد مقدس راه‌اندازی شد و با توسعه شبکه، امروز در شهر قم نیز  به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

در حال حاضر، سرویس 3G ایرانسل دربیش از 270 شهر و دهستان در تمامی 31 استان کشور راه اندازی شده و شبکه 4G ایرانسل نیز در بیش از 60  شهر ایران در دسترس است.

ایرانسل در استان قم

مدیرعامل ایرانسل درباره وضعیت خدمات این اپراتور در استان قم گفت: در حال حاضر 4 شــهر و منطقه در استان تحــت پوشش شبکۀ 3G ایرانسل قرار دارند و شهر قم و منطقه‌ی جمکران به عنوان مرکز استان و زیارتگاه بسیاری از مسلمانان جهان تحت پوششG 4 ایرانسل نیز قرار گرفته اند.

راه اندازی اینترنت نسل چهارم ایرانسل در قم - شبکه نسل چهار ایرانسل

دزفولی درباره‌ی ضریب شاخص‌های ICT در استان قم گفت : استان قم پنجمین استان ایران از نظر شاخصهای ITU درتوسعۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات است؛ و این استان هفتمین استان ایران از نظر ضریب نفوذ کاربر اینترنت است. وی همچنین تصریح کرد : استان قم نهمین استان ایران از نظر تعداد کاربر اینترنت همراه است و ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان قم بالاتر از میانگین کشور است. مدیرعامل ایرانسل در ادامه درباره‌ی عملکرد ایرانسل در استان قم ادامه داد : ایرانسل در این استان 6 شهر، 80 روستا، 548 کیلومتر از جاده‌های فرعی و اصلی تحت پوشش خدمات این اپراتور است و ایرانسل بیش از 480 هزار مشترک در قم دارد. دزفولی همچنین گفت ایرانسل در قم  128 BTS دارد که منجر به پوشش 99 درصدی  جمعیتی ایرانسل در استان می شود. میزان تخفیف مکالمه در طرح جزیره هوشمند ایرانسل نیز 90 درصد بوده است.

دزفولی ادامه داد قم  بیش از250 هزار کاربر اینترنت پهن باند ثابت (ADSL , WiMAX) و بیش از 159 هزار کاربر اینترنت همراه دارد. همچنین بیش از 36 درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت و بیش از بیش از 93 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان محاسبه شده است.

مدیر عامل ایرانسل با بیان این مطلب افزود : این آمار در حالی است که قم استانی است با بیش از 11 هزار  کیلومتر مربع که بیش از 1/2میلیون نفر جمعیت دارد، و پنجمین استان از نظر تراکم جمعیت به حساب می‌آید و با پذیرایی بیش از 20 میلیون گردشگر مذهبی پایتخت نشر فرهنگ تشیع و علوم قرآنی در جهان است که بیش از 130 هزار دانشجو و طلبه نیز در آن زندگی می‌کنند یا تردد دارند.

ارسال یک پاسخ