راهنمای خرید لپ تاپ

1754
3435

دنیای رو به جلوی امروزه ما را وادار نموده است که همواره و در همه جا به اطلاعات و منابع مهم مورد نیازمان ، دسترسی داشته باشیم  و بالطبع، مظهر این دسترسی به منابع اطلاعاتی که همانا کامپیوتر ها باشند نیز  میبایست همواره در دسترس باشد از اینجاست که یکی از مظاهر تکنولوژی مدرن ، یعنی لپ تاپ ها ظهور میکنند. شاید بعنوان یک بیننده در هنگام مواجهه با خرید این دستگاه ، تنها فاکتور مهم در حهت خرید آن را قیمت دستگاه بدانید ولی در مقام خریدار اوضاع کاملا تفاوت میکند. در این مقاله سعی دارم با معرفی ویژگی های یک محصول برتر به معرفی بهترین های حال حاضر ایران در رده های مختلف کاربردی و قیمتی بپردازم.

شاید در دنیای دیجیتال هیچ محصولی تا به این اندازه دارای تنوع و بازاری کاملا متنوع و در عین حال تشنه نباشد که در دنیای لپ تاپ ها جریان دارد.(البته در خارج از مرزهای ایران این مساله در مورد کامپیوترهای Desktop معمولی نیز کاملا مصداق دارد چون بعنوان مثال در آنجا خریدار بدنبال فلان CPU یا فلان Main نمی گردد بلکه یکراست به بازار رفته یک کامپیوتر سونی ، دل ، اچ پی و… را خریده و به خانه می آورد و بی دغدغه دردسرهای سخت افزاری، خریدی آسان و در عین حال مطمئن را انجام میدهد)
بازار بزرگ لپ تاپ ها آنچنان متنوع است که اگر قصد خرید یک لپ تاپ را دارید و هنوز چیزی را انتخاب نکرده اید به شما پیشنهاد میکنم اصلا و به هیچ وجه به بازار نروید چون کاملا در دریای  مدلهای مختلف از مارک های متنوع غافلگیر شده و غیر ممکن است انتخاب صحیحی را انجام بدهید. برای راحتی انجام یک انتخاب مناسب میخواهم خریداران را از لحاظ انتظاری که از دستگاه خود دارند به 4 دسته تقسیم کنم:
۱- افراد عادی که انتظاراتشان از نوت بوک، به مواردی همچون برنامه های ویرایش متن ، برنامه های حسابداری ، استفاده از اینترنت ، نگه داری اطلاعات و مواردی از این دست محدود میگردد(که فکر میکنم درصد بالائی از نوت بوک داران از این دسته هستند)
۲- افراد طراح (که سر و کار زیادی با برنامه هایی همچون Photoshop ، Premier و از این دست  دارند) و همچنین افراد خوره بازی، که حتی در هنگام  خواب نیز نمی توانند از محبوبشان جدا شوند!
۳- مدیران ، پشت میز نشینهای مایه دار و کلا کسانی که معمولا زیاد جابجا نمیشوند (و البته هزینه کردن به سبک بسیار مایه دارانه برایشان اصلا خیالی نیست !)
۴- افرادی که فاکتور وزن و حجم برایشان از حداکثر اهمیت برخوردار است (Ultra Portable User)

خب همین حالا گروه خودتان را انتخاب کنید چون در ادامه باز هم در درون این گروه ها به دسته بندی میپردازیم:
دسته اول یا افراد عادی را از چند لحاظ میتوان دوباره گروه بندی کرد مثلا از لحاظ هزینه جهت خرید نوت بوک: این دسته از دانشجویان آس و پاس شروع میشود و طیف آن تا مایه دارهائی که رنگ نوت بوکشان را با رنگ پاپیون سگ شان ست میکنند ادامه دارد! (که مختص این رده هم نیست ولی در این رده کمی پررنگ تر است) .
در این دسته مشخصات نوت بوک ها حداکثردر محدوده متوسط قطعات قرار دارد (و این صرفا به آن معنی نیست که قیمت آنها هم لزوما در رده متوسط قرار داشته باشد) و مشخصات آنها را باید در لیست زیر جستجو کرد :
CPU: در اینجا از مدلهای ارزان قیمت تک هسته ای AMD تا مدل های نه چندان قدیمی Pentium M را میتوان یافت. البته در این میان شاید به چندین مدل سنت شکن نیز بر بخورید که از مدل های جدید تری استفاده کنند.
Monitor: در اینجا صفحه های نمایش از 15.4 اینچ به بالا بیشتر به چشم می خورند چون همانگونه که میدانید رابطه میان اندازه صفحه نمایش و قیمت لپ تاپ یک رابطه معکوس است(هرچه کوچک تر گران تر).
Drive: معمولا یک درایو Combo و شاید اگر هم خوش شانس باشید یک DVD Writer به تورتان بخورد.
از سه مورد بالا که که بگذریم تقریبا بقیه مشخصات در سایر رده بندی ها هم دیده میشود ولی یک نکته مهم که شاید در نگاه اول به چشم نیاید و در این رده بسیار پر کاربرد هم مینماید وجود امکانات ارتباطی نظیر کارت خوان ، Wi-Fi و Bluetooth در دستگاه است که حتما در مورد آن دقیق باشید.
لپ تاپ های این رده از حدود 600 هرار تومان تا یک میلیون و چهار صد هزار تومان گستره قیمت دارند.
یک پله بالاتر از این دسته گروه نوت بوک های طراحی و گیم قرار دارد که از لحاظ قیمت از رده پیشین گرانترند. در اینجا اولویتها با گروه قبل تفاوت میکند جائیکه وجود یک کارت گرافیک قوی به همراه یک حافظه (RAM) بالا کاملا یک امر مهم میباشد. وجود یک صفحه نمایش عریض (WXGA) با کیفیت بالا نیز مطمئنا از ملزومات کار است.
امکانات ارتباطی این دسته نیز میبایست بسیار بالا باشد  بعنوان مثال کارت LAN ، کارت خوان ، بلوتوث و Wi-Fi از امکانات استاندارد این سری هستند.
قیمت های این رده نیز از حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان تا حدود چهار میلون تومان پراکنده است.
در رده سوم، لپ تاپ هائی قرار دارندکه به سختی بتوان بر آنها اسم نوت بوک نهاد و کارائی و سخت افزار های حرفه ای آنها قابلیت قرار دادن آنها در رده دسک تاپ ها را به آنها میدهد تا جائیکه به آنها لقب Desktop Replacement (جایگزین دسک تاپ) را داده اند و جابجا کردن آنها بیشتر به یک شوخی شبیه است چون در اینجا صحبت از یک غول 8 تا 9 کیلوئی است تا یک لپ تاپ نازک نارنجی !
و اما درست در نقطه مقابل دسته اخیر کوچولوهائی قرار دارند که اگر ندانیم، شاید آنها را با یک MP3 Player حرفه ای اشتباه بگیریم چون حداکثر ابعاد صفحه نمایش این همراه های کوچک 4.3 اینچ است و در آنها خبری از درایو نوری هم نیست و مجبور به استفاده از External درایو ها هستیم ولی در عوض اینگونه مدل ها چنان آزادی عملی به کاربر میدهند که بیشتر از آن قابل تصور نیست: به عنوان مثال وزن اینگونه نوت بوک ها در حداکثر خود از 500 گرم تجاوز نمی کند و مدل های 250 گرمی آن هم موجود است و این در حالی است که مشخصات آنها هم چندان پائین نیست مثلا مشخصات  کلیدی یکی از پرطرفدارترین این نوت بوک ها به این شرح است:
CPU: Intel Core Solo 1.2 GHz
RAM  : 512 MB DDR 2
HDD : 30 GB
که این مدل دارای بلوتوث ، وای فای و دوربین نیز می باشد . پس می بینیم که در این رده بیشتر از اینکه در نگاه اول به چشم می آید امکانات فراوان گنجانده شده  که البته در حد یک رفع نیاز ضروری در جائیکه امکان حمل یک لپ تاپ معمولی را نداریم بسیار کارامد می نماید.
همانگونه که حدس میزنید قیمت این رده نیز به نسبت لپ تاپ های معمولی بسیار گرانتر است و از حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان شروع می شود و گستره آن به بالای دو و نیم میلیون هم میرسد.

خب حالا که نیازهایمان برای خرید نوت بوک را مشخص کردیم نوبت به آن میرسد که به بازار سری بزنیم و ببنیم برای رفع این نیاز ها شرکت های مختلف دارای چه امکاناتی هستند.
بازار نوت بوک از آنچنان کششی برخوردار است که تقریبا هر شرکتی که شما فکرش را بکنید دارای مدلی در این بازار است: از وایوهای سونی(WAIO) بگیرید تا تازه وارد این عرصه یعنی گیگابایت. پس در ابتدا لازم میدانم در مورد هرکدام از این برندها بسیار مختصر توضیحی بدهم:

الف) Vaio Sony : که معرف همه دوستان میباشد . دارای کیفیت های بسیار بالا از لحاظ ساخت، قیمت های نسبتا بالا ، باتری های نه چندان خوب و بجز دو سه مدل بسیار گران هیچکدام کارت گرافیک جدا ندارند. شرکتهای عرضه کننده اصلی وایو در ایران عبارتند از : امرتات ،نقش ، رایانه همراه و دو سه شرکت نچندان مطرح دیگر .

Vaio Sony Laptop

ب)Dell : شرکت بزرگ دل در سالهای اخیر لقب بهترین (و شاید بهتر است بگوئیم پر فروش ترین) لپ تاپ های متوسط (از لحاظ قیمتی) را به خود اختصاص داده است که از لحاظ کیفیت و قیمت یک تعادل متناسب برقرار کرده است شرکت های عرضه کننده دل در ایران عبارتند از :هستی ، پارسیان ، دیجیتال و چند تای دیگر.

Dell Inspiron 6400

پ) Toshiba : این شرکت ژاپنی (؟) نیز در زمینه تولید لپ تاپ ید طولائی دارد بطوریکه گستره مدل های آن بسیار زیاد است و در این زمینه طرفداران خود را نیز دارد (به شخصه آن را توصیه نمی کنم!) شرکت های عرضه کننده آن در ایران عبارتند از : نقش ، رایانه همراه  و پارسیان.

ت) Lenovo : شرکت IBM را که به خاطر دارید؟ لنوو از این پس لپ تاپهای IBM را با این مارک جدید به بازار عرضه میکند. مشخصه این کامپیوتر ها طراحی های نچندان دلچسب ولی کیفیتهای بسیار بالا بهمراه قیمتهای نسبتا بالا باازای مشخصات متوسط است که اگر به شکل ظاهری اهمیت نمیدهید Lenovo برای شما ساخته شده است. شرکت های توزیع کننده این لپ تاپ در ایران عبارتند از :نقش و هستی.

Lenovo Laptop

ث) HP : این برند شاید تنها تولید کننده عمده لپ تاپ های با پردازنده AMD می باشد و به همین خاطر قیمت تمام شده آنها به نسبت سایرین بسیار کمتر است که فاکتور خوبی است ولی چون مصرف برق این پردازنده ها  به نسبت پردازنده های دو هسته ای اینتل ، بیشتر است لذا از عمر باتری کمتری برخوردارند(دقت کنید فقط دو هسته ای ها برق کمتر مصرف میکنند و مثلا مصرف یک پردازنده P4 بسیار بیشتر از  AMD دو هسته ای میباشد).البته این به آن معنی نیست که HP لپ تاپ با پردازنده اینتل ندارد. شرکت هستی عرضه کننده HP در ایران می باشد.

ج) Fujitsu Siemens: این اتحاد ژاپنی آلمانی که در عرضه موبایل کاملا به بن بست رسید این بار در عرضه لپ تاپ موفق مینماید لپ تاپ های این شرکت به دو دسته عمده : Amilo ها و  Lifebook ها دسته بندی میشوند که اولی لپ تاپ های متوسط با قیمت پائین و دیگری سری حرفه ای نوت بوک های این شرکت است. هستی ارقام کامپیوتر و بهین تکنولوژی از شرکت های ارائه دهنده این برند هستند.

نوت بوک های دیگر موجود در بازار به همراه گارانتی های معتبر آنها به اختصار عبارتند از :

Asus با گارانتی دیجیتال، Acer با گارانتی رسام موج ، Panasonic با گارانتی  نقش ،گیگابایت با گارانتی آواژنگ و چندین برند دیگر که شاید حتی به گوش تان هم نخورده باشد.

البته به برندهای تولید کننده لپ تاپ میبایست یک برند کاملا متفاوت با بقیه چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ قیمتی اضافه کرد و آن چیزی نیست مگر لپ تاپ های بسیار زیبای iMac از کمپانی Apple که دارای سیستم عامل Mac OSx میباشند که از زمین تا آسمان با ویندوز تفاوت دارد و اگر به سرتان زد از این مدل ها خرید کنید حتما یک بار این سیستم عامل را امتحان کنید(البته جدیدا قرار است امکان نصب ویندوز بر روی Mac هم فراهم شود) از لحاظ قیمتی نیز این لپ تاپ ها با سایرین تفاوت عمده دارند جائیکه قیمت آنها از دو میلیون تومان شروع می شود.

خب حالا قصد داریم این برندهای ذکر شده را به ترتیب در دسته بندی اولیه مان قرار  دهیم:
۱- لپ تاپ برای افراد عادی :
پیشنهادات: مطمئنا در اینجا بهترین گزینه لپ تاپ مشهور و پر فروش شرکت دل با نام Dell inspiron 6400 قرار دارد(که در مدل پایه در حدود 840 هزار تومان و در بهترین مدل یک میلیون و دویست هرار تومان قیمت دارد) یک پله بالاتر از لحاظ قیمتی مطمئنا وایوهای سونی سری  N میباشد که پایه قیمتی معادل یک میلیون و صد هزار تومان دارند.

۲- لپ تاپ برای طراحان و گیم باز ها:
در این دسته به کارت گرافیک حداقل 256 احتیاج داریم. مدلی که در این رده یک سر و گردن از همه بالاتر است Dell Latitude D820 میباشد که کارت 512 مگابایتی دارد (و قیمتی در حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان) انتخاب دیگر در این رده لپ تاپ زیبای Vaio VGN-BX660P43 میباشد که باقیمتی نزدیک به یک میلیون و ششصد هزار تومان به فروش میرسد.

۳- لپ تاپ برای مدیران مایه دار! :
بدون شک Dell XPS M2010 با وزنی معادل هشت کیلو و نیم! و مشخصاتی که کمتر کامپیوتر دسک تاپی به آن میرسد و قیمتی که بسیار بسیار گران است (آنقدر گران که من هم نمی دانم چقدر است!)

Dell XPS

۴- لپ تاپ کار راه بنداز کوچولو :
در اینجا بر عکس بقیه قسمت ها آنچنان تنوعی نداریم و آنچه که من از بازار میدانم این مدل محدود به دو مدل وایوی سونی و یک مدل Asus میشود که سونی ها عبارتند از Vaio VGN- UX17  و UX19 که از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با هم نمی کنند و قیمت آتها هم از یک میلیون و ششصد هزار تومان شرو ع می شود و مدل ASUS هم R2H نام دارد که خود Asus به آن لقب
( UMPC = Ultra Mobile PC) داده است و برخلاف UX17 سونی که صفحه کلید کامل دارد ،این مدل کاملا متکی به قلم نوری می باشد. البته قیمت این یکی را ندارم ولی با توجه به سابقه بالا بودن قیمت لپ تاپ های Asus  فکر نمیکنم پائین باشد(ندید بالای یک و نیم میلیون !)
البته این مقاله تنها گوشه ای از این بازار شلوغ را معرفی نمود امیدوارم در انتخاب شما برای خرید این وسیله زیبا و بی نظیر کمک کوچکی کرده باشم. در انتها آماده هر گونه کمک در جهت خرید و پیشنهاد به دوستان هستم.

 

توجه: این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

 

توجه: به دلیل تعداد بسیار زیاد نظرات و برای سهولت دسترسی خوانندگان محترم نظرات 1 تا 800 به صورت یک فایل PDF از اینجا قابل دانلود است. (حجم حدود 2 مگابایت)

کانال تلگرام عصرنوشتن

1754 دیدگاه

 1. من دانشجوی رشته مکانیکم.قدرت خرید من خیلی زیاد باشه 700000 تومن.حلا دیگه خودت میدونی یه لب تاب مناسب حال منو بهم معرفی کن.نوکرتیم عزت زیاد.راستی اگه میتونی برام بفرس والا من از این فید مید سر در نمیارم.قربونت

 2. سلام ، من دانشجوی معماری هستم و دنبال لپ تاپی هستم که با نرم افزارها ی معماری بتونم راحت کار کنم، قیمتش حول و حوش 1.200 باشه و سبک ،
  ممنون

 3. با سلام اگه ممکنه یک لپ تاپ سونی برای کار طراحی به من معرفی کنید که در ضمن زیر 900 هزار تومان باشه. با تشکر/

 4. سلام.ببخشید من یکی از این دو تا لپ تاپ رو میخوام:dell xps L501-A یا hp pavilion DV6 3143 میشه لطفا راهنماییم کنید با توجه به قیمت و مارک و ماندگاری و امکاناتشان.و این که به نظرتون در 1 ماه آینده چه قدر تغییر قیمت خواهند داشت؟ مرسی

 5. سلام..من دانشجوی رشته ی مكانيك هستم.می خواستم یه لب تاب بهم معرفی کنید که مناسب رشتم باشه و بتونم نرم افزار هايي مثل مطلب باهاش كار كنم و هم حمل و نقلش آسون باشه.
  ممنون

 6. با سلام . و تشکر از راهنمایی ها ، حوصله و زحمات شما .
  من هم اکنون یک لپ تاپ DELL مدل vostro1520 دارم . و با آن قصد کار آهنگسازی ( البته کارت صدای اکسترنال دارم ) و عکاسی ( کار حرفه ای با فوتوشاپ ) دارم .
  البته چون لپ تاپ را قبلا تهیه کردم ترجیحا قصد تعویض آن را ندارم مگر اینکه ضروری باشد . حال پرسش های من :
  1- آیا با این مدل می توانم کارهای بالا را به خوبی انجام دهم ؟
  2- در صورت مغایرت با کارکرد ، ایا با ارتقای سیستم می توان به نتیجه مطلوب برسم ؟
  3- به چه قطعاتی برای ارتقا نیازمندم و به کجا بهتر است مراجعه کنم ؟
  4- در صورت نیاز به تعویض کل دستگاه ، چه دستگاهی را پیشنهاد می کنید ؟
  ترجیحا از برند دل یا اپل ، و بعد برندهای دیگر .
  رنج قیمت نیز ترجیحا زیر یک میلیون و پانصد . با این حال قیمت را در درجه اهمیت کمتری قرار می دم .

 7. سلام من دانشجوی رشته ی معماری هستم و از نرم افزار هایsketch up 7-maya-archi cad- 3dmax-v ray-auto cad-revit
  استفاده می کنم لطفا لب تابی را به من معرفی کنین که من بتونم با همه ی نرم افزارام به راحتی کار کنم و سنگین عمل نکنه البته قیمتشم تا 1.500 باشه.من می خوام لب تابم به جای pc باشه.

 8. من می خوام لپ تاپ بخرم اما هر کسی یه برندی رو پیشنهاد میکنه!واقعا گیج شدم لطفا کمکم کنید.از اونجایی که آدم عجولی هستم و می خوام طی این یکی دو روزه خرید کنم اگه میشه زود جوابمو بدید.مرسی از سایت خوبتون

 9. من ميخوام لب تاب DELL بخرم اما ميگن چيني و كيفيت سابق نداره ميشه شما راهنمايي كنيد DELL XPS L501-A

 10. سلام
  من دانشجوي معماري هستم.يه لپ تاپ خوب باكيفيت خوب ميخام!!بين سوني&دل موندم!!!!!!!
  شما كدومشونو پيشنهادميكنيد!!!!؟؟؟+چه مدلي!!!!؟؟؟

 11. سلام
  من رشتم عمران هستش.میخوام اگه میشه لطف کنید یک مدل لپ تاب بهم معرفی کنید(یا اینکه حتی اسم شرکت بدین مثل سونی یا دل که بین محصولات اون مارک سرچ کنم) که شارز خوب نگه داره-قیمتش زیر 2ملیون باشه-کارت گرافیک بالایی داشته باشه -ظاهر و وزنشم مهم نیست.
  ممنون

 12. سلام خسته نباشيد من دانشجوي مهندسی کامپیوتر گرايش سخت افزار هستم ميخوام يه لپ تاپ سوني كه امريكايي و سبك باشه, حدود يك و نيم تا دو ميليون تومان بخرم .لطفا راهنماييم كنيد.ممنون.

 13. سلام.خسته نباشید.من دانشجوی رشته ی برق الکترونیک هستم.می خواستم یه لب تاب برام معرفی کنید که هم کارش خوب باشه هم حمل و نقلش آسون باشه.
  بین لب تاب دل و سونی وایو کدوم بهتره؟
  ممنون

 14. سلام من يك دانشجوي it هستم و براي دروس دانشگاه نياز به يك لپتاپ با قيمت متناسب دارم شما چه چيزي رو به من پيشنهاد مي كنيد

 15. سلام من دانشجوي رشته مهندسي شيمي هستم يه لب تاپ مي خوام قيمتش حوالي يه تومان چي معرفي ميكني؟ مرسي

 16. سلام .من مهندس كشاورزي هستم و مي خواهم لپ تاپ بخرم اما كارهاي مثل بازي كردن و كار كردن با فتوشاپ رو نياز دارم اما نه بصورت حرفه اي لطفا راهنماييم كنيد

 17. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم لپ تاپ با مشخصات زیر چه قیمتی:
  Ram:4G,2G VGA:1gG حالا بقیه امکانات بماند خوشحال میشم کمکم کنید.
  با تشکر

 18. سلام و خسته نباشید .
  من می خواستم hp dv3-4070 رو بخرم اگر مدل دیگری بهتر تا مبلغ 1200000 بهتر است لطفا معرفی کنید و اینکه بهتر است از کجا خرید کنم ؟ و چه گارانتی؟ و همراه این لپ تاپ چه چیزهایی هست که تحویل بگیرم. ایا برند اچ پی خوب است شما چه برندی را پیشنهاد می دهید؟
  اگر هم امکان دارد شماره تماس خودتون را هم بذارید

 19. سلام.
  من دنبال یک لپ تاپ با قابلیتهای معمولی و با کیفیت میگردم.
  چیزهایی که واسم مهمه گرافیک و حافظه بالا و کارایی خوب باتری هست.
  یک نفر به من hpرو پیشنهاد داده.میخواستم ار شما سوال کنم که کدوم مدل لپ تاپهای hpبیشتر به درد کار من میخوره.
  ممنون

 20. سلام
  سوالی که خیلی ذهن منو مشغول کرده اینه که علت این اختلاف قیمتی که بین vaio چین و امریکا هست چیه و چه تفاوتهایی با هم دارن
  متشکر

 21. سلام. یکی از دوستام سایتتون رو واسم معرفی کرده.
  واقعا سایت خوب و به درد بخوری داری.
  من مهندسی کامپیوتر می خونم ، و یه لپ تاپ وایو می خوام ، حدود یک و نیم میلیون که امریکایی و سبک باشه.
  انگشت نگاری هم داشته باشه.
  لطفا راهنماییم کنید.
  با تشکر

 22. با سلام. من برنامه نویس برنامه های تحت وب هستم و به دلیل خاص بودن کارم و استفاده از نرم افزارهائی مثل BiztalkServer، سرویس های وب زیادی را در کارم ایجاد میکنم و نیاز به cpu و ram خیلی خوبی دارم. هزینه مد نظرم حداکثر 1.650 هستش. خیلی برام مهم هستش که لپ تاپم اذیت نکنه و هر چند وقت یکبار دچار مشکل سخت افزاری نشه. برام کارت گرافیک اصلا مهم نیست اما وزن حداکثر تا 2.5 برام خیلی مهم است. ظاهر اصلا مهم نیست اما سایز صفحه نمایش یا 14.1 تا 15.4 باشه. با تحقیقاتی که تا به حال کردم مدلهای EA2qgxو EB3mfxو EB2pgxو CW2qgx از سونی و DV6-3150 از HP را مناسب دیدم اما نمیتوانم بینشون انتخاب کنم و از طرفی نگران مشکل های حرارتی و … هستم که باعث شده کارخانه این مدل ها را در خارج از ایران جمع کرده باشد اما در ایران همچنان به فروش برسد. در ضمن نمیدونم از پایتخت تهیه کنم یا علاءالدین یا هرجای دیگر. خلاصه نمیخوام سرم را کلاه بذارند و پول زیادی بدم. ممنون میشم اگر راهنمائیم کنید.

 23. سلام
  من لپ تاپ ايسر5742 جي گرفتم كه رم 4 گيگ داره و ويندوز سون 32 بيتي ولي وقتي تو ويندوز چك مي كنم مي گه 4 گيگ رم داره كه 5/2 گيگش قابل استفاده اس.گرافيكشم جي فورس 420 ايراد كار چيه؟چيكار بايد بكنم كه 4گيگشم قابل استفاده بشه؟(برنامه خاصي ام روش نصب نيست.)
  بين ويندوز سون 64 و 32 بيتي چه فرقي هست؟كدومش بهتره؟راهي هست ويندوز 32 رو به 64 تبديل كرد؟
  تشكر

 24. با سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی رشتهی برق و الکترونیک هستم.می خواستم بدونم از بین لپ تاپ های vaio EA26FG و asus N82JQ کدام بهتر هست.هم سرعت و هم دیر خراب شدن برام مهمه.از یک طرف می گن asus خوبه چون خرابی کمتر و مشخصات بالا تری داره و از طرفی دیگه sony هم طراحی قشنگی داره و هم سه سال گارانتی رهجو است و اینکه دیگه بالاخره sonyهست هر چی که باشه.حدود قیمت هر دو تقریبا یکی است.من واقعا گیج شدم.اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.ممنون.

 25. سلام
  من گرافیک می خونم یک لپ تاپ با سرعت بالاو تا 1200
  میلیون می خواستم.بین سونی وایسوس موندم.لطفا راهنمایی کنید.

 26. سلام. من اتفاقی با سایت شما آشنا شدم و یک سوال داشتم من دانشجو هستم و قصد خرید یک لپ تاپ دارم و یک مدلی می خواهم که خیلی کارکن باشه چون خیلی اهل بازی و کارهای گرافیکی نیستم حداکثر کار من اینترنت و کارکردن با office است چند تا از رفقا dell 5010 را پیشنهاد کردن من یه نگاه انداختم 5010 خیلی مدل داره a.b.c.d…. آیا به نظر شما این مدل مدل خوبی برای من هست؟ و چه version 5010 را پیشنهاد می کنید. تشکر

 27. سلام ببخشید مزاحم شدم من یه لپ تاپ دل خریدم حدود 1250 هزار تومان میخواستم ببینم دل خوبه یا hp

 28. سلام آرش جان
  آیا راهی وجود دارد که بدون باز کردن لپ تاپ و از طریق مشخصات داخل ویندوز ( حالا xpیاvista یا7 ) فهمید مادربرد لپ تاپ از چه برندی است و مشخصاتش چیست و به همین ترتیب می توان از مشخصات داخل ویندوز فهمید آیا صفحه نمایش ما back light led هست یا نه ؟

 29. سلام من می خواستم لپ تاپم را بفروشم مدل آن ks9 توشیبا می باشد .
  حدود قیمت چند است در ضمن بجای آن یک لپ تاپ acusدارم میگیرم که cpu ان کرتو 2 و 4 گیگ رم و .. داره چند می ارزه بخرم

 30. سلام میخوام لب تابی بخرم تا حداکثر800تومن باحافظه بالا سبک و شیک لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون.

 31. با عرض سلام و خسته نباشید و ممنون از سایت جامع و اطلاعات مفیدتون
  می خواستم سوالامو جمع بندی کنم و همه سوالامو یجا ازتون بپرسم
  راسش من از لپ تاپهای
  sony vaio cw2vfx
  sony vaio 2qgx
  dell1558
  HP Pavilion DV6-3052 NR
  خوشم اومده و بینشون باید یکیو انتخاب کنم و میخواستم لطف کنید و راهنماییم کنید
  1-از نظر قیمت مشکل ندارم
  2-لپ تاپ های سونی که بالا گفتم اصلا موجود هستن؟
  3-از لپ تاپ برای کارهای نقشه کشی و برنامه های مایا ، کتیا ، اتوکد ، 3d max ، فتوشاپ ، دیدن فیلم ،‌search و دانلود از اینترنت و دیدن فیلم و کمی هم بازی استفاده کنم
  4-سرعت بالا و رم خیلی واسم مهمه
  5-زیاد سنگین نباشه و به راحتی قابل حمل باشه
  6-تا اونجا که اطلاع دارم سیستم عامل dos،dell1558 هست ،میشه ویندوز 7 نصب کرد روش و اینکه سرعتش پایین نمیاد و اینکه هزینش چقدره؟
  7- HP Pavilion DV6-3052 NR ،باتریش 6سلولیه و میشه 1باتریه 3سلولی بهش اضافه کرد؟ و هزینش چقدره؟
  8-گارانتی معتبر داشته باشه
  اگه شما بودین باشرایطی که گفتم کدومو انتخاب می کردین؟ چرا؟
  ممنون میشم کمکم کنید

 32. سلام
  سوالی داشتم در مورد اینکه چرا شرکتی مانند اپل بر خلاف سونی و اچ پی و دل و … لپ تاپ در سایز 14 اینچ تولید نمی کند مگر 14 اینچ سایز استانداردی نیست خوب پس چرا این شرکت بزرگ با این خلا عجیب مواجه است آیا دلیل خاصی دارد ؟

 33. با سلام و عرض خسته نباشید
  من مدتی پیش لپ تاپ دل اینسپایرون 1564 خریدم و گرافیک آن آنبرد بود در مشخصات گرافیک در ویندوز برای dedicate video memory 64 mb و برای system video memory 64mbنوشته بود و اخری هم total share بود که تگلیفش مشخص است اما در مورد دوتای اول فرق بین اینها چیست و اصلا مگر اینتل انبرد حافظه اختصاصی دارد.

 34. سلام
  ببخشید دوباره مزاحم شدم
  1سوال دیگه هم داشتم
  بین لپ تاپ های dell1558 و
  HP Pavilion DV6-3052 NR
  برای برنامه های اتوکد و کتیا و3d max و تماشای فیلم
  بهتره و اینکه سرعت و رم واسم خیلی مهمه
  و از نظر گارانتی کدام بهتره
  منتظر راهنماییتون هستم
  و اگه مدلهای بهتری میشناسین ممنون میشم بگین

 35. سلام من دانشجوی نرم افزار هستم یه لب تاپ تا 1تومن که با دووم و کارامد باشه و جوابگوی نیازهام باشه می خواستم وضعیت مالیم طوری نیست که واسه لب تاپ تو خرج اضافی بیفتم

 36. سلام و خسته نباشید ممنون از سایت جامع و اطلاعات مفیدتون
  اگه ممکنه می خواستم بین لپ تاپهای :sony vaio cw2vfx,sony vaio 2qgx
  dell 1558
  مقایسه کلی کنید و بگید کدوم برای خرید بهتره از نظر قیمت مشکلی ندارم
  و با لپ تاب برنامه های اتوکد و کتیا و کلا نقشه کشی میخوام انجام بدم و سرعت و رمم واسم به ترتیب در الویت هستن
  اگه خودتون پیشنهاد دیگه ای دارین مدلهای دیگه یا hp,,,,ممنون میشم راهنماییم کنید
  با تشکر

 37. سلام رفیق.امیدوارم همیشه موفق باشی.من میخوام باپول حداکثر۸۰۰۰۰۰تو من تا یک میلیون تومن بهترین لپ تاپی روکه میشه بخرم)البته بابهترین قطعات ممکن(ممنون میشم راهنماییم کنید..

 38. سلام
  من يك لبتاپ مي خوام بخرم كه با اون بشه كارهاي گرافيكي بالا انجام داد،جهت ميكس فيلم زياد نيز دارم سرعش مي خوام بالا باشه – همه از مارك DEL راضي هستند .من دوست دارم رنگ آن سفيد باشه ولي هر چي ديدم تو مدل ها نبود.ميخوام بگم از دبي برام بيارن لطف كنيد همچين لب تاب با اين خصوصيات به من معرفي كنيد. با تشكر

 39. سلام اقا ارش
  من مهندس سراميكم دنبال لب تابي ميگردم كه هم بشه برنامه مهندسي و حساب داري روش پياده كنم هم حافظش بالا باشه و كارت تلويزيون و غيره هم احتياج دارم به نظرتون چي بگيرم .اگه در اين مورد كمكم كنيد ممنون ميشم

 40. سلام خوب هستید؟
  من یک لپ تابی می خواستم که مناسب برای کار های گرافیکی باشد لطفاً بهترین مارک را برایم معرفی کنید که هم مناسب باشد و هم کارم را پیش ببرد.
  تشکر از شما

 41. سلام آرش جان
  سوالی داشتم در مورد مجتمع های اشتراکی اینتل(آنبرد) که من فکر می کردم اینها هیچ حافظه اختصاصی ندارند اما در مشخصات گرافیک ویندوز که رفتم دیدم مقدار کمی حافظه اختصاصی دارند در لپ تاپ های دل این حافظه 32 یا حداکثر 64 مگا بایت بود و در لپ تاپ های سونی 128 مگا بایت بود و واقعا گیج شدم می شه در این مورد توضیح بدهید و با توجه به اینکه این مجتمع های اشتراکی آن برد هستند اگر بسوزند یا مشکلی برای آنها پیش بیاید باید چه کنیم و اصولا این مجتمع ها (حتی برای کار های غیر سنگین و ساده مثل کارهای اینترنتی) را شما تایید می کنید؟

 42. با سلام من به دنبال لپ تاپی هستم که برای کارهای گرافیکی مناسب باشد و مارک کارت گرافیک آن بهترین نوع در بازار باشد و قیمت آن نهایتا تا 1میلیون و 200 باشد بهترین مدل که پیدا کردم ایسر 5741 جی،است و دل اینسپایرون 5010 که ایسر کارت گرافیکشgforceاست ولی دل اینسپایرونati،می خواستم بدانم لپ تاپ ایسر چطور است؟و در مورد این دو ایسر را بردارم یا دل.
  از راهنماییتان ممنون می شوم.

 43. سلام آرش جان ، میخوام لپ تاپی بخرم که هم جذاب باشه و هم کارایی خوبی داشته باشه اول نظرم apple بود ولی مدل های asus رو دیدم بیشتر خوشم اومد. به نظرت چی بگیرم؟ قیمتش مهم نیست. متشکرم.

 44. سلام
  من رشتم مهندسی کامپیوتر از مارک sony با قیمت 1400 حتی کمترکدوم مدلش رو میتونم بخرم؟
  مچکرم

 45. سلام من یک لپ تاپ 13 یا 14 اینچ میخوام از مارک دل یا سونی برای کار خونگی قیمتش هم تا 120000 باشه cpu های core i 3 خوب هستند ؟

 46. سلام
  لطفا 1557 و 1558 و 3500و 1520 و 5010 دل و 5738ایسر رو از نظر قدرت پردازش برام مقایسه کنید خودم سرچ کردم ولی نتونستم تشخیص بدم کودوم بهتره!!!!
  برنامه های سنگینی می خوام با لب تابم اجرا کنم و سرعت پردازشش برام خیلی مهمه
  اگه ممکنه رنج قیمتاشونم بگین
  خیلی خیلی ممنونم

 47. سلام
  لپتاپ 3300 خوبه ؟ من شنیدم اسپیکرش ضعیفه و باتریش 2 ساعت بیشتر شراژ نداره چون 4 سل هست آیا امکان داره باتری 8 سل روش بذاریم ؟ برای من وزن مهمه که این لپ تاپ وزن کمی داره و 13 اینچه و سی پی یو core i 5
  شما چه لپ تاپی با این وزن و اندازه پیشنهاد می کنید ؟

 48. آقا آرش سلام
  پیرو اون سوال قبلم که هنوز جواب ندادی میخواستم یه چیزی اضافه کنم
  مدلی دیدم در بین مدل های سونی
  SONY VAIO VPC F125 FX/B
  SONY VAIO VPC F122 FX/B
  SONY VAIO VPC F123 FX/B
  این مدل ها رو خوشم اومد نظرت چیه؟
  عیبی که دارن کمی سنگینن میشه با سنگینیش کنار اومد نظرت رو دوست دارم بدونم کدام مدل خوبه؟
  مر30

 49. سلام من ميخوام يه لپ تاپ بگيرم تا قيمت 1تومن اگه اگه ميشه منو راهنمايي كنيد چه نوعي و با چه خصوصيتي بگيرم؟ مرسي

 50. سلام. من مي خوام لب تاب بگيرم از شما خواهشمندم در باره ي ماك و مدل و كارت گرافيكي راهنماي كنيد؟ 1) مي خوام كارهاي گرافيكي كنم 2) رنگش سفيد باشه 3) هر روز احتياج به تعمير نداشته باشه. با تشكر

 51. با سلام.
  دوست عزيز نظرت درباره Asus n82jq چيه؟
  كلا asus برند خوبي هست يا …..؟
  با تشكر از سايت خوبت.

 52. سلام من می خوام یه لپ تاپ بخرم و قیمتش هم از 1100000 تا 1350000 تومان باشه نمی دونم کدوم مارک رو بگیرم

 53. سلام آقا آرش خوبی؟ روز بخیر
  سوالی داشتم میخواستم لپ تاپ بخرم تا قیمت 1600 میتونم هزینه کنم اگر از مدل های SONY بگی بهم بهتره اگر نبود که مدل های دیگه ای رو پیشنهاد بده ،
  میخوام رم 4 گیگ باشه گرافیک بالا باشه 1 گیگ خوبه و وزنش کم و مانیتورش LED با CPU 2.9 با کش 2 یا 3 چی میتونی بهم پیشنهاد کنی خوب باشه؟
  ممنون

 54. سلام خسته نباشید
  من هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه نوت بوک ندارم
  می خوام یک نوت بوک بگیرم که کارهای عادی رو انجام بده و در عین حال سبک باشه و وظرفیتش هم بالا باشه و قیمتش برام مهم نیست
  در کل ازش راضی باشم
  میشه یک مارک خوب به من معرفی کنید
  بسیار ممنون از شما دوست خوبم

 55. سلام
  من میخوام یه لپ تاپ بخرم و مبلغ1400000تومن هم میخوام هزینه کنم امانمیدونم سراغ دل برم یا سونی.میشه راهنماییم کنید؟
  با این لپ تاپ از نرم افزار های مهندسی صنایع مثلmsp،primaver(p6)،mini tab،arena،….هم میخوام استفاده کنم

 56. سلام آرش جان
  من از نوت بوک کار سخت می کشم سخت به این معنا که هر روز به مدت هشت یا نه ساعت با آن کار می کنم نه لزوما با نرم افزار گرافیکی خاصی بلکه با اینترنت به همین دلیل دنبال کارت گرافیک های آن برد بودم چون هم ارزانترند و هم فکر می کردم که آن برد ها حرارت کمتری در قیاس با ati تولید می کند و nvidia هم که از همه بیشتر حرارت تولید می کند چون حرارت تولیدی هر چه کمتر باشد بهتر است زیرا در دراز مدت باعث کاهش کیفیت قطعات می شود آیا این درست است ؟ و اینکه فروشنده ای به من گفت که سوختن آن برد ها بالاست و من شخصا تعجب کردم . این هم حقیقت دارد؟

 57. با عرض سلام من می خاستم نظر شما را در باره ی لب تاب دل با مشخصات زیر بدانم از شما خواشمندم اینجانب را یاری فرمایید
  cpu:core3 ram:3 gig hard disk 320

 58. msi x620 نظرت چیه ؟ چند سال گارانتی داره ؟
  قیمتش چنده در کل تو ضیحات دقیقی برام بفرستی ممنون میشم من دانشجوی نرم افزار هستم و خیلی هم عجله دارم متشکرم از جنابعالی.

 59. خسته نباشيد.
  كوتاه مي پرسم: بالا بودن قيمت لپ تاپ هاي اپل علت خاصي داره ؟
  (با توجه به اينكه مدلي با مشخصات فني خاص رو مثلا سوني يا ايسوز هم داره).

 60. سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک سیالات هستم میخوام یه لپ تاپ بخرم که سرعت پردازش بالا داشته باشه و برا کار با نرم افزارها کتیا ، سالید ،GISو این جور نرم افزارها که هم رم رو زود خالی می کنن و هم پردازششون وقت زیاد میگیره بتونم کارکنم تا یک میلیون هم میتونم هزینه کنم بنزرتون چی بگیرم؟

 61. سلام من معماري خوندم و براي انجام پروژهايم نظير شيت بندي(طراحي پوسترهاي معماري كه حجم عظيمي گرافيكي را در بر ميگيرد كه با كامپيوترهاي خانگي امكانش بسيار كم است )3dmaxو نرم افزار revitنيازمند لب تاب مي باشم وتا يك مليون تومان مي توانم هزينه كنم اگر امكان دارد بهترين مدل با اين قيمت را به من معرفي كنيد كه البته در اين نرم افزارها سرعت از اهميت بالايي برخوردار مي باشد با كمال تشكر مرسي

 62. سلام
  من می خواستم بدانم نظر شما درباره خرید نوت بوک لنوو G460 چیست؟
  برای بنده سایز 14 اینچی +COREI3+هارد بالای 300 مهم است .البته قیمت زیر یک میلیون تومان. بقیه موارد مهم نیست .
  آرش جان شما چه موردی را با همین مشخصات و در برندهای دیگر پیشنهاد می کنید؟
  منتظرم
  فوری جوابم را بده

 63. با عرض سلام مارکlenovo notebook. ideapad sqe and sioe مارک خوبی است و آیا 280000 دویست هشتاد هزارتومان برای لب تاب کوچک قیمت مناسبی است که پرداخت شود. با تشکر

 64. سلام
  من گرافيستم و نياز به يك لپ تاپ در حدود قيمتي يك ميليون تومان يا 1/200 1/300 لازم دارم و در مورد لپ تاپ ها هم چيز زيادي نميدونم به همين خاطر شايد سوالاتم طولاني باشن،مي بخشيد.
  چه كارت گرافيك و CPU رو مناسب مي دونيد ؟
  Cash تو طراحي چه تاثيري داره ؟
  Led با LCD رو طراحي تاثير گذاره ؟
  از Vista و 7 كدوم رو پيشنهاد ميديد ؟
  در مورد bluray و supermulti رو هم توضيح بدبد ممنون ميشم؟
  در ضمن از اينترنتم كم استفاده نمي كنم و ظاهرشم برام مهمه ( مخصوصا مدلي در رنگ مشكي )، مي دونم بودجه ام زياد نيست ولي در حال حاضر بيشتر از اين نمي تونم هزينه كنم.
  و در آخر مدل Cw2 ggx sony U.S.A رو چطور ارزيابي ميكنيد؟
  قبلا از راهنماييتون كمل تشكر رو دارم.

 65. سلام خسته نباشید من میخواستم یه لپتاپ تا قیمت 1600000بخرم دانشجوی معماری هستم و میخواستم با برنامه های اتوکد و 3DMAX,کار کنم لطفا راهنماییم کنید چون دیگه واقعا کلافه شدم اگه مارک سونی باشه بهتره.LCD=16/RAM=6/VGA=1/CPU=core i7

 66. سلام خسته نباشید یه لپ تاپ تومایه های cw21sonyمیخوام یعنی تقریبه ویژگی هاش مثل این باشه اما من میخوام اینچش کمتر باشه تا1200000هم میتونم هزینه کنم همه میگن وایو باشه نظرشما چیه راستی من ازکجا بخرم مطمئن باشه چون من توتهران دانشجوهستم دختروتنها قدرت خدا هیچ پسری هم نمیشناسم باهاش برم بخرم مرسی

 67. سلام آیا لبتاپ اچ پی زیر مناسب است؟
  لپ تاپ مدل Mini 210 1091NR
  قیمت 370 هزار تومان
  برا زبان و برنامه نویسی میخوام.

 68. سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید که لپتاپ سونی چینی و آمریکایی با توجه به تفاوت قیمتشو، کدومشون به صرفه هستن

 69. با سلام به دوستان و پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی
  زهره جان من اطلاعی از نرم افزارهائی که نام بردید ندارم اما در مورد بالاترین مشخصات پردازنده و گرافیک در حوزه قیمتی 800 تا 1.100 می توان به 5741G از ایسر با قیمتی در حدود 840 هزار تومان، Vostro 3300 با پردزانده Corei5 و گرافیک GT310 با قیمت 1.090 میلیون تومان و با اندکی افزایش بودجه به Sony Vaio EA2FFX/B با قیمتی در حدود 1.190 اشاره کرد.
  ——————————————————
  عاطفه جان ظاهرا که فرقی با هم ندارند اما در عمل سونی 200 هزار تومان گرانتر است علت این گرانی را هم نمی توان کیفیت یا چیز دیگری دانست چون در رنکینگ جهانی سونی بسیار بسیار پائین تر از ایسوس قرار دارد البته مدلی در همین حدود از ایسر یعنی 5741G در حدود 840 هزار تومان قیمت دارد علت این را هم می توان رتبه بالاتر ایسر نسبت به ایسوس در فروش جهانی و در نتیجه تولید با حجم انبوه تر و در نتیجه قیمت تمام شده پائین تر جستجو کرد. البته به این اکتفا نکنید و سایت های Review را برای مقایسه این دو مدل بکاوید.
  ——————————————————
  دیاکو جان لطفا توضیح کامل تری در مورد کاربری خود بدهید صرف دانشجو بودن چیزی را در انتخاب لپ تاپ عوش نمی کند چون بیش از 90 درصد دانشجوها (البته به نظر من) از لپ تاپ فقط برای اینترنت گردی و بازی استفاده می کنند.
  —————————————————–
  فراز جان رشته تحصیلی ارتباطی به انتخاب لپ تاپ ندارد لطفا نوع استفاده خود از دستگاه را بیان کنید.
  —————————————————–
  مهری جان از نقاط ضعف این مدل باید به پردازنده نسبتا ضعیف (اما در عین حال کم مصرف) Core i3 و کارت گرافیک نچندان رویائی HD5145 اشاره کنم. به نظر من هر دوی HP یا سونی بهتر هستند این شما هستید که باید تعیین کنید که به چه مشخصاتی و با چه قیمتی احتیاج دارید خود را درگیر مارک نکنید چون در درون این لپ تاپ ها معمولا از سخت افزارهای ثابتی استفاده می شود که همگی ساخت یک یا چند کارخانه یکسان هستند.
  —————————————————–
  رها جان وزن زیر 2 کیلوگرم به معنای صفحه نمایش زیر 13 اینچ است یعنی حتی در گروه 13 اینچی ها هم نمونه ای را با این مشخصات حتی با قیمت 3 میلیون هم احتمالا پیدا نکنید یا حداقل من چنین دستگاهی را نمی شناسم. در مورد فراخوان هم خبری ندارم.
  —————————————————-
  زینب جان در زده زیر 13 اینچ آنهم با وزن زیر 1.5 کیلوگرم با CPU های پیشرفته چندانی در محدوده قیمتی شما روبرو نیستیم یا باید وزن و سایز را تغییر دهید یا بودجه خود را بالا ببرید.
  ————————————————–
  منیژه جان ابتدا بگذارید از سوالات آخر شما شروع کنم. اول اینکه به هیچ عنوان به حرف هیچ فروشنده ای اعتماد نکنید چون این افراد در اکثریت قریب به اتفاق موارد تنها کالای خود را تبلیغ می کنند و حتما ابتدا دستگاه خود را انتخاب کنید بعد به مغازه برای خرید آن مراجعه کنید. در مورد ایران رهجو هم بارها و بارها در این قسمت به آن اشاره شده این شرکت ظاهرا محترم تنها وارد کننده نوت بوک های خاورمیانه و آفریقای سونی هستند و حق دارند که به شما بگویند سایر نوت بوک ها اصل نیستند چون شما به احتمال قوی حاضر نخواهید بود مدل های چینی آنها را که قیمت های بالاتری هم دارند را به مدل های آمریکائی ترجیح دهید این شرکت تا آنجا که من می دانم هیچ گاه همین جملاتی که من به شما گفتم (یعنی نمایندگی خاورمیانه و آفریقای سونی) بودن را به مشتری هایش نمی گوید. به همین علت من به شخصه اعتقادی به خرید از ایران رهجو ندارم اما انتخاب با شماست. در مورد مدل های آمریکائی هم این مدل ها وجود دارند و هیچ شکی هم در اینکه در آمریکا ساخته شده اند وجود ندارد البته همانطور که می دانید این موضوع کلاس بالاتری برای این نوت بوک ها در مقابل نمونه های ساخته شده در چین ایجاد نمی کند چون هر دو ساخت یک کارخانه و با استفاده از قطعات مشترک هستند و این تنها قیمت کارگر چینی ست که مدل های چینی را ارزان تر می کند نه کیفیت کار.
  اما در مورد مدل های پیشنهادی. در حوزه حداکثر تا 1.250 و با وزن زیر 2.4 کیلوگرم در مدل های سونی حداکثر به پردازنده های Corei3 (و شاید هم Corei5 مع البته من نمی شناسم) در قالب مدل های سری EB یا CW دست پیدا می کنید اوضاع در رده کارت های گرافیکی هم تقریبا به همین منوال است یعنی در سونی های سبک وزن مدل چندان مناسبی تا 1.250 در رده گرافیکی هم پیدا نمی کنید از معدود نمونه های نسبتا مناسب سونی در این کلاس می توان به CW2VFX اشاره کرد. از برندهای دیگر می توانم به Dell Vostro 3300 و HP DV3-4071 اشاره کنم که البته این آخری اندکی گران تر است (حدود 1.300)
  در رده تا 1.550 مدل های بهتری را می توان مشاهده کرد در این کلاس می توان از Dell Latitude 6410، HP DM4-1090 و دو مدل CW28FG/B و EA17FG/B از سونی یاد کرد که این دو مدل آخر تقریبا در تمامی موارد با هم یکسان هستند با این تفاوت که مدل اول از گرافیک GT 330M انویدیا و مدل دوم از کارت ATI HD5650 استفاده می کند که این دو کارت نیز خیلی به هم نزدیک ند البته مدل ATI اندکی عملکرد بهتری دارد.
  ———————————————————-
  سارا جان اپل خودش سیستم عامل است و نمی دانم شما چگونه می خواهید ویندوز (!) اپل را عوض کنید. در مورد داغ شدن هم این مسئله ای معمولی ست و مشکل به حساب نمی آید و همه لپ تاپ ها از نمونه های ظریف 8 اینچی تا مدل های غول پیکر 22 اینچی داغ می کنند. برای رفع این مسئله می توانید از کولینگ پد ها استفاده کنید. در مورد معرفی مدل هم شما به کاربری خود اشاره ای نکرده اید.
  —————————————————–
  مرتضی جان این نکات شامل کسب اطلاعات کامل و انتخاب دقیق مدل قبل ار زفتن به بازار است چون در غیر اینصورت چاره ای جز پذیرفتن نظر غیر حرفه ای فروشندگان برای شما نمی ماند.
  ————————————————–
  یونا جان مهمترین نکته مثبت در این مدل یعنی z 112GD/S برخلاف نظر شما درست همین هارد آن است چون این قطعه که البته دیگر نباید اسم هارد بر آن گذاشت همانطور که در مشخصاتش آمده از نوع SSD ست که کاملا متفاوت از هارد های معمول است و علاوه بر اینکه هیچ قطعه چرخنده ای در آن وجود ندارد و به همین علت دیگر آسیب پذیری هارد های سنتی را ندارد، وزن دستگاه را نیز تا رفم استثنائی 1.5 کیلوگرم کاهش داده است. در این انتخاب شک نکنید.
  ——————————————————
  ساناز جان اگر هم وجود داشته باشداحتمالا از قیمت بسیار بالائی برخوردار است برای این کار بهتر همانطور که خودتان فرمودید از کارت های اکسترنال یا نمونه هائی که به اسلات Express Card متصل می شوند بهره بگیرید.
  —————————————————-
  بهار جان لطفا بار دیگر مشخصات مد نظر خود را بنویسید.
  —————————————————-
  سحر جان در مورد بلوتوث که کاملا مشخص است به راحتی گزینه ارسال را با کلیک راست بروی فایل مورد نظر، بلوتوث انتخاب کنید و ارسال کنید در مورد سیمکارت البته مسئله فرق می کند در اینجا دو نکته وجود دارد یکی اینکه ایم سیمکارت برای اتصالات 3G و اینترنت در نظر گرفته شده که اگر در ایران هستید کاملا منتفی ست نکته دوم هم این است که علیرغم حضور این اسلات در تمامی مدل های این کلاس، این بخش تنها در برخی مدل های خاص که قیمت بالاتری هم دارند فعال است و صرف حضور آن نشان دهنده پشتیبانی دستگاه از این قابلیت نیست. در مورد وب کم هم باید درایور آن را پیدا کنید برای این کار علاوه بر جستجوی اینترنت از برنامه Device Doctor که بصورت خودکار درایورهای نصب نشده در سیستم و آپدیت درایورهای نصب شده را از اینترنت پیدا می کند استفاده کنید. در مورد اینکه Dell بهتر است یا سونی هم پاسخ مشخصی وجود ندارد و بستگی به کاربری شما دارد اما اگر به آمار تکیه کنیم Dell در مقام بسیار بالاتری از سونی در رده بندی فروش جهانی قرار دارد.
  ————————————————–
  سجاد جان زیاد درگیر اسم نشوید چون معمولا همه نوت بوک های دنیا فارغ از نام در یک یا چند کارخانه مادر که معمولا هم در چین قرار دارد ساخته می شوند پس بیشتر به قطعات مد نظر خود فکر کنید تا به نام. در ضمن من هرچه نگاه کردم متوجه نشدم که این مشخصاتی که ارسال کردید مربوط به کدام مدل است سونی؟ ایسوس؟ یا هر دو؟ در کل به نظر من ابتدا کاربری خود را کاملا تعریف کنید بعد سخت افزارهای مورد نیاز را با بودجه خود تطبیق دهید و سیپس به دنیال برند ارائه دهنده این مشخصات بروید.
  ——————————————————
  zz عزیز شما هیچ اطلاعی از کاربری خود نداده اید.
  —————————————————–
  fara جان نوع کاربری؟
  ——————————————————
  صبا جان همه نوت بوک ها Wi-Fi دارند لطفا کاربری خود را شرح دهید.
  —————————————————–
  Pari جان واقعا اطلاعاتی که دادید نی تواند مبنای یک خرید مطمئن که تا چند سال هم دوام داشته باشد قرار بگیرد لطفا بیشتر توضیح دهید.
  —————————————————–
  G.s جان شما نیز بجز وزن به مواردی اشاره کردید که همه نوت بوک ها تقریبا دارند یعنی کارت وایرلس، بلوتوث، پورت HDMI و… لطفا کاربری خود را بیشتر تشریح کنید و مخصوصا به قیمت اشاره کنید.
  —————————————————–
  هنگامه جان با توجه به مواردی که فرمودید باید به سراغ مدل های 13.3 یا 14.1 اینچی از سونی بروید که از آن میان می توان به سری CW و EB اشاره کرد از جمله این مدل ها می توان به Vaio EA2QGX/W و یا CW2UFX اشاره نمود در رده 13.3 اینچی هم علاوه بر رده نسبتا قدیمی سری SR مدلی همچون Sony VAIO S111FM S مناسب شما می نماید.
  ————————————————–
  محمد جان مبارک باشد البته باید دید کاربری شما چگونه است اما در مجموع مدل مناسبی به نظر می رسد.
  ————————————————
  محمد جان یکی از مدل های مناسب با این مشخصات همانطور که خودتان هم گفتید Acer 5741G است. نبود ویندوز برای ما کاربران ایرانی چون باعث پائین آمدن قیمت دستگاه می شود و ویندوز را هم می توان با 2 هزار تومان خرید چیز خوبی ست اما برای دیگر کاربران در دنیای مدرن تفاوتی نمی کند و حتی بدتر هم هست چرا که ویندوز اروجینال تا آنجا که من می دانم در همین ایران چیزی حول و حول 120 هزار تومان قیمت دارد.
  ———————————————-
  شعیب جان در این کلاس باید به دنبال بالاترین گرافیک و بالاتری پردازنده و همچنین RAM بالا بود به نظرم مدل های F سونی بتوانند نیاز شما را تامین کنند. ازآن میان می توان به F127FX/B، F12GFX و HP DV6-3061 اشاره کرد.
  ————————————————-
  میثم جان نظرم مثبت است ولی فقط وزن آن اندکی بالاست.
  ———————————————–
  شیرین جان برای وزن زیر 2.5 باید سایز صفحه نمایش را به زیر 15 انتقال دهید. از جمله مدل های مناسب در این حدود می توانم به EA17FG/B اشاره کنم.
  ———————————————-
  pooriya جان معمولا فقط می خوانند و از رایت خبری نیست.
  ——————————————-
  هادی سعیدی جان مدل انتخابی شما یعنی 1201t بسیار مناسب است یک ریویو از آن را در اینجا ببینید. از دیگر مدل ها در این رنج می توان به Lenovo x100e و MSI u230 اشاره کرد که اگر بتوانید این آخری را پیدا کنید بسیار بهتر ار مدل مد نظر شماست.
  ———————————————–
  امیر حسین جان البته این مدل باتوجه به قیمتش مناسب است ولی زیاد روی گرافیکش حساب نکنید.
  ———————————————-
  Picto جان اولا نرم افزارهای سنگین را تعریف کنید ثانیا هم امکان معرفی 15 مدل !! در این قسمت وجود ندارد.
  —————————————————-
  حمید جان لطفا مدل را بطور کامل بنویسید و این کارهای دانشجوئی را هم تعریف کنید چون بسته به نوع استفاده می تواند از کاربری ساده اپراتوری تا کاربری های گرافیکی متفاوت باشد. در مورد Core i7 و Core i5 هم می توانید به این مقاله مراجعه کنید.
  —————————————————
  حسین جان هر لحاظ یعنی چه؟
  ————————————————–
  صدف جان با نرم افزار فوق آشنائی ندارم بهتر است از سایت این نرم افزارهای نیازهای سخت افزاری آن را جویا شوید. در مورد کاربری خود هم توضیح بیشتری بدهید صرف رشته دانشگاهی چیزی را مشخص نمی کند.
  ————————————————-
  بردیا جان اگر به سونی فکر می کنید می توانید مدل VAIO VGN S111 FM/S با صفحه نمایش 13.3 اینچی و وزن 1.7 کیلوگرمی را نیز مد نظرداشته باشید.
  ————————————————
  وندا جان 1558 مدل مناسبی ست که باتری 9 سلولی بسیار قوی هم دارد اما فقط اندکی سنگین است. از دیگر مدل های مناسب می توام به مدل های متعدد سری F از وایو مثل F12HFX و F12CFX/B اشاره کنم.
  ———————————————–
  حمید جان Asus 1201t مدل مناسبی ست.
  ———————————————–
  فرزاد جان از مدل های مناسبی که در این حدود می شناسم باید به 5741G از ایسر و 5010 و 1015 از Dell اشاره کنم.
  ———————————————-
  صبا جان ابتدا باید دید که در حالت پیش فرض که دستگاه را تهیه کردید هاردتان چند درایو داشته است اگر یک درایو بوده و شما آن را چند قسمت نموده اید که در اینصورت DVD ریکاوری آن را به حالت اول باز گردانده و کل اطلاعات از دست می رود. پیشنهاد من برای شما نصب ویندوز جدید از طریق نصب عادی و عدم استفاده از ریکاوری ست تا بدین صورت حداقل بتوانید از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید سپس در صورت تمایل از DVD ریکاوری استفاده کرده و ویندوز اصلی را باز گردانید. در مورد درایورهای ویندوز هفت هم به شما استفاده از نرم افزار Device Doctor را پیشنهاد می کنم که بصورت خودکار درایورهای مد نظر شما را از اینترنت پیدا می کند.
  ——————————————————-
  حمید رضا جان نوع کاربری و قیمت را تعیین کنید
  ——————————————————-
  یاس عزیز نوع کاربری را تعیین کنید صرف اشاره به رشته تحصیلی و اهمیت CPU یا گرافیک چیزی را عوض نمی کند. لطفا دقیقا به نوع استفاده از دستگاه اشاره کنید و قیمت را نیز تعیین کنید.
  ——————————————————
  Ehsun جان لطفا نیازهای سخت افزاری نرم افزارهائی که نام بردید را مشخص کنید و به قیمت هم اشاره کنید.
  —————————————————-
  الیاس جان 5741G از ایسر
  —————————————————
  کیانا جان کار خود را توضیح دهید تا به لپ تاپ مناسب برای این کار برسیم؟ رقمی که برای خرید در نظر گرفته اید را نیز تعیین کنید.
  —————————————————
  حسین جان از قیمت خبر ندارم و بعید هم می دانم که رسما به بازارهای داخلی راه پیدا کرده باشد.
  ————————————————–
  رضا جان درمورد کیفیت ساخت و میزان خرابی نمی توانم کمکی به شما بکنم چون من از قطعات استفاده شده در این نوت بوک ها اطلاعی ندارم اما بعنوان یک نکته کلی معمولا همه لپ تاپ از قطعات یکسانی استفاده می کنند که در یک دو کارخانه معدود در چند کشور از جمله چین تولید می شود. اما از دو مدل که نام بردید به نظر من 5741G در کلاس بسیار بالاتری قرار دارد. البته از مسئله گارانتی هم فارغ نشوید که می تواند کفه ترازو را به سمت Dell باز گرداند.
  ——————————————————–
  نیوشا جان در خوب بود به سایز صفحه نمایش اشاره می کردید چون مدل های متعددی در بازار موجودند که مشخصات مد نظر شما را ارائه می دهند اما از سایز 13 تا 16.4 اینچ گسترده شده اند. در مورد پردازنده ها هم پیش از این بارها صحبت شده و بهتر است برای کسب اطلاعات از منابعی نظیر این سایت استفاده کنید.
  ——————————————————-
  علی جان در ابتدا باید یک توضیح کوچک به شما در مورد صفحه نمایش های لپ تاپ ها و LED ها ارائه دهم واقعیت این است که برخلاف تصور شما تمامی صفحه نمایش های فعلی و قبلی بازار در این کلاس همگی LCD هستند و تکنولوژی LED نقش دیگری در این لپ تاپ ها دارد به معنای دیگر یک LCD یک بخش تولید رنگ دارد و یک بخش تولید نور آن بخش تولید رنگ الان سالهاست بدون تغییر مانده و همان است که عنوان LCD را به برای یک صفحه نمایش به همراه می آورد اما آن بخش تولید نور پس زمینه که این محتوای رنگی را قابل مشاهده می کند چند سالی ست تغییراتی به خود دیده است. در قبل این نور توسط لامپ های بسیار باریکی همچون لامپ های مهتابی بسیار ریز تامین می شد اما این روزها این نور توسط لامپ های کوچک LED تامین می شود. پس دقت کنید کل صفحه نمایش LED نیست و تنها نور پس زمینه است که به LED تغییر کرده که این موضوع روشنائی بیشتری را تولید کرده و در جلوگیری از نشت نور سفید در پس زمینه های مشکی نیز موثر است همین و بس! پس کل صفحه نمایش LED نیست چون اگر بود یک صفحه نمایش 15 اینچی کلا LED که به آن AMOLED نیز می گویند خود به تنهائی بالای 3000 دلار قیمت داشت (که دارد!) خب فکر کنم این مسئله کاملا مشخص است. برویم سراغ مسائل دیگر.
  همانطور که در اینجا نیز می بینید مدل های سری EA هم از LED استفاده می کنند و این منحصر به عناوینی که نام بردید نیست.
  —————————————————
  حسن جان متاسفانه من این “کیفیت مهندسی” را متوجه نمی شوم لطفا توضیح بیشتری بدهید.
  ————————————————–
  کیمیا جان هم لپ تاپ خوب و هم قیمت مناسب را با توجه به نیازهای خود تعریف کنید.
  ————————————————–
  سیما جان اولا لپ تاپ با نوت بوک فرقی ندارد ثانیا اگر امکان دارد بیشتر در مورد سخت افزار مورد نیاز بخصوص پردازنده، کارت گرافیک و سایز صفحه نمایش توضیح دهید.
  با تشکر

 70. سلام.من میخوام یه لپ تاپ بخرم تا قیمت800 -900هزارتومان.
  کارهای ضروریم :برنامه آفیس-اینترنت-اتوکد
  اگه میشه راهنماییم کنید و بگید لپ تاپ بخرم یا نوت بوک؟با چه مشخصاتی؟خیلی ممنونم.

 71. سلام
  من دانشجوی مهندسی عمران هستم یه لپ تابی میخواستم که برنامه های مهندسی مثل اتوکد-ایتپس و نرم افزارهای عمرانی رو خوب ساپورت کنه قیمتشم مهم نیست.فقط کیفیت مهندسیش بالا باشه
  خیلی ممنون

 72. سلام آرش جان
  در مورد لپ تاپ سونی مدل های EB و EA هیچکدام
  LED نیستند اما فروشنده ها اصرار می کنند که مدل EA هم led هست اما تا انجایی که من می دانم CW فقط در 14 اینچ led هست نه EA درسته
  و اینکه چرا سونی تو این زمینه خیلی ضعیف کار میکنه در حالیکه تمام لپ تاپ های سایز 14 و 15 اینچی دل یا اچ پی یا اپل همه LED هستند اما سونی هنوز در مدل های F FW EB EA از LCD استفاده می کنه و این خیلی مهمه چون اولا LED اشعه های مضر تولید نمی کند و برای چشم بهتر است دوما مصرف برق کمتری دارد و طول عمر باطری بیشتر پس به نظر شما چرا سونی در این مورد عقب تر از برند های دیگر کار می کند

 73. با عرض سلام و خسته نباشید و ممنون از سایت جامع و اطلاعاتتون
  من قصد خرید لپ تاپ دارم تا 1میلیون700هزار تومن می تونم هزینه کنم
  دانشجو مکانیک هستم و با نرم افزارهای نقشه کشی مانند اتوکد و نرم افزارهایی مانند3D max کارمیکنم و سرعت بالای لپ تاپ واسم خیلی مهمه و اینکه وزنش زیاد سنگین نباشه و ترجیحا sony باشه
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و چند مدل بهم پیشنهاد کنید غیر از sony هم اگه مدل خواسی مد نظرتون ممنون میشم بگین و اینکه یه توضیح مختصر درباره cpu که مثلا core7i , core5i وcache بدین که باید حداقل چقدر باشه
  ممنون و متشکرم

 74. سلام
  من بین انتخاب دو لپ تاپ زیر مشکل دارم(کدومش بهتره)لطفاراهنمایم کن.از نظر کیفیت ساخت و میزان خرابی و کارایی.
  dell 5010 ci5/ 2.26htz/ hd500g/ ati5470 1g/ 15.6″/ram 4g/ddr3
  acer5741g ci5/2.26htz/ hd 649g/ GeForce GT 320M 1g/15.6″/ram 4g/ddr3

 75. معمولا فروشندگان از شما میپرسند لپ تاپ را برای چکاری نیاز داری؟ شما برای انتخواب خوب هدف از خرید را بازی اعلام فرمائید . چراکه بتزی یه لپ تاپ خوب نیاز دارد.

 76. سلام بچه ها ! در لپ تاپ کارت گرافیک خوب و سی پی یو و رم شما بسیار مهم است. اگر از 800 به بالا هزینه میکنید. دقت کنید رم شما حتماً ddr3 باشد. گرافیک شما ATI یا جی فورس باشد و رم مجزای کارت گرافیک که ددی کیت میگویند حداقل بالای 512 باشد .(دقت کنید نه گرافیکی که شیرمی کند و از رم بر میدارد) و سی پی یو های جدید با گرمای پایین و قدرت بالا وارد بازار شده که cor i3 و cor i5 و cor i7 است . بقیه ی امکانات دیگه سلیقه ای می باشد . ولی نظر من درباره ال سی دی ، بهتر است بالای 15.4 باشد چراکه چشم اذیت نمیشود. در برند های بازار سونی – دل و اپل را انتخواب کنید .

 77. سلام ارش جان من دانشجو برقم میشه لپتاپ خوب که به درد کارم بخوره بم معرفی کنی با قیمت مناسب و گرافیک .cpu.زیبای واسم مهمه در ضمن در مقابل ضربه مقاوم باشه چون باید خیلی جابجاش کنم

 78. من شخصا lenovo رو انتخاب میکنم.به خصوص سری Thinkpad که به شخصه عقیده دارم مقاوم ترین لپ تاپ های کره زمین هستن.کیبرد ضد آب تو تقریبن تمام مدل ها و بدنه مگنسیم که واقعن نسبت به پلاستیک کهنه ای که دل به کار میبره سرتر هست.همینطور روکش داخلی قطعات معروف به Roll cage . نور روی کیبرد برای راحتی کار در شب که به Thinklight معروف هست.سیستم Trackpoint که یه نوع کنترل موس با ظرافت بسیار بالا هستش.سیستم Thinkventage که در هر زمانی میشه از سیستم باهاش در عرض چند دقیقه بک آپ گرفت(چه روی حافظه جانبی چه روی هارد خود دستگاه) و حتی اگر ویروسی بشید یا مهم ترین تنظیماتتون از بین بره باز به حالت قبل برگردونه.سیستم محافظت از اطلاعات هارد دیسک که در صورتی که سیستم روشنتون از ضربه بخوره یا از جایی بیفته خود به خود هارد رو خاموش میکنه تا اطلاعات از دست نره.
  کسی میتونه به من بگه کدوم برند تمامی این امکانات رو داره ؟!
  یه نگاهی به اوضاع شرکت دل بندازیم میبینیم تو 3 سال گذشته هم میزان فروش و هم سودناخالص اعلام شده سیر نزولی داشته و سیستم های دل علاوه بر این بیش از حد آمار خرابی بالایی دارن تقریبا در حد HP شده.
  به شدت سیستم های Lenovo به خصوص سری Thinkpad رو توصیه میکنم.(سری های Idea pad و Essensial یا همون G series امکانات و مقاومتشون در حد Thinkpad نیست.)اصلا هم هدفم تبلیغ نیست.
  از هر فروشنده یا شرکتی خواستید میتونید بخرید ولی فقط Lenovo رو به شخصه قبول دارم من.

 79. سلام ! ! ! 🙂
  من دانشجوی مکانیک هستم و نیاز به لپتاپی دارم که درخور برنامه هایی مثل انسیس و کتیا باشه.
  خودم بینه Toshiba a665-s6065 و Hp dv6-2170 و Asus n82jq موندم میشه یه راهنمایی کنید؟
  پیشا پیش مرسی کلی

 80. سلام من دانشجوی ارشد برقم بین خرید لپ تاپ اچ پی و ایسوس و سونی مردد موندم نظر خودم روی dm41070هستش ولی بازم نمیدونم چی بخرم برام وزن وگرافیک و cpuوزیبایی مهمه لطفا راهنمائیم کنین

 81. سلام من یک معلم دوره راهنمایی هستم و میخوام برای تدریس در کلاس از لپ تاب استفاده کنم لطفا برای خرید یک لپ تاب خوب منو راهنمایی کنید

 82. سلام آرش
  من یک لپ تاپ SL500c مدل 4414-W2Y دارم، الان به خاطر بروز یه مشکل که احتمالا ویروس باشه سیستم بالا نمیاد اصلا، میخواستم با استفاده از DVD های Recovery که دارم و خودم از روی هارد رایت کردم مشکل رو رفع کنم و درایو C رو فرمت و ویندوز خودم یعنی ویستا رو نصب کنم، اما انگار بر خلاف ادعای این لپ تاپ و انتظار من و فروشنده، Recovery فقط به حالت کارخانه و فرمت همه درایوها منجر میشه، اما من نمیخوام اطلاعاتم رو از دست بدم، خواستم ببینم شما راهی رو در نظر دارین یا نه؟
  در ضمن تو فکر تعویض ویندوز به 7 هم هستم،فکر کنم بشه درایورها رو پیدا کرد، فقط خواستم بدونم اگه بعدا پشیمون بشم امکان برگشت به ویندوز خودم رو با استفاده از این dvdها دارم یا نه؟

 83. با سلام
  آقا ارش من مي خواهم يك لپ تاپ باقيمت حدود 850تومان بخرم و چون دانشجو ي رشته ي مديريت هستم كار گرافيكي خاصي نمي خوام باهاش انجام بدم برام مهمه كه امكانات جانبيش مثل بلوتوث و غيره كامل باشد كيفيت صفحه ي لپ تاپ بالا باشد و حدودا سايزش 15.4 اينچ باشد ، بادوام باشه كه زود خراب نشه. ممنون ميشم اگه منو راهنمايي كنيد.

 84. سلام وخسته نباشيد
  من دانشجو مكانيك هستم و به دنبال 1 لپ تاپ خوب با سرعت بالا وظاهر خوب
  و مورد استفادم نرم افزارهاي سنگين نقشه كشي و 3D
  هست
  خودم از dell studio1558 و سوني vaio ea16 ,cw خوشم اومد و اينكه از نظر امكانات جانبي كامل باشه واسم مهمه مخصوصا وب كم
  ممنون ميشم اگه راهنماييم كني و اگه مدلهاي بهتري هست بهم معرفي كنيد
  قيمت هم تا 1ميليون و 500
  بازم ممنون

 85. سلام آرش عزیز.من دانشجوی مکانیک هستم و نیاز به لپتاپی دارم که درخور برنامه هایی مثل انسیس و کتیا باشه.در ضمن وزن برام خیلی مهمه که سبک باشه و بودجه ای هم که براش کنار گذاشتم هم تا 1 میلیون و 300 تومنه.بازی هم برام خیلی مهمه.نظر خودم سونی CW26FG هست ولی باز سبک تر از این رو ترجیح می دم.ممنون می شم کمکم کنی

 86. سلام خسته نباشید :
  من دانشجوی ارشد علوم آزمایشگاهیم بین دو مارک دل و سونی سر دوراهی ماندم باتوجه به اینکه یک کاربر عادی هستم فقط شاید از نرم افزار کتیا در برخی موارد استفاده کنم آیا این برنامه بر روی لب تاپی با کارت گرافیگ 512 نصب و اجرا می شود؟؟
  درضمن توان مالیم 1300000

 87. به نظرشما لپ تاب فوجیتسو مدل AH-550 کیفیت بالایی از هرلحاظی را داراست ؟ یا مدل یا مارک دیگری پیشنهاد می کنید؟

 88. سلام .نظرتون در بار ه EA16 میخواستم بدونم برا کارای دانشجویی لازمش دارم(برنامه نویسی و…) اگه این خوب نیست چه مدلی رو معرفی می کنین
  CPU CI5 2.4و بالاتر
  RAM4_6
  ”14تا ”15.4(وزن برام مهمه 2.4 به پایین)
  تاحدود 1.400 هم مشکلی نیست از برند اسوس و وایو باشه ترجیحا
  سوال دیگم مقایسه قدرت پردازش CI7 1.6 وCI5 2.4

 89. سلام
  با تشکر از مطالب خوبتان
  اگر امکان دارد لپ تابی برای نرم افزارهای سنگین با قیمتی زیر یک و نیم و مانیتور حدود 15 معرفی کنید.
  با تشکر

 90. سلام من دونبال يه لپ تاپ هستم كه قيمتش زير يك ميليون باشه كارهاي اصلي هم بيش تر بازيه…
  دل استاديو3500خوبه؟
  مدل هاي ديگه هم معرفي كنين…

 91. با سلام
  من دانشجوی ارشد مکانیکم
  یه لب تاپ می خوام زیر 700 تومان با این مشخصات
  سی پی یو حداقل2
  رم 3
  کش 2
  هارد250
  گرافیک256
  وزنم کمتر از 2
  لطفا راهنماییم کنید
  نظرتون در مورد asus1201t چی هست؟

 92. درايو هاي bluray لپ تاپ ها فقط ديسك هاي buray را ميخوانند يا رايت هم مي كنند لطفا در سايت پاسخ دهيد با تشكر.

 93. با سلام
  من یه لپ تاپ از برند سونی با مشخصات زیر می خوام لطفاً مدل پیشنهادی رو به من معرفی کنید.
  Processor : Core i5-540M/2.53GHz
  Memory : 4GB
  Hard Drive : 500GB
  Video Drive : ATI HD5650(1GB
  Connectivity : Bluetooth/Camera/WIFI/WLAN
  Screen : 15″LCD
  در ضمن برای کارهایی مثل برنامه نویسی ربات،طراحی سایت و نرم افزارهای گرافیکی و انیمیشن سازی نیاز دارم،جابه جایی هم زیاد دارم(وزن زیر 2.5K)
  ممنونم از راهنماییتون

 94. سلام آرش من یه گرافیستم با تری دی مکس کار می کنم یه لب تاپ توپ میخوام، که بشه باهاش رندر گرفت تا 2000000 تومان ترجیحا sony یا dell در ضمن تا وقتی من بیدار هستم لب تاپم هم بیداره یعنی در روز 18 ساعت روشنه پس یه جنس با دوام، مرسی.

 95. من یک لپتاپ با مشخصات زیر با قیمت زیر 1 میلیون میخوام
  cpu core i7 or i5
  ram 4g ddr 3
  حداقل ati5000 or geforce 300
  لطفا زود

 96. سلام
  ببخشید من یه لب تاب گرفتم با مشخصات زیر:
  cpu: core 5 2.26 3mb cash
  ram: 4gb ddr3
  graphic: 1gb up to 2.8 ati
  weireles , bt , reader ,
  مدلش دل هستش با قیمت 1100000 تومن به نظر شما خوبه؟

 97. با سلام:
  می خواستم منو در خرید یک لپ تاب خوب از مارک سونی با حدود قیمت 1500000 تومان راهنمایی کنید من هم جزء دسته اولی ها هستم و هم اینکه چون مشکل گردن درد دارم لپ تاب سنگین برام مناسب نیست و هم اینکه به بازی و فتوشاب علاقه مندم. در ضمن شغلم هم از اون شغل های به اصطلاح با کلاس اجتماع است البته خودم برام مهم نیست چون همه بنده خداییم و اصلا اهل این چیزها نیستم اما می دونید که همیشه یک عده ای هستند که مدام میخواهند ازت آتو بگیرند و فیس بدن یا اینکه کوچیکت کنند از این افراد دور بر من فراوان هست هم در فامیل هم در جمع دوستان خلاصه اینکه می خواهم بهترین گزینه رو انتخاب کنم . البته ایمیلم جدیدا باز نمیشه ببخشید.ممنون

 98. سلام
  خسته نباشید.
  من برای انجام کارای پایان نامه دنبال یک لپ تاپ هستم که اولا قابل حمل به دانشگاه باشه، یعنی‌ سبک و اندازه متوسط یا کوچک. و کارت گرافیک خیلی‌ برام ملاک نیست. بیشتر اینکه حافظه رم و سرعت و باتریش خوب باشه. استفادهٔ زیادی هم از اینترنت دارم. وایرلس داشته باشه و بلوتوس و hdmi.
  ممنون میشم اگه لطف کنین و help کنین.

 99. سلام!
  من کاربرد هیچ کدوم از گروه های بالا نیستم!
  کاربرد عادی ولی یکم پیشرفته تر!
  یه لب تاب مناسب sony برا من معرفی کنید!
  من یه دانش اموز دبیرستانی هستم و می خوام یه لب تابی بخرم که تا دانشگاه با من دووم بیاره!
  در ضمن از اینترنت خیلی استفاده می کنم!(خیلی)

 100. سلام
  من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم با توجه به رشته ام نیاز به لب تاب دارم و میخوام مجهز به wireless adapter باشه.
  لطفا راهنماییم کنید.درمورد نکاتی که در مورد خرید لب تاب باید مد نظر باشد را برام بفرستید
  با تشکر

 101. باسلام وخسته نباشی.باتوجه به این که دانشجوهستم ی لپ تاپ میخوام ک هم ازنظر وزن خوب باشه هم کیفیت وقیمت.اگه میشه بم کمک کنید.

 102. با سلام
  ببخشید من در استانه ی خرید لپ تاپ هستم
  ازتون میخوام راهنماییم کنین تا بتونم جنس عالی و خوبی را خریداری کنم .لطفا هم خوب و هم بد رابگویید.چون ادمی هستم که ممکن است بعدا پشیمان شوم.دوست ندارم و نمیخواهم این اتفاق بیافتد
  با تشکر از ازتون بخاطر سایت خوبی که دارین.

 103. سلام.من میخوام یه لپ تاپ بخرم اما سر دو راهی گیر کردم.در واقع نمیدونم sony بهتره یا asus.”البته گرافیک خیلی برام مهمه”.
  مشخصات کلی‌:
  پردازنده: Intel Core i3 2.26 GHz – Cache 3 MB – BUS 1066 MHz
  CPU : 4GB DDR3
  هارد دیسک: 500 GB
  کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5145 512 MB UpTo 1970 MB
  صفحه نمایش: 15″ – Bright LED
  امکانات: DVD-RW – بلوتوث داخلی -Webcam – LAN
  سایر مشخصات: اصلی Windows 7
  نظر شما چیه ؟

 104. سلام جناب آرش
  چگونه از بولوتوث و قابلیت سیم کارت لپ تاپ dell مدل1555 استفاده کنم؟
  _وقتی لپ تاپ مدل 1555 رو خریدم ویندوز ویستا نصب بودو میتونستم از طریق وبکم عکس وفیلم بگیرم ولی ویندوز ویستا رو عوض کردم و 7 نصب کردم بعد از اون دیگه برنامه وبکم تو سیستمم نبود!لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید.باتشکر از شما

 105. باز هم سلام
  خیلی ممنون از پاسخ شما.
  بدون در نظر گرفتن وزن، میشه لطفا مدلهای مورد نظرتون رو معرفی کنید.
  خیلی ممنون.

 106. سلام من كارم مونتاژ فيلم عروسي مي باشد. آيا لب تاب هست كه ورودي و خروجي براي وارد كردن و خارج كردن فيلم به فرمت AVI يا,DV داشته باشد يا بايستي از كارت ميكس ايكسترنال استفاده كنم .اگه وجود داره راهنمايي كنيد چند مدل با قيمت ومشخصاتش به من معرفي كنيد. سپاسگذارم

 107. سلام،مي خواستم لپ تاپ z 112GD/S رو بخرم همه چيزش خوبه غير از HDD كه فقط128G.ميشه يه لپ تاپ با همين مشخصات و تو همين رنج قيمت بم معرفي كنيد كه HDD بيشتري داشته باشه.ممنون ميشم.

 108. من دانشجوی رشته ی مهماری هستم وبا توجه به رشته ام نیاز به لب تاب دارم ولی تا به حال اشنایی چندانی در مودرد لب تاب نداشتم لطفا راهنماییم کنید و درمورد نکاتی که در مورد خرید لب تاب باید مد نظر باشد را برام بفرستید. با تشکر

 109. سلام:
  بعضي نرم افزار هاي مهندسي فقط در windows7 اجرا ميشن و os لپ تاپ هاي apple مكينتاشه و اگه بخوام لپتاپ apple بگيرم بايد ويندوزشو عوض كنم.كه ميگن بعضياشون داغ ميكنن.ميشه راهنماييم كنيد تا يه لپ تاپ apple با سرعت پردازنده بالا و قوي بخرم كه اين مشكلو نداشته باشه.اصلا توصيه ميكنيد با وجود چنين مشكلي لپ تاپ apple بخرم؟
  با تشكر

 110. با سلام و خسته نباشید
  در گروهبندی شما جزء گروه اول نیستم و میشه گفت 80 درصد گروه 2ی هستم
  لپ تاپ مناسب برا نرم افزارهای گرافیکی مثل تری دی مکس فتو شاپ میکس میخام
  از سیستم کار میکشم کیفیت و دوامش برام مهمه
  وزنش حداکثر 2.4 باشه(اگه خصوصیات دیگه ش تاپ باشه تا 2.7 _2.6هستم)
  ترجیحا مارک سونی بهم پیشنهاد کنید
  مدلی یا مدل هایی که پیشنهاد میکنید برا 2 سری قیمت بهم معرفی کنید سری اول قیمت= حداکثر 1250000 تومن
  و دومی قیمت حداکثر 1550000 تومن باشه
  یه سوال دیگه
  در مورد تفاوت سونی china ,USA میشه توضیحی بدین چون از ایران رهجو شیراز شنیدم که ادعا کردندتنها وارد کننده سونی به ایرانند و به گفته ایشان سونی USAسونی نیست ،تقلبی و پک سونی هست و سونی با مونیتور زیر 14 اینچ مونتاژ ژاپن و بالای 14ی چینی سونی واقعین
  مثلا vaio CWS2GX که جای دیگهای بهم پیشنهاد شده بود را غیر سونی می دونستن
  سرتونو با سوالام درد آوردم ولی به راهنماییتون احتیاج دارم
  مخلصتون ممنون

 111. سلام
  مجددا تشکر میکنم
  سایزش از 10 به بالا . زیر 13 اینچ باشه
  وزنش هم حداکثر 1.5 کیلو
  کارت گرافیکش خیلی برام مهم نیست برعکس سی پی یو که واقعا هرچی بالاتر باشه بهتره
  لطف میکنین سریعتر پاسخ بدین چون به زودی می خوام برای خریدش اقدام کنم

 112. سلام:
  دانشجوي رشته مكانيك هستم و با توجه به برنامه ها (catia,autocad,3Dmax,solid work,fluent)وپروژه هاي درسيم يه لپ تاپ با قدرت و سرعت بالا ،وزن كمتر از 2kg ،قدرت بالاي باتري،LCDكمتر از”15و قيمتش كمتر از 3T باشه، نياز دارم.نظر شما چيه؟سري z،لپ تاپهايapple.البته مدلايي مثه sony EA 2G FX/B هم خوبه ولي متاسفانه وزن بالايي داره بدون باتري2.3.از طرفي شنيدم شركت سوني لپ تاپ هاي مدل cw ,f رو كه از ژانويه 2010 به بازار اومده فراخوان كرده اين موضوع صحت داره؟

 113. با سلام
  لپ تاپ sony vaio EA2FFX خوب است؟نقاط ضعف آن چیست؟ به نظر شما لپ تاپ HP بهتر است یا SONY ؟ من کاربر دسته اول می باشم.
  مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی – وزن 2.3 کیلوگرم – ساخت آمریکا
  پردازنده: Intel Core i3 2.26 GHz – Cache 3 MB – BUS 1066 MHz
  حافظه: 4 GB DDR3
  هارد دیسک: 500 GB 5400RPM
  کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5145 512 MB UpTo 1970 MB
  صفحه نمایش: 14.1″ – Bright LED
  امکانات: DVD-RW – فاقد مودم – بلوتوث داخلی – Card Reader – Webcam – LAN – WiFi – HDMI – VGA Port
  سایر مشخصات: باتری 6 سلولی – Microsoft Windows 7
  با تشکر

 114. سلام دوستان عزیز من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک گرایش سیالات هستم لطفا من و راهنمایی کنید تا یک لپ تاب مناسب از لپ تابهای سونی رو انتخاب کنم.

 115. سلام
  دانشجو هستم و یه لپ تاب میخوام که علاوه بر سرعت بالا و دوام (استحکام)،خدمات بعدیشم (گارانتی)
  قابل اعتماد باشه. خودم یه چند مدل پیدا کردم ولی اگه لطف کنید شما هم راهنماییم کنید ممنون میشم.
  بعدشم کلا چه مارکهایی رو قبول دارین و کدوما رو قبول ندارین؟

 116. sony( EA-2MGX) cpu: 2.4 CORE i5 (430M) 4GB(TURBO TO 2.53GHz)
  vga :ATI-5470 , 512 MB
  hdd:500GB
  cash: 3MB
  DVD-RW LED-14″ BT-WEB-HDMI-WIFI,w7
  asus K52JR 430M cpu:Core i5 2.5
  cash:3m ram:4G hdd:500 15.6” vga:ATI 5470 1GB DDR3 weight:2.62
  Wifi-web-bt-hdmi-led screen-ddr3 DOS

 117. سلام . من دانشجوی مهندسی هوافضا هستم و می خوام یه لپ تاپ بخرم برای کاربا نرم افزار های نقشه کشی catia و solidو نرم افزار های nasran و sab و همین طور matlab . سرعت پردازنده و گرافیک برام مهمه . قیمتش هم تریجا بین 800 تا 1,100 هزار تومن باشه . می شه لطفا چند تا مدل acer و sony بهم معرفی کنید؟! ممنونم

 118. با سلام به دوستان و پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی
  نیلوفر جان سری CW یا EB می تواند برای شما مناسب باشد.
  ———————————————————-
  سیاوش جان توضیح بیشتر
  ——————————————————–
  سایه جان قبلا با هم در این مورد صحبت کردیم و فکر کنم انتخاب خوبی هم کرده بودید نمی دانم چرا دوباره پشیمان شده اید. در ضمن فروشنده ها حرف زیاد می زنن زیاد اعتمادی بشون نیست
  ——————————————————–
  زهرا جان مدل خوبی ست و من هم چیزی در مورد داغ کردن آن نشنیده ام.
  ——————————————————
  مهدی جان برای این کار از کارت های صدای حرفه ای که به پورت IEXPRESS متصل می شوند استفاده می گردد.
  —————————————————–
  امین جان مدل هائی که نام بردید نمونه هائی قوی هستند اما اگر قرار باشد لپ تاپ مخصوص بازی به شما معرفی کنم من MSI GX640 را معرفی می کنم.
  —————————————————–
  فاطمه جان سایز صفحه نمایش، وزن دستگاه، سرعت پردازنده و نوع طراحی را تعیین کنید.
  —————————————————
  وخید جان امکان نصب ویندزو XP وجود دارد اما مسئله اصلی یافتن درایورهای این لپ تاپ ها برای این ویندوز است که کمیاب هستند. در ضمن شما نیازی به نصب ویندوز XP ندارید چون در خود ویندوز هفت قابلیتی وجود دارد که در طی آن می توانید ویندوز XP کاملی را در خود ویندوز هفت نصب کنید و درون آن هر برنامه دلخواهی را اجرا کنید نام این برنامه اگر اشتباه نکنم XP Mode است.
  ——————————————————-
  dear عزیز رشته چیزی را تعیین نمی کند لطفا به کاربری خود اشاره کنید.
  ——————————————————-
  مینا جان دلیلی برای قلابی بودن دستگاه وجود ندارد فقط اینکه گفتید یعنی نبود گارانتی می تواند بصورت بالقوه برای شما در آینده مشکل ایجاد کند.
  ——————————————————
  زینب جان به کاربری خود اشاره ای نکردید لطفا به این سوالات پاسخ دهید. چه سایز صفحه نمایشی برای شما مناسب است. به چه وزنی فکر می کنید. چه پردازنده ای را مناسب می دانید. استفاده شما از کارت گرافیک در چه سطحی ست؟
  —————————————————–
  نسیم جان اول اینکه امکان ارسال پاسخ به ایمیل وجود ندارد و دوم اینکه استفاده از فتوشاپ نمی تواند ملاکی برای انتخاب لپ تاپ باشد لطفا کاربری خود را کاملا توضیح دهید.
  —————————————————
  سینا جان بهترین برای چه کسی؟
  —————————————————
  میترا جان من تا بحال چنین چیزی نشنیده ام. کیفیت ساخت مدل های Dell همواره در سطح متوسطی بوده و هستند و حداقل من چیزی در این مورد نشنیده ام.
  ————————————————–
  عالیه جان نرم افزار 3dmax به چه نیازهای سخت افزاری نیاز دارد لطفا اشاره کنید. به سایز و وزن و نوع استفاده از کارت گرافیک هم اشاره کنید.
  ————————————————
  وحید جان این بستگی به نوع برنامه ها دارد که برخی با ویندوز های 32 بیتی سازگاری ندارند. درایورهای XP همانطور که قبلا هم گفته ام کمیابند. شما به حرف فروشنده اکتفا نکنید خودتان در اینترنت به دنبال آنها بگردید. در مورد ویندوز 7 با وجود برنامه XP Mode که می توانید بدون دغدغه درایور یک XP کامل در درون سون نصب کنید دیگر نباید نیازی به نصب XP جداگانه باشد در مورد نرم افزار هم اگر اسمش را می دانید به سایت شرکت سازنده اش بروید و ببینید چه پیشنهادی برای ویندوز هفت دارند.
  ————————————————–
  علی جان بارها گفته ام که مدل های ایران رهجو مدل های سفارش خاورمیانه و آفریقا سونی هستند و در دیگر کشورها ارائه نمی شوند و من هم به شخصه اعتقادی به ایران رهجو بدلیل عدم صداقت شان و نگفتن همین نکته ای که همین حالا من به شما گفتم، ندارم. این usa هم که مشخص است یعنی دستگاه ساخت آمریکاست. در مورد مدل هائی که گفتید مشکل گرم کردن دارند احتمالا باید شماره سریال ها را در سایت چک کنید تا ببینید شامل مدل مد نظر شما می شود یا نه.
  —————————————————-
  سحر جان کاربری خود را از پردازنده و کارت گرافیک شرح دهید و سایز صفحه نمایش و وزن دستگاه را نیز ذکر کنید.
  ————————————————–
  سبحان جان اطلاعی در این مورد ندارم.
  ————————————————-
  احمد جان متاسفانه من کاربری شما را فراموش کردم لطفا بار دیگر بطور کامل به کاربری خود اشاره کنید.
  ————————————————-
  امین جان نوع کاربری؟
  ————————————————–
  محمد جان این نرم افزار رایگان را دانلود و نصب کنید این نرم افزار درایور سخت افزارهای نصب نشده را با لینک دانلود به شما ارائه می دهد.
  ————————————————-
  بهار جان مدل های متعددی را در این زمینه می توان معرفی کرد اما همگی در یک مورد با نیازهای شما متفاوتند آنهم وزن زیر 2 کیلوگرم که به شخصه موردی در این زمنه سراغ ندارم. اگر می توانید وزن را تغییر بدهید من در خدمت شما هستم.
  ————————————————-
  click جان تا آنجا که من می دانم همه اپل ها در چین ساخته می شوند اما اگر منظور شما نمونه های تقلبی ست که با یک نگاه می توان متوجه این موضوع شد مخصوصا از روی سیستم عامل دستگاه.
  ———————————————-
  سعید جان در این رده بزرگترین سایزی که می شناسم سری 18 اینچی AW سونی ست که یکی دو مدل با مشخصات نسبتا قدیمی در این حوزه قیمتی دارد.
  ————————————————
  فرشته جان تا متوسط را چه تعریف بکنیم.
  ———————————————–
  نیما جان مقاله فوق قدیمی ست لطفا بطور کامل به کاربری خود اشاره کنید.
  ———————————————-
  Skokufe جان بدون اشاره به نرم افزار به کاربری خود اشاره کنید. مواردی نظیر سرعت پردازنده، سایز RAM، نوع استفاده از کارت گرافیک، سایز صفحه نمایش و وزن دستگاه
  ———————————————
  مجتبی جان شما هم به کاربری خود بطور کامل اشاره کن چون هارد قابل ارتقا است و استفاده از اینترنت هم نمی تواند فاکتوری برای خرید باشد.
  ————————————————
  bibbib عزیز بهتر است اول در مورد نوع کاربری خود تصمیم بگیرید چون شکل ظاهری تاثیری در انتخاب بهترین ندارد.
  ————————————————
  eli جان سبک یعنی چقدر و مصارف روزمره یعنی چه
  ————————————————
  عاطفه جان مدل سونی را بطور کامل بنویسید
  ————————————————
  هانی جان نقد کامل این مدل را در اینجا پیدا می کنید
  ————————————————
  حسین جان باید کاربری خود را در ابتدا مشخص کنید بعد به دنبال مدل مناسب باشید.
  ———————————————-
  بهار جان استفاده آموزشی دقیقا به چه معناست؟
  با تشکر

 119. با سلام
  لب تابی می خواستم با صفحه 13 یا “14 و وزن حدود تا2 کیلو. قیمت حدود1000000 تومان. برای استفاده آموزشی dell یا sony? چه مدلی؟

 120. من دانشجوی رشته ی جغرافیا هستم وبا توجه به رشته ام نیاز به لب تاب دارم ولی تا به حال اشنایی چندانی در مودرد لب تاب نداشتم لطفا راهنماییم کنید و درمورد نکاتی که در مورد خرید لب تاب باید مد نظر باشد را برام بفرستید. با تشکر

 121. کدام یک از لب تاب ها sony ea mgx و asus k 52jR عملکرد بهتری از نظر کمی و کیفی دارد لطفا مقایسه کنید و چرا قیمت asus این قدر نسبت به sony پایین است و عمر مفید کدام یک بیشتر است؟

 122. سلام.من دانشجو پزشکی هستم.می شه پیشنهاد خودتون رو در زمینه یه لپ تاپ سبک با قیمت یه میلیون و برای مصارف روزمره بگید.مرسی.

 123. سلام
  من دانشجوی ساله اول مهندسی ام نمیدونم در اینده چه امکاناتی لازم داشته باشم
  میخوام لپ تاپ بخرم نمیدونم چه مارکی خوبه
  وایو سونی خوشگله ولی میگن کارکرد دل بهتره بین دو راهی موندم
  تا 1.600.000 هم میخوام هزینه کنم
  شما چی پیشنهاد میکنید؟

 124. با سلام
  من یک لب تاب می خوام که قیمتتش ۸۰۰باشه وبرای اینترنت وحافظه زیاد برای دانلودفیلم وبرنامه داشته باشه با تشکر

 125. سلام من دنبال یه لپ تابم که برای کارهای گرافیکی و 3d max خوب باشه و سرعت بالا باشه و ظاهرش هم خیلی برام مهمه.در حدود 1تومن .خوشحال می شم اگه کمکم کنید.

 126. سلام من دانشجو هستم و از گروه اول برای این گروه از شرکت lenovo چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
  ممنون میشم جواب بدین

 127. سلام.به نظرتون میشه یه لپ تاپ با امکانات متوسط ،البته آشغالی نه ها،در حدود قیمت 600تومن با پیدا کرد؟

 128. با سلام و خسته نباشید:
  می خوام یه لپ تاپ بگبرم تو محدوده ی قیمتی 800 تا 1200 و کار خاصی باهاش ندارم. بیشتر می خوام اینترنت و پی دی اف کار کنم. چیزی که برام مهمه بزرگی ال سی دیه. مانیتور خونم 22 اینچه چون چشمام ضعیفه. بزرگترین ال سی دی که بتونم با این پول بخرم چیه؟ منظورم لپ تاپ با بزرگترین ال سی دیه. البته قیافه هم بعد ال سی دی برام مهمه که قشنگ باشه. خیلی خیلی ممنون

 129. سلام ! من یه سوال عجله ای داشتم : چه جوری لپ تاپ چینی اپل رو میشه از نوع آمریکاییش تشخیص داد ؟؟؟

 130. سلام.
  من دانشجوی مهندسی برق هستم. دنبال یه لپ تاپ با مشخصات زیر هستم (سونی باشه):
  1. برای پردازشهای قوی برنامه نویسی مناسب باشه (متلب و …)
  2. گرافیک نسبتا قوی
  3. وزن کمتر از 2کیلو
  4. cache بهتره 6مگا باشه
  5. پردازنده دو هسته ای باشه و 2.5گیگاهرتز
  6. قیمت حدود 1.5
  7. اطلاعاتم همینه.. شما نکات بیشتری اگه راجع به مشخصاتی که برای کارهای برنامه نویسی مهمن میدونین، بگین لطفا
  از راهنمایی شما پیشاپیش ممنونم

 131. سلام اقا ارش من dvd برنامه های مادر بورد لپ تاپم رو گم کردم سایتی هست که بشه برنامه هاشو دانلود کرد مدل لپ تاپم acer 4220 extensa
  هست

 132. سلام
  با تشکر از اینکه چند وقت قبل به سوالم در مورد لتیتود دل جواب دادین . راستش من کار عمده ای از کارت گرافیک خاص این سری نمی خوام بکشم فقط می خواهم یه لپ تاپ با کیفیت داشته باشم که تا چند سال بتونم به راحتی باهاش کار کنم با این حساب شما مدل 6510 دل رو پیشنهاد می کنید یا 373 اپل رو ؟
  پیشاپیش از پاسختون کمال تشکر رو دارم .

 133. سلام …من دانشجوي رشته داروسازي ام ميخوام لب تاپ سوني cww21fxبخرم ميگن مشكل حرارتي دارند. نظر شما چيه؟

 134. سلام من میخام یه لپتاپ برای کار طراحی وب سایت وراه اندازی وب سایت بخرم اما هیچ اطلاعاتی راجع به لپتاپ ندارم نهایتا 850 هزار تومن مینونم هزینه کنم لطفا منو راهنمایی کنید مرسی

 135. با سلام
  من می خواستم یه لپ تاپ سونی بخرم . خواستم ببینم مدل های موجود در بازار که اکثرا usa هستند بهتر هستند یا مدل های با گارانتی رهجو .چون شنیدم که مدل های موجود در بازار همان مدل های بین المللی هستند و از نظر کیفیت از مدل های ایران رهجو بالاترند. در ضمن این usa که به دنبال بعضی لپ تاپ های می آید دقیقا به چه معناست.
  و اینکه تو سایت خود سونی اکثر مدل های cw و f دارای مشکل حرارتی عنوان و برای رفع اون یه نرم افزار برای تغییر تنظیمات bios برای دانلود گذاشتند .وضعیت لپ تاپ های موجود در بازار که اکثرا هم از دو مدل فوق هستند از این نظر کدامند
  باتشکر

 136. با عرض سلام وخسته نباشید مجدد
  آقا راجع به سوال قبلی مزاحمتون میشم.اول اینکه به نظرتون من با 64 بیتی بودن ویندوزها جهت نصب نرم افزارها مشکل پیدا نمیکنم؟
  سراغ یه فروشنده رفتم گفت برای لپ تاپ های مذکور هنوز درایورهای ویندوز xpنیومده و گفت میاد اما دقیقش معلوم نیست.آیا این حرف واقعیت داره؟اون گفت ویندوز 7 تموم نرم افزارهارو ساپورت می کنه اما بنظر خودم فکر نکنم اینطور باشه علی الخصوص با 64 بیتی بودن ویندوز.
  متاسفانه من هنوز با اون نرم افزارها آشنائی پیدا نکردم ونمیدونم اجرا میشه یا نه؟لطفا راهنماییم فرمایید.
  خیلی متشکرم

 137. با سلام
  من یه لپ تاپ برای نرم افزارهای رشته معماری می خوام. مثل 3dmax
  قیمت تا 1300— سرعت خوب باشه- به نسبت سبک-ظاهرش خوشگل باشه- برای کارای معمول هم خوب باشه دیگه.
  hp , sony,asus,dell
  از این ها باشه لطفا.
  سپاس

 138. سلام
  شنیدم طی چند ماه اخیر کیفیت لپ تاپهای دل پایین اومده، آیا این حرف صحت داره و اگه جواب مثبته، در کدوم قطعات کیفیت کاهش داشته؟ (بخصوص در مورد دل 5010 می خوام بدونم خوبه یا نه؟)

 139. سلام
  یه لپ تاپ تا سقف 1.5 می خوام
  من با فوتوشاپ و برنامه نویسی کار می کنم.مدلش جدید باشه کیفیتش عالی باشه.شما چه پیشنهادی دارید.اگه جواب را برام ایمیل کنید ممنون میشم

 140. سلام
  از مطالب خوبتون تشکر میکنم ،مفید بود،تو دسته بندی شما من جز دسته اولم،ارشد نرم میخوانم و لپ تاپ رو برای استفاده درسی بیشتر لازم دارم.
  یه لپ تاپی می خوام تا سقف یک میلیون و دویست، اینطوری که دستگیرم شده DELL مناسب باشه (4600،1520،1564،5010و…)
  می خواستم از شما در موردلپ تاپی که از لحاظ وزن سبک تر باشه و به کار من بیاد راهنمایی بخوام.ممنون از وقتی که میذارین .خدانگهدار.

 141. سلام.
  برای من از دبی لپ تاپ مارک toshiba آوردن قیمتشم 580000 تومنه میخواستم بدونم به خاطر اینکه از دبی آوردن و گارانتی نداره خوبه یا نه؟بعد در مورد قطعاتش که میشه قلابی باشه؟
  ممنون

 142. سلام آرش جان من قصد خرید لب تاپ سونی cw21/fx را دارم رشته ام هم پزشکیه می خواستم نظرتو بدونم لب تاپ خوبیه ؟به کارم میاد یا نه؟ممنون……….

 143. با سلام وخسته نباشید
  میخواسم بدونم که روی لپ تاپ های سری f سونی میشه ویندوز xp نصب کرد.مثلا f11dgx.روی دل مدل studio 1558 چطور.اصلا میخواسم بدونم روی سی پی یو i7 میشه ویندوز xpنصب کرد.و اینکه میخواسم بدونم ویندوز 7 میتونه تموم نرم افزارهارو ساپورت کنه.منظورم نرم افزارهای تخصصی عمرانه ویا نرم افزارهای catia وautocad ودیگر نرم افزارهاست.لطفا اگه اطلاعی ندارین یه جارو معرفی کنین که بتونه راهنماییم کنه .خیلی خیلی ممنونم.

 144. با سلام
  من میخوام یه لپ تاپ dellبخرم واسه کار طراحی و کار با برنامه فتوشاپ و میکس فیلم.همچنین میخوام سرعتش خیلی بالا باشه.و میتونم 1 میلیون تا 1 و صد هزینه کنم.
  اگه میشه منو راهنمایی کنید. ممنون.

 145. سلام و درود بر آقا آرش
  آرش جان لپ تاپ مناسب بازی با سی پی یو بالا 3.06 می خواستم قیمت بین 1000000 و 1800000 باشد من vaio f11ggx , dell 1557-c را دیدم به نظر شما مناسب اند؟ ممنون میشم.

 146. با سلام
  مي خواستم بدونم كه لپ تاپي هست كه بشه باهاش كارهاي آهنگ سازي و ميكس ،مسترينگ و انجام داد و ازش خروجي اكسترنال براي كارت صداي حرفه اي گرفت
  معمولا حجم اين كارها زياد و به رم و پردازش زياد نياز داره
  اگه لطف كنيد به ميلم جواب بديد ممنون ميشم

 147. با سلام.من قصد خرید لپ تاپ سونی مدلcw21fx دارم.میشه در این مورد توضیح بدید و نظر شما چیه ؟در کل استفاده ی خیلی خاصی از لپ تاپ نمی کنم به جز برنامه ی اتوکد و به عبارتی جزء دسته ی اول هستم.با تشکر.(در ضمن در سایتی خوندم که زود داغ می کنن.)

 148. سلام ارش جان
  خسته نباشی
  ارش من با چند تا فروشنده حرف زدم
  میگن سونی خوب نیست مخصوصا سری جدیدش مانیتوراشون زود خراب شدن نظر شما چیه ؟

 149. سلام ارش جان
  ببخشید دوباره مزاحم شدم
  میخواستم اگه واست مقدوره چند تا مدل dell بهم معرفی کنی
  ram=4g
  cpu=500g
  display=14
  wight=2.8
  با تمام امکانات ….
  با تشکر

 150. سلام آقا آرش مرسی از سایت بی نظیرتون
  من یه لپ تاپ می خوام که خوب کار کنه (برای برنامه نویسی و کارای کامپیوتری وفیلم و …)رشته ام کامپیوتر است باش خیلی کار میکنم میخوام سخت کار باشه
  باطری زیاد نگه داره و سایزش هم مهمه بزرگ نباشه SONY vaio باشه میتونم تا حدود یک و سیصد هزینه کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  مرسی از لطفتون

 151. با سلام به دوستان گرامی
  سعید عزیز از اظهار لطف شما متشکرم اما من واقعا نمی دانم بازی که از آن نام بردید به چه حافظه گرافیکیی نیاز دارد لطفا اگر می توانید این مشخصات سخت افزاری کارت را از سایت سازنده باری استخراج نمائید. در مورد مدل 1520 با اینکه مشخصات و قیمت نسبتا مناسبی دارد اما به نظر من اندکی قدیمی ست و مدل های جدیدتری مثل 1564 یا 5010 از سری Inspiron یا بالاترین چینش Vostro 3500 می توانند انتخاب های بهتری برای شما باشند. در کل البته انتخاب با شماست. کارت گرافیک موجود در بالاترین چینش 1520 کارت Geforce 9300GS است که مشخصات آن و عملکردش در بازی های معروف را می توانید از اینجا ببینید.
  ———————————————————
  تینا جان کارهای مهندسی یک عنوان کلی ست که زیاد در واقعیت مصداق های فراوانی ندارد بهتر است بجای پرداختن به کلیات بیشتر جزئیات مورد نیاز خود همچون سایز صفحه نمایش، وزن دستگاه، پردازنده مورد نیاز، نوع استفاده از کارت گرافیکی و از همه مهتر میزان بودجه خود را مشخص کنید. بدون تعیین کردن موارد بالا یافتن مدلی که مناسب شما باشد مطمئنا غیر ممکن است.
  ———————————————————-
  مجید جان سایز صفحه نمایش 10 یا 11 اینچ اگر رده تبلت پی سی های لمسی را به کنار بگذاریم تنها در دو گروه از لپ تاپ ها یافت می شود یکی مدل های نت بوکی ساده با قیمتی حول و حوش 400 هزار تومان و البته مشخصات سخت افزاری بسیار پائین و دیگری مدل های Ultra Portable و بسیار گرانقیمتی نظیر سری TT سونی که معمولا بیش از 1.5 میلیون قیمت دارند پس یا باید از این سایز صرفنظر کنید یا به مشخصات پائین رضی شوید یا اینکه بودجه خود را حداقل دو برابر کنید. بدین ترتیب قبل از آنکه به معرفی مدل خاصی بپردازیم نخست این مشکل را حل کنید در ادامه در خدمت شما خواهم بود.
  ———————————————————-
  امین جان در مورد کیفیت برندها و میزان دوام و عملکرد آنها به نظر من آنچه بیش از خود دستگاه اهمیت دارد به نوع استفاده کاربر باز می گردد چون تقریبا وسائل داخلی همگی این لپ تاپ های گوناگون ساخت یکی دو شرکت مادر است و ممکن است در درون یک نوت بوک سونی یا Dell هیچ قطعه ای از سونی یا Dell پیدا نکنید. بدین ترتیب به نظر من نوع برند نمی تواند در انتخاب نهائی شما تاثیر ویژه ای بگذارد اما در کل و برای اطمینان خاطر شما باید بگویم که پس از HP شرکت ایسر در رده دوم پر فروش ترین های دنیا قرار دارد و پس از آن با اختلافی اندک Dell و سپس ایسوس قرار گرفته اند. مدل مد نظر شما یعنی 5738G (به پسوند G البته حتما دقت کنید) یکی از بهترین مدل های ایسر در سالهای اخیر به حساب می آید البته من واقعا نمی دانم “نرم افزارهای عمرانی” چه خصوصیت های سخت افزاری خاصی را طلب می کنند اما در کل با 5738G موافقم البته به نظر من مدل جدیدتر این کلاس یعنی 5741G از عملکرد بهتری برخوردار است.
  ———————————————————
  ارس جان البته من رابطه 1558 با وزن پائین را متوجه نشدم اما در کل 1558 مدل مناسبی ست و شما هم بهتر است توصیه همیشگی من یعنی اعتماد به رسانه “شنیده ام” یا “می گویند” را فراموش کنید. من شدیدا با این گفته شما که در ایران در ساختار داخلی لپ تاپ ها دست می برند مخالفم و معتقدم این حرف هیچ پایه و اساسی ندارد. منبع این حرف به این واقعیت باز می گردد که شرکت Dell نوت بوک های خود را زیر یک نام اما با سخت افزارهای متفاوت عرضه می کند و افراد ناآگاه داخلی این موضوع را به حساب دست برده شدن در دستگاه تلقی می کنند. در مورد ایسر تا حدودی حق با شماست و لپ تاپ های این شرکت که اغلب قیمت های بسیار پائینی دارند اصولا در رده گرافیک های بالا حرفی برای گفتن ندارند. در مورد ایسوس اما می توان مدل های قدرتمندی را مثال زد اما مشکل اینجاست که همه این مدل ها در بازارهای داخلی حضور ندارند. دو نمونه ای که از ایسوس می توانم بعنوان مدل های خوب از آنها یاد کنم شامل X64JV در دو چینش JX292 و JX116 است که حول و حوش 1.200 تا 1.300 قیمت دارند. لازم به ذکر است که هر دوی این مدل های از پردازنده های ضعیف تری (Core i5) در مقایسه با پردازنده Corei7 موجود در 1558 برخوردارند اما در سوی مقابل گرافیک 128 بیتی GT325M موجود در این مدل ها از گرافیک 64 بیتی ATI HD5470 حاضر در 1558 قوی تر است مشخصات و نتایج تست کارت اول را در اینجا و دومی را در اینجا ببینید.
  ——————————————————–
  احمد جان باید دید که برتری هائی که سری Latitude و بخصوص این مدل خاص به شما می دهند جزء نیازهای اصلی شما هستند یا خیر در این میان نقش کارت گرافیک Nvidia NVS3100M از سایرین بسیار مهمتر است چون این کارت به همان میزان که نقش بسیار پر رنگی در کاربردهای سه بعدی و شبیه سازی دارد در هنگام بازی ضعیف عمل می کند. نتایج تست این کارت و عملکرد آن در اجرای چند بازی معروف را در اینجا ببینید. در کل به نظر من اگر نوع استفاده شما از کارت Quadro چندان حرفه ای نیست نیازی به پرداخت این رقم نیست.
  ———————————————————
  dayana جان نوع استفاده خود را بطور کامل شرح دهید.
  ——————————————————–
  نگار جان بدنه اینسپایرون هم پلاستیک است.
  ——————————————————–
  آتنا جان دقیقا به نوع کاربری خود و هزینه ای که برای این کار اختصاص داده اید اشاره کنید.
  ——————————————————–
  صبا جان “نرم افزارهای محاسباتی و عمرانی” دقیقا چه سخت افزارهائی را طلب می کند؟ در مورد قیمت هم شما باید میزان بودجه خود را تعیین کنید.
  ——————————————————-
  فرهاد جان برای چه کسی و چه نوع کاربری؟ اما در کل می توان ایسر را در مقام اول، ایسوس را در مقام دوم و Dell را در رده سوم قرار داد
  ——————————————————–
  ارسلان جان کدام قیمت ها مد نظر شما هستند چون قیمت هائی که من اینجا اشاره می کنم همگی به نقل از سایت های فروشنده معتبر هستند و ظاهرا این فروشنده های مغازه ای هستند که قیمت های بالاتری می دهند. در ضمن من از مشخصات شما چیز زیادی متوجه نشدم اما در این رده قیمتی Inspiron 1564 و Vostro 3500 مدل های مناسبی هسند.
  ——————————————————-
  نسترن جان اگر واقعا مدلی می خواهید که به گفته شما “کم نیاورد” می توانید مدلی مثل Dell Latitude E6510 را در لیست خود بگذارید این مدل 2 میلیونی از هر لحاظ برای کارهای سه بعدی بهینه شده است اما اگر این رقم برای شما بالاست لطفا بودجه خود را مشخص کنید تا مدل های دیگری را معرفی نمایم.
  —————————————————–
  مهریز جان اطلاعات خاصی در مورد قطعات و کیفیت برند توشیبا ندارم اما در کل نباید تفاوت کیفی خاصی مشاهده کنید.
  —————————————————-
  مهران جان من لیست قیمت ندارم. در مورد مدلی برای رشته عمران هم بهتر است ابتدا به این نکته اشاره کنید که این رشته چه نیازهای سخت افزاری طلب می کند.
  با تشکر

 152. سلام لطفا لیست قیمت و جزئیات لب تاب های دل را برام ارسال کنید . در ضمن مرا برای خرید لب تابی برای رشته عمران و معماری البته با سرعت بالا راهنمایی کنید.
  با تشکر

 153. با سلام مجدد
  جناب آرش !
  با مشخصاتي كه قبلا عرض كردم نظر شما در مورد برند توشيبا چيست ؟
  درسته كه همه برندا اكثر فطعاتشون يكيه ولي باز هم در مورد كارايي شون آيا توشيبا با سوني قابل قياس هست ؟
  چه از نظر تكنيكي و فني چه از لحاظ پشتيباني مخصوصا در ايران
  با تشكر

 154. سلام
  خسته نباشيد
  من يه لپ تاپ ميخوام كه تو كارهاي معماري و 3 بعدي كم نياره تو كارهاي اينترنتي هم خوب باشه چون من زياد با نت كار ميكنم ترجيحا مونيتورش كوچك باشه تو مايه هاي 14-15 بازي باهاش اصلا مهم نيست در كل يه چيزي ميخوام كه هم خوش دست باشه هم كارمو راه بندازه
  ممنون ميشم زودتر جوابمو بديد
  شاد و سبز باشيد

 155. درود
  این قیمتای شما فکر می کنم منصفانه نیست!
  من از فروشنده پرسیدم .Dell:رم3G.کارت گرافیک.1G.
  cpu 2 یا 4 هسته ای. با قیمت:000 840
  مارک msi با همین حدود قیمت!!
  با گارانتی
  اگه فرقی داره بهم بگید
  سپاس گذارم

 156. سلام.من لپ تابی میخوام برای نرم افزارهای محاسباتی و عمرانی وظاهرشم برام مهمه ترجیحا”سفید باشه.اگه میشه چند پیشنهاد با قیمتشون به من بدهید.قبلا” از راهنماییتون تشکر میکنم.

 157. سلام من میخوام یه لپ تاپ بخرم برای کار حسابداری می خواستم شما منو راهنمایی کنید که چه مارک و چه مدلی برای من بهتره و قیمش رو هم لطف کنید ؟
  ممنون می شم اگه چند مدل رو معرفی کنید.

 158. گارانتی رهیاب چطور است?
  البته تا حالاش خوب نبوده ؟
  لب تابم 17 روزه پیششون خوابیده ؟
  هر روز یک بهانه میارن؟
  بعضی مواقع فکر می کنم قوطی خالی بهشون دادم آنها دارن مرام میزارن پرش میکنند.
  البته 1 میلیون موقع خرید گرفتند پس احتمالا چیزی توش بوده؟

 159. سلام ، پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.
  من کارشناسی عمرانم رو تقریبا تموم کردم و اگه خدا بخواد ارشد هم قبول می شم . مدت زیادی هم دنبال یه لپ تاپ مناسب گشتم از سونی و اسوس و اچ پی تا اینکه چند روز پیش با Latitude E6510 آشنا شدم که به نظرم کامل است ( قیافه اش هم یه کم زمخته ) حالا می خوام نظر شما رو بدونم که ارزش خرید 2 میلیون رو داره ، اگه یه وقت خواستم بازی کنم کم نمی آره و خلاصه هر نظری که در مورد اون دارین . استفاده عمده ام هم اینترنت دانشگاه و کارهای تحقیقاتی و نرم افزارهای عمران . ممنون

 160. سلام،خسته نباشید
  من یک لپ تاپ قوی برای طراحی و کارهای 3d و رندر کردن می خوام سبک هم باشه چه بهتر
  بودجه تا 1،300
  خودم dell 1558 را پسندیدم ولی شنیدم در ایران تو لپ تاب های dell دست می برن!
  acer بهم پیشنهاد شده ولی کانفیگ بالایی توش پیدا نکردم
  asuse هم گویا لپ تاب های قدرتمندی داره
  شما چی پیشنهاد می کنید؟

 161. سلام خسته نباشید.
  حقیقتا بنده اطلاعاتم محدود و بد نیست اما برندهای مختلفی با مشخصات مدنظرم میشناسم که باعث سردرگمی شده.بطور کلی هدفم دل بوده که اکثرا فروشنده ها به دلیل اینکه ریپیر شده است یا خرابیشون زیاده پیشنهاد ندادن حتی اچ پی هم همینطور اما ایسوس و ایسر رو بیبشتر پیشنهاد میدن با توجه به مشخصاتشون قیمت مناسبی دارن اول میخواستم منو در این مورد راهنمایی کنید سپس 1 مدل ذکر میکنم بفرمایید با توجه به اینکه عموما برای کارهای عمرانی میخواهم مناسب هست یا خیر.چون قیمت مدنظرم تا حدود 900 هست که ویندوز اورجینالشم 7 هست مناسب دیدم باز شما اگه مدلی با هر برندی مناسب میبینید لطفا راهنمایی کنید با تشکر.
  1-ایسر مدل(5738)core2 duo 2.2 2MB-ram4-hdd 500-ATI 4570

 162. با سلام.ارش خان من یه لبتاب تا حدود قیمت600و700 گرافیک زیاد مهم نیست البته زیادم کم نباشه، اهل بازی نیستم ولی فیلم چرا.بیشتر میخام سرعت بالا داشته باشه.بیشتر کارمم با اینترنته .در ضمن ال سی دی 10 یا 11 اینچ میخام.یه لطفی کن اگه کاتالوگ های خاصی هم موجود داری برام میل کنید.خودتان هم بهم چند نمونه از برند های مختلف پیشنهاد دهید .ممنونتم.

 163. من مي خوام يه لپ تاپ بگيرم واسه كاراي مهندسيم اما هنوز به نتيجه نرسيدم كه چه مارك و چه مدلي بيشتر به درد من مي خوره واقعا ديگه خسته شدم
  كسي مي تونه به من كمك كنه؟

 164. سلام کارتون عالیه
  من قصد خرید یه لپ تاپ با قیمت تقریبا 800-900 تومن دارم لپ تاپی که بشه توش pes2012 رو بازی کرد
  از برند Dell خوشم میاد
  نظرتون در مورد مدل1520vostro چیه؟
  اگه میشه سریع جواب بدید آخه من عجله دارم
  ممنون کارتون حرف نداره

 165. با سلام به دوستان
  ایمان جان به شخص تجربه خوبی با سری XPS نداشته ام و به همین علت آن را توصیه نمی کنم در مورد Latitude اما ماجرا کاملا فرق می کند چون عامل اصلی قدرت این سری برخلاف نظر فروشندگان (که به نظر من هیچگاه مبنای خرید خود را براساس گفته های آنها نگذارید) به کارت های گرافیک سری Quadro NVS آنها باز می گردد که هرچند میانه خوبی با بازی های گرافیکی ندارند اما کاملا برای کارهای گرافیکی سه بعدی شبیه سازی و مواردی نظیر این بهینه سازی شده اند. دقت کنید که این کارت های گرافیکی را در هر مدلی پیدا نمی کنید. در مورد سری Vostro با شما موافقم چون خود شرکت سازنده نیز این سری را سری کار معرفی کرده است اما از گرافیک های بالائی برخوردار نیستند. اما در مورد حرف دوستتان در مورد سری Studio چندان موافق نیستم چون این سری با صفحه نمایش های بزرگ، کارت های گرافیک نسبتا قدرتمند و از همه مهمتر با باتری های 9 سلولی پر ظرفیت در حال حاضر در میان مدل های مختلف Dell پس از سری Latitude از بهترین انتخاب ها برای شما به حساب می آیند.
  در ضمن اگر خواستید به مدل های دیگر هم نیم نگاهی داشته باشید به سری F و Fw از سونی و DV6t-2300 از HP هم نگاهی بیاندازید.
  ——————————————————-
  مهریز جان مدل های سونی با گارانتی های متعددی به فروش می رسند پیشنهاد من برای شما این است که اگر می توانید از یک گارانتی محلی که در صورت بروز مشکل دستگاه شما را در شهر خودتان تعمیر کند خرید کنید از همه بهتر است در مورد خرید اینترنتی هم اگر سایت مورد نظر معتبر باشد مثل این سایت که تا بحال شخصا خرید های متعددی از آن کرده ام موردی وجود ندارد تنها یک نکته و آنهم اینکه قبل از خرید کاملا از مشخصات دستگاه آنطور که در صفحه مشخصات کالا آمده مطمئن شوید چون گه گاه این مشخصات کلی ست و ممکن است در ورژن مد نظر شما موجود نباشد.
  ——————————————————–
  رضا جان قبل از انکه مدلی رابه شما پیشنهاد بدهم دوست دارم علت انتخاب پردازنده AMD از سوی شما و برتری دادن آن به اینتل های مختلف چیست. این سوال می تواند راهگشای انتخاب مدل های گوناگون برای شما باشد در میان برندهای فعلی بازار ظاهرا HP بیشتر از سایرین به این پردازنده پرداخته است و بجز مدل های تبلت پی سی کوچک این شرکت نمونه های خوش قیمت دیگری هم می توان با این پردازنده ها در رده 15.6اینچی پیدا کرد که از آن میان می توان به مدلی همچون HP DV6-2044x اشاره کرد. در یک دید کلی تفاوت های ساختاری فراوانی میان پردازنده های AMD و اینتل وجود دارد اما در عمل و در دنیای واقعی هر دو شرکت موفقیت های چشمگیری در جلب مخاطب های گوناگون داشته اند اما موفقیت اینتل در رده لپ تاپ و AMD در رده دسک تاپی ارزان قیمت و میان قیمت غیر قابل انکار است. در ضمن در پاسخ خود به سایز صفحه نمایش و نوع استفاده از کارت گرافیک اشاره کنید.
  ————————————————–
  باران جان به نوع کاربری و قیمت مد نظر خود اشاره کنید.
  ————————————————–
  بهنام جان من اصلا اهل بازی نیستم لطفا خودتان مشخصات کارت گرافیک که در کامنت قبلی در اختیارتان قرار دادم را با حداقل نیازهای سخت افزاری بازی های مد نظر خود مقایسه کنید.
  ————————————————
  نگار جان این هزینه جدا و حمل بالا که در مورد مودم اکسترنال ذکر کردید در دنیای واقعی یعنی 15 هزار تومان پول و حجمی معادل یک قوطی کبریت.در مورد 14 اینچی های Dell با مدل های زیادی روبرو نیستیم و تقریبا همگی همانهائی هستند که ذکر کردید البته روی گرافیک 1088 زیاد حساب نکنید چون زیاد قوی نیست به نظر من اگر بتوانید چینشی از 1440 که گرافیک 4650 دارد را تهیه کنید از همگی بهتر است اما در غیر اینصورت اگر به گرافیک اهمیتی نمی دهید تقریبا همه در یک سطح هستند.
  —————————————————-
  neno جان در رده خود یعنی کلاس Core i3 ها مدل مناسبی ست البته در این رده باید قیمت آن را نیز در نظر گرفت مخصوصا اینکه در این رده معمولا از گرافیک آنهم از نوع سری 5 شرکت ATI خبری نیست. در مورد کیف متاسفانه اطلاعی ندارم.
  با تشکر

 166. سلام من تصمیم به خرید لپ تاب سونی مدل EB16 گرفتم . دو تا سوال دارم :
  1-نظرتون در مورد این مدل چیه ؟(با توجه به این که من دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم)
  2-در مورد کیفش هم تصمیم به خرید مدل Logitech Kinetik 15.4 Backpack گرفتم به نظرتون برای این مدل این کیف مناسبه یا نه ؟
  ممنون .

 167. سلام درود به این همه انرژی
  من برای استفاده از اینترنت چت دیدن فیلم ورد و نامه نگاری
  یه لپ تاب 14 اینچی از برند دل در حدود 700 هزار تومان می خواستم .
  که مدل 1014 و 1088 از وسترو و مدل 1440 اینسپرون پیدا کردم.
  1088 به خاطر کارت گرافیک نزذیک 80 90 هزار تومان از 1014 گرونتره که کارت کرافیک برام مهم نیست اهل بازی نیستم .
  1440 ولی کش سی پی یو بهتری داره اما مودم اکسترنال می خواد و هزینه جدا و حمل سختر.
  لطفا اگر از مدل دل 14 اینچ زیر 700 هزار سراغ داری راهنمایی کنید در غیر این صورت بین این سه مدل کدام بهتره هر چند ظاهر و کارت کرافیک مهم نیست سخت جونی مهمتره با کیفیت قطعات.ممنون

 168. سلام دوباره
  ميخواستم ببينم از بين اين بازي هايي كه نوشتم اونهايي رو كه ميشناسيد كدوم ها رو درست حسابي ميخونه
  left4dead
  pes2010
  transformers2
  terminator4
  يعني بازي هايي كه تو مشخصاتشون نوشته گرافيك 512 ميخواد رو مي خونه؟

 169. سلام
  من يك لپ تاپ مي خوام كه هم مدلش خوب(از نظر كاركرد) باشه و هم قيمت مناسبي داشته باشه
  لطفا راهنماييم كنيد.مرسي
  موفق باشيد.

 170. سلام من می خواستم یه لپ تاپ با cpu amd بخرم از طرف دیگه dell ,ibmهم نباشه قیمت دور و بر یه میلیون داشته باشه
  برای کار برای یه دانشجوی مهندسی هم مناسب باشه
  از طرف دیگه سنگین وبزرگ هم نباشه بنظر شما چه مارکی باشه بهتره؟
  یه سوال دیگه :
  فرق مدل های مختلف cpu های amd چیه؟

 171. با سلام
  آرش عزيز در مورد اين مدل و برند چه نوع گارانتي را پيشنهاد ميكيند؟
  من ساكن مشهد هستم آيا حتما بايد به تهران بيام يا نه از مشهد هم ميشه يك برند را گارانتي معتبر به دست آورد
  در ضمن آيا با خريد اينترنتي از ايران موافق هستيد يا خير ؟
  با تشكر

 172. با عرض سلام مجدد و خسته نباشید.
  سایز صفحه نمایش خیلی مهم نمیباشد. قدرت باتری هم تا حدودی مهم می باشد اما اگر یک مدل مناسب پیدا بشه میتونم از اون صرفنظر کنم.از لحاظ وزن هم هیچ مشکلی ندارم.
  منظورم از طراحی نرم افزار هائی در حد 3dmax و catia و autocad میباشد.
  از میون مدل های دل xps و latitude هم بنظرم جالب اومدن ،اما تمامی فروشندگان می گفتند که برای خرید سری latitute باید پول اضافی بخاطر یه پورتی بدی که واست هیچ استفاده و کاربردی نداره( از لحاظ کاربرد در رشته تحصیلی)،در ضمن بغیر از نوع کارت گرافیک مشخصه خیلی بالائی نداره.
  از یه طرف دوستام میگن از سری vostro میشه خوب کار کشید و میگن که سری studio و xpsبرای کار با نرم افزارهای فوق طراحی نشده است..واقعا سر در گم شده ام که از چه سری ای و چه مدلی را انتخاب کنم.
  دوست دارم با راهنمائی جنابعالی یک انتخاب حرفه ای داشته باشم که حالا حالاها بهم کار بده.
  ممنون از لطفتون

 173. با سلام
  سعید جان ایسر برند خوب و خوشنامی ست که به نیازهائی که ذکر کردید به خوبی پاسخ می دهد.
  ——————————————————
  حسین جان از لطف شما متشکرم و خوشحالم که توانسته ام کمک کوچکی بکنم.
  —————————————————–
  tasnim جان برخی از مواردی که ذکر کردید همچون خواندن راحت، امکان ارتقا و شکل و قیافه کاملا سلیقه ای ست موارد دیگر همچون سبک بودن و شارز هرچه بیشتر باتری اندکی با هم تقابل دارند چون شارژ بیشتر به معنای پر ظرفیت تر و باتری پر ظرفیت تر یعنی وزن بیشتر. در مورد اینکه دستگاه زود خراب نشود هم این کاملا به نوع استفاده شما بستگی دارد و در این مورد نمی توان بروی مدل خاصی انگشت گذاشت. باتوجه به نکاتی ذکر کردید من هم با مدلی سبک با کاربری پرتابل بالا مثل همان مدل HP یا تبلت پی سی های همین شرکت موافقم. پیشنهاد های دیگر من به اعضای سری CW سونی مثل CW2RGX و مدل های مشابه باز می گردد. مدل های DV3-2370 و DV3-2380 هم برای کاربری شما مناسبند.
  ——————————————————
  حجت جان از چه نظر؟
  —————————————————–
  Parisa جان برای چه نوع کاربری؟
  —————————————————–
  بهنام جان کارت ATI HD5470 حاضر در این مدل در سطح متوسطی قرار دارد و مشخصات فوق العاده ای برای یک نمونه مخصوص Game ندارد برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید به این نقد از این مدل و قسمت Gaming Performance مراجعه کنید. بازی که نام بردید را هم متاسفانه من نمی شناسم
  —————————————————-
  سحر جان من واقعا نمی دانم چه پاسخی قبال سوال شما مبنی بر “چه جوری بودن لپ تاپ های MSI” بدهم. دوست عزیز شما باید ابتدا نوع کاربری خود را بطور دقیق تعیین کنید سپس سخت افزارهای مبتنی بر این نیازها را مشخص نموده و بعد با تعیین میزان بودجه به مدل های موجود در بازار مراجعه کنید نه اینکه ابتدا برند را تعیین کنید سپس ببینید اینتل بهتر است یا AMD و بعد تازه به رقم خود فکر کنید.
  —————————————————-
  عرفان جان برای اینکه راهنمائی دقیق ترین داشته باشیم لطفا دقیقا نوع و میزان استفاده از کارت گرافیک را ذکر کنید چون در رده قیمتی شما یعنی حول و حوش یک میلیون تومان گرافیک های چندان مناسبی به چشم نمی خورند در ضمن توانائی دستگاه در روشن بودن مداوم چیزی نیست که در لیست مشخصات یک مدل ذکر شود و متاسفانه در این زمنیه نمی توانم مدل خاصی را به شما معرفی کنم اما اگر بخواهم در یک نگاه بهترین نمونه از لحاظ گرافیکی را در حدود قیمت شما خدمتتان عرض کنم می توانم به Studio 1557 از Dell و 5741G از ایسر اشاره کنم که البته اولی کمی از بودجه شما بالاتر است.
  ——————————————————-
  سایه جان من چنین مدلی سراغ ندارم
  ——————————————————
  مهدیه جان شما به گرافیک و پردازنده و یا حتی RAM بالائی نیاز ندارید و اکثر مدل ها پاسخگوی شما هستند.
  —————————————————-
  Sajad جان مشخصات پردازشی این سه مدل کاملا با یکدیگر یکسان است پس مبنای مقایسه را بر اساس قابلیت های گرافیکی آنها قرار می دهیم هر دو مدل HP از کارت گرافیک GT230M برخوردارند و مدل 1558 از گرافیک ATI HD5470 استفاده می کند. مشخصات GT230M را از اینجا و مشخصات HD5470 را از اینجا می توانید ببیند که همانطور که کاملا مشخص است GT230M برتری کاملا محسوسی در تست های مختلف و همچنین بازی های گوناگون دارد بطوری که در تست 3DMark 05 کارت GT230M به امتیاز 10689 و کارت HD5470 تنها به امتیاز 6359 دست یافته است پس هر دو مدل HP از گارفیک قوی تری برخوردارند اما در سوی دیگر 1558 یکی دو برتری بر HP ها دارد که اولین برتری مطمئنا به قیمت پائین تر آن باز می گردد همچنین 1558 از باتری 9 سلولی برخوردار است و سرعت چرخش هارد دیسک آن 7200 دور در دقیقه است که سرعت دسترسی به اطلاعات (و البته تا حدودی مصرف باتری) را بالاتر می برد.
  ———————————————————
  mona جان لطفا تعریف پروژه های عمرانی و ارتباط آن با سخت افزار را توضیح دهید و سپس بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید را مشخص کنید.
  ——————————————————
  مریم جان برخی از خواسته های شما واقعا بسیار کلی ست مثلا ظاهر خوب و وزن کم برای هر کسی تعریفی دارد یا اینکه کارائی حداکثر و قطعات خوب واقعا هیچ گاه تعریف نشده است. بنابراین قبل از آنکه به انتخاب مدل مناسب برای شما بپردازیم بهتر است به این سوالات پاسخ دهید. چه سایز مونیتوری مد نظر شماست؟ کاربری شما از کارت گرافیک در چه سطحی ست؟ به چه وزنی فکر می کنید؟
  ——————————————————-
  lind عزیز 1558 مدل کاملا ماسبی برای شماست چون هم از لحاظ پردازشی به نیازهای شما پاسخ می دهد هم با دارا بودن باتری 9 سلولی در شارژ نگه داشتن موفق عمل می کند. مسئله نبود کلیدهای عددی فکر نمی کنم در سرعت تایپ زیاد تاثیر داشته باشد اما اگر بر وجود این کلیدها تاکید دارید باید یک سایز مونیتور را بالا ببرید و حداقل به رده 16.4 اینچی فکر کنید مثلا نمونه ای چون F11KFX از سونی می تواند برای شما مناسب باشد.
  ——————————————————-
  محسن جان بستگی به کاربری شما دارد اگر شما با نرم افزاری سر و کار داشته باشید که بصورت مداوم اطلاعاتی را از هارد دیسک فراخوانی می کند مطمئنااین تاثیر خود را نشان خواهد داد اما در شرایط عادی و در کاربری معمولی نباید چندان متوجه این تاثیر بشوید در ضمن دقت داشته باشید که سرعت بالاتر چرخش هارد دیسک به معنای مصرف بیشتر باتری نیز می باشد.
  ———————————————————-
  مهرریز عزیز رده 17 اینچی چندان در حال حاضر در بازار حضور ندارد و مدل های با این صفحه نمایش نیز معمولا به پردازنده های Core i7 مجهز نیستند پیشنهاد من برای شما تخفیف 0.6 اینچ و استفاده از مدل های 16.4 اینچی ست که پیشنهاد من از میان آنها مدل آمریکائی vaio F11KFX با قیمتی حول و حوش 1.250 میلیون تومان است که نه تنها از لحاظ پردازشی بلکه در رده گرافیکی هم مدل مناسب و خوش قیمتی ست.
  ——————————————————–
  کوروش جان لطفا منظورتان از “سیستم بالا” را توضیح دهید.
  ——————————————————-
  ErfaN عزیز این گزینه برای اتصال سیمکارت های شبکه های پر سرعت 3G به دستگاه در نظر گرفته می شود ماجرا از این قرار است که در کشورهای مدرن برای اتصال به اینترنت بیشتر از شبکه های 3G استفاده می شود و چون برای استفاده از این شبکه ها حتما نیاز به سیمکارت است پس شرکت های ارائه دهنده این فناوری یعنی همان اپراتورهای موبایل یک سیمکارت همراه با یک تطبیق دهنده (که معمولا شبیه یک فلش درایو است و سیمکارت در آن جا می رود) را عرضه می کنند که با اتصال آن به پورت USB دستگاه به اینترنت وصل می شود اما برخی لپ تاپ ها نیاز به آن تطبیق دهنده را با تعبیه یک اسلات جداگانه و البته Optional که در همه مدل ها موجود نیست مرتفع نموده اند. یافتن نمونه اکسترنال این تطبیق دهنده هم بدلیل نبود 3G در کشور فایده ای برای شما ندارد.
  —————————————————–
  Mahdi جان بسیاری از نوت بوک های فعلی بازار در حوزه قیمتی شما می توانند این برنامه ها را اجرا کنند پس لطفا کاربری خود را به این نرم افزارها محدود نکنید و توضیح بیشتری در مورد نوع کاربری خود بدهید.
  —————————————————-
  ایمان جان قیمت پائین نمی تواند دلیلی بر مشکل دار بودن یک دستگاه باشد و این کاهش قیمت تنها به دلیل رقابت است بدین ترتیب اگر شما محصولات شرکت ایسر را ببینید احتمالا به این نتیجه می رسید که با این قیمت احتمالا روشن هم نخواهند شد. اما در مورد کیفیت ساخت باید بگویم که مدل های Dell معمولا از کیفیت و دوام مناسبی برخوردارند و به شخصه بجز یکی دو مدل خاص در گذشته مشکل چندانی از این مدل ها سراغ ندارم اما در مورد نوع کاربری شما بهتر است این “طراحی” را توضیح بیشتری بدهید به بیان دیگر چه میزان گرافیک و قدرت پردازشی مورد نیاز شماست؟ علاوه بر این چه سایز صفحه نمایشی مد نظر شماست و به چه میزان پرتابل هستید؟ قدرت باتری برای شما چقدر اهمیت دارد؟ 1558 از لحاظ گرافیکی مدل نسبتا مناسبی ست اما پاسخ شما به سوالات فوق می تواند منجر به تغییر مدل پیشنهادی من برای شما گردد.
  —————————————————-
  M3D عزیز البته بارها و بارها گفته ام که کشور سازنده در مورد برندهائی که از اصل بودن کالا اطمینان دارید چندان در انتخاب تاثیر گذار نیست به بیان دیگر یک وایو اول یک وایو ست بعد چینی ست یعنی اینکه کنترل کیفیت یک محصول سونی در چین لزوما از کنترل کیفیت محصول تولیدی در آمریکا پائین تر نیست. اما در انتخاب میان این دو مدل بجز تفاوتی که ذکر کردید (و البته تنها در صورت استفاده از ویندوز 64 بیتی تفاوت آن را مشاهده می کنید) توجه شما را به حضور درایو Blu-ray در مدل F115FX جلب می کنم. در ضمن براساس جستجوی کوچک من این دو مدل ظاهرا هر دو آمریکائی می باشند البته مطمئن نیستم. در کل به نظر من دستگاه خود را اول براساس نیازهای خود و سپس بر اساس اعتبار گارانتی تهیه کنید و کشور سازنده را زیاد در کار خود دخالت ندهید. در انتها البته انتخاب با خود شماست.
  با تشکر

 174. درود بر جناب آرش
  بنده بین دو مدل F115fx و F11NFX سر اینکه اولی چینی اما رم 6گ و دومی آمریکایی و رم 4گ هستن گیر کردم.بقیش مثل همن.کسی که میخوام بخرم ازش قیمتاش یکیه تقریبا.
  شما نظرت چیه؟
  دل خودم آخرش به آمریکایی راضی تره!
  اما نظر شما واسم مهم!

 175. با سلام.دانشجوی رشته دکترا معدن هستم.با بودجه ای حدود1.2 تا 1.4 میخواستم لپ تاپی با مشخصات بالا و جهت کار با نرم افزار و طراحی تهیه نمایم.ترجیحا مایل هستم برند دل باشد.مدل 1558 دل نظرمو جلب کرده.دارای مشخصات بالائی میباشداما نسبت به مشخصاتش دارای قیمت پائینی می باشد وحس میکنم دارای مشکلاتی باشد.کیفیت و عمر دستگاه برایم مهم میباشد.میخواستم بدانم مدل 1558 توانائی در طراحی دارد. واقعا در انتخاب دستگاه دچار سرگردانی شده ام.لطفا مرا راهنمائی فرمائید.

 176. سلام با تشکر از مقاله خوبتون
  من قصد دارم یه لپ تاب که بتونه برنامه هایی متل فتوشاپ و 3d max و ….رو اجرا کنه همچنین قیمتش تا حدود یک میلیون و دویست باشد با حد اکثر کارایی
  خلاصه خیلی کارش درست باشه
  راستی اگه میشه زودتر جوابمو بدین

 177. سلام آقا آرش یه سوال داشتم
  توی منوی آپشن بعضی لپ تاپا simkart slot نوشته خواستم ببینم کارش چیه و اینکه آیا اکسترنالش هم پیدا میشه؟
  تشکر

 178. سلام مرسی از راهنماییهای قشنگت اگه زحمتی نیست مشخصات یه لپ تاپ dell vostro با سیستم بالا برام بزار ممنون

 179. با سلام خدمت آرش عزيز
  من يك لب تاپ مي خوام با مشخصات زير كه البته بعضيهاش سليقه اي است و حرفه اي نيست
  مانيتور 17 اينچ
  cpu : intel ….. i7turbuboost
  ram: 4G
  باتري با كاركرد زياد
  گرافيك جداگانه 512
  وزن : مهم نيست
  قيمت : 1.200.000 يا مقداري بالاتر
  رنگش هم مشكي باشه
  رده كاربرد : نرافزار ميكس و گرافيك فتوشاپ . پريمير . تري دي مكس
  اگه توضيح اضافه تري هم نياز هست عرض كنم
  با تشكر فراوان

 180. سلام عزيز
  نظرت رو درباره تاثير سرعت هارد (5400 در مقايسه با 7200) رو سيستم ميخواستم
  آيا تاثير محسوسي رو سيستم و اجراي برنامه ها و البته بازي ها داره ؟
  سپاس فراوان

 181. سلام آرش جان مرسی از سایت بی نظیرتون
  من یه لپ تاپ می خوام که باطری زیاد نگه داره و سی پی یو i7 رم 4 و کارت گرافیگی خوب داشته باشه مهمتر اینکه صفحه کلیدش کامل باشه چون ورد زیاد کار می کنم و طبق عادت اگه صفحه کلید کامل نباشه سرعتم میاد پائین ، دوستان مدل 1558 دل و پیشنهاد کردن به نظرم خوب بود ولی میکن صفحه کلیدش قسمت اعداد و نداره شما پیشنهادتون چیه تا مبلغ 1300 که بازی و فیلم و دی وی دی و با نرم افزاری برق و ساپورت کنه و حالا حالا ام خراب نشه
  مرسی از لطفتون

 182. سلام.ممنون از اطلاعاتتون. واسه خریدن لپ تاپ دچار مشکل شدم.با توجه به شرایط زیر ممنون می شم نظرتون را بدین.
  دانشجوی شیمی/قیمت تا 1.5 / ظاهر خوب و وزن کم/میزان کارایی حداکثر با قطعات خوب.
  مدل هایی که به من پیشنهاد شده :
  sony cw26FG, Sony cw 2 DGX
  asus N61JV,asus ul50vt
  با توجه به شرایط گفته شده اگر لپ تاب بهتری سراغ دارید معرفی کنید.ممنون

 183. من یه لپ تاپ با قیمت مناسب برای انجام پروژه های عمرانی می خوام.البته بتونه نرم افزارهایی مثل اتوکد و ایتپس رو ساپورت کنه.

 184. سلام ارش جان راستش میخام لپ تاپ بین قیمت 1200 تا 1400 بگیرم و بین مدل های hp dv6 2170 , 2190 _dell 1558 گیر کردم و لپ تاپ رو برای برنامه های سنگین مثل AutoCAD و 3d Max میخام . خیلی ممنون از زحماتت

 185. سلام،
  کار من مهندسیه و بیشتر با نرم افزارهای excel(معمولا با حجم بالای اطلاعاتی)، word، autocad و گاهی هم فتوشاپ کار می کنم بعلاوه اینکه خیلی زیاد از اینترنت استفاده می کنم.
  به نظر شما چه گزینه ای مناسب من هست؟
  با تشکر

 186. سلام ارش جان
  واقعا ببخشید قول میدم دفعه اخری باشه که کامنت میدم من 3یا 4 روز دیگه میخوام لپ تاپ بخرم اما دودلم که کدومو بگیرم اگه واست مقدور میشه یا مدل سونی دیگه بهم معرفی که شبیه 2rgx باشه ولی سایز مانیتورش 15 باشه ؟

 187. دوباره سلام
  خوب اگه انقدر تاثیر داره باشه مشکلی نداره مانیتورش چند اینچ کوچکتر باشه مشکلی نداره
  ولی سرعتش و قدرت گرافیکیش خوب باشه
  و بتونه کار زیاد رو تحمل کنه (روشن بودن زیاد)
  ممنون از راهنماییهات

 188. سلام نه اون مقاله کمکی به من نکرد!
  میخوام بدونم لب تاپ msi چه جوریه؟ مدلu200 و 160-x4302 ؟
  و بین cpu amd athlon & intel core کدومشون بهتره؟
  البته من کار مهندسی و طراحی ندارما!
  متشکرم از راهنماییتون.

 189. مدل acer aspire 5741 g چطوره
  اين هم بازي ها رو خوب بالا نمي ياره ؟
  بازي هاي متوسط يعني چي ؟
  assassin’s creed 2 رو نرم بالا نمي آره ؟
  ممنون از اين كه پاسخ ميدين

 190. سلام و تشکر بابت اطلاعات خوبتون.
  باتوجه به شرایط زیر لطف می کنید راهنماییم کنید؟
  من فوق مدیریت سیستم های اطلاعاتی هستم،لذا کاربری زیادی از لبتاپ دارم ،خوندن از روش راحتتر باشه/قابلیت ارتقا/هر چی سبکتر بهتر/با توجه به استفاده زیاد من، زود خراب نشه/باتریشم خب مسلما هرچی بیشتر شارز نگه داره بهتر/قیافشم بدنباشه/قیمت هم حداکثر 1میلیون و سیصد
  و البته چیزهای مهم دیگه ای که شما میدونید و من نمیدونم!
  من خودم اچ پی های تاچ رو مدنظر داشتم مثلdv3 2360
  منتظر نظرتون هستم.

 191. با عرض سلام خدمت آرش خان عزیز:
  حالتون که خوبه انشالا؟فرض بر جواب مثبتت،شکر:)
  آرش جان یه دنیا سپاس،با اطلاعات منفیه صفر وارد دنیای لپتاپ شدم و با تحقیقات و راهنماییای مثمر ثمرتو سایت فوق العادت حالا جسارت نباشه دیگه خودمم میتونم راهنمایی بدم!؛)kidding
  مدل sony cw21fx
  dell studio 1555
  dell vostro 1520
  کاندیدای من به لطف راهنمایی شما و به همه عزیزان نیز (اعم از شرایط منو غیر من) توصیش میکنم.
  آرش جان بازم ممنون،زندگیت سراسر شادیو موفقیت و سایتت پربیننده ترین،آمین:)
  2دنیا ممنون

 192. يه لپ تاب ميخوام براي كار معمولي و نگهداري فايل ها نه براي گيم و برنامه هاي سنگين از نظر شما ايسر براي اين كار مناسب هست يا نه؟

 193. با سلام مجدد به دوستان
  Sky عزیز
  1564، 1520 و 1555 از Dell
  5741G از ایسر و با اندکی افزایش بودجه Sony Vaio CW21FX
  —————————————-
  سایه جان من قیمت را هم در نظر گرفتم و برتری آن بر 2RGX تنها به خاطر پردازنده Corei7 آن است یعنی اگر نمی توانید به اندازه 2QGX هزینه کنید و در عین حال به امکانات این مدل نیاز دارید این مدل HP بدک نیست اما اگر پردازنده آنچنان مهم نیست همان 2RGX مناسب و خوش قیمت است. در مورد 1558 هم من چنین برداشتی ندارم.
  —————————————
  آریا جان قیمت پائین یعنی چقدر سایز صفحه نمایش در چه اندازه ای باشد و بازی ها در چه سطحی باشند. در ضمن به این نکته توجه کنید که هرچه سایز پائین تر برود شانش شما برای یافتن گرافیک بهتر کمتر می شود.
  ————————————-
  آسیه جان خوب یعنی چه توضیح کامل و متناسب با نیاز خود بدهید اگر هم که فقط در این رده قیمتی به دنبال بالاترین مشخصات هستید مدل های معرفی شده به Sky در همین کامنت و مدل های معرفی شده به حسین عزیز در کامنت قبلی را مشاهده کنید.
  با تشکر

 194. سلام من تازه وارد این سایت شدم خیلی آموزنده بود ولی من یه لب تاب می خوام که کمتر از یک میلیون باشه ولی خوب باشه لطفا راهنماییم کنید

 195. سلام میخواستم یه لپتاپ که بتتونه نرم افزارهارو و بازیهارو عالی اجرا کنه وپخش مولتی مدیای خوبی هم داشته باشه با قیمت مناسب بهم معرفی کنید.ممنون میشم چون تا دو سه روز دیگه میخوام بخرم.قیمتش پایین باشه هرچی کوچیکتر بهتر.ظاهرش زیاد مهم نیست.

 196. با سلام
  لپ تاپ پر فروش و معتبر با قيمتي زير 900 تومان ميخواستم.لطفا مدل هاي پيشنهادي خودتون را پيشنهاد كنيد

 197. با سلام به دوستان
  عرفان جان اگر بروی 18 اینچ اصرار دارید در حال حاضر من دو مدل 18 اینچی که در بازار حضور دارند را می شناسم که یکی به سری AW سونی و مدلی همچون AW390JCH با قیمتی حدود 1.5 میلیون تومان و دیگری یک مدل از HP با نام Pavilion DV8-1090 با قیمتی بیش از 2 میلیون تومان پس بدین ترتیب یا باید بودجه خود را حداقل 50 درصد بیشتر کنید یا اینکه 18 اینچ را بی خیال شوید. در مورد ارتقا لپ تاپ این ارتقا تنها در یکی دو قابلیت مثلا حافظه RAM و آنهائی که از طریق شکاف Express Card صورت می گیرند قابل انجام است و اینکه با ارتقا کیفیت پائین می آید را من از شما شنیده ام و صحت ندارد در ضمن این “شرایط ایزوله” را هم توضیح دهید که یعنی چه؟ اصل بودن دستگاه را هم از روی مطابقت سخت افزار با مدلی که در سایت شرکت وجود دارد و تست شماره سریال با سایت شرکت می توان متوجه شد.
  ——————————————-
  حسین جان ببخشید ولی من بازهم متوجه نمی شوم که چرا انتخاب شما فقط Dell است اگر بحث سخت افزار و قیمت آن است که در همین حوالی قیمتی نه تنها Dell بلکه HP، ایسر، لنوو و حتی سونی هم حضور دارند بگذریم در مورد وسترو ها مدل های مناسبی هستند علیرغم امکانات مناسب پردازشی و قیمت مناسب برای کارهای گرافیکی و مخصوصا بازی آنهم از نوع پیشرفته آن به هیچ عنوان مناسب نیستند و از کارت گرافیک قدرتمندی در آن ها استفاده نشده است. آن سیستم عامل داس هم که دیده اید یعنی اینکه ویندوز اوریجینال برای پائین آوردن هرچه بیشتر قیمت نصب نشده و شما خودتان باید زحمت نصب سیستم عامل را بکشید. سوال بعدی را متوجه نمی شوم یعنی چه که امکانش هست کشش 6 باشد؟ برای بار هزارم می گویم که Geforce یا ATI هیچ برتری بر هم ندارند و باید دید کدام کارت چه کیفیتی دارد شما به عملکرد کارت نگاه کنید نه به شرکت سازنده آن.
  پیشنهادهای من برای شما در رده یک میلیون تومان:
  Acer 5741G
  Dell Studio 1555
  Sony NW270F/S (فاقد کارت گرافیک اما با درایو Blu-ray برای کاربری فیلم)
  Sony Vaio CW21FX
  HP Pavilion G62-121
  ——————————————–
  آذر فتحی عزیز خوشحالم که توانسته ام کمک کنم
  ——————————————–
  سایه جان نداشتن مودم در لپ تاپ های امروزی مشابه این است که در سال 2010 به دنبال DVD پلیر با پشتیبانی از صفحه گرامافون بگردید. دوست من تکنولوژی مودم الان بالای 10 سال است که در تمامی دنیا منقرض شده است پس به دنبال آن در مدل های حداقل سفارش اروپا و آمریکا نگردید در ضمن من نمی دانم یک مودم اکسترنال که اندازه یک قوطی کبریت است و قیمت آن هم حول و حوش 15 هزار تومان است چه مشکلی دارد؟ دو مدلی که مقایسه کردید یعنی 2RGX و 1558 در یک موضوع یعنی ابعاد و وزن کاملا با هم متفاوتند من اگر بودم مطمئنا مدل کوچکتر را انتخاب می کردم اما انتخاب شما لزوما با انتخاب من یکی نیست. در مورد کارت گرافیک هم پیش از به اندازه کافی بحث و نمی خواهم دوباره پاسخی بدهم که در پاسخ بعدی شما دوباره سوال شده باشد. به کامنت های قبلی مراجعه کنید. از میان مدل هائی هم که نام بردید CW2QGX که همان 2RGX با پردازنده قوی تر و افزایش 140 گیگی هارد است که قیمت هم حدودا 200 تومان گرانتر شده است اگر مشکلی با قیمت ندارید مطمئنا از 2RGX قوی تر است. اما CW2SGX را توصیه نمی کنم چون پردازنده آن ضعیف است. مدل HP هم نمونه بدی نیست و پردازنده و گرافیک مناسب و مخصوصا با قیمت مناسب خود (حدودا 1.420) بر 2RGX برتری دارد.
  ———————————————-
  علی جان دو نمونه را در اینجا می توانید ببینید.
  ———————————————-
  محمد رضا جان چون نه به مشخصات و نه به قیمت اشاره نکردید من هم قوی ترین نمونه ای که در حال حاضر برای بازی می شناسم یعنی MSI GX640 را به شما معرفی می کنم.
  با تشکر

 198. با سلام!
  من میخواستم یه لپ تاپی بگیرم که برای بازی کردن خوب باشه وزود خراب نشه اگر دل باشه بهتره!نظر شما چیه؟
  میشه یه دونه خوبشو معرفی کنی؟

 199. سلام ارش جان خسته نباشی اساسی
  ارش من تو این چند وقت کلی search کردم مدل های مختلف رو دیدم تو نمیدونی جرا اکثر مدل ها مودم ندارند ؟ من دوست داشتم لپ تاپی که میگیرم کامل باشه مودم هم داشته باشه 🙁 ….. به نظرت اگه بخوام cw 2rgx یا dell 1558 بگیرم کدومش بهتره ؟ کارت گرافیک dell . ati موردی نداره ؟
  میشه نظرت رو در باره این مدل ها هم بگی :
  f11 dgx
  cw 2qgx
  hp vd6-2170
  cw 2sgx

 200. سلام … خیلی خیلی ممنون از جواب کامل و خوبتون واقعا کمکم خواهد کرد…در این چند وقتی که به اینجا سر میزنم کلی به سطح دانشم در مورد دنیای کامپیوتر افزوده شد…بازم ممنون

 201. آرش جان سلام مجددتر
  آقا تا جواب سوالمو ندادی اومدم کاملترش کنم:
  1-نظرتون راجع به سریه vostro مدل 1320 و 1520 چیه؟
  2-سیستم عاملشو نوشته dos،ممکنه؟!
  3-سی پی یوش 2.66،آیا امکانش هست کش اش 6باشه؟!
  4-شما هم G-force را به Radeon ترجیح میدی؟
  با تشکر 🙂

 202. سلام مجدد:
  آقا از همون سرچ سایتا که عرض کردمو صدالبته توضیحات جامع بالا مشخصا نتیجه میشه که بهترین گزینه مناسب من از نظر هزینه و کیفیت باید dell باشه و تاچ.تاچشو فقط محض سایز عرض کردم وگرنه به قول شما هیچ نقشی تو فاکتورای انتخابی نداره.
  و نیاز،همونطور که خدمتتون گفتم واسه گیم و فیلمو..تا 2ترم دیگه ام که نرم افزارا تخصصیم و البته یه چیزی میخوام که بمونه..اون ارقام رم و سی پی یو رو هم محض ارایه حدود عرض کردم:)
  آقا خلاصش اینکه یه سیستم خوب با یه قیمت خوب:)ممنون از پاسخ قبلتون و یه دنیا تشکر دیگه واسه پاسخ بعدتون:)و کلا بسیار سپاس به خاطر سایت فوق خوبتو وقتی که میذاری

 203. سلام آرش ممنون از زحماتت
  من یه لبتاب می خوام در حد 1میلیون تومن یه کم بالاتر مشکلی نداره
  هیچ سر رشته ای هم ندارم
  نمی خوام مثل اولین بار که یه pc خریدم
  سرم کلاه بره
  مارکش برام مهم نیست هرچی صلاح دونستی
  وزنش هم همینطور
  مانیتورش 18 اینچ باشه
  گرافیکش و سرعتش بالا باشه
  به راحتی کارای نرم افزاری رو ساپورت کنه مخصوصا گرافیکیها
  بتونه کار زیاد رو تحمل کنه
  به این زودیا از رده خارج نشه
  در ضمن من شنیدم که اگه لبتابی که قابل ارتقاست رو ارتقا بدی کیفیت گذشته رو نحواهد داشت
  چون قطعه اولی رو شرکت بسته در شرایط ایزوله بوده و توسط دستگاه ولی اینو دستی می بندن و امکان آسیب دیدن دستگاه هست
  ایا حرفشون درسته؟
  اصل بودنش برام مهمه
  نحوه تشخیصش رو برام توضیح بده لطفا

 204. با سلام
  آذر فتحی عزیز استفاده از لفظ “مدل ایده آل” سیگنال نادرستی را به مغز ارسال می کند که مدلی وجود دارد که از هر لحاظ بهترین باشد در صورتیکه واقعا چنین مدلی وجود ندارد و شما تنها می توانید نمونه ای را بیابید که کاملا با نیازهای شما سازگار باشد پس بیائید دیگر سیاه و سفید و ایده آل گون فکر نکنیم. در رابطه با پردازنده Core i7 و DDR3 RAM با شما موافقم و آنها را در کنار یک کارت گرافیک قدرتمند از ملزومات کار شما می دانم در ضمن هیچکدام از کارت های گرافیک ATI یا Geforce بصورت مطلق بر دیگری برتری ندارد و شما فارغ از نوع کارت باید نتایج تست های صورت گرفته بروی آن و کیفیت را مورد بررسی قرار دهید و برند کارت به هیچ عنوان اهمیتی ندارد. در مورد کارت گرافیکی که نام بردید هم لزوما نام بالاتر یک کارت نشانه کیفیت بالاتر آن نیست مثلا همین GT320M در مقایسه با مدل دیگری با نام GT230M با اینکه ظاهرا با کیفیت تر به نظر می رسد اما از آن ضعیف تر است. برای یافتن کیفیت کارت های مختلف به سایتی که بارها و بارها در اینجا نام برده شده یعنی اینجا مراجعه کنید و نتایج تست کارت ها را ببینید.و اما مدل هائی که نام برده اید در هر پنج مورد بجز در سایز RAM و البته سایز صفحه نمایش در بقیه موارد تقریبا باهم یکسان هستند و در این میان شاید نام مد نظر شما یا مسئله قیمت در این انتخاب تاثیر گذار باشد. به نظر من سایز 16 اینچی برای شما سنگین است و مدلی مثل 1558 هم که تمام قدرتش به باتری 9 سلولی آن است و با این باتری به بیش از 3 کیلوگرم افزایش وزن پیدا می کند مناسب شما نیست. 2310 از HP در مقایسه با 2300 تنها سایز RAM را دو برابر کرده است (که آنهم اگر ویندوز 64 بیتی را به 32 تغییر دهید به هیچ کار شما نمی آید) و نسبت به 2300 نزدیک به 140 هزار تومان افزایش قیمت داشته است. با CW2QGX بسیار موافقم چون هم سایز مناسبی برای صفحه نمایش دارد، از پردازنده، گرافیک و حافظه RAM با کیفیتی برخوردار است و اگر وسواسی هم باشید آمریکائی ست البته اگر من بودم بعلت قیمت نسبتا بالای آن به یک مدل پائین تر آن که تنها پردازنده را به Core i5 تغییر داده یعنی 2RGX هم فکر می کردم. در مجموع اگر بخواهم مدل های شما را به ترتیب از یک تا پنج قرار دهم شماره به CW، شماره دو به مدل HP، شماره 3 به 1558 و چهار و پنج به دو هیولای سونی تعلق دارد.
  ———————————————-
  بهنام جان اگر به فکر اجرای بازهای “خیلی” خوب بروی لپ تاپ هستید نباید مدل مد نظر خود را در رده زیر یک میلیون جستجو کنید چون در این رده حداکثر به کارت گرافیکی متوسط دست می یابید و تقریبا امکان ندارد با این مدل ها بتوانید به بازی های با جزئیات بالا دست یابید. در کل یا به افزایش بودجه فکر کنید یا اینکه نوع بازی های خود را از خیلی خوب به متوسط تغییر دهید.
  ———————————————
  مینا جان قابلیت نصب لینوکس عجیب ترین چیزی بوده است که تا بحال بعنوان نیازهای انتخاب لپ تاپ شنیده ام مشخص است که همه مدل ها این قابلیت را دارند و مسئله فقط یافتن درایورهاست.
  مقاوم در برابر کار زیاد را بهتر توضیح دهید مظور شرایط سخت کاری ست (شرایط محیطی) یا اینکه منظورتان روشن ماندن زیاد دستگاه است.
  قابلیت پردازشی بالا را نیز روشن توضیح دهید و مشخصا به نیازهای سخت افزاری نرم افزار Cedense که من نمی شناسمش هم اشاره کنید.
  سایز و وزن متعادل برای شما چه تعریفی دارد برای من لپ تاپ بالای 2.2 کیلوگرم و صفحه نمایش بالای 14 اینچ یعنی فاجعه برای شما چطور؟
  پاسخ سوال های بالا و مخصوصا نوع استفاده از کارت گرافیک راه را برای یافتن مدل متناسب برای شما هموار می سازد.
  ——————————————–
  حسین جان اول یک سوال چرا Dell؟ بحث کیفیت یا عدم کیفیت این برند یست فقط برایم جالب شما که به قول خودتان از اصطلاحات و نکات فنی سر رشته ندارید چگونه می دانید که Dell می خواهید؟ در مورد خرید از خارج از کشور هم بارها گفته ام که اگر در شرایط حراج دستگاه خریده نشده باشد و همچنین نو هم باشد معمولا قیمت ها بالاتر از ایران است. دیگر مشخصاتی که اشاره کردید همچون موارد مرتبط با پردازنده هارد و RAM و هم این روزها درهمه مدل ها دیده می شود و موارد دیگری مثل فضای کم اطراف تاچ ملاک خوبی برای انتخاب نیست و متاسفانه با این اطلاعات نمی توانم مدلی را به شما معرفی کنم لطفا نیازهای خود را دقیقا مشخص کنید.
  ——————————————
  عرفان جان امیدوارم دوره مخصوص تعمیر لپ تاپ را گذرانده باشید چون باز کردن لپ تاپ خود هنر خاصی می خواهد که ربط چندانی به رشته تحصیلی ندارد و حتما باید قبلا حداقل یک بار این کار را دیده باشید. در مورد کارت گرافیک اکسترنال البته اطلاعات من کاملا محدود است اما تا آنجا که من می دانم مدل های اکسترنالی که در حال حاضر در بازار وجود دارند اغلب برای مدل های خاص ارائه می شوند و از قیمت های بسیار بالا و غیر قابل توجیهی هم برخوردارند.
  —————————————–
  سحر جان مینی لپ تاپ یعنی چه؟ منظور نت بوک (Net Book) است؟ اگر اینگونه است این مقاله می تواند اندکی به شما کمک کند.
  با تشکر

 205. ممنون آرش جان از کمکت من مهندس برقم و اللبته خیلی با کامپیوتر کار کردم بخاطر علاقم خیلی دوره های سخت افزار و اینارم دیدم با باز کردن نصب و حتی تعمیر قطعات مشکلی ندارم پس همون روی مادربرد رو میخونم و سعی خودمو میکنم واسه پیدا کردن سی پی یوی متناسب با مادر بردم
  اما یه سواله دیگه میخواستم بدونم با توجه به اینکه کارت گرافیک آنبرده و قابله تعویض نیست مدله اکسترنالی واسه لپ تاپ وجود داره؟اگه آره چه مدلایی و اینکه الان تو بازار ایران میشه تهیش کرد؟
  بازم خیلی ممنون

 206. آرش جان سلام عرض شد:
  آقا پیشاپیش تشکر ویژه بابت وقت و انرژی که میذاریو صرف پاسخگویی میکنید..
  آقا من کلی سایتو گشتمو زنگ زدمو قیمت گرفتم،اما راستش..اصلا از اصطلاحاتو مدلا سر در نمیارم:(فقط میدونم که dell میخوام:(
  راستش 2،3ترمی pc دم دستم نیسو میخوام یه لپ تاپ بگیرم که حدودا 1تومن دربیاد که اونم میخوام از دبی بگیرم که ارزونترشه..:(کامپیوترخورم،فیلم باز و بازی فتح کن؛)2،3ترم دیگه ام که نرم افزارا تخصصی رشتم اضافه میشن:(
  مشخصاتی که از pc میدونم،cpu دو هسته ای قوی،رم4gig،حافظه 500gig و دیگه مشخصات ضاهریشم:بزرگ نباشه یعنی اطراف تاچش یه عالم خالی نذاره،دیگه..دیگه..دیگه سلامتی دیگه:)
  آقا شرمنده سرتو درد آوردم خلاصه حالا ازین آشی که هم زدم مدلی جامع و الشرایط در میاد؟
  اگه 2،3مدل راهنمایی کنی که 2دنیااا ممنونت میشمو دعای خیرمو مثه همیشه پشتو پناهت میکنم:)
  بازم ممنون و ممنون:)

 207. سلام ممنون از سایت خوبتون
  لطفا چند مدل لپ تاپ خوب به من معرفی کنید که شرایط زیر رو داشته باشه لطفا زود جوابمو بدید:
  1- قابلیت نصب linux
  2-مقاوم در برابر کار زیاد
  3- قابلیت کار پردازشی بالا برای کار با نرم افزارهای سنگین مثل cadense
  4-سایز و وزن متعادلی داشته باشد.
  5-قیمت حدود 1300 حالا اگه یه کمی هم بیشتر شد عیبی ندارد.

 208. سلام
  من ي لب تاپ مي خواستم فقط واسه بازي ولي پولم زير يه تومن هست البته الان لبتاپ هاي با رم و سي پي يو يه خوب با قيمت زير يك ميليون تو بازار هست ولي نميدونم لب تاپي كه ميگيرم بايد چه گرافيكي داشته باشه ؟(كه بازي هاي خيلي خوب رو بالا بياره)
  لطفا يكي سريع جواب بده
  دستتون درد نكنه!!!

 209. سلام نظرتون در مورد موارد زیر چیه ؟
  VAIO F115FM
  VAIO F11-NFX
  VAIO CW-2QGX
  HP pavion DV6 2310
  DELL studio 1558
  کدوم معقول تره؟
  پیشنهاد بهتری در این حدود دارین ؟

 210. گزینه ای با این مشخصات
  CPU : intel core i7 2.8GHz
  RAM: 4G – DDR3
  Cash : 6 MB
  کارت گرافیک : GF GT320 (کلا خیلی خوب باشه-خیلی آشنا نیستم )

 211. ممنون از جوابتون …خب من دانشجوی معماری هستم و طبیعتا احتیاج دارم لپ تابم رو با خودم حمل کنم و سطح کارم هم در سطح دانشجویی هست … طبیعتا ابعاد صفحه 22 و 18 اینچی خیلی بزرگ هستن … از خوندن پاسخ های قبلی شما برای سایرین هم فهمیدم که با مشخصاتی که می خوام لپ تابم داشته باشه نباید انتظار صفحه نمایش کوچیک و وزن کم رو داشته باشم … بنابراین به دنبال یه چیزی مابینی هستم مثلا یه دستگاه زیر 3 کیلوگرم و صفحه نمایش زیر 17 اینچ … از خوندن نوشته های بالا فهمیدم مدل 1558 و 1557 دل رو مدل ایده آلی میدونید … مدل های ایده آل اچ-پی و وایو و asus و acer چی میتونه باشه ؟( پردازنده قوی و گرافیک خوب) … نمیدونم درست یا غلط (فقط از روی سرچی که این چند وقت دارم انجام میدم) تاکیید دارم رو پردازندهintel core i7 و DDR3 بودن RAM و متوجه نشدم آخر کدوم کارت گرافیک بهتر هست GeForec یا ATI … ممنون میشم راهنماییم کنید

 212. با سلام
  سایه جان من چنین مدلی را نمی شناسم اگر مشکل شما با CW2RGX مودم است که با هزینه ای زیر 20 هزار تومان می توان یک مودم اکسترنال USB تهیه کنید.
  ———————————————————
  عرفان جان همانطور که می دانید شرکت Dell از چینش های مختلفی در مدل های گوناگون خود استفاده می کند که هر کدام مشخصات ویزه ای دارند مثلا همین 1520 دارای چینش های مختلفی در پردازنده، RAM و کارت گرافیک است که البته به احتمال قریب به یقین از یک مدل ساده تا یک مدل پیشرفته مادربورد نیز تغییر می کند به همین علت نمی توان به سادگی با یک جستجوی ساده و مثلا با تایپ عبارت “Dell Vostro 1520 Motherboard” به گزینه دلخواه خود رسید. تعویض پردازنده را من به هیچ عنوان برای شما توصیه نمی کنم چون حتی اگر به مدل مادربورد و پردازنده های منطبق با آن دست پیدا کنید یافتن این پردازنده ها به هیچ عنوان به سادگی یافتن پردازنده های دسک تاپی نیست اما اگر همچنان اصرار دارید چاره ای جز باز کردن دستگاه و رسید به سطح مادربورد که امری بسیار حرفه ای ست (تاکید می کنم اگر تا بحال این کار را تجربه نکرده اید حتی به آن فکر هم نکنید) و سپس خواندن مدل مادبورد از روی برچسب خود مادربورد است.
  —————————————————–
  بابک جان خوب بود به چینش مد نظر خود در مدل 1557 اشاره می گردید چون همانطور که می دانید این مدل چندین چینش مختلف دارد اما با توجه به این CW2FGX را با آن مقایسه کردید من هم مبنا را بر مدل هم قیمت با این مدل یعنی حول و حوش 1.200 می گذارم در این رده پردازنده 1557 از نوع Corei7 2.8GHz ست و 4 گیگابایت DDR3 RAM و کارت گرافیک ATI HD4570 دارد در سوی مقابل مدل CW2FGX دارای پردازنده Corei5 2.4GHz با 4 گیگابایت DDR3 RAM و کارت گرافیک Nvidia GT310M است خوب بهتر است مقایسه را آغاز کنیم نگفته پیداست که 1557 در سه نقطه یعنی سایز بالاتر صفحه نمایش، پردازنده پر قدرت تر و باتری 9 سلولی بر رقیب سونی خود برتری دارد از سوی دیگر CW2FGX هم از وزن کمتر، کارت گرافیک قوی تر و کشور سازنده بهتر برخوردار است. اما اگر اندکی بررسی کنیم به چندین مورد بر می خوریم یکی اینکه کارت گرافیک GT 310M با اینکه از 4570 قوی تر است اما این برتری چندان پر رنگ نیست و هر دو به دسته کارت های ضعیف 64 بیتی تعلق دارند مشخصات GT310M را از اینجا و مشخصات 4570 را از اینجا ببینید. دو پیشنهاد برای شما دارم یکی به حالتی باز می گردد که Dell را ترجیح دهید و دیگری به حالتی تعلق دارد که سونی را انتخاب کنید اگر Dell را انتخاب کردید بجای 1557 مدل جدیدتر آن یعنی 1558 را بر گزینید که با اینکه بازهم نچندان زیاد اما نسبت به 1557 برتری دارد و اگر سونی را انتخاب کردید با مقدار بسیار کمی افزایش بودجه به مدل CW2RGX فکر کنید که از کارت قدرتمند GT320M استفاده می کند که یک کارت 128 بیتی ست و نسبت به مدل های دیگری کاملا برتری دارد. در ضمن به آن مسئله چینی با آمریکائی بودن زیاد فکر نکنید چون آنطور که تصور می شود اختلاف ایجاد نمی کند و کنترل کیفی شرکت های سونی و Dell چه در آمریکا و چه در ژاپن و چه در چین یا مالزی تقریبا یکسان است و این نیروی کار ارزان بوده است که این شرکت ها را به مونتاژ در این کشورها ترغیب نموده و مطمئن باشید که سونی یا Dell هیچگاه اعتبار خود را برای کالائی بی کیفیت زیر سوال نمی برند. آخرین توصیه من برای شما هم به وزن دستگاه باز می گردد چون ممکن است در ابتدا هیچ مشکلی با یک نمونه 15.6 اینچی با وزن 3 کیلوگرم نداشته باشید اما اندک اندک لپ تاپ و محتویات کیف آن تا اندازه ای سنگین می شود که مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می کند.
  ———————————————————-
  میناز جان نظر من ملاک نیست برای دیدن تمامی کارت گرافیک های موجود در تمامی مدل های لپ تاپ های فعلی به این سایت بروید و کارت ها را با هم مقایسه کنید.
  ———————————————————
  متین جان البته چیزی به اسم 1520 با پسوندهای Dیا B که نام بردید وجود ندارد و این پسوندها تنها از طرف برخی سایت های اینترنتی برای مشخص شدن چینش های گوناگون استفاده می شوند. آن موردی که شما اشاره کردید به مدل هائی باز می گردد که کارت گرافیک ندارند و این عددی که بعنوان حافظه گرافیکی از آن یاد می شود در حقیقت از حافظه RAM کسر شده است که نه تنها نشانگر کیفیت کار نیست بلکه هر چه این عدد بالاتر برود از حافظه ارزشمند RAM شما کسر شده و در نتیجه سرعت کلی سیستم کاهش پیدا می کند پس بروی این چیپ ست گرافیکی چندان حسابی باز نکنید البته این موضوع به این معنا نیست که با این چیپ ست های گرافیکی کارهای معمولی مثل استفاده از فتوشاپ یا دیدن فیلم با وضوح 1080p امکان پذیر نیست چون این چیپ ست ها کاملا پیشرفته هستند و از پس کارهای معمول بر می آیند اما دقت کنید که مثلا نمی توان با این چیپ ست ها فیلم رندر کرد یا مثلا آخرین ورژن F.E.A.R را بازی کرد.
  ———————————————————-
  آذر فتحی عزیر این انتخاب بهترین که شما به دنبال آن هستید یک نکته منفی یعنی ابعاد صفحه نمایش و سنگین تر شدن نسبتا زیاد دستگاه و نزدیکی آن به رده Desktop Replacement را در پی دارد و خوب بود که شما به سایز صفحه نمایش نیز اشاره می کردید چون در این رده می توان به مدل های 22 اینچی، 18 اینچی، 16.4 اینچی، 15.6 اینچی و حتی 14.1 اینچی اشاره کرد که دایره وسیعی از مدل ها را در بر می گیرند لطفا با اشاره به نوع کاربری خود به سایز صفحه نمایش نیز اشاره کنید تا راهنمائی دقیق تری داشته باشیم.
  با تشکر

 213. سلام واقعا خسته نباشید
  من می خواستم بهترین و مناسب ترین لپ تاب برای کارهای گرافیکی سنگین (cpuبالاترین مدل- کش و رم بالا- و کارت گرافیکی خووب) زیر 2 میلیون از برند های دل ، سونی و اچ پی و … رو بدونم – وزن و ظاهر در اولویت دوم قرار داره … میخوام بهترین انتخاب رو داشته باشم با قیمت معقول!
  یک دنیا سپاس

 214. آرش جان سلام ،
  بعضی از مدلهای دل مثله اینسپایرون 1564 D , B حافظه اختصاصي کارت گرافيک ندارن ولی عوضش کل حافظه گرافیکیشون بالاست ، حالا سوالم ازتون اینه که با چنین کارت گرافیکی میشه کارهای فتوشاپ و فلش و اینجور چیزها انجام داد ؟ برای دیدن فیلم و عکس چطور هستن ؟
  با تشکر

 215. با سلام آقا آرش خیلی ممنونم از پاسخ های بسیار مفید و خوبتون
  سوالی داشتم در رابطه با کارت گرافیک لپ تاپ های دل
  به نظر شما بهترین کارت گرافیک ساخت کدوم شرکته ؟ بخصوص توی لپ تاپ های مدله اینسپایرون و وسترو
  باتشکر

 216. سلام
  من براي استفاده از برنامه هاي مهندسي مي خوام لپ تاپ بگيرم و بين studio 1557 dell و cw 2f-gx vaio شك دارم.از طرفي اين مدل dell سخت افزار بالاتري داره اما ساخت چينه ولي vaio ساخت امريكاست ولي سخت افزارش پايين تره و البته براي من cpu و ram خيلي مهمه و البته عمر زياد و خركاريش.به نظر شما كدوم براي من مناسب تره؟
  سوال بعدي اينكه f111 fx vaio و اگه ساخت امريكا نيست تو كيفيت و عمرش نسبت به مدلهاي ساخت امريكا تاثير داره؟

 217. سلام آرش جان آقا توضیحاتت خیلی کمکم کرد در مورد رم و باطری vostro 1520 اما هر جور شده میخوام سی پی یو رو هم عوض کنم اما هرچی که تو سایت دل میرم و سایتای دیگه نمیتونم مشخصات مادربرد رو گیر بیارم دفترچه هم که چینیه میخواستم ببینم شما میتونین این لطف رو بهم کنید و مشخصاتش رو واسم پیدا کنید چون شما دستتون تو کاره
  بعد اگه اونو پیدا کردین بگین که چه سی پی یویی بهش میخوره
  اگه این لطف رو بهم کنید خیلی خیلی ممنون میشم
  بازم مرسی

 218. ارش جان میشه یه لپ تاپ سونی یا دل معرفی کنی که شبیه cw 2rgx باشه و ا ینکه مودم هم داشته باشه ؟

 219. با سلام
  سایه جان من نمی دانم شما چگونه جستجو کردید اما بطور ساده من هم با شما جستجو کردم و نتایج اینها بود:
  1- Sony Vaio EB15FX در اینجا می بیند که موجود است و بلوتوث هم دارد و قیمتش هم 1.030 میلیون تومان است.
  2- مدل HP DV6-T2300 از اینجا با قیمت 1.310 میلیون تومان موجود است و جزئیات هم در آن صفحه کاملا مشخص شده است
  خوشحالم که بقیه مدل ها را پیدا کردید. Wi-Fi چیزی نیست که این روزها در مدلی موجود نباشد و همه مدل ها بلا استثنا این قابلیت را دارند. آن مدل CW هم آمریکائی ست. همه چیز به بودجه و کاربری شما بستگی دارد. بهترین عملکرد گرافیکی مربوط به مدل MSI است و متعادل ترین نمونه بین وزن، قیمت و گرافیک مدل CW ست مدل HP هم در رده 15.6 اینچی از بهترین ها ست و بلاخره Dell Studio 1558 هم از لحاظ کیفیت پردازنده و گرافیک و مخصوصا باتری بی رقیب است. شما باید سعی کنید خودتان انتخاب کنید و من فقط پیشنهاد می دهم. انتخاب با شماست.
  با تشکر

 220. سلام ارش جان باز مزاحم همیشگی
  ارش من مدل هایی رو که داده بودی مقایسه کردم
  مدل sony eb بلوتوث نداشت hp هم هر چی گشتم پیدا نکردم msi va dell هم مدل های خوبی بودن به نظرم مدل sony cw از همه بهتر بود میشه تو هم نظرت رو بگی ؟من در مورد این مدل جستجو هایی که کردم نفهمیدم وایرلس و wifi داره یا نه اگه میدونی لطفا بهم بگو ؟و اینکه جستجو های من میگه این مدل ساخت usa است ایا درسته یا الان چینی تو بازاره ؟ و در اخر اینکه این مدل الان در بازار تهران موجود است؟ ببخشید ارش جان این همه سوال پرسیدم ..
  با تشکر

 221. با سلام به دوستان و تشکر فراوان بابت اظهار لطف شما
  سعید جان این مدل 5010 که البته n5010 صحیح آن است چندین و چند چینش دارد و در برخی کارت گرافیک AI HD5470 دیده می شود و در ارزان تر ها اصولا چیزی به اسم کارت گرافیک جداگانه نیست و تراشه Intel GMA HD از حافظه RAM برای امور گرافیکی استفاده می کند باید دید مدلی که مد نظر شماست کدام است که البته حتی اگر مدل مد نظر شما کارت 5470 را هم داشته باشد زیاد بروی آن حساب نکنید چون این کارت 64 بیتی چندان عملکرد بالائی نداشته و حداکثر می توان در حد مدلی مثل 8600GT روی آن حساب کرد. برای دیدن مشخصات کامل کارت 5470 به اینجا بروید.
  با تشکر

 222. سلام آقا ارش من میخواستم لپ تاپ دل اینسپایرون ۵۰۱۰ بخرم میخواستم ببینم انتخابم خوبه.میشه خوبی های این لپ تاپ رو بگین.به درد گار های گرافیکی و بازی کردن میخوره؟

 223. ببخشید ارش جان
  منظوری نداشتم الان تو امتحانات دانشگاه هستم فرصت نمیکنم فقط انتراک میدم به خودم بیام سایتتونو ببینم

 224. با سلام
  سایه جان متاسفانه فرصتی برای این کار ندارم یافتن مشخصات این مدل ها به راحتی کپی کردن آنها و پیست نمودن ایشان در گوگل است نمی دانم کجای این کار مشکل است که خودتان انجامش نمی دهید؟
  با تشکر

 225. با سلام
  سایه جان بیائید با هم اطلاعاتی که شما برای خرید لپ تاپ در اختیار من قرار دادید را مرور کنیم:
  – نصب برنامه های گرافیکی
  – هارد رم و پردازنده خوب
  – سایز 15، 16 یا 17
  – وزن 2 کیلوگرم
  – استفاده زیاد غیر بازی از کارت گرافیک
  – از برندهای سونی یا Dell
  با توجه به این موارد البته اگر وزن 2 کیلوئی را فراموش کنیم می توانم به این موارد اشاره کنم:
  1- Dell Studio 1558
  2- Sony CW2RGX (با سایر 14.1 اینچی)
  3- Sony EB15FX
  4- HP Pavilion dv6-T 2300 WH770AV
  5- MSi GX640 (با قیمتی در حدود 1.600 بهترین عملکرد در رده گرافیکی)
  ———————————————–
  بابک جان هنوز هم می گویم که آب خوردگی باتری نمی تواند دلیلی برای کم شدن نور صفحه نمایش باشد حرف من در کامنت بعدی آب خوردگی خود دستگاه است که می تواند بسیار مضر باشد. متاسفانه نظر جدیدی در این مورد ندارم.
  در مورد سایت هم من حداکثر تلاش خود را برای ایجاد تنوع می کنم و البته مشغله زیاد این روزها اجازه آپ کردن مطالب زیاد در فاصله زمانی کم را به من نمی دهد.
  با تشکر

 226. سلام ارش جان
  ممنون بابت پاسخ هات
  يادمه قبلا گفته بودي که اون مشکل از اب خوردگي باتري نميتونسته باشه ولي ايندفعه يه جوري حرف زدي که فکر ميکنم شايد از اب خوردگيه باشه.(حرف قبليتون با الان کمي تناقض دارد).به هر حال ميخواستم بپرسم که اينجور که صفحه نمايش به حالت عادي برگشته به نظرتون غير عادي نمياد؟(اخه به باتري وصل بود دستگاه و وقتي به پريز برق متصل کردم يه دفعه درست شد)؟
  ممنون ميشم
  راستي ارش جان من از حدود بيش از ۲ سالو نيم پيش خواننده ي سايتتون هستم ….قبلا بيشتر راجع به گوشي مطلب ميذاشتيد الان چرا کم تر اين کارو ميکنيد؟

 227. سلام ارش جان شرمنده
  اون مدل رو همینطوری از لحاظ امکانات گفتم ببینی چطوره ؟
  سایز لپ تاپ میخوام یا 15 یا 16 باشه 15 باشه بهتره ؟
  به نظرت دل خوبه یا سونی ؟

 228. با سلام
  سایه جان بازهم متاسفانه در کامنت شما تناقض وجود دارد از یک سو به وزن 2 کیلوگرم بعنوان وزن مناسب اشاره می کنید و از سوی دیگر مدل انتخابی شما یعنی F115 نزدیک به 3 کیلو وزن دارد شما باید سایز 16.5 اینچی، 15.6 اینچی و حتی اگر بخواهید سخت گیرانه عمل کنید سایز 14.1 اینچی را نیز برای زسیدن به وزن 2 کیلوگرم فراموش کنید و فقط در رده 13.3 اینچی مدل انتخاب کنید. منتظر پاسخ شما هستم.
  ——————————————-
  عرفان جان CPU که در هیچ مدلی به طریق عادی قابل ارتقا نیست و برای تعویض آن اول باید از نوع و مدل مادربورد دستگاه مطمئن گردید سپس پردازنده های منطبق با این مادربورد را از سایت سازنده مادربورد بدست بیاورید سپس دستگاه را بطور کامل و تماما حرفه ای (که مطمئنا کاربر عادی به هیچ عنوان نمی تواند این کار را انجام دهد) دستگاه تا آخرین قطعه یعنی مادربورد باز کنید و با کنار زدن فن و هیت سینک پردازنده را تعویض کنید که این کار هر چقدر هم که خوب انجام شود نگفته پیداست که هر نوع گارانتی را از بین می برد. اما قضیه در مورد RAM این پیچیدگی ها را ندارد و تنها کافی ست کاور بزرگ زیر دستگاه را با باز کردن دو پیچ آن خارج کنید و سپس RAM ها را بالا کشیده و RAM جدید را جایگزین کنید در این مورد بخصوص یعنی Vostro 1520 بر طبق گفته های شرکت سازنده می توان RAM دستگاه را با دو ماژول 4 گیگابایتی به حداکثر 8 گیگابایت ارتقا دهید البته تا یادم نرفته بگویم که برای این ارتقا و استفاده از این 8 گیگ حافظه باید به ویندوز 64 بیت مهاجرت کنید چون ویندوز 32 بیت حداکثر 4 گیگ را می تواند آدرس دهی کند که از این چهار گیگ هم همه به RAM تعلق ندارند بدین معنی که ویندوز 32 بیت 4 گیگ RAM را نیز نمی تواند بطور کامل ساپورت کند و چیزی حول و حوش 3.5 گیگ آن شناخته می شود. در مورد قیمت اما اطلاعی ندارم ولی فکر نمی کنم زیاد ارزان باشد. باتری دستگاه هم در سه ورژن ارائه می شود دو نمونه شش سلولی یکی با ظرفیت 46Whr و دیگری با ظرفیت 56Whr و یک نمونه 9 سلولی با ظرفیت 85Whr و امکان ارتقا کاملا وجود دارد.
  با تشکر

 229. سلام آقا آرش خدا قوت
  من یه vostro 1520 دارم cpu 2.66 core duo2و رم 4GB میخواستم ببینم میشه رم و سی پی یو رو ارتقا بدم؟ اگه میشه با چه مدلایی؟حدود قبمت رو هم اگه بگین ممنون میشم
  سوال بعدیم واسه باطریشه میشه با 9cell عوضش کرد؟با چقد هزینه

 230. سلام ارش جان
  من بازی نمیکنم نمیخواد گراف خیلی بالا باشه
  فعلا مسیر طولانی نمیرم نمیخوام سنگین باشه وزنش حدود 2 خوبه
  نظرت رو در مورد مدل سونی f115 میگی ؟

 231. با سلام
  شعله جان شما هنوز سایز صفحه نمایش را برای من نگفته اید به همین علت من از هر سایز یکی دو مدل به شما معرفی میکنم البته چون به فیلم دیدن اشاره کردید فکر نکنم علاقه ای به مدل های 13 اینچی داشته باشید پس به مدل های 14، 15 و 16 اینچی تا قیمت 1.200 میلیون تومان می پردازم:
  1- رده 14 اینچی: از ارزان به گران
  – Acer 4740
  – Sony CW21FX
  – Sony CW2JGX
  – Sony CW2DGX
  2- رده 15.6 اینچی از ارزان به گران:
  – Dell Inspiron 1564 (ci3 2.13ghz, ati hd4330 4gb ddr3, 320gb)
  – Dell Inspiron 5010 (ci5 2.26ghz, ati hd54 4gb ddr3, 500gb)
  – Dell Studio 1558 (ci7 2.8ghz, ati hd5470 4gb ddr3, 500gb)
  – HP DV6-2300 (ci7 2.8ghz, Nvidia GT230 4gb ddr3, 320gb)
  3- رده 16.4 اینچی از ارزان به گران:
  – Acer 5741G
  – Sony FW 460J/H
  – Sony F111FX/B (البته این یکی از بودجه شما بالاتر است حول و حوش 1.350)
  —————————————————–
  می ناز جان اگر بخواهم خلاصه جواب دهم باید بگویم:
  1- علت پائین بودن این لپ تاپ به نقاط ضعف آن باز نمی گردد بلکه مسئله رقابت است و اینکه سری Inspiron همواره به خوش قیمت بودن معروف بوده اند.
  2- استفاده از مودم برای اتصال به اینترنت الان بیش از 10 سالی هست که در تمام دنیا (حتی در ایران) منسوخ شده است و برای اتصال به اینترنت علاوه بر اتصال وای فای یا بیسیم می توانید از مودم های اکسترنال ADSL یا حتی مودم های عادی اکسترنال استفاده کنید.
  3- این سوال دقیقا بستگی به این دارد که این کارهای معمول گرافیکی را چه تعریف کنید اگر در این تعریف چیزی به اسم بازی وجود داشته باشد پاسخ منفی ست اما در غیر اینصورت می تواند مثبت باشد
  با تشکر

 232. آقا آرش سلام
  من این لپ تاپ رو مناسب برای کارهای خودم میدونم Dell-Inspiron-1564-D
  مشخصاتش به این صورته :
  مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی – وزن 2.8 کیلوگرم
  پردازنده: Intel Core i5 2.26 GHz – Cache 3 MB – BUS 1066 MHz
  حافظه: 4 GB DDR3
  هارد دیسک: 320 GB 7200 RPM
  کارت گرافیک: Intel GMA HD Graphics – MB UpTo 1740 MB
  صفحه نمایش: 15.6″ – Bright LED
  امکانات: DVD-RW – فاقد مودم – بلوتوث داخلی – Card Reader – Webcam – LAN – WiFi – HDMI – VGA Port
  سایر مشخصات: باتری 6 سلولی – DOS
  قیمت :770,000تومان
  حالا سوالی که از شما داشتم اینه :
  1. نقاط ضعفه این لپ تاپ چیه که با چنین cpu یی قیمتش اینقدر مناسبه ؟
  2. فاقد مودم یعنی اینکه به اینترنت نمیشه وصل شد ؟ میشه براش یک مودم اکسترنال جدا خرید ؟
  3. برای انجام کارهای گرافیکیه معمولی مناسبه یا خیر ؟
  از وقتی که برای پاسخ گویی به سوالات میگذارید متشکرم

 233. آرش عزیز
  من می خواستم به من 4 5 تا مدل معرفی کنید:(
  اون دو مدل رو هم فقط نام بردم که نظرتونو بدونم.
  دوباره متن کامنت قبلیمو می ذارم.
  می شه خواهش کنم سریع جواب بدید.مسافرم.
  آرش عزیز
  مرسی از راهنماییتون
  پس با این حساب از ایران می خرم.
  نمی دونم چرا! شاید به خاطر اینکه چند تا از دوستام تجربه ی خوبی نداشتند.و به طور پیش فرض لپ تاپ سونی توی ذهنم به عنوان مارک خوب هست.البته خب بودجه م به apple نمی رسه.
  کاربریم:
  زیاد فیلم می بینم.
  .Net
  Rational Rose
  Photoshop
  Sql Server
  + اینترنت
  با بودجه ی یک میلیون و دویست تا چهارصد.

 234. با سلام به دوستان و پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی
  Akbar جان من مدلی با 300 هزار تومان قیمت نمی شناسم حتی مدل های Netbook ی هم حداقل 400 هزار تومان قیمت دارند مگر اینکه منظورتان نمونه های دست دوم باشد که از آنها اطلاعی ندارم.
  ————————————————————-
  اقا یا خانم ملک پور متاسفانه اینجا محلی برای خرید و فروش مدل های دست دوم (و یا حتی نو) و کسب اطلاع از وضعیت آنها نیست چون اصولا این رده کاملا به سلیقه فروشنده بستگی دارد
  ————————————————————
  حسام جان قیمت تنها یک وجه انتخاب شماست باید ببینید که به چه چیزهائی در یک لپ تاپ احتیاج دارد.
  ————————————————————
  Sh عزیز سری CW از جمله مدل های با کیفیت و محبوب سونی هستند کارهای گرافیکی ضرری برای دستگاه شما ندارند در مورد فوتبال هم متوجه منظورتان نشدم اما اگر با خود دستگاه فوتبال بازی نکنید (یعنی از آن بجای توپ استفاده نکنید) ضرری برای دستگاه ندارد.
  ———————————————————–
  محمد رضا جان رده کاربری خود را ذکر کنید. مواردی از قبیل نوع استفاده از کارت گرافیک و میزان جابجائی
  ———————————————————-
  Hossein جان از سری Vostro همواره بعنوان سری کار یاد می شود و این مدل های ارزان قیمت این گروه همچون 3400 نیز از این قاعده مستثنی نیستند البته مشخصات آن نسبتا بالاست و هم در پردازنده و هم در کارت گرافیک رقیب خوبی برای سری CW سونی ست. متاسفانه از قیمت خبر ندارم.
  ———————————————————
  مصطفی درویشی عزیز من نمی دانم کارشناس شما چه مسائلی را مد نظر قرار داده اند اما ار دید من برای کاربری شخصی مثل شما یعنی یک گرافیک کار سه بعدی مهمترین چیز در درجه اول داشتن یک کارت گرافیک قوی با قابلیت های بالا و پردازنده قدرتمند است که متاسفانه هیچکدام در مدل انتخابی شما یعنی 2130 با گرافیک GT105 و پردازنده Core i3 با فرکانس 2.13 گیگاهرتز دیده نمی شود البته شاید این انتخاب تنها از روی بودجه شما صورت گرفته باشد که البته واقعا هم یافتن مدلی که در این حدود قیمت بتواند کاملا پاسخگوی شما باشد کار سختی ست. پیشنهاد اول من برای شما اگر کار حرفه ای در رده سه بعدی مد نظر شماست خرید مدل های سری Latitude شرکت Dell که به کارت گرافیک Quadro شرکت Nvidia مجهز هستند می باشد البته این مدل ها چندان ارزان یستند و برای خرید آنها باید بودجه خود را ارتقا دهید اما در غیر اینصورت مدل 1555 از Dell در رده 15 اینچی و CW21FX از سونی که از همان پردازنده ci3 ولی با گرافیک قوی تر استفاده می کند را به شما پیشنهاد می کنم. این مدل ها را نیز ببینید.
  ————————————————————
  Hadi جان خوب بود به نیازهای سخت افزاری نرم افزارهای مد نظر خود اشاره می کردید چون من اطلاعی از نوع نیازهای آنها و در نتیجه برتری احتمالی دو دسته مدل نام برده بر یکدیگر ندارم. در ضمن در مورد خرابی سونی و یا هر مدل دیگر این کاملا به استفاده کاربر بستگی دارد و همانطور که می دانید اکثر قطعات همه نوت بوک ها در یک شرکت ساخته می شود و این فقط نام و طراحی بدنه است که مدل های برندهای گوناگون را از هم جدا می کند. منتشر پاسخ شما هستن
  ———————————————————-
  مریم جان همه لپ تاپ ها از جمله 1564 خوب هستند منتهی باید دید برای چه کسی با چه کاربری و چه سقف بودجه ای.
  ——————————————————–
  مینا جان از اظهار لطف شما متشکرم. در مقایسه بین 1564 و 1015 نگفته پیداست که برتری با 1564 است این برتری در تمامی جهات همچون پردازنده، کارت گرافیک، حافظه RAM و حتی شکل ظاهری خود را نشان می دهد در ضمن وزن آن نیز تنها 100 گرم بیشتر از 1015 است پس به نظر من انتخاب آن کاملا منطقی به نظر می رسد. در انتها توصیه می کنم زیاد در گیر نام سری های مختلف مثل وسترو یا اینسپایرون نباشد چون همگی آنها معمولا از ساخت یکسانی برخوردارند و این نام گذاری های مختلف بیشتر برای جلب مشتری و تفکیک آنها برای فروش رفتن مدل های مختلف است. در کل انتخاب با شماست.
  ————————————————————
  طیبه جان اینگونه نمی شود مدل انتخاب کرد لطفا کاملا به رده کاربری خود و مخصوصا نوع استفاده از کارت گرافیک و میزان جابجائی تان اشاره کنید.
  ———————————————————–
  زهرا جان مدل های گوناگونی را می شود در این حدود و حتی بسیار ارزان تر پیدا کرد فقط دقت کنید که چون شما کاربر پرتابلی هستید پس وزن برایتان اهمیت زیادی دارد و به همین علت سایز صفحه نمایش برای شما حداکثر می تواند 14 اینچی انتخاب شود اما این موضوع یک محدودیت دیگر پیش روی شما می گذارد و آنهم اینکه معمولا گرافیک های قوی بروی مدل های بالای 15 اینچ نصب می شود و مدل های 14 اینچی به پائین در اکثریبت قریب به اتفاق گرافیک بالائی ندارند. پیشنهاد اول من برای شما لپ تاپ Sony Vaio CW2QGX با مشخصاتی بسیار مناسب همچون پردازنده Corei7 با فرکانس 2.6 گیگاهرتز و کارت گرافیک GT320M و هارد دیسک 640 گیگابایتی در کنار 4 گیگابایت DDR3 RAM است قیمت این مدل آمریکائی نزدیک به 1.580 میلیون تومان است و صفحه نمایش آن 14 اینچی و وزنش 2.4 کیلوگرم است. با کاهش پردازنده به Corei5 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز و هارد به 500 گیگابایت به مدل CW2RGX با قیمت 1.330 میلیون تومان می رسد.
  Macbook های Pro و مدل های 13 اینچی مثل MB950LLA نیز در حدود قیمتی شما قرار دارند. اگر قصد پائین آوردن قیمت را داشتید می توان به مدل هائی حتی زیر یک میلون تومان هم اشاره کرد که البته چندان قابلیت های گرافیکی بالائی ندارند.
  ————————————————————
  احسان جان فکر نمی کنم دئر این حدود بتوانید مدلی مثل 1557 یا 1558 از Dell که همه مشخصات گرافیکی و پردازشی را با هم داشته باشد پیدا کنید. البته اندکی بزرگ و سنگین است.
  ———————————————————–
  icy man عزیز لطفا به تاریخ نوشته شدن مقاله فوق توجه کنید.
  ———————————————————–
  شاهین جان برای این کار باید با مدیر سایت از بخش تماس با تماس بگیرید.
  ———————————————————-
  مهرداد جان با اینکه به کاربری خود اشاره ای نکرده اید اما در کل مدل خوب و مناسبی به نظر می رسد.
  ———————————————————
  سایه جان با اینکه چندین خط توضیح دادید اما متاسفانه به اصل کاربری اشاره ای نکرده اید و مواردی همچون بلوتوث و وای فای این روزها در تمامی نوت بوک ها به چشم می خورد لطفا به این سوال ها صراحتا جواب دهید اول اینکه نوع کاربری شما از کارت گرافیک چیست بازی می کنید یا خیر اگر پاسخ مثبت است چه نوع بازی اگر کار سه بعدی می کنید در چه حدی ست. دوم اینکه به چه میزان پرتابل هستید یعنی چقدر با دستگاه جابجا می شوید و سوم اینکه منظور از وزن مناسب چند کیلوگرم است. اینکه گفتید سایز 17 اینچی خوب نیست و می سوزد! خیلی نکته عجیبی ست لطفا به منبع حرف خود اشاره کنید. سایز مونیتور ارتباط مستقیمی با نوع کاربری شما دارد و اینگونه نیست که هر سایزی مناسب هر شخصی باشد
  ———————————————————-
  پریسا جان اگر درست فهمیده باشم نیاز اصلی شما کاربری گرافیکی ست بااین اوصاف در این حوزه قیمتی باید به دنبال مدل های زیر یک میلیون همراه با کارت گرافیک باشید از بهترین های این دسته یکی آخرین چینش 1564 از Dell و دیگری 5741G از ایسر است سری EB سونی هم مدل های مناسبی در این کلاس دارد. CW21FX از سونی هم مدل مناسبی ست.
  ———————————————————-
  ایلیا جان اینگونه نمی شود لپ تاپ معرفی کرد لطفا به نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری خود اشاره کنید.
  ———————————————————-
  سلمان جان سوالات شما خیلی کلی ست و من هم در مقامی نیستم که بتوانم آنها را پاسخ دهم اما در کل MSI به نظر من برند بدی نیست و اگر با گارانتی معتبر تهیه شود نباید مشکل ساز شود.
  ———————————————————
  محمد جان شما نیز به نیازهای خود اشاره نکردید.
  ———————————————————
  ماه عزیز شما به وزن اشاره کردید ولی مدل انتخابی خود را از یک مدل 16.4 اینچی بسیار سنگین انتخاب نموده اید پیشنهاد من به شما مدل Sony Vaio CW2QGX با مشخصاتی بسیار مناسب همچون پردازنده Corei7 با فرکانس 2.6 گیگاهرتز و کارت گرافیک GT320M و هارد دیسک 640 گیگابایتی در کنار 4 گیگابایت DDR3 RAM است قیمت این مدل آمریکائی نزدیک به 1.580 میلیون تومان است و صفحه نمایش آن 14 اینچی و وزنش 2.4 کیلوگرم است. با کاهش پردازنده به Corei5 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز و هارد به 500 گیگابایت به مدل CW2RGX با قیمت 1.330 میلیون تومان می رسد.
  ———————————————————–
  بهار جان نوع کاربری؟
  ———————————————————-
  مولودجان برای شما هم مدل CW2RGX را با پردازنده corei5 و کارت گرافیک GT320M و قیمتی حول و حوش 1.300 پیشنهاد می دهم.
  ———————————————————
  حسام الدین عزیز اگر به گرافیک فکر نکنید می توانید به سراغ Vostro1015 و Inspiron 5010 و 1564 بروید که در پائین ترین چینش زیر 700 هزار تومان هستند.
  ——————————————————–
  Babak جان قبلا هم در این مورد با هم صحبت کرده بودیم علت بروز چنین مشکلی می تواند از پاور دستگاه باشد چون اصولا هر نوع آب خوردگی برای لپ تاپ بدترین سم ممکن است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود دستگاهی که آب خورده را روشن کرد در مورد شما ظاهرا شانس با شما یار بوده که دستگاه تان نه تها خراب نشده بلکه دوباره به حالت عادی باز گشته. در مورد استفاده هم مان برق و باتری نیز نباید مشکلی وجود داشته باشد چون در این حالت باتری شروع به شارژ شدن می کند و وقی هم که پر شد به احتمال قوی مدار شارژینگ خود بخود از باتری قطع می شود.
  ———————————————————–
  شعله جان اگر من جای شما بودم مدل 2DGX را بعلت پردازنده بالاتر انتخاب می کردم هر چند که GGX از RAM بالاتری برخوردار است.
  ———————————————————
  Sarine جان هر دو ضعیفند یکی از نوع CoreDuo که این روزها با حضور Corei3 کاملا از دور خارج شده و کارت گرافیک هم که اصولا در این مدل وجود ندارد و تراشه گرافیک Intel با استفاده از حافظه RAM این وظیفه را انجام می دهند.
  ———————————————————-
  زهرا جان مدل انتخابی شما با توجه به بودجه بد نیست ولی دقت کنید که نوت بوکی که بخواهد جایگزین PC شود باید مشخصات خاصی همچون صفحه نمایش بزرگ باتری قوی گرافیک قوی و اینگونه مسائل را داشته باشد که 1564 فاقد آنهاست من به شما 1557 را با حدود 100 هزار تومان بالاتر و اگر بازهم می توانید بودجه را بالا ببرید 1558 از Dell را پیشنهاد می کنم.
  ————————————————————
  M.H عزیز نوع کاربری؟
  ————————————————————
  علی جان مدل فوق العاده ای ست تنها ایرادی که به آن وارد است همچون دیگر نمونه های این کلاس وزن بسیار و حجم بسیار زیاد آن است .
  با تشکر

 235. سلام دوست عزیز
  من میخوام یه لپ تاپ بگیرم کار حرفه ای نمیکنم
  بو دجه 1.5 میلیون گذاشتم میخوام نظرتو راجع به
  مدل sony vaio F115FM/B بدونم…نقاط ضعف و
  قوتش چیه؟اگه پیشنهاده دیگه ای داری بگی ممنون
  میشم با تشکر فراوان

 236. با سلام و خسته نباشید
  من هم می خوام یک لب تاپ بخرم. در واقع میخوام جایگزین PC کنمش. اصلا صلاح هست و اگر بله چه مدلی رو پیشنهاد میکنین. من کار حرفهای نمیخوام انجام بدم ولی خوب وسیله الکترونیکی و پیشرفت روزانه است نمیخوام دو سه ماه دیگه پشیمون بشم.
  حدوداً 10000000 ريال هم پول دارم.
  مدل انتخابی خودم DELL Inspiron1564 آیا شما هم این رو پیشنهاد می کنین یا برند و مدل دیگه ای رو معرفی میکنین.
  خسته نباشید و متشکرم

 237. آرش عزیز
  مرسی از راهنماییتون
  پس با این حساب از ایران می خرم.
  نمی دونم چرا! شاید به خاطر اینکه چند تا از دوستام تجربه ی خوبی نداشتند.و به طور پیش فرض لپ تاپ سونی توی ذهنم به عنوان مارک خوب هست.البته خب بودجه م به apple نمی رسه.
  کاربریم:
  زیاد فیلم می بینم.
  .Net
  Rational Rose
  Photoshop
  Sql Server
  + اینترنت
  با بودجه ی یک میلیون و دویست تا چهارصد
  نظرتون راجع به این دو مدل هم بگید لطفا.
  VPCCW2DGX/B
  VPCCW2GGX/B
  خیلی ممنونم از توجهتون

 238. سلام ارش جان.خوبي؟
  اگه يادت باشه من حدودا ۳ماه پيش اومدم و بهت گفتم که باتري لپتاپ رو خيس شده بود و چسبوندم به لپ تاپم براي همين نور صفحه نمايشش کم شد. و شما هم گفتي نه از باتري نيست…..يادت اومد؟حالا بعد از اين همه مدت تا الان فکر ميکردم نور صفحه عين قبلش عادي شده ولي وقتي امروز داشتم با لپ تاپم کار ميکردم گفتم بزار از دوشاخه درش بيارم.)البته باتري توش بود) و ميدوني که وقتي باتري تو دستگاه باشه وقتي از دوشاخه درش بياري خاموش نميشه و من اين کارو کردم و بعد از چند دقيقه در حالي که دستگاه روشن بود و باتري هم توش بود دوباره دوشاخه رو به دستگاه وصل کردم…..با کمال تعجب ديدم يه پيغا اومد تو صفحه نمايش که عکس يه دوشاخه رو نشون ميداد و بعد ديدم که نور صفحه نمايش چند برابر شد.(دقبقا مثل روز اول شد و تو اين همه مدت نورش کم بوده و من به اشتباه فکر ميکردم که نورش عاديه در شرايطي که اينطور نبود و الان عادي شد) حالا ميخوام ازت بخوام که يه توضيحي براي اين واکنش دستگاه بدي که ايا براي دستگاه که يکباره اونم به اين شکل نورش درست شده مشکلي نيست؟کلا اگه ميشه يه توضيحي بديد.ممنون
  راستي به نظرتون در هنگام استفاده با برق باتري بايد در داخل دستگاه باشه؟

 239. با سلام ، ارش جان خسته نباشی برادر ، به دنباله لپ تاپی با مشخصات زیر هستم لطف میکنی یک براورد قیمت برام بکنی تا ببینم مارکهای مختلف با چه قیمتی چنین لپ تاپیو عرضه میکنن ؟
  cpu: core 2 duo
  ram : 4 GB
  H.D.D: 320 GB
  امکانات :WIFI+ BT +D-SUB
  +WEBCAM+MODEM+6CELL
  کارت گرافیکش هم مهم نیست در حد کارهای ساده فتو شاپ
  وزنش هرچه پاییین تر بهتر
  البته MSI چنین لپ تاپیو داره میده 765 هزار تومان
  خواستم ببینم میشه ارزونتر گیر اورد یا نه چون مارکش مهم نیست برام

 240. من دانشجو هستم و می خوام یه لپ تاپ تا قیمت 1.500 بخرم . کیفیت و وزنش برام خیلی مهمه .اکثرا مارک dell رو بهم پیشنهاد کردن .لطفا من رو راهنمایی کنید.با تشکر

 241. آقا آرش سلام.
  من می خوام لپ تاپی بگیرم که باهاش کار برنامه نوسی انجام بدم.گرافیکشم کمه کم ۵۱۲ باشه.
  هارد ۵۰۰ و رم ۴٫ مانیتورش ۱۴ یا ۱۵٫ امکانات wifi.bluetooth.lan .webcam … هم داشته باشه.
  خودم مد نظرم سونی هست.
  شما چی پیشنهاد می کنین؟ تا قیمت ۱ تا ۱۳۰۰ باشه.
  می گن مدل CW,EB خوبه.
  می شه یه راهنمایی دقیق بکنین؟
  ممنون می شم.

 242. سلام
  بودجه من حداکثر تا 1.700 هست (اگه ارزونتر باشه چه بهتر:))و لپ تاپی میخوام که علاوه بر برخورداری از کیفیت خیلی خوب… از پردازنده و سرعت بالا و کارت گرافیک خوب برای تهیه کارهای گرافیکم بر خوردار باشه, هاردش هم زیر 500 نباشه…ظاهرش و وزن هم مهمه که بهرصورت باید بذارم در الویت دوم…برند ارجح من سونی هست…نظرتون در مورد sony vaio F11CGX/B
  چه هست ؟امکان داره از راهنمایی تون استفاده کنم؟
  سپاس……..

 243. سلام من می خوام یه لپ تاپ می خوام بگیرم که هم خوب باشه و هم قیمتش حدود 600 تا 700 تومان باشه لطفا اگه میشه راهنماییم کنید.
  تشکر

 244. سلام
  من یه سوال دارم که البته می دونم خیلی کلیه! من از زیبایی و ضرافت مدلهای مختلف MSI خوشم اومده ولی چون برند جدیدی محسوپ می شه در خریدنش خیلی شک دارم، دوست دارم نظرت رو راجع به این برند و مقایسه کلی با بقیه بودنم، و اینکه در مدتی که در بازار ایران اوده، میزان برگشتیش زیاد بوده، منظورم اینه که چقدر قابل اطمینانه؟ ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.

 245. من دوم دبیرستان رشته ریاضی هستم . شنیدم لبتاب خوب سونی و دل هستش . لطفا یک لبتاب خوب برای من در قیمت یک میلیون و هشتصد تومن توصیه کنید !ممنونم.جوابشو از کجا بگیرم؟

 246. من قصد دارم لپ تاپی بخرم که بتوونم باهاش 3dmax و autocad کار کنم .می خوام حافظه نسبتا بالایی داشته باشه.قیمتش هم در حدود 1 میلیون تومان باشه.کدوم نوع لپ تاپ بهتره؟یه سوال دیگه هم داشتم :می خواستم بدونم که به لپ تاپ میشه اسپیکری مثل میکرولب وصل کرد یا نه؟

 247. سلام
  من دانشجو کامپیوترهستم میخوام یه لپ تاپ بخرم که برنامه های گرافیکی و برنامه نویسی روش نصب شه
  ram .cpu . hdd ……. خوبی داشته باشه سایر امکانات یه لپ تاپ از قبیل وایرلس . وب کم و بل.وثو غیره رو داشته باشه سرعت خوبی داشته با شه مارکش یا دل یا سونی باشه از یک میلیون تا 1.5 میتونم هزینه کنم یه سوال داشتم این که سایز مانیتور 17 خوبه شنیدم زود میسوزه خوب نیست میکن بهتر 15 بگیری .لطفا لپ تاپی رو که معرفی میکنید مشخصاتشم بدبن ممنون میشم .
  راستی اقا ارش رشته شما چیه ؟

 248. سلام دوست عزيز
  من لپ تاپ hp dv6 2155 رو خريدم
  به نظر شما لپ تاپ خوبيه؟
  cpu : corei 5
  ram : 4 ddr3
  graph : geforce 230m 1gb
  h.d.d : 640 gb
  hdmi/wifi/web/bt/fp/remote control
  1/350/000 خريدم
  ضرر كردم؟ يا لپ تاپ خوبيه؟

 249. دوست عزیز خواهش میکنم استدعا میکنم که این کد کامنت فله ای رو واسم بفرستید.دعا گوتون میشم خیلی از سایتتون خوشم اومده .آفرین به این سلیقه انشا الله که به معرفت شما هم بشه آفرین گفت

 250. سلام/
  امیدوارم که خوب باشید
  راستش یه لپ تاپ می خوام تا قیمت حداثر 100/1رشتم عمرانه/یعنی در عین حال به گرافیک رم و سی پی یو با هم نیاز دارم/
  please help me
  tanks

 251. سلام. من خواهان انتخاب و خريد لپ تاپ مناسبي براي كارهام هستم و چند ويژگي مدنظرمه. يكي توان كار با نرم افزارهاي سنگين مهندسي مثل matlab, autocad, و GIS، ديگه امكان حمل و نقل چون وسيله نقليه شخصي ندارم و در آخر قيمتي حول و حوش 1.5 ميليون برام امكان پذيره. ممنون مي شم راهنماييم كنيد.

 252. سلام من یک دانشجوی کامپیوتر هستم. میخوام لپ تاپ بخرم یکی میگه dellخوبه یکی میگه بده.به نظرتون اگه dell خوبه یک مدل لپتاپ از این مدل پیشنهاد بدید .قیمت هم زیر یک تومان.ممنون

 253. سلام آرش جان واقعا باید خسته نباشی بگم به این همه تلاشی که برای رفع مشکلات این همه مخاطب داری….. و ضمنا بازم دچار شک و تردیدم که امیدوارم کمکم کنی من بین مدل های 1015 و 1564 دل دچار تردیدم چون 1564 وزنش زیاد ولی سه هسته ای و 1015 وزنش خوبه و دوست دارم اونا داشته باشم ضمنا میخوام اینسپایرون نخرم و مدل وسترو باشه من کارای خیلی معمولی میخوام انجام بدم ولی بازم نمیتونم انتخاب کنم….ممنون میشم راهنمایی کنی

 254. با سلام،
  میخواستم نظرتونو راجع به مدل f115fm/b سونی بدونم. تمام مشخصاتشو می دونم، فقط ترسم از اینه که میگن در کل خرابی و تعمیری سونی زیاده.کار با نرم افزارهای کتیا و سالید ورکز هم مد نظرمه و هزینه هم تا 1700000 تومان بالا پایین میتونم. در مقایسه با latitude دل مدل جدید، ci7 کدومو پیشنهاد میکنین؟ خیلی ممنون.

 255. با سلام خدمت شما
  من می خواستم یه لپ تاب بخرم برای کار های گرافیکی مثل تری دی مکس و اتوکد ، که این لپ تاب بتونه زیاد برام عمر کنه .
  من از یک مشاور پرسیدم گفت الان بهترین مدل برای کار های شما HP DV6-2130 می باشد .
  قیمت من بین 900 تا 1 ملیون تومن هست .
  ممنون می شم . من رو راهنمایی کنید

 256. سلام من دانشجو هستم و میخوام لب تاب بخرم ولی هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم . قیمت 800.000الی 900.000تومان برام مقدوره لطفا راهنمایی ام کنید

 257. سلام من سونی مدل cw 1wfx/u رو خریدم قبل از عید .
  میخواستم نظرتونو در باره کارهای گرافیکی و بازی فوتبال بپرسم. آیا ضرری برای لپ تاپم دارن؟

 258. سلام من 1 لپ تاپ می خوام که حدود 1میلیون تا 1میلیون300باشه 17 سالمه و من با برادر بزرگم مالزی هستیم می خواستم ببینم چی بگیرم

 259. سلام بچه ها خسته نباشید من یه لپ تاپ دست دوم میخوام . سالم و تقریباً در حد نو، قیمتش خیلی برام مهمه .
  ممنون

 260. با سلام به دوستان و پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی قبل از همه چیز بهتر دانستم دو نکته را برای دوستان مشخص کنم یکی اینکه امکان فرستادن پاسخ به ایمیل وجود ندارد و دیگری اینکه پاسخگوئی به کامنت بعلت تعدد آنها بصورت دسته جمعی صورت می گیرد پس لطفا از درج عباراتی همچون هرچه سریعتر پاسخ دهید یا عجله دارم و مواردی از این دست بپرهیزید.
  mat عزیز البته دو فاکتور صفحه نمایش بالای 15 اینچ و وزن پائین چندان با هم همخوانی ندارند و یکی از آنها را باید فراموش کنید چرا که در رده 15 اینچ به بالا زیاد وزن دستگاه ها فرقی با هم ندارند و زیر 2.8 کیلوگرم معمولا نمونه ای در این رده نمی توان پیدا کرد. انتخاب خودتان یعنی 1558 از بهترین های حال حاضر بازار در رده حرفه ای و گرافیکی ست و من کاملا با آن موافقم هرچند که با وجود باتری 9 سلولی این مدل چندان از لحاظ وزنی با نمونه سبکی روبرو نیستید.
  ———————————————————
  elham جان انتخاب بین CPU یا گرافیک بالا کاملا به نوع کاربری خود شما بستگی دارد و اینگونه نمی توان یکی را بدون مقدمه برگزید هرچند که ظاهرا به نظر من تاثیر کارت گرافیک بالاتر از تاثیر پردازنده قوی تر برای شما بیشتر است البته در این میان CPU نیز باید حداقل هائی را از لحاظر سرعت و کیفیت داشته باشد. زبر بودن قسمت تاچ پد مشکلی ایجاد نمی کند ومن متوجه نشدم که مشکل ممکن از کجای این تاچ پد باشد. در مورد شاتل نظری ندارم بهتر است به فوروم های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید.
  ———————————————————-
  borna جان بیشتر توضیح دهید.
  ———————————————————-
  نیکا جان صرف کارکرد با فتوشاپ نمی تواند فاکتور مناسبی برای خرید باشد اما در کل سریCW یا SR سونی می تواند برای شما مناسب باشد.
  ———————————————————
  elnaz جان به هیچ عنوان به رسانه های معتبری مثل “می گویند” یا “شنیده ام” تکیه نکنید چون معمولا هیچ اساسی ندارند البته این حرف من به معنی عدم کیفیت ایسوس نیست اما این دلیل نمی شود که به صرف گفته یک فر انتخاب خود را بر آن پایه قرار دهید به نظر من ایسوس ها مدل های با کیفیتی هستند اما قیمت آنها به نسبت امکاناتشان بالاتر است و تنها جائی که ایسوس در میان سایر رقبا از لحاظ قیمتی توان رقابت دارد رده netbook هاست. پیشنهاد های من برای شما خرید مدل های سری Core i3 همچون 5740 و 5738 از ایسر و 1546 از Dell است.
  ——————————————————–
  مینا جان اهمیت باتری کاملا مشخص است و تا حدود زیادی به نوع استفاده شده یعنی میزان دسترسی تان به پریز برق بستگی دارد که اگر از دستگاه در محیط های داخلی استفاده می کنید تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. در رابطه با دو مدلی که نام بردید خوب بودن به تفاوت های سخت افزاری که این اختلاف قیمت را ایجاد کرده اند اشاره می کردید تا بتوان راهنمائی بهتری داشت.
  ————————————————–
  شعله جان اولا چرا به مارک Dell علاقه ندارید؟ دوم اینکه داشتن وب کم امری معمول در لپ تاپ هاست و در حال حاضر تقریبا همه مدل ها این قطعه را دارند داغ نکردن لپ تاپ هم که یک رویاست و همه داغ می کنند اما کم زیاد دارد. در رابطه با خارج از کشور هم دو پیشنهاد برای شما دارم یکی اینکه حتما حتما دستگاه خود را از ایران تهیه کنید چون آنجا نه چیزی به اسم مجتمع پایتخت وجود دارد و نه فروشنده ها مثل اینجا همه مدل ها را دارند و توضیحات در اختیار شما می گذارند آنجا تک و توک در شهرهای دور و نزدیک یکی دو نمایندگی فروش خواهید دید که فقط مارک خودشان را می فروشند و اغلب هیچ اطلاع اضافه ای هم در اختیار شما نمی گذارند و برای ما ایرانی ها هم که معمولا از کردیت کارت استفاده نمی کنیم امکان خرید اینترنتی هم جود ندارد. در ضمن بجز صفحه کلید که ممکن است سوئدی باشد خود ویندوز هم ممکن است سوئدی باشد و آنوقت است که چاره ای جز تغییر ویندوز ندارید امری که ممکن است حتی برای گارانتی دستگاه هم مشکل ایجاد کند. نکته دومی که به شما در مورد خرید نوت بوک برای استفاده دانشجوئی می کنم سبک بودن آن است چرا که دیر یا زود ناگهان به لحظه ای می رسید که لپ تاپی سنگین با کیفی سنگین تر را حمل می کنید که حکم کیف کتاب ها و مدارک شما را نیز بازی خواهد کرد و وزنش بالای 10 کیلو می شود پس تا می توانید وزن را کم کنید. اما در مورد مدل مناسب شما هیچ توضیحی در مورد نوع کاربری خود ندادید و صرف اشاره به سرعت بالا و گرافیک معمولی نوع کاربری شما را مشخص نمی کند و من نمی توانم تشخیص بدهم که چه سرعتی برای شما بالاست و چه گرافیکی برای شما معمولی لطفا بیشتر توضیح دهید.
  در مورد خرید Mac اگر در ایران هستید چندان نظر مناسبی ندارم چون از لحاظ نرم افزاری مطمئنا در مضیقه خواهید بود اما در غیر اینصورت و مخصوصا در صورتی که امکان نصب ویندوز برای شما فراهم باشد گزینه مناسب اما گران قیمتی ست.
  —————————————————-
  mohammad جان نظر خاصی بروی مدل های گیگا ندارد اما همانطورکه قبلا هم بارها گفته ام چندان به برندهای غیر تخصصی در زمینه لپ تاپ اعتقادی ندارم.
  —————————————————
  مینا جان تکنولوژی مودم مربوط به دهه 90 است و الان سال 2010 است و این خیلی بی انصافی ست که هنوز دنبال این فناوری باشیم در کل برای مدل هائی که فاقد مودم داخلی هستند می توان با قیمت مناسب از نمونه های اکسترنال استفاده کرد. انتخاب میان وسترو و ایسپایرون هم به خودتان بستگی دارد وستروها اندکی با امکانات تر و با قیمتی تقریبا بالاترند اما اینسپایرون ها معمولا ساده تر و ارزان ترند.
  —————————————————–
  نگار جان البته 1320 هنوز هم در بازار یافت می شود و بعنوان مثال از اینجا می توانید آن را تهیه کنید اما مدل 3300 که اشاره کردید از پردازنده جدیدتر سری Core i5 برخوردار است و همین نکته مثبتی برای آن به حساب می آید دیگر تغییر مهم به کارت گرافیک آن باز می گردد که به سری NVS تغییر یافته که این با توجه به نوع کاربری شما هم می تواند خوب باشد و هم می تواند بد چون این سری اصولا برای کارهای حرفه ای طراحی شده و زیاد به درد بازی نمی خورند. در این حدود قیمت از سونی می توانید به سراغ سری CW و مدلی مثل CW21FX بروید که با اینکه پردازنده آن ضعیف تر است اما گرافیک آن کاملا قوی تر است و صفحه نمایش دستگاه نیز 14.1 اینچ است. در ضمن در مورد آن عدد های CPU هم تا بحال بیش از 5 بار توضیح داده ام اما بطور خلاصه خاصیتی ست در پردازنده های جدید سری Core که با غیر فعال کردن بقیه هسته های حاضر در پردازنده سرعت یک هسته را بالاتر می برند و به آن Turbo Boost می گویند
  ——————————————————
  شهاب جان توضیحاتتان ناقص است لطفا دقیقا به نیازهای سخت افزاری نرم افزارهائی که نام بردید اشاره کنید.
  —————————————————-
  محسن جان شما هم به همین ترتیب لطفا به کاربری خود اشاره کنید.
  —————————————————
  سوگند جان دوام یک نوت بوک به نوع استفاده شما بستگی دارد و نمی توان در مورد دوام یک نوت بوک حکم کلی داد و ممکن است دستگاهی که من به شما معرفی می کنم بر اثر استفاده نادرست عمری زیر یک سال پیدا کند. در حال حاضر Dell 1564 و Acer 5740 از بهترین های این کلاس هستند.
  ————————————————-
  حسام الدین عزیز از اظهار لطف شما متشکرم اما برادر عزیر شما هیچ اطلاعی از خود نداده اید نه نوع کاربری و نه بودجه ای که برای این کار کنار گذاشته اید.
  —————————————————-
  مریم جان هر دو برند سونی و Dell گزینه های مناسبی را پیش روی شما می گذارند جائیکه از سونی می توان به خانواده سری CW و SR که به ترتیب صفحه نمایش های 14.1 و 13.3 اینچی دارند و از Dell مدل های مختلف Vostro اشاره کرد.البته همانطور که می دانید مدل های سبک وزن و کوچکتر معمولا از لحاظ گرافیکی چندان پیشرفته نیستند و شاید پیشرفته ترین گرافیکی که در این مدلها بتوان سراغ گرفت در سری CW سونی باشد جائیکه مثلا مدل CW21FX دارای گرافیک GT310 است. در این رده به مدل های دیگری از برندهای دیگر هم می توان اشاره کرد که البته چون نظرتان بروی سونی و Dell بود به آنها نپرداختیم.
  با تشکر

 261. سلام آرش خان
  از اينكه اينقدر باحوصله جواب مي دين ممنونم.
  من يه لپ تاپ مي خوام با نهايت قيمت 1500000 تومان و تا حد ممكن سبك( چون براي كاركرد دانشجويي مي خوام و دائم بايد حملش كنم). مي خوام رو لپ تابم xpنصب كنم و نرم افزار مهندسي catia كه 2.5 گيگ حجم خود نرم افزاره روش نصب كنم. اين نرم افزار، گرافيك بالايي لازم داره، تقريبا درحدphotoshop.
  بين برند sony و dell موندم. شما كدوم مدل رو از كدوم برند پيشنهاد مي كنيد؟

 262. سلام ممنون واقعا اطلاعات خوب مختصر و مفیدی بود با این حساب همون Dell از همش بهتره
  موفق باشید

 263. من همون شعله بالایی هستم.
  می خواستم لطف کنید نظرتونو راجع به macbook MC207LL/A بگید با گارانتی نقش مثلا
  یعنی Apple بخرم بهتره یا سونی

 264. آقا آرش از مطالبه عالیتو متشکرم
  نیاز به لپ تاپی دارم که از پس کارای مهندسی بر بیاد ولی خیلی گرون نباشه آخه ما دانشجوی شهرستانیم قیمتش برامون مهمه ولی مارکش خیلی مهم نیست .
  ممنون میشم راهنماییم کنی ، دعات میکنم .

 265. سلام یه لپ تاپ با حافظه بالا تا سقف 800 هزار تومان میخوام که حالا حالا نیاز به تعویض و تعمیر نداشته باشه و مناسب برای کارهای معمولی .مرسی.

 266. سلام یک لپ تاپ در حدود 1 میلیون و بیشتر برای کارهای مهندسی مثل متلب واتوکد و … که نرمافزارهای نسبتا سنگینی هستن نیاز دارم اگر خر کار باشه خیلی خوبه. پیشنهاد شما چیه .لطفا سریع جواب بدین!!!!!

 267. سلام
  می خواستم نظرتون رو راجع به vostro 3300 نسبت به 1320 بدونم، من قصد خرید 1320 روداشتم اما دیگه تولید نمیشه و 3300 اومده که cpu:2.28~2.63 و::cache 3 است،من از برنامه مطلب که برنامه نسبتا سنگینی هست استفاده می کنم ، آیا این مدل هم خوبه ؟ sony مدلی نزدیک به این مشخصات با همین حدود قیمت نداره؟ 14″ هم باشه مشکلی نیست.
  در ضمن می خوام بدونم وقتی می نویسه 2.28~2.63 منظور چیه؟ چون برای بعضی یک عدد و برای بعضی این طوری می نویسن
  ممنون

 268. سلام مطلبتون خیلی جامع و مفید بود من دو تا سوال داشتم لپ تاپ های جدید مودم داخلی ندارند بر عکس مدلهای قدیمی تر ..این تفاوت چقدر مهمه؟و در لپ تاپ های دل مدلهای ووسترو و اینسپایرون کدوم را پیشنهاد می کنید با توجه به اینکه اینسپایرون ها مودم نداره؟

 269. سلام و با تشکر خیلی زیاد از وقتی که صرف جواب دادن به ما می کنید.
  من یک لپ تاپ ترجیحا مارک سونی(dell نمی خوام)قیمت 1میلیون تا یک میلیون و دویست سیصد می خوام.می خوام زود داغ نکنه و وبکم داشته باشه.سرعتش هم بالا باشه.گرافیک معمولی هم کاملا بستمه.
  مرداد برای تحصیلات می خوام برم سوئد.شنیدم اون جا لپ تاپ ها کی بردشون سوئدیه و قیمت هاشون گرون.اما خب در عوض گارانتی بین المللی دارند.شما نظری ندارید؟
  لطفا به من 5 6 تا مدل با کیفیت و با دوام معرفی کنید ت این دو سالی که اون جا هستم – با توجه به این که لپ تاپی که ایران می خرم اونجا گارانتی نداره- خراب نشه چون بودجه ی اضافی برای تعمیر ندارم!
  پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون.

 270. با سلام و تشکر از راهنمایی و پاسخ شما فکر می کردم همه نظرات در یک بخش است
  من به مورد وزن دقت نکرده بودم بین 2 مورد اول ( cw25 و cw16)می خواستم اولی را انتخاب کنم به خاطر RAM 4Gولی باتری را up to 1/5 نوشته ودر مورد دومی تا 2/5 این مورد چقدر اهمیت دارد ؟
  مدل cw26fg کمی گرانتر است ولی ظاهرا کامل تر به نظر شما ارزش قیمت بیشتر را داره؟
  در این رنج قیمت با توجه به اینکه کاربرد من تخصصی نیست ایا این موارد بهترین انتخابه؟
  با تشکر از راهنمایی شما

 271. سلام ارش جان.من یه لپ تاپ میخوام بخرم تا سقف 1000000.میگن ایسوس بهتره چون فقط میخواهم نرم افزارهای برنا مه های اقتصادیواستفاده کنم.کارگرافیکی هم ندهرم اصلا.لطفاراهنماییم کن.مرسی

 272. سلام آقا آرش.امیدوارم حالتون خوب باشه.
  من تا 1.500 میتونم هزینه کنم.
  13،14 اینچ باشه ، سونی ( چون همه ازش راضی هستند)
  با photoshop کار میکنم و می خوام سبک باشه.
  اگه ممکنه راهنماییم کنید.ممنوووووووووون میشم.
  منتظرمممم.
  نیکا

 273. سلام آرش جان..ممنون از راهنماییت….من میخوام بین 1200000تا1300000هزینه کنم.همون دو مدلeb17fg وcw26fg.میخوام کارای گرافیکی انجام بدم البته نه بصورت فوق حرفه ای……وزن زیاد مهم نیست …یعنی تا 2.7 قابل تحمله.حداقل 4 تا 5 سال میخام نگهش دارم ولی نمیدونم cpu بالا اولویت داره یا گرافیک بالا ؟یه مسئله دیگه این که در مدل eb17fgقسمت لمسی موس حالت دون دون و برجسته داره…فکر میکنید این مشکل ساز میشه یا نه؟
  یه سوال دیگه اینترنت شاتلadsl خوبه؟و اینکه مودم وایلس توی خونه جواب میده؟مودم رو از خود شاتل بگیرم یا از جای دیگه؟ببخشید که این همه سوال پرسیدم……
  آرش جان میشه لطفا زودتر بهم جواب بدید چون این هفته میخوام بخرم.ممنونم از راهنماییهاتون…

 274. سلام من یه دانشجوی معماری هستم دنبال یه لب تاپ با صفحه نمایش حداقل 15 و LED ، گرافیک بالا , قیمت تا سقف 1.800 میلیون هستم طبیعتا هر چه وزنش کمتر باشه هم بهتره. نظرتو در مورد Dell1558 چیه ؟ مرسی از کمکتون

 275. با سلام به دوستان
  elham جان هر دو مدل مناسب به نظر می رسند و نگفته پیداست که اولی از لحاظ پردازشی و دومین از لحاظ گرافیکی مناسب هستند. در این میان قیمت نیز می تواند برای شما تعیین کننده باشد. سایز صفحه نمایش و وزن دستگاه نیز در این میان بی تاثیر نیستند.
  ————————————————————–
  iman جان البته من از شیراز خبر ندارم اما من اگر جای شما بودم از یک گارانتی محلی معتبر خرید می کردم تا صورتیکه دستگاه به مشکل برخورد احتیاجی به ارسال آن به تهران و صرف وقت و آسیب احتمالی به آن در حین جابجائی نباشد. این گارانتی های محلی اگر واقعا گارانتی باشند می توانند دستگاه شما را در محل تعمیر کنند. در ضمن نام بزرگ یک گارانتی لزوما نشانه خوب بودن آن برای تمامی کشور نیست چون معمولا این گارانتی ها شعبه ای که توانائی تعمیر داشته باشد را در جائی غیر از تهران ندارند.
  ——————————————————–
  Mustapha جان رده شما بسیارکلی ست و اینگونه که فقط یک نوت بوک را بتوان برای بازی معرفی کرد کار ساده ای نیست لطفا اندکی بیشتر به نیازهای خود فکر کنید چون بازی ملاک کاملی برای انتخاب نیست در مورد MSI ها همانطور که قبلا هم گفتم بدلیل نبود توزیع کننده معتبر ظاهرا مدل های جدید در بازار ایران موجود نیستند.
  ——————————————————-
  هستی جان امکان ارسال پاسخ به ایمیل وجود ندارد در ضمن من از نیازهای سخت افزاری برنامه هائی که نام بردید خبر ندارم لطفا بیشتر توضیح بدهید.
  ——————————————————-
  مهسا جان در مورد CPU های Core ix و علت اعلام فرکانس بالاتر را قبلا کاملا توضیح داده ام این یک خصوصیت در پردازنده های جدید اینتل است که فرکانس پردازنده را غیر فعال کردن هسته های دیگر در یک هسته بالا تر می برد. در مورد انتخاب مدل زیر یک میلیون هم که شما اصلا به کاربری خود اشاره ای نکرده اید و بدون اشاره به کاربری هیچ برندی بر دیگری برتری ندارد.
  ——————————————————–
  صبا جان ابتدا خوب است نگاهی به تاریخ نوشته شدن مطلب بالا که مربوط به نزدیک به 3 سال پیش است بیاندازید مطلبی که در مورد باتری HP آمده است قدیمی ست و دیگر در حال حاضرصحت ندارد.در ضمن مدل های معرفی شده به ترتیب کیفیت ردیف نشده اند و تنها از بهترین های این کلاس هستند.
  ——————————————————-
  مائده جان در جای دیگر صحبت شده است.
  ——————————————————
  حمیدرضا جان لطفا به نیازهای سخت افزاری دقیق این “نرم افزارهای سنگین عمران” اشاره کنید چون واقعا نمی دانم چه فاکتور خاصی باید داشته باشند.
  —————————————————–
  امید جان امیدوارم که برای پاسخ دیر نکرده باشم. در رده شما در حال حاضر دو نمونه مناسب به ذهنم میرسد یکی Dell Studio 1557 و 1558 آخرین چینش iها و دیگری سری F وایو و مدلی مثل Vaio F11DGX
  —————————————————–
  رها جان لطفا تلگرافی صحبت نکنید و توضیح کامل در مورد تاثیر دانشجوی مهندسی عمران بودن در انتخاب لپ تاپ یا میزان بودجه یا اندازه صفحه نمایش و یا وزن مطلوب خود بدهید.
  —————————————————
  b_b_b عزیز اولی اینکه چیزی به اسم لپ تاپ IBM وجود خارجی ندارد و هرچه هست نوت بوک های لنوو ست. دوم اینکه چیپ ست اینتل کارت گرافیک نیست و یک چیپ پردازش گرافیک است که حافظه خود را از RAM تامین می کند و بصورت خدمانی به آن آن بورد می گویند. لطفا به نوع کاربری خود، وزن دستگاه، ابعاد صفحه نمایش و نوع استفاده از کارت گرافیک اشاره کنید.
  —————————————————-
  پرستو جان شما هیچچیز در مورد خودتان و نوع کاربری تان نگفته اید و این راهنمائی را غیر ممکن می کند. مهمترین چیز در خرید یک لپ تاپ است است که ابتدا مدل را انتخاب کنید و بعد به بازار بروید چون در غیر اینصورت به اولین مغازه که مراجعه کنید فروشنده شما را به خرید مدلی که خود انتخاب می کند قانع می نماید. منتظر پاسخ شما هستم
  ——————————————————-
  Blue_Rose عزیز این کار یک ریسک به تمام معناست چه این نوت بوک را برای استفاده شخصی تهیه کنید و چه برای فروش مجدد. به هیچ عنوان توصیه نمی کنم.
  ——————————————————
  مهشید جان قیمت قیمت؟
  ——————————————————
  MEHDISH جان این لپ تاپ که شما به دنبال آن هستید هنوز ساخته نشده است به عبارت دیگر هیچ نوت بوکی در همه زمینه ها موفق نیست بعنوان مثال نمی توان لپ تاپی با صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت ساخت اما وزن آن را زیر 1.5 کیلوگرم نگه داشت نمی توان بهترین گرافیک دنیا را بروی یک لپ تاپ داشت وانتظار کارکرد بالای باتری و گرم نکردن آن را داشت.شما بجای آنکه بدنبال بهترین نمونه در هر زمینه باشید بهتر است ابتدا نوع کاربری خود را تعیین کنید و سپس بهترین مدل را در این کاربری جستجو نمائید.
  —————————————————–
  مینا جان کامنت شما در این مطلب نبوده است کامنت شما به همراه پاسخ آن در راهنمای خرید دیگر سایت یعنی اینجا موجود است
  با تشکر

 276. من بهترين نوع لپ تاپ رو مي خوام با بالاترين مدل براي همه كار داراي همه ي امكانات موجود تا سقف 20ميليون تومان اگه بالا تر بود مهم نيست.

 277. سلام
  من دانشجوي رشته پزشكيم . يه لپ تاب سبك مي خوام بيشتر اهل اينترنت و download و بازي و فيلم ديدنم چي رو بهم پيشنهاد مي كنيد؟
  ممنون

 278. سلام با سپاس از راهنمایی هاتون
  میخواستم ببینم نظر شما در مورد لپ تاپ هایی که با نام استوک یا دست دوم در بازارهای چین و دبی عرضه می شوند چیه ؟آیا به صرفه هستش که از آنجا خرید شود با توجه به هزینه کمی دارند ؟؟؟

 279. با سلام
  آرش جان من مي‌خواهم لپ تاپ بخرم و 1200/1300 مي‌تونم هزينه كنم .
  لطفا منو راهنمايي كنيد كه بايد به چه چيزهايش توجه كنم و چه چيزهايي در خريد 1 لپ تاپ مهم هستن. لطفاچند مورد هم به من پيشنهاد بديد.
  و ممنون مي‌شم نظرتون رو در مورد مارك hp بفرمائيد.من اين مارك رو خيلي دوست دارم.با سپاس

 280. من می خواهم تو این هفته یک لپ تاپ خوب در حد 800 بخرم اما برام سرعت خیلی مهمه در ضمن دانشجوی کامپیوتر ام بین IBM و dell موندم
  در ضمن گرافیک intel 1 G خوبه؟

 281. سلام
  من دانشجوی مهندسی عمرانم.یه لپ تاپ سونی که خیلی وزنش سنگین نباشه وقیمتش مناسب باشه میشه بهم معرفی کنین؟
  مدل vpccwچجوریه؟ چه قیمتیه؟مشخصاتشومیخاستم
  ممنون

 282. با سلام و تشکر ازتوجه و پاسخ شما
  میتونم تا یک ونیم میلیون هزینه کنم اما ملاک اصلی cpu-2.66 و Ram-4G و گرافیک بالا ترجیحا Amd هست
  یه توصیه هم گرفتم در مورد لب تاب Ibm-LEnovo که خوشحال میشم راهنمایی شما را بدونم.
  فقط باید تا پایان هفته سفارش بدم
  قبلاً سپاسگذارم.
  سربلند باشید.

 283. سلام ارش خان
  من میخوام ی لب تاب بگیرم برای کارم
  من رشته مهندسی عمران میخونم و ی کیس میخوام که جواب نرم افزارهای سنگین عمران رو بده
  قیمتش هم در حدود 1 م بهشه خوبه
  ی فاکتور مهم دیگه هم سرعت و گنجایش ذخیره بالا لب تاب هم هست
  ممنون میشم که راهنمایی بفرماید

 284. سلام.وبا تشکر فراوان از پاسخ گویی شما.در توضییحات سایت شما درمورد برند اچ پی آمده است که باطری های با دوامی ندارند.ونیز علاقه ندارم مقداری از پولی که هزینه میکنم صرف طراحی زیبای آن مدل باشد.اینکه در ابتدا مدل دل را پیشنهاد دادید به معنای برتری مدل پیشنهادی بر سونی cwواچ پی 5310 نیست؟

 285. ارش جان سلام
  ممنون از راهنمایی های فوق العاده ات
  من میخواستم یه لپ تاپ با قیمتی حدود 1میلیون بگیرم می خوام بدونم که شما مارک دل رو پیشنهاد میکنین یا سونی رو و بعد اینکه چه مدلی؟
  یه سول دیگه اینکه بعضی از سی پی یو ها می گن مثلا 1.6 تا 2.8هست یعنی چه؟
  بازم تشکر
  خداحافظ

 286. سلام خسته نباشيد من يه لب تاب ميخوام كه بتونم روش 3dmax فتوشاپ اتوكد كورل فلش …… كار كنم cpu ram كارت گرافيك ؟خواهشن كمكم كن ديگه دارم گيج ميشم اگه لطف كني به ايميلم جواب بدي ممنون چون من كم تو اينجا مييام بازم مرسي .

 287. سلام آرش جان
  میخواستم یه لپ تاپ بهم معرفی کنی تا سقف 1.5 میلیون تومان.
  باسه بازی میخوام
  اون مدل ام اس آی که قبلا معرفی کرده بودی اصلا توبازار پیدا میشه?

 288. سلام آرش جان
  ممنون از راهنمایی های مفیدت
  فقط یه سوال دیگه…
  من ساکن شیرازم . نمایندگی های زیادی اینجا هست، اگه بخوام مارک dell رو انتخاب کنم چه نمایندگیی برم بهتره ؟؟؟البته اگه بشناسی !
  خودم چندجا رفتم و پرسیدم
  رایانه همراه با گارانتی رایانه همراه
  زیگورات
  و چند جای دیگه که به نظرم همون 2تا معتبر تر هستن…
  که قیمتهاشون هم تقریبا یکی هست
  ممنون دوست گلم
  شاد باشی

 289. سلام آرش جان
  با تشکر از راهنمایی های خوبتون.من میخوام کارای گرافیکی و تا حدودی 3dانجام بدم.چون رشته من it هست برنامه نویسی هم میکنم ولی کم.با اینترنت هم زیاد کار میکنم .این 2 مدل رو انتخاب کردم…حمل و نقل زیادی هم ندارم..
  CW26FG
  EB17FG
  اولی CORI5با کارت گرافیک GF GT 330M 512 و دومی CORI3 با کارت گرافیک
  ATI RANDOM HD 5650 و1 GB
  و BLU-RAY هم داره……
  ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

 290. با سلام به دوستان
  مهرنوش جان خیلی مدل ها در این وضعیت جای می گیرند و این شما هستید که تفاوت ها را مشخص می کنید لطفا کاملا به کاربری خود اشاره کنید.
  ————————————————————-
  ali جان این اصطلاحات و پسوندهای سونی بیشتر به مناطق توزیع جغرافیائی و اصطلاحات داخلی شرکت در مشخص نمودن مدلهای گوناگون با چینش های مختلف باز می گردد و نمی توان آنها را به چیز خاصی مرتبط دانست.
  ————————————————————-
  ALI جان این اختلاف قیمت همیشه بین بازار ایران و بازارهای جهانی بوده و هست اما این روزها این اختلاف قیمت در مورد برندهای اصلی بازار بعلت حذف گارانتی مدل های قاچاق به ارزان تر شدن مدل های داخلی منجر شده است اما در مورد MSI چون توزیع کننده معتبر و بزرگی پشت این برند در ایران نیست این موضوع بطور عمده ای در قیمت تمام شده تاثیر گذار گردیده است. در رابطه با انتخاب دو مدل ذکر شده با اینکه پردازنده Ci7 کیفیت بسیار بالاتری را ارائه می دهد اما اگر قرار باشد قیمت بسیار بالاتری را تنها بخاطر پردازنده بپردازید به نظر من چندان منطقی نیست بازهم به نظر من بهتر است هزینه بیشتر را بروی کارت گرافیک بگذارید.
  ————————————————————-
  علی جان پاسخ شما یک نه بزرگ است و مطمئنا MSI از لحاظ تعداد محصولات و میزان فروش و گستردگی در دنیا با برند بزرگی همچون Dell قابل مقایسه نیست. برای انتخاب میان این دو نیز باید به کاربری شما نگاه کرد اگر کار محاسباتی و پردازشی صورت می دهید مدل Dell و اگر کار گرافیکی و سه بعدی انجام می دهید مدل MSI. در کل من RAM DDR3 و گرافیک بالاتر را به پردازنده بالاتر ترجیح می دهم.
  ————————————————————
  صبا جان اگر وزن برای شما اهمیت دارد می توانید به مدل های CW سونی توجه کنید مدل هائی که با قیمت مناسب و صفحه نمایش 14 اینچی وزنی معادل 2.4 کیلوگرم هم دارند از نمونه های خوش قیمتی که به بودجه و موارد مورد انتظار شما هم می خورد می توانم به CW14FX اشاره کنم. مدل انتخابی خودتان هم اگر منظورتان این مدل است کاملا مناسب شماست.
  ————————————————————
  امید جان با تشکر از اظهار لطف شما بسیاری از مدل های 15.6 و 16 اینچی حاضر به کاربری شما می خورند اما متاسفانه شما به مهمترین نکته یعنی بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید اشاره ای ننموده اید. منتظر پاسخ شما هستم.
  ———————————————————-
  iman جان با بخشی از سخنان شما در مورد کیفیت Dell موافقم اما این جمله که اگر بخواهید مدلی با مشخصات Dell را از سونی تهیه کنید باید رقم بیشتری را هزینه کنید تقریبا سخنی ست که به حدودا 2 تا 3 سال پیش در بازار باز می گردد و الان دیگر اینگونه نیست و سونی هم قیمت هایش کاملا تعدیل شده است در ضمن اگر اینگونه بخواهیم حساب بکنیم محصولات Dell نیز در مقایسه با Acer های هم رده خود کاملا گرانتر هستند پس می بینید که این استدلال چندان درستی نیست. در رابطه با چینی بودن مدل ها هم همانطور که بارها گفته ام این موضوع به هیچ عنوان ملاک نیست چون در حال حاضر تقریبا تمامی مدل ها از تمامی برندها بعلت پائین بودن قیمت نیروی انسانی در چین تولید می شود و البته این به معنی بی کیفیت بودن این مدل ها نیست و یک سونی یا Dell در درجه اول سونی یا Dell هستند بعد چینی. امیدوارم منظورم را فهمیده باشید. در رابطه با کیفیت سونی هم البته شکی وجود ندارد که سونی با کیفیت است اما این دلیل نمی شود که بقیه بی کیفیت باشند در ضمن توجه داشته باشید که در رنکینگ جهانی فروش نوت بوک مقام اول در اختیار HP دوم در اختیار Acer سوم در اختیار Dell و الی آخر است و در این لیست در کمال تعجب سونی در حوالی هشتم تا سیزدهم جای دارد و این بازار ایران است که سونی تا این اندازه در آن محبوب است. مدل پیشنهادی من به شما چون خودتان نیز به Dell علاقه دارید Dell Studio 1557 و البته 1558 است که تقریبا در تمامی موارد با شما هم خوانی دارند (پردازنده، رم، گرافیک و باتری بالا) 1557 در حوزه قیمتی شما دارای پردازنده 2.8 گیگاهرتزی Ci7 است (یک مدل گرانتر هم دارد که پردازنده آن 3.06 گیگاهرتزی ست) در ضمن حین خرید حتما دقت کنید باتری 9 سلولی باشد. 1558 هم تفاوت چندانی با 1557 ندارد بجز اینکه کارت گرافیک را به سری 5 و مدل 5470 ارتقا داده است که مصرف پائین تر انرژی و پشتیبانی از DirectX 11 را به کاربر هدیه می دهد اما در عمل این دو کارت و در تست های مختلف تفاوت آنچنان فوق العاده ای با هم ندارند. در رابطه با سوال شما در مورد بهتر بودن جی فورس یا ATI باید بگویم که این سوال هنوز بی جواب مانده است و تقریبا همیشه سلیقه ای به آن پاسخ داده می شود اما یک چیز مسلم است و آن هم اینکه در نوت بوک ها و در یک سال اخیر برد با ATI بوده و تقریبا اکثر مدل های گرافیکی دیگر با ATI ساخته می شوند این موضوع البته در کامپیوتر دسک تاپ هم با تولد سری پنج ATI تا حدودی در حال تکرار شدن است. در رابطه با مدل قدیمی 1520 باید بگویم که کاملا از 1557 و 1558 ضعیف تر است و به هیچ عنوان قابل مقایسه با آنها نیست برتری های 1557 و 1558 بر 1520 شامل پردازنده، رم ، گرافیک، سرعت چرخش هارد، باتری 9 سلولی و… می گردد
  ———————————————————
  میم عزیز تمامی مواردی که فرمودید همگی در همه نوت بوک ها موجود است و نکاتی همچون وصل شدن به اینترنت، اجرا شدن فتوشاپ و کد و رایت کردن DVD مواردی نیست که بتوان بعنوان ملاک های خرید بروی آنها حساب کرد. لطفا نیازهای خود را بهتر بیان کنید.
  ——————————————————–
  eli60 عزیز برای چه نوع کاربری؟ تفاوت پردازنده هائی هم که نام بردید اگر کاربر فوق العاده حرفه ای نباشید و استفاده ای معمول از دستگاه خود داشته باشید چندان محسوس نیست.
  ——————————————————
  فخر الدین عزیز من از نیازهای سخت افزاری نرم افزازهائی که نام بردید بی اطلاع هستم لطفا توضیح بیشتری در مورد نوع سخت افزارهای خاصی که این دو برنامه طلب می کنند بدهید.
  با تشکر

 291. سلام
  مدل هایی که پیشنهاد کردید کمی سنگین بودند.دلیل اینکه مدل اچ پی probook5310 را پیشنهاد ندادید و مدل دل و ایسر را ترجیح دادید چه بود؟

 292. سلام
  یک لپ تاب میخام که برنامه هایی مثل انسیس و
  سالید کار کنم حداکثر پولی که می تونم بپردازم
  هشتصد و پنجاه هزار تومن هست پیشنهاد شما
  چیست ممنون میشم اگر راهنماییم کنید اگر ممکنه
  سریعتر چون تا دو سه روز اینده میخام بخرم
  با تشکر

 293. سلام
  خسته نباشيد.
  از بين دو مدل cw26fgوeb17fx كدام بهتره؟تفاوت cori3 وcori5 خيلي محسوس هست؟يا اينكه تفاوت زيادي نداره؟

 294. سلام آرش جان
  منتظر جوابت هستم…. !!
  خیلیا میگن کیفیت sony خیلی بهتراز dell و بقیه مارکهاست !!!
  و میگن یdell الان به دلیل اینکه chini هست ، خوب نیست…
  و حتی یکی از دوستام که dell تازگیا خریده راضی نیست…
  نمیدونم چیکار کنم !! کاش زودتر راهنماییم کنی
  شاد باشی

 295. سلام آرش جان
  راستی نظرت در مورد یdell 1558 و dell1520 چیه ؟
  کدومش بهتره و کدومش برای کار من مناسبتره ؟؟
  graphic ATI radeon بهتره یا geforce ؟
  این دوست ما میگفت 1520 قویتره و از نظر عمر بهتره ؟؟
  منتظر راهنماییات هستم آرش جان
  شاد باشی

 296. سلام
  دوست عزیز میشه منو راهنمایی کنید
  من یک لپ تاپ سبک میخوام که جایگزین کامپیوتر خونه هم باشه…به اینترنت وصل بشه …اتوکد و فتوشاپ روش خوب جواب بده ..dvd رایت کنه و بخونه و با تعداد زیاد رایت کردن مشکل نداشته باشه و خراب نشه…و هارد خوبی داشتی باشه. راستی قیمتش زیر یک تومن باشه..ممنون

 297. سلام دوست عزیز
  من مهندس معمار هستم و بیشتر کارهام با CAD و 3d max و photoshop هست که فکر میکنم نیاز به cpu و ram و گرافیک قوی هست
  درضمن قراره لپ تاپی که میگیرم به دلیل موقعیت کاریم جایگزین pc بشه و عملا همه کارم با لپ تاپ خواهد بود و ممکنه بیشتر روزها بیش از 5 ….6 ساعت کار کنم
  از یه طرف هیچ آشنایی با لپ تاپ و شرکتهای مختلف ندارم
  از طرف دیگه بهم پیشنهاد شده مارک dell رو انتخاب کنم
  کیفیت صفحه و وزن هم برام مهم هست
  حدود 1.200 تا 1.400 میتونم هزینه کنم
  شکل ظاهری برام مهم نیست ولی راحت کار کردن و عمر و کیفیت خیلی برام مهمه
  یکی از دوستام که تو کار لپ تاپ هست معتقده مارک dell از همه لحاظ نسبت به مارک های دیگه بهتره !!! و در مقایسه با sony میگه اگه بخوای لپ تاپی با مشخصات مشابه با dell بگیری مارک sony گرونتر در میاد…(حدود 400 ت )
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون و موفق باشی دوست عزیز

 298. باسلام خدمت مهندس آرش
  به صورت اتفاقی وارد سایت شما شدم و واقعاً لذت بردم، خسته نباشید میگم و امیدوارم همیشه موفق باشید.
  اگر وقت داشتید در مورد یک نوت بوک من را نیز راهنمایی کنید.
  نوت بوکی میخوام برای کارهای تدوین و میکس فیلم و پردازش صدا، به عنوان مثال برنامه آدوب پریمیر که خودبرنامه حداقل به 2G رم نیازدارد بنابراین یک سیستم با پردازنده قوی حالا 2هسته ای یا 4هسته ای وگرافیک بالا(1G) و رم 4g یا بالاتر که وزنش مهم نیست اما مونیتورش کوچکتراز 14 نباشد چون از لحاظ حرفه ای نوت بوک توانایی انجام تدوین را ندارد اما برای مقدمات میخوام قوی باشه ؛ و یا راهنمایی کنید میتونم سیستم متوسطی بگیرم و به صورت سفارشی ارتقا بدم؟
  با سپاس فراوان و آرزوی سالی سرشار از موفقیت.

 299. سلام
  ممنون از راهنمایی قبل تون.کیفیت مدلهای پیشنهاد شده خوب بود اما وزن 2.7 برای من کمی سنگین است.لطفا مرا راهنمایی کنید

 300. به نظر شما برند msi می تونه با دل رقابت کنه یا نه و دیگه این که بین دو مدل دل با پردازنده ی core i3 و کارت گرافیک 4330 512 ddr2 و لپ تاپ msi با پردازنده ی core 2due t6600 و کارت گرافیک 5470 1 گیگ ddr3 کدوم برام بهتره؟ از جمیع احوال

 301. آرش عزیز
  ممنون از اینکه جواب کامنتهای منو میدی
  تو همون سایت msi قیمت GX740 را $1,499 و قیمت GX640 را $1,199 ذکر شده در حالی که مجله علم روز قیمت GT640 رادو میلیون و دویست هزار تومان قید میکنه
  بنظر شما آی این اختلاف قیمت بین بازار ایران با خارج از ایران منطقیه و شامل همه لپتاپاست یا نه فقط مختص برند MSI هستش
  در ضمن بنظر شما با توجه به استفاده من که قبلا اشاره شد GX640 با پردازنده Corei5 مناسبتره یا GT640 با پردازنده Ci7-720QM

 302. با سلام
  Ali جان قیمت های دیجی کالا کاملا واقعی و البته در بعضی موارد حتی گران تر از بازار است و من به شخصه تا بحال چندین بار از این سایت خرید کرده ام. در مورد نکته ای که در رابطه با GX740 ذکر کرده اید اگر دقت نمائید مدل GX740 که من به شما معرفی کردم دارای یک پسوند 079US هم هست که این به روشنی به محل توزیع دستگاه یعنی ایالات متحده اشاره دارد و بازهم همانطور که می دانید محصولات مختلف بسته به محل توزیع خود دارای چینش های گوناگونی هستند. در ضمن سایت MSImobile هم همانطور که در بالای آن می توان دید سایت رسمی شرکت MSI محسوب می شود و برای اینکه از این مورد مورد مطمئن شوید نخست به سایت MSI.com بروید حالا از لیست کشورها کشور آمریکا را انتخاب کنید سپس از لیست محصولات این سایت نوت بوک را انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد که به همین سایت MSIMobile ری دایرکت خواهید شد این در حالیست که در دیگر سایت های MSI این مدل یعنی GX740-079US حضور ندارد و تنها به GX740 اشاره شده که این همان علت تغییر در پردازنده است. در مورد قیمت این مدل ها و یا حتی حضور آنها در بازار اطلاعی ندارم.
  در پایان اگر لطف کنید این “خلاف قیمت بودن” محصولات دیجی کالا را توضیح بیشتری بدهید ممنون می شوم چون اگر منظور پائین تر بودن قیمت است که این به نفع شماست چون در حال حاضر می توان محصولات این سایت را در سه شهرایران بی واسطه خریداری کرد. البته من هر چه نگاه می کنم چیزی به نام نوت بوک MSI در سایت دیجی کالا نمی بینم.
  ———————————————-
  محمد جان در حاضر هر سه این نام ها بهتر هستند منتهی بایست دید برای چه کسی، با چه سطح بودجه ای و چه نوع کاربردی. لطفا نوع کاربری خود و بودجه را مشخص نمائید تا بهتر بتوانیم با هم صحبت کنیم
  با تشکر

 303. سلام ارش جان
  شما مشخصات GX740 را از سایت msimobile.com عنوان کردید در صورتی که در سای رسمیت MSI.COM نوع پردازنده آن Corei5 عنوان شده و همه مدلهای msi در آن موجود میباشد
  میشه در این مورد توضیح دهید
  در ضمن قیمت GX740 , GT740 تو ایران چقدر است سایت دی جی کالا که قیمتهای آن خلاف قیمت بازار است

 304. میخواستم ببینم از نظر کلی hp,dell,sony الان کدوم بهتره وکدوم گارانتی و خدمات بهتری داره؟ و در مقایسه hp d7-3085 –dell 1558 کدوم بهتره؟ , وhp ساخت کجاست؟

 305. باسلام به دوستان
  احمدرضا جان از میان سه مدلی که انتخاب نموده اید 1557 بیشتر به کارائی مد نظر شما نزدیک است جائیکه تمامی گزینه های مهم در رده مولتی مدیا یعنی گرافیک قوی، پردازنده قدرتمند و حافظه پیشرفته در کنار صفحه نمایشی بزرگ گرد هم جمع شده اند. CW را بخاطر صفحه نمایش کوچک آن نمونه ای در رده Desktop Replacement نمی بینم و Lenovo را نیز بعلت استفاده از پردازنده ضعیف تر (C2D T9600 در مقابل Ci7 720QM)،کارت گرافیک ضعیف تر (ATI HD4500 در مقابل ATI HD4570) و مخصوصا باتری ضیف تر (6 سلولی در مقابل 9 سلولی) برتر از 1557 نمی دانم.
  ————————————————————
  Ali جان البته مدل های GX740 و GX640 که قبلا خدمت شما عرض نمودم هر دو از جدید ترین مدل های سری Gaming Powerhouse شرکت MSI هستند مدل GT740 نیز یکی دیگر از این نمونه های قدرتمند است. در ضمن چیزی که من از اینجا می بینم و دفعه قبلی هم خدمت شما عرض کردم پردازنده Ci7-720QM موجود در مورد GX740 است و نه Ci5 و این GX640 است که از این پردازنده استفاده می نماید. نکته دوم که باز هم شما به آن توجه ننموده و ظاهرا کامنت من را ملاحظه نکردید به کارت گرافیک GX740 باز می گردد که برخلاف آنچه شما گفتید از نوع ATI5870 است و گرفیک GX640 هم از نوع ATI HD5850 است که هر دو از DirectX11 پشتیبانی می کنند و حتی نمونه ضعیف تر یعنی 5850 که مشخصات آن را از اینجا می توانید ملاحظه کتید هم از GTS-250M که مشخصاتش در اینجا موجود است کاملا در تست های 3DMark قوی تر ظاهر شده است اوضاع در مورد 5870 که یکی از جدیدترین و مدرن ترین کارت های گرافیک حال حاضر موجود در لپ تاپ هاست بسیار بهتر و عالی تر از حتی 5850 است مشخصات 5870 را از اینجا ببینید. درمورد سرعت چرخش هارد دیسک و کیفیت صفحه نمایش مدل های GX هم بار قبلی خدمت شما عرض کردم که موضوع از چه قرار است لطفا کامنت قبلی من را بار دیگر بخوانید اما در مورد GT ها بعلت آنکه در سایت MSI به این آدرس تنها به سایز صفحه نمایش اشاره شده و وضوح صفحه نمایش و سرعت چرخش هارد دیسک مشخص نگردیده می توان با احتمال قریب به یقین حدس زد که GT740 در این موارد از GX740 بالاتر نباشد. پاسخ شما در مورد پشتیبانی کارت های DirectX 10.0 از DirectX 11.0 کاملا منفی ست
  برای مشاهده مشخصات و قیمت داخلی F11 های سونی به اینجا و برای Dell 1557 به اینجا مراجعه نمائید.
  باتشکر

 306. ضمن تشکر از شما بخاطر جواب دادن سوال بنده باید عرض کنم که شما چیزی در مورد مدلهای GT640 , GT740 هیچ توضیحی ندادید در حالی که هر دو این مدل در وبسایت MSI موجود میباشد
  توضیحی خواستم بدم اینه که هر دو مدل GT640 , GT740 از پردازنده Corei7 720QM و کارت گراففیک GTS 250M استفاده کرده و مدل 740 17″ و مدل 640 15″ میباشد
  در حالی که مدل GX640 , GX740 از پردازنده Corei5 استفاده کرده که همانطور که شما فرمودید مدل 740 از کارت گرافیک 4870 و مدل 640 از کارت 4850 استفاده میکند
  خواهش میکن یک مقاسه اجمالی بین GT640 , GX640 , مقایه بین GT70 , GX740 در مورد قدرت پردازنده و کارت گرافیک آنها و همینطور سرعت چرخش هارددیسک آنها و صفحه نمایش آنها بپردازید و همینطور قیمت آنها در ایران چقدر است
  درضمن اگر کارت گرافیکی از directx 10 پشتیبانی میکند امکان اجرای بازیهای directx 11 را دارد یا خیر؟
  خاطر نشان کنم که اگه امکان داره در مورد مشخصات و سخت افزار دو مدل پیشنهادی شما از برند SONY و DELL توضیحاتی بفرمائید

 307. عرض سلام و ادب مجدد.
  راستش لپ تاپی که قبلا” عرض کردم برای گیم و مولتی مدیامیخوام.یه لپ تاپ جایگزین سیستم خانگی البته تا سقف 1 میلیون و 300 نهایتا” 400
  مدلها رو هم قبلا” عرض کردم dell 1557-lenovo sl510–sony cw 2agg/b core i5
  اگر شما هم لپ تاپی با مشخصات بهتر معرفی کنین و تو انتخاب کمکم کنین بسیار ممنون میشم.

 308. با سلام به دوستان
  Ali جان با یک نگاه به نیازهای شما می توان این دسته بندی ها را در مورد قطعات مختلف انجام داد. در درجه اول صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت برای اجرای بازی و تماشای فیلم، گرافیک بالا در کنار حافظه RAM و پردازنده قوی برای پشتیبانی از بازی های جدید و سنگین، باتری قدرتمند برای روشن نگاه داشتن هر چه بیشتر دستگاه.
  درا ین میان سری Gaming Powerbook از MSI نمونه مناسبی به حساب می آید جائیکه مدل قدرتمندی مثل GX740 با پردازنده Corei7 720QM با فرکانس 1.6 گیگاهرتز، 4 گیگابایت RAM از نوع DDR3، کارت گرافیک بسیار قدرتمند ATI HD5870 با حافظه یک گیگابایتی اختصاصی از DDR5، هارد 500 گیگابایتی با سرعت 7200 دور در دقیقه و بلاخره باتری 9 سلولی کاملا مناسب شماست اما البته انتخاب همه این موارد با هم معضل ابعاد وو زن بالا را نیز به شما تحمیل می کند و بعنوان مثال همین مدل خوش قیمت که در سایت MSI تنها 1500 دلار قیمت خورده، وزنی معادل 3.200 کیلوگرم دارد که این جابجائی دستگاه را به امری مشکل ساز بدل می کند. از دیگر مناسب های این رده کاربری باید به Dell Studio 1557 و همچنین سری F11 وایوی سونی (DGX، GGX و PFX) اشاره کرد.
  در رابطه با برند MSI و چیزی که بتوان بعنوان قطه ضعف از آن باد کرد شاید تنها به نام و نشان کمتر این برند تجاری و پشتیبانی و گارانتی کمتر آن بتوان اشاره کرد.
  از میان مدل هائی که اشاره کردید مدل GX640 سباهت نزدیکی به مدل 740 که در بالا به آن اشاره کردم دارد و تفاوت های اصلی آن شامل پردازنده ضعیف تر، صفحه نمایش کوچک تر، گرافیک ضعیف تر و البته حذف درایو Blu-ray می گردد. در سوی مقابل مدل GE600 قرار دارد که یک مدل 16 اینچی ست که نسبت به GX640 تا حدودی زیادی ضعیف تر شده است در اینجا از گرافیک ضعیف تر و باتری 6 سلولی استفاده گردیده که با اینکه صفحه نمایش نسبت به GX640 بزرگتر گردیده و به 16 اینچ رسیده اما بعلت استفاده از این باتری وزن دستگاه به 2.65 کیلوگرم در مقابل 2.82 کیلوگرم مدل GX640 کاهش یافته مدل سوم را را در سایت MSI پیدا نکردم اما از میان این دو مدل مشخصا GX640 قوی تر است. در ضمن تا یادم نرفته بگویم که این مدل GE600 با اینکه صفحه نمایش را بزرگتر کرده اما وضوح آن را پائین تر آورده که این اصلا خوشایند نیست. در مورد سرعت چرخش هارد هم باید بگویم که هر چه سرعت بالاتر باشد (7200 در مقابل 5400) سرعت دسترسی هارد به اطلاعات هم بیشتر است اما در عوض به همان میزان مصرف باتری نیز بیشتر می گردد.
  ———————————————————–
  سعید گیمر عزیز من جدیدا موردی در رابطه با به مشکل خوردن نوت بوک های اخیر Dell نشنیده ام. مدلی که معرفی کردید را نیز متاسفانه نمی شناسم لطف کنید اسم مدل را بطور کامل بنویسی.
  ———————————————————
  مینا جان صرف ذکر برنامه نویسی هیچ چیز را روشن نمی کند لطفا نوع کاربری خود را بطور کامل بنویسید.
  ———————————————————
  احمد جان لطفا این “خوب” بودن را تعریف کنید چون این واژه برای هر کس تعریف خود را دارد. اما در کل و در یک نگاه پردازنده های AMD بیشتر در تبلت ها بکار گرفته می شوند و در مقایسه با مدل های هم رده از Intel بطور متوسط مصرف انرژی بالاتری دارند.
  ——————————————————-
  علی پاک عزیز لطفا به کاربری خود اشاره کنید اما در کل در رده تا یک میلون تومان مدل های برتر از دید من شامل 5738G و 5740 از Acer در کنار آخرین چینش 1564 و چینش متوسط 1555 از Dell و یکی دو مدل دیگر از سونی و HP می گردد که البته انتخاب از میان آنها به نوع کاربری شما بستگی دارد.
  ——————————————————–
  ماتیلدا جان با خواندن موارد مورد نظر شما (البته بغیر از بحث گرم کردن و دوام باتری که نظری بروی آن ندارم) ناخودآگاه به یاد سری SR از سونی افتادم این سری که مدل های 13.3 اینچی سبک وزن با مشخصات بالا و ساخت کشور آمریکا هستند کاملا مناسب شما به نظر می رسند از جمله مدل های حول و حوش بودجه شما و اندکی هم بالاتر می توان به SR599GRB و SR599GDB اشاره کرد که هر دو هم وزنی معادل 1.9 کیلوگرم دارند اما در مورد کارکرد 10 تا 12 ساعت در روز بهتر است با یک کارشناس سخت افزار مشورت کنید چون با اینکه مشکلی برای دستگاه معمولا ایجاد نمی شود اما یک نوت بوک برای این کار ساخته نشده و استفاده از آن در این شرایط کاملا از عمر مفید دستگاه کم می کند.
  ———————————————————–
  مرتضی جان از اظهار لطف شما متشکرم.
  ابتدا باید عرض کنم که برای کار با نرم افزارهائی که نام بردید لزومی به عریض بودن صفحه نمایش نیست و تنها کافی ست به اندازه کافی بزرگ باشد. در رابطه با تفاوت های پردازنده هائی که نام برده اید نیز با اینکه جسته و گریخته در لابلای پاسخ ها به آن اشاره شده است اما بروی چشم سعی می کنم در یک بخش اختصاصی بیشتر به آن بپردازم. در رابطه با WiMAX و ADSL هم ارتباط آنها را با انتخاب نوت بوک نفهمیدم چون هر دوی این فناوری ها احتیاجی به سخت افزاری داخلی در کامپیوتر ندارند و در مورد مودم نیز چون این فناوری قدیمی شده و معمولا در مدل های جدید موجود نیست می توان مدل اکسترنال آن را به راحتی و به قیمت بسیار ارزان (زیر 20 هزار تومان) در بازار تهیه کرد. درمورد انتخاب های شما باید بگویم که به نظر من 1564 شرایط بهتری را نسبت به 1520 ارائه می کند که این بیشتر به پردازنده جدید این مدل که از سری Corei3 است باز می گردد هرچند که Corei3 ها پائین ترین ردیف در این سری به حساب می آیند. در میان 1564 ها دو انتخاب پیش روی شماست یکی اینکه قید کارت گرافیک را بزنید و چینش750 هزار تومانی این مدل را پردازنده 2.26 گیگاهرتزی، چهار گیگیابایت RAM از نوع DDR3 و هارد 320 گیگ 7200 دور دارد را تهیه کنید یا اینکه بودجه خود را حدود 70 هزار تومان ارتقا داده و مدل مشابه دارای کارت گرافیک ATI HD4330 راتهیه کنید که البته این کارت گرافیک هم چندان آش دهن سوزی نیست.
  اگر روزی روزگاری خواستید چیزی غیر از سونی یا Dell را تهیه کنید دو مدل 5738G و بخصوص 5740از ایسر را نیز فراموش نکنید.
  ————————————————————
  مینا جان بااینکه در این رده قیمتی البته چندان نوع کاربری مهم نیست اما خوب بود به یکی دو مورد همچون سایز صفحه نمایش و کارت گرافیک اشاره می کردید بهترین هائی که در این کلاس قیمتی می شناسم یکی پائین ترین چینش 1564 با قیمتی حول و حوش 650 تومان و دیگری Compaq 510 با قیمتی در حدود 580 هزار تومان و بلاخره Dell Vostro 1015 با قیمتی نزدیک به 650 هزار تومان است.
  ————————————————————
  فاطمه جان اگر لطف کنید به نیازهای سخت افزاری نرم افرارهائی که نام بردید اشاره کنید بهتر می توانم شما راهنمائی کنم.
  ———————————————————–
  ابراهیم عزیز لطفا بطور کامل به نوع کاربری خود اشاره کنید چرا که صرف گفتن دو کلمه کلی بادوام و با کیفیت چیزی را روشن نمی کند. در مورد برند فوجیتسو هم بارها و بارها و بارها گفته ام اما در یک کلام فوجیتسو یک شرکت ژاپنی ست که بخش نوت بوک زیمنس را در سالهای پیش خریداری کرد و حالا دیگر اصولا چیزی به نام نوت بوک زیمنس وجود ندارد و این نوت بوک ها هم در چین تولید می شوند و اشاره به کشور آلمان در این نوت بوک ها کاملا امری تجاری و بدور از واقعیت است.
  ————————————————————
  صبا جان در یک کلام و تلگرافی همچون خودتان: 5738G و 5740 از ایسر، 1546، 1520 و 1555 از Dell و یکی دو مدل دیگر که البته بسته به کاربری شما متفاوت است و با توضیحات بیشتر شما کامل می شود.
  ———————————————————–
  احمد رضا جان این سه مدل تقریبا در سه کلاس مختلف قرار دارند لطفا قبل از آنکه به انتخاب از میان آنها بپردازیم نوع کاربری خود را مشخص کنید چرا که بعنوان مثال سری CW از سونی به طراحی زیبا، قیمت مناسب و وزن کم مشهور است و در سوی مقابل 1557 مشخصات فوق العاده، کارت گرافیک قوی، باتری قدرتمند و البته وزن بالا را در اختیار دارد که هرکدام برای شخص بخصوصی ساخته شده اند. لطفا نوع کاربری خود را مشخص کنید.
  با تشکر

 309. عرض سلام وخسته نباشید
  یه لپ تاپ تا قیمت-1/300 میخوام ولی حسابی سر در گم شدم توبرند ها و گارانتی های مختلف.خودم بین دو 3 مدل گیر کردم.خواستم راهنمایییم کنید.و خودنون هم اگه برند و مدل پیشنهادی دارین ممنون میشم.
  sony cw 2 DGX Ci 5 2.53
  LENOVO SL 510 C2D 2.8
  dell studio 1557 ci 7

 310. سلام
  لطفا مرا راهنمایی کنید:
  لب تابی با قیمت حدود یک ملیون که حافظه و سرعت و وزنش فاکتورای اصلی برایم هستند و کارهایی با گرافیک بالا نیز انجام نمیدهم چه مارکی را پیشنهاد میکنید
  سپاس

 311. با سلام.من یه لپ تاپی میخوام بادوام و باکیفیت باشدبا قیمت بین 9000000تا12000000ریال باشد برند فوجیتسوبه نظر شما چطور است و این برند واقعا آلمانی است یا چینی نیز دارد

 312. سلام
  خسته نباشید
  من یه لپ تاپ برای پایان نامم که برنامه نویسی هست و باید sql , Visual stadio ,Flash و Rtional رو نصب کنم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟ البته قیمتش حدود 1300000 تومان و ترجیحا VAIO باشه
  مرسی

 313. سلام اقا آرش میخوام یه لپ تاپ واسه پایان نامه برای تایپ و این جور کارا بخرم.هزینه ام 600ضمنا دوست دارم مارک دل بخرم اما دوستام میگن کیفیتش خوب نیست. در مورد زیمنس و اچ پی نظرتون چیه…ضمنا بقیه مواردش هم تا حدودی قابل تحمل باشه مثلا وزنش یا باطریش، اگه میشه یه فروشگاه خوب هم تو تهران بهم معرفی کنید.ممنون میشم راهنمایی کنید

 314. سلام ارش جان
  ممنون از زحمتی که می کشی … مطالبت و کمک هایی که می کنی به درد همه کسانی که تو بازار لپ تاپ حیرون شدن می خوره و باعث راه گشایی …
  اما غرض از مزاحمت اینکه ، ازت خواهش داشتم که یه مدل لپ تاپ بهم معرفی کنی که به دردم و به جیبم بخوره ( جیب دانشجویی )
  یه لپ تاپ می خوام که تو کارای برنامه نویسی دات نت و دلفی کند نباشه …
  باهاش بتونم مکس و فتوشاپ رو در حد متوسط خوب پیش ببرم ( اینطور هم که پی دی اف نظرات رو مطالعه کردم اینجا رم بالایی احتیاجه که من فکر می کنم بهتره زیر 3 نباشه )
  کارت گرافیک رو خداییش نمی دونم چه جوریه … شما همون در سطح بازی های گرافیکی متوسط روز دنیا بگیر ..
  صفحه نمایش هم که فکر کنم خودت یه جایی گفتی که برای کار با مکس و فتوشاپ نیاز به صفحه عریض داریم
  سی پی یو هم دو هسته ای حتما … 2.2 به بالا ( راستی بد نیست یه مقاله یا شاید تو همین نظر ها توضیحی در مورد تفارت Core 2 dou و core dou و Double core بدی )
  می خوام با لپ تاپ بتونم وایمکس ایرانسل و ای دی اس ال 512 و دیال اپ گهگاهی رو داشته باشم .. مودم چی باید باشه و غیره رو نمی دونم
  هارد هم 320 به بالا …
  راستی تا یادم نرفته اخرین قدرت خریدم 750 هزارتومنه …
  من یه مدلی تو dell 1520 و 1564 دیده بودم با تقریبا چنین مشخصاتی .. اگه خودت چیزی به نظرت می رسه بگو و یه مقایسه ای هم بکن … راستی بجز دل و سونی دستم به خرید مدل های دیگه نمیره …
  اگه هم چنین مدلی با چنین پولی محاله که بازم تشکر می کنم و منتظر توصیه هات می مونم …
  ممنون

 315. سلام
  من یک لپتاب برای گیم و اتوکد پیشرفته و گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم و گشت وگذار طولانی مدت در اینترنت میخوام و تا 2 میلیون کم و بیش بودجه دارم
  خودم پس از تحقیقات فراوان مدلهای سری گیم msi را پسندیدم
  از شما میخواهم که در مورد پردازنده و کارت گرافیک و امکانات و سرعت آنها و در کل کیفیت مدلهای زیر msi نظر کارشناسی بدین و مرا راهنمائی کنید
  GT640 , GX640 , GE600
  خواهش میکنم که خیلی دقیق در مورد مزایا و معایب هر کدام توضیح بدید و در مورد هارد این مدلها و سرعت چرخش آن نظرتان را بفرمائید
  چون پول زیادی برای لپتاب میخوام بدم بنابراین کمی نسبت به این مسئله حساس شدم تا پولم به هدر نرود
  در ضمن اگ غیر از برند msi مدلهای دیگری را سراغ دارید مرا راهنمائی کنید برای من وزن زیاد مهم نیست ولی حداقل رم 4g و حداقل صفحه نمایش 15″ باشد و سیستم عامل ویندوز 7 باشد
  درضمن اگر کارت گرافیکی از directx 10 پشتیبانی میکند امکان اجرای بازیهای directx 11 را دارد یا خیر؟

 316. سلام
  امیدوارم که بتونید کمکم کنید.
  من می خوام یه لب تاب بخرم که اولا وزنش از ۲ کیلو بیشتر نباشه.
  کارم برنامه نویسی ه شبیه سازی سه بعدی ه بنابراین گرافیک بالا سرعت بردازش و کش و رم بالا لازم دارم.
  ممکنه روزی 10-12 ساعتی روشن باشه بنابراین به نفعشه که داغ نکنه!
  حدود 13 اینچ باشه خوبه.
  تا 1.5 میلیون هم براش هزینه می کنم.
  در مورد مارکش نمی دونم ! نظر خاصی ندارم! خوب باشه دیگه!
  ممنون!

 317. سلام. خوبی آرش جون . امیدوارم که خوب باشی. من میخواستم یه لب تاپ بخرم ولی نمیدونم چی باید بخرم.
  یه لب تاپ می خوام که خر کار باشه و تا 5,6 سال دیگه تکنولوجیش قدیمی نشه. بودجمم تا 1000000 بیشتر نیست. ممنون میشم منو در خریدن کمک کنی.
  یا علی

 318. بسمه تعالی – می خواستم بدانم آیا لپ تاپی با AMD Cpu وجود دارد که خوب باشد ؟به طور کلی خصوصیت لپ تاپ های AMD CPU چیست؟

 319. با سلام
  من مي خواستم يك لپ تاپ در رنج 1300000تا 1400000 بخرم.
  كارم هم برنامه نويسي و مي خواهم وزنش از 2 كيلو بيشتر نباشه.
  ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد.

 320. با سلام مجدد خدمت استاد گرامی مستر آرش گل
  آقا آرش این شایعه که میگن لپ تاپ های دل جدیدا خیلی با مشکل برخورد میکنن درست هست یا خیر؟
  میشه بگید نظر کلی شما در مورد HP200Xچیه؟می خوام فقط نظر شما رو بدونم از دید یک گیمر با بازی های سنگین آخه باطریش 12Cell است
  ممنون

 321. سلام
  من قصد خرید یک لپتابدارم
  استفاده من بیشتر برای گیم و اتوکد و برای نمایش فیلم و مخصوصاموسیقی و اینترنت میباشد
  لازم به ذکر است استفاده از اینترنت برای من طولانی مدت میباشد
  بودجه من از 1/5 تا 2 میلین تومان میباشد
  سری گیم msi توجه مرا بخود جلب نموده اما از برندهای دیگر اطلاع زیادی ندارم
  در مورد معایب برندها مخصوصا msi مرا راهنمائی کنید
  لازم به ذکر است حداقل صفحه نمایش 15 و حداقل رم 4g باشد .وزن لپتاب زیاد برام مهم نیست
  لطفا در مورد برندهای مختلف و مشخصات و مقایسه آنها مرا راهنمائی بفرمائید

 322. باسلام
  محسن جان باتشکر از اظهار لطف شما در پاسخ به سوالات تان باید بگویم یافتن مشخصات دقیق دستگاه ها از طریق سایت خود شرکت سازنده صورت می گیرد اما در مورد نمونه های تولید شده توسط Dell که به طور کامل قابل تغییر دادن و سفارشی سازی هستند دیدن سایت Dell کمک چندانی به مشخصات اصلی دستگاه مد نظرشما نمی کند چرا که در سایت Dell و بعنوان مثال برای همین سری 1557 مشخصات بطور کاملا کلی و به فرم Dell Studio 15 ذکر شده که مدل های مختلف 1555 و 1557 را در بر می گیرد و شما خود می توانید قطعات را بطور سفارشی درآن قرار دهید پس برای دیدن مشخصات اصلی دستگاه شما سایت مادر کمک چندانی نمی کند به همین علت باید به دنبال سایت های بزرگ Review مثل Notebook Check یا Notebok Review بروید بعنوان مثال یک نقد نسبتا کامل از دستگاه خود را می توانید از اینجا ببینید. دستکاری این مشخصات هم قابل انجام است اما نه توسط من و شما و در مورد قطعات غیر قابل تعویض به صورت عادی مثل پردازنده یا کارت گرافیک.
  در مورد قدرت باتری 1557 همانطور که در نقدی که در بالا به آن اشاره کردم گفته شده است با باتری استاندارد 6 سلولی ( و نه 9 سلولی) زمان کارکرد ایده آل به 4 ساعت و 14 دقیقه می رسد که در زیر فشار این زمان تا 58 دقیقه کاهش پیدا می کند. زمان های باتری 9 سلولی در حدود 30 درصد از این زمان ها بیشتر هستند.
  در مورد زمان کارکرد مداوم یک نوت بوک البته حد مشخصی برای این کار وجود ندارد و یک نوت بوک نیز می تواند ساعت ها روشن باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که روشن نگه داشتن دائم یک نوت بوک به طرز شدیدی در عمر دستگاه موثر بوده و عمر مفید آن را کم میکند. علت اصلی این موضوع عدم تهویه مناسب قطعات سخت افزاری لپ تاپ در مقایسه با یک PC است که از یک فضای بزرگتر با فن ها و هیت سینک های قوی تری برخوردار است.
  با تشکر

 323. سلام مجدد .ابتتدا باید از سوالات بسیار خودم معذرت می خواهم و از حوصله شما در پاسخ گویی از صمیم قلب تشکر نمایم سوال من این است که از کجا می توان از مشخصات دقیق یک لپ تاپ آگاه شد به صورت دقیق. من شنیده ام که می توان با دست کاری های این مشخصات را تغییر داد این در مدل های با یک نام مثل 1520 دل که با یک شکل و با انواع چینش ارایه می شود مهم است . سوال دوم من این است در شرایط معمولی دل 1557 چند ساعت بدون مشکل به صورت مداوم می تواند روشن باشد و کار کند یا مثل کامپیوتر های خانگی هر چند ساعت مهم نیست

 324. باسلام به دوستان
  محسن جان برای تشخیص یک باتری 9 سلولی از یک نمونه 6 سلولی تنها کافی ست به ظاهر باتری توجه کنید جائیکه باتری 6 سلولی بطور کامل در جای تعبیه شده برای آن در زیر لپ تاپ قرار گرفته است اما باتری 9 سلولی معمولا از این فضا بیرون زده است و به موازات بخش زیرین امتداد پیدا کرده است البته این یک راه حل همیشگی و دائمی نیست و در کل باید اعداد و موارد ثبت شده بروی باتری را مورد ملاحظه قرار داد.
  در مورد کشورهای سفارش دهنده یک محصول اگر با یک محصول مشترک روبرو باشیم یعنی نام آن تغییر نکند تغییر در این کشور هیچ تاثیر خاصی بر نوع محصول و کیفیت آن نمی گذارد اما اگر این موضوع منجر به تولید نسخه ای خاص برای کشورهائی خاص گردد (مثل نوت بوک های دو رقمی ایران رهجو که سفارش خاورمیانه و آفریقای سونی هستند) اوضاع اندکی تفاوت می کند اما در مورد شما بعید می دانم تفاوت خاصی داشته باشد چون کشور سازنده معمولا همان کشورهای همیشگی ست و محصول هم همان محصول است.
  ————————————————————
  سعید عزیز برای یک گیمر بعد از کارت گرافیک اهمیت اصلی بروی پردازنده و البته ساختار و میزان RAM باید قرار بگیرد بر همین اساس انتخاب شما یعنی 1555 نمونه کاملا مناسبی ست. بالاترین چینش این مدل دارای پردازنده 2.86 گیگاهرتزی 6 مگ کش، 4 گیگابایت RAM هارد 500 گیگابایتی و گرافیک ATI 4570 است که البته همانطور که شما گفتید بالای یک میلیون قیمت دارد. البته نمونه های دیگری از همین مدل موجود است که پردازنده را به 2.1 گیگاهرتز 2 مگ کش تقلیل داده اما حافظه رم و کارت گرافیک در آن تغییر نکرده که این مدل کاملا ارزان تر از مدل قبلی ارائه می شود. از دیگر نمونه های مناسب که می توانید به آنها نیز فکر کنید می توان به این موارد اشاره کرد:
  Acer 5740 با پردازنده Ci3 و کارت گرافیک سری پنج ATI با قیمتی در حدود 820 هزار تومان
  Dell Inspiron 1564 آخرین چینش با پردازنده Ci3 و کارت گرافیک ATI 4330 و رم از نوع DDR3 با قیمتی در حدود 850 هزار تومان
  Sony VAIO FW520DT با پردازنده 2.2 گیگاهرتزی 3 مگ کش، کارت گرافیک ATI4650، رم چهار گیگابایتی، هارد 500 گیگی، صفحه نمایش 16.4 اینچی و درایو Blu-ray با قیمتی حول و حوش یک میلیون.
  با تشکر

 325. سلام آقا آرش خسته نباشی مطالبت واقعا بدرد بخور و مفید هستن من که لذت بردم
  آقا آرش می خواستم کمکم کنید یه لپ تاب تا سقف 1 میلیون بگیرم در ضمن من خیلی بازی میکنم اونم بازی های سنگین مثل Call fo duti و assassins و …. وزن و قیافه و مارک هم واسم اهمیتی نداره خودم نظرم روس Dell studio 1555 است ولی فکر کنم بالای 1 میلیون باشه
  ممنون

 326. سلام بابت راهنماییتان بسیار ممنون .با توجه به مطالب که در پاسخ قبلی بیان نمودید بنده مدل دل 1557 را انتخاب و خریداری نمودم .ولی برای من چند سوال پیش آمده عبارتند از .1-نحوه تشخیص باطری 9سل از 6سل در لپ تاپ .2- فروشنده از سفارش های کشور های مختلف صحبت می کرد مثلا این لپ تاب سفارش پاکستان یعنی چی و چه تاثیری دارد .از توجه و زحماتون بسیار ممنون می باشم

 327. با سلام به دوستان و تبریک سال نو
  سعید جان بهترین برای هر کسی تعریف مشخص خود را دارد لطفا به این تعریف در مورد خود اشاره کنید.
  ———————————————————-
  علی جان هر دو مناسبند با این تفاوت که 2270 نمونه ای لمسی ست و بعنوان تبلت نیز کاربرد دارد اما در جنبه هائی مثل گرافیک و پردازنده از 1320 ضعیف تر است و قیمت 2270 نیز البته بالاتر است.
  ———————————————————
  محسن جان این “عمری بودن” لپ تاپ را باید فراموش کنید اما می توان مدل مناسبی را پیدا کرد که مثلا تا دو سال آینده نیز همچنان چندان قدیمی محسوب نشود.
  یکی از بهترین نمونه هائی که می توانم به شما پیشنهاد بدهم نوت بوک قدرتمند Dell Stuio 1557 است که با پردازنده Ci7 بافرکانس 2.8 گیگاهرتز، 4 گیگابایت رم DDR3، هارد 500 گیگابایتی 7200 دور، کارت گرافیک ATI HD4570 باصفحه نمایش 15.6 و باتری 9 سلولی با قیمتی 1.250 کاملا در این قیمت بی رقیب است و اگر وزن اهمیت چندانی برای شما ندارد بعید است بتوانید مدلی را پیدا کنید که حتی بتواند به این مدل نزدیک شود.
  ——————————————————
  امین جان به نوع کاربری اشاره نکرده اید اما سهنمونه از برترین های حال حاضر بازار درکلاس پردازشی و گرافیکی تا 850 هزار تومان شامل 5740 و 5738G از ایسر و 1564 از Dell می گردند.
  —————————————————–
  علیرضا جان جواب های تلگرافی شما به قرار زیر هسند:
  1- هیچکدام. بستگی به مدل دارد
  2- بستگی به مدل دارد
  3- بستگی به بازی دارد اما دریک شرایط مساوی مطمئنا 6 بهتر است
  4- باید دید منظور چه بازی هست و کارت گرافیک در چه سطحی قرار دارد.
  5- گارانتی های متعددی برای این دو برند وجود دارند و باید دید کدام شرایط بهتری را از دید شما اعمال می کند اما در یک نگاه امرتات و نقش برای سونی و ایران اچ پی برای HP
  6- مشخصات این دو کارت را اینجا برای 4650 و اینجا برای GT230 می بینید در این دو صفحه البته دقت کنید که تنها نتایج تست های انجام شده در پائین صفحه (Benchmark ها) را با هم مقایسه کنید چرا که ساختمان کارت های ATI و Geforce با هم متفاوت بوده و نمی توان از روی مشخصات ساختمانی به قدرت آنها پی برد. در این مقایسه و در اکثر موارد برتری کامل با 4650 است در مقایسه بازی ها هم برتری بطور کامل و مطلق با 4650 است و شاید تنها برتری GT 230 مصرف پائین تر انرژی آن است.
  ———————————————————
  amin جان مشخصات این دو کارت در اینجا برای 310M و اینجا برای 240M موجود است که با مقایسه سخت افزارها و عملکرد آنها برتری تقریبا کامل با 240M است.
  ——————————————————–
  لیلا جان با اینکه به سایز صفحه نمایش اشاره نکردید اما ظاهرا سری CW از سونی در رده 14 اینچی و نمونه ای چون 1557 و 1555 از Dell مناسب شما به نظر می رسد
  با تشکر

 328. با سلام
  من می خواستم یک لب تاب با قیمت 1 تا 1200 خریداری کنم کاربرد برنامه نویسی یا gameسنگین ندارم ولی میخواهم تا حد امکان لب تاب کاملی باشد و نیاز به تعویض در چند سال اینده نداشته باشد و قابل ارتقا باشد اطلاعاتی در مورد خرید لب تاب ندارم لطفا راهنمایی ام کنید

 329. سلام دوباره وخسته نباشی
  ارش جان کارت گرافیک جی فورس جی تی230با 1 گیگابایت حافظه بهتره یا ati4650 یا gt230 geforce ?
  دست درد نکنه

 330. سلام مجدد وخسته نباشی خدمت ارش خان
  ارش جان بهترین گارانتی برای سونی و hp کدم شرکت ها هستند. مرسی

 331. سلام ارش جان خسته نباشی چند تا سوال دارم
  1.لب تاب سونی بهتره یاhp(از لحاظ قطعات)
  2.فرق کارت گرافیک ati با geforce
  3.کش 6 بهتره یا 3 برای بازی
  4.سی پی یو 2.6 جوابگو بازی هست؟
  ممنون میشم اگر سریعتر جوابم را بدی

 332. با عرض سلام
  لپ تاپی می خوام برای کارای معمولی روزمره شرکت
  ازتون کمک می خوام برای خرید یه لپ تاپ حدود 850 هزار تومان
  توضیح در مورد مدل و گارانتی می خوام لطفا

 333. سلام .از زحماتون بسیار ممنون من شخصا خیلی استفاده کردم از بحث های موجود .
  من لپ تاپی می خواستم با رنج بین 1تا1.2میلیون با صفحه نمایش 15یا 16 اینچی با توجه به رشتم که معماری نیازمند لپ تاپی هستم که از نظر گرافیگی بسیار خوب باشه و بتونه نرم افزار های سه بعدی به راحتی اجرا کنه وهمچنین بتونه کار تا 15ساعت مدام را هم جواب بده . و از نظر وزن فرقی برام فرقی نداره .در ضمن یه چیز عمری باشه و امکان تعویض قطعات معیوب هم داشته باشه. از توجه وزحماتتون بسیار ممنون

 334. با سلام به دوستان و پوزش بابت تاخیر در پاسخگوئی
  مهدی جان نکات مثبت 1557 بطور مشخص در ساختار پردازشی این مدل نهفته است و از لحاظ ظاهری و مخصوصا وزن نمی توان آن را برترین مدل بازار به حساب آورد اما وقتی پای پردازش در میان باشد کمتری مدلی را در این محدوده قیمتی می توان با آن برابر دانست. در مورد پردازنده بکار گرفته شده در 1557 که از نوع Intel Core i7-720QM می باشد چندین نکته وجود دارد که به اختصار خدمت شما عرض می نمایم اول اینکه ساختار پردازنده در سری جدید CPU های اینتل کاملا نسبت به مدل های C2D تفاوت کرده است و چندین و چند تکنولوژی جدید در این قسمت بکار گرفته شده است بعنوان مثال همین پردانزده 720QM یک نمونه 4 هسته ای با فرکانس هر هسته 1.6 گیگاهرتز است اما در ساختار این پردازنده تکنولوژی به نام Turbo Boost وجود دارد که در مواقعی که چهار شرط یعنی درگیر نبودن همه هسته ها، عدم اتلاف جریان، عدم اتلاف توان و بلاخره بالا نرفتن بیش از اندازه حرارت پردازنده برآورده گردد می تواند با غیر فعال کردن هسته های دیگر سرعت پردازش را تا 2.8 گیگاهرتز نیز بالا ببرد این همان چیزی ست که در مشخصات دستگاه ذکر شده است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به اینجا مراجعه کنید. اثر این تکنولوژی در برنامه هائی دیده می شود که از قابلیت چند هسته ای پشتیبانی نکرده و در هر حال تنها به یک هسته تکیه می کنند. نکته مهم دیگر در این پردازنده های جدید به کنترلر جدید حافظه DDR3 باز می گردد که حالتی شبیه Hyper Transport در پردازنده های AMD داشته و با حذف مسیر FSB این کنترلر را بدرون حافظه انتقال داده است که این موضوع در افزایش سرعت تبادل با حافظه نقش موثری ایفا می کنند. یک نکته مهم دیگر در این قسمت که احتمالا برای شما نیز بسیار مهم و حیاتی ست به تغییر ساختار Cache در پردازنده های جدید باز می گردد جائیکه کش سطح دو در این پردازنده ها به 256 کیلوبایت برای هر هسته کاهش یافته است اما در عوض کش سطح سه به 6 مگابایت افزایش یافته که بدین طریق همگی هسته ها می توانند بصورت اشتراکی از این کش استفاده کنند. برای مشاهده یک نقد کامل و جامع در مورد 1557 و مشخصات پردازشی آن به اینجا مراجعه کنید. در مورد سرعت هارد و نقش آن نیز باید بگویم که این نقش در هنگام دستیابی به اطلاعات مشخص می گردد بطوریکه یک هارد 7200 دور به همان نسبت سریع تر از یک هارد 5400 دور در نمایش و دستیابی به اطلاعات است اما این موضوع یک اثر منفی یعنی مصرف بیشتر انرژی را نیز دارد.
  ————————————————————–
  آتنا جان از فکر 5 سال کارکرد یک لپ تاپ بدون ارتقا کاملا بیرو بیا چون واقعا با این سرعت رشد لپ تاپ ها این موضوع تقریبا غیر ممکن است. در ضمن من واقعا داستان این ذکر رشته تحصیلی در انتخاب لپ تاپ را نمی فهم لطفا وقتی می گوئید دانشجوی عمران یا هر رشته دیگری هستید در ادامه به نیازهای این رشته اشاره کنید و بگوئید این موضوع چگونه بر انتخاب نوت بوک تاثیر می گذارد. متاسفانه اشاره دقیقی به کاربری خود نکرده اید و مواردی همچون گوش دادن به موسیقی یا بلوتوث و دوربین در همه نوت بوک ها وجود دارد و ملاکی برای انتخاب نیست.
  —————————————————————
  جواد جان مهمترین ملاک در هنگام خرید این است که دستگاه خود را آک تحویل بگیرید این یعنی اینکه همه چیز همانطور که در کارخانه بسته بندی شده است در جعبه قرار دارد. یک ملاک دیگر توجه به سیستم عامل نصب شده بروی دستگاه است که باید با آن چیزی که بطور رسمی در سایت قرار دارد برابر باشد. بهترین سایت ها برای معرفی محصولات سونی خود سایت های سونی هستند نمونه هائی مثل اینجا و یا اینجا در مورد گارانتی هم نظر ویژه ای ندارم و به نظرم همه بجز ایران رهجو در جای خود مناسب هستند و شما باید با توجه به نوع موارد حاضر در گارانتی و بخصوص محل زندگی خود گارانتی را انتخاب کنید. در ضمن بعنوان نکته آخر این گارانتی ها موسوم به “گارانتی خودمان” که توسط فروشگاه های بی نام و نشانی که ممکن است یک ماه دیگر با پایان اجاره مغازه اثری از آنها باقی نماند نیز گارانتی محسوب نمی شوند.
  ————————————————————–
  پژمان جان جواب سوال تان در مورد Turbo Boost را در همین کامنت و در پاسخ به مهدی عزیز مطالعه کنید. اطلاعات بیشتر از اینجا زیر قسمت Performance. در مورد مقایسه Ci7 با C2D ها هم نمی توان اینگونه اظهار نظر کرد چون این پردازنده های جدید کلا از معماری جدیدی برخوردارند و ممکن است در بعضی موارد برتر از C2D ها باشند و در برخی دیگر پائین تر اما آنچه مسلم است مصرف انرژی در اینگونه پردازنده ها بسیار کمتر شده، کنترلر حافظه کاملا سریع تر گردیده و تکنولوژی کش کاملا متحول و دگرگون شده است. در مورد اختلاف قیمت باتری 9 و 6 اطلاع چندانی ندارم اما نباید بیش از 30 تا 40 درصد گرانتر باشد. در مورد اینکه مدلی از سونی با مشخصاتی که ذکر کرده اید هست یا خیر نیز باید بگویم که هست ولی در این قیمت در چندین مورد به پای 1557 در مسائل پردازشی نمی رسند مثلا هم در سری CW و هم در سری SR و یا حتی FW هم می توان اینگونه مدل ها را یافت اما یا کاملا از لحاظ پردازشی ضعیف ترند یا اینکه از قیمت بسیار بالاتری برخوردارند.
  ————————————————————–
  احمد جان اگر با سایز و وزن دستگاه مشکلی ندارید مدل مناسبی ست در مقام مقایسه می توان آن را با Dell Studio XPS1640 مقایسه کرد. در ضمن اگر قصد یافتن مدل مشابه ای با این مدل را در محصولات سونی دارید ابتدا ذکر کنید که کدام قطعه سخت افزاری در این دستگاه برای شما مهم تر است صفحه نمایش، کارت گرافیک یا پردازنده تا نمونه آن را در نمونه های سونی ذکر کنیم. مشخصات کامل با یک نقد جانانه از HDX 16 را از اینجا می توانید ببینید اما قیمتی از آن متاسفانه ندارم.
  ————————————————————-
  مسعود جان سری CW از موفق ترین و پر فروش ترین های حال حاضر بازار سونی ست اما لطف کنید دقیقا به نوع کاربری خود اشاره کنید تا راهنمائی بهتری داشته باشیم.
  ————————————————————-
  ساقی جان نوت بوک های Latitude سری Z بگفته خود شرکت Dell باریک ترین و سبک ترین نوت بوک های 16 اینچی دنیا هستند که البته این موضوع با هزینه از دست رفتن درایو نوری و همچنین استفاده از درایوهای جامد SSD بجای هارد درایو در آنها ایجاد شده است. از کارت گرافیک های Quadro با کیفیت Latitude های قبلی در این مدل ها خبری نیست و بیشتر به جنس بدنه و ظاهر توجه شده است. اطلاعات بیشتر در این مورد از اینجا. در مورد قیمت و حضور آنها در بازارهای داخلی خبر چندانی ندارم.
  ————————————————————–
  سلام عزیز چه نوع برنامه نویسی مد نظر شماست چون همه نوت بوک ها مناسب کارهای معمولی هستند اما برنامه نویسی دنیائی گسترده است. در ضمن ذکر کنید CPU دقیقا قدرت انجام “چه” کاری را دارد؟ Core i7 ها از فرکانس های هسته پائین تری برخوردارند اما در عوض امکان افزایش فرکانس پردازنده با غیر فعال کردن هسته ها را دارند، کش آنها تغییر کرده میزان مصرف انرژی در آنها کم شده و کنترلر حافظه در آنها بهبود یافته است و همچون AMD ها به درون پردازنده آورده شده است. در ضمن این کارهای خاص را هم تعریف کنید.
  ———————————————————-
  زریتا جان آتنای عزیز هم به کاربری خود اشاره ای نکردند و من متوجه نشدم شما چگونه نیازهای خود را مطابق نیازهای ایشان می دانید؟
  ——————————————————————-
  شهرزاد جان به نوع کاربری خود اشاره نمائید.
  ——————————————————————
  نگار جان 1320 از وزن مناسب و مشخصات پردازشی بالائی برخوردار است و با توجه به اینکه در کاربری شما گرافیک بالا چندان جائی ندارد انتخاب بدی نیست. در مورد دوام هم بعلت پلاستیکی بودن بدنه این کاملا به خود شما بستگی دارد که چگونه از دستگاه خود استفاده کنید. موردی که در رابطه با گرافیک جدا فرموده اید را به یاد ندارم لطفا یادآوری کنید. پیشنهاد من برای شما این است که سری CW سونی را نیز از نظر بگذرانید مخصوصا CW14 که با همین قیمت مشخصات بهتری دارد (RAM از نوع DDR3 و گرافیک قوی تر با صفحه نمایش 14 اینچی).
  ————————————————————–
  ملیحه جان مدل های فراوانی در این حوزه وجود دارند مخصوصا که این روزها پردازنده ها همگی از قدرت بالائی برخوردارند و RAM سه چهار گیگ هم کاملا معمولی ست لطفا به سه سوال در رابطه با نوع کاربری خود یعنی نقش کارت گرافیک و ابعاد صفحه نمایش و وزن اشاره نمائید.
  ————————————————————–
  moji جان در مورد شما هم مدل های متعددی را می توان مثال زد که به چند نمونه به اختصار اشاره می کنم
  HP DV6-1330
  HP DV6-1390
  Dell Studio 1557
  Sony Vaio VGN-FW599GBB
  در مورد گارانتی هم باید ببینید کدام برند را انتخاب می کنید تا بعد به گارانتی بپردازیم
  ——————————————————————
  آرش جان پاسخ شما مثبت است اما این نرم افزاز ها به نسبت کمیاب تر هستند. متاسفانه از نرم افزاری که نام بردید اطاعات کامل ندارم لطفا آن را گوگل کنید مطمئنا به نتایج دلخواه می رسید. در ضمن شما ابتدا بطور کامل به کاربری خود اشاره نمائید چون اشاره به رشته تحصیلی هیچ ملاکی برای انتخاب صحیح به شخص نمی دهد.
  —————————————————————
  حامد جان در مورد ایران رهجو که قبلا چندین و چند بار صحبت کرده ام نوت بوک های این شرکت همگی سفارش خاورمیانه و آفریقای سونی هستند و مدل های سه رقمی دیگر شرکت ها ساخت چین یا آمریکا هستند مدل های آمریکائی هم همگی اصل هستند و در اصالت آنها شکی نیست. همانطور که می دانید بعلت عدم صداقت ایران رهجو در بیان واقعیت هیچ نظر مثبتی بروی این شرکت ندارم. در مورد SR ها هم مدل های بسیار مناسب و خوش ساختی هستند که هم از قدرت پردازشی بالا و هم از وزن مناسبی بهره می برند.
  —————————————————————
  امین جان در این رنج قیمتی مدل های متعدد و خوش قیمتی وجود دارند که به چند نمونه آنها اشاره می کنم
  Dell Vostro 1520
  Lenovo G550
  Acer 5738G
  Dell Inspiron 1564
  —————————————————————-
  علی جان برای چه نوع کاربری؟
  —————————————————————-
  مسعود جان نوع کاربری؟
  —————————————————————
  کام عزیز ابتدا باید دید چه چیز برای شما مهم تر است چون بعنوان مثال 1564 از پردازنده قوی تر و گرافیک جداگانه نسبت به حریف خود برخوردار است اما در عوض HP از ظاهر زیبا تر و ساخت با کیفیت تری بهره می برد.
  ————————————————————–
  فرهاد باورصاد عزیر از نظرات شما بسیار متشکرم اما گویا شما تصور کنید که نگارنده این سطور دستی در تولید یا حتی فروش لپ تاپ دارد که متاسفانه اشتباه تصور کرده اید. در کل از نظراتتان ممنونم
  ————————————————————–
  امید جان باز بودن برنامه های سنگین با یکدیگر بجز آنکه به گرافیکی قوی نیاز دارد نیازمند پردازنده ای چند هسته ای و RAM بالا نیز هست مواردی که البته در 1640 هم دیده می شود. در این حدود قیمتی مشخصان Dell Studio 1557 به ظاهر از 1640 بالاتر است و قیمت مناسب تری هم دارد همچنین دارای باتری 9 سلولی هم هست.
  ————————————————————
  پیمان جان مواردی که نام بردید هرکدام پردازنده های جدید و قدیم اینتل به حساب می آید و متاسفانه زمانی برای نقد یک به یک آنها در اختیار نیست برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از سایت اینتل از اینجا یا دانشنامه ویکی پدیا از اینجا استفاده کنید.
  در مورد 1564 هم باید بگویم این مدل هم همچون تمامی Dell های دیگر از چینش های فراوانی برخوردار است که فکر می کنم یکی از بهترین های آن در حدود 860 هزار تومان قیمت داشته باشد
  —————————————————————–
  سجاد جان شما نیز به کاربری خود بطور کامل اشاره کنید.
  با تشکر

 335. سلام.
  من می خواستم ببینم dell studio xps 1640 مناسب کارای گرافیکی و معماری هست؟ من احتیاج دارم که چند تا برنامه سنگین مثل اتوکد و مکس و فتوشاپ رو با هم باز کنم.
  میخوام ببینم بهتر از 1640 تو همین رنج قیمت چیز دیگه ای مناسب کار من هست؟

 336. باسلام:
  دوست عزیز احتراما” به استحضار جنابعالی وسایر همکارانتان که در ساخت یا فروش لپ تاپ اشتغال دارید میرسانم . تعداد زیادی از هموطن نان ایرانی هستند که قصد دارندکامپیوتر همراه خریداری نمایند. اما چون جواب بعضی از سئوالات خود را نمی دانند اقدام به خرید نمی کنند. لطفا” سعی کنید به سئوالات مردم پاسخ مثبت /قانع کننده/شقاف وصادقانه دهید. مطمئن باشید چنانچه شما بتوانید به سئوالات زیر درست پاسخ دهید فروش شما چند برابر وشاید هم چند صد برابر خواهد شد. انشالله
  1- بعضی از مردم لپ تاپ هایی می خواهند که در شرایط بد آب هوایی بخوبی کار کند وسیستم های آنها خیلی زود صدمه نبینند (خصوصا” سیستم پردازندی آنها) آیا شما سازنده ها یا فروشنده ها تا کنون در این زمینه اطلاع رسانی کافی نموده اید؟
  2- لطفا” سعی کنید در مورد قطعات مهم کامپیوتر همراه بازبان ساده وبطور کامل توضیح دهید.و بطور شفاف وصادقانه به خریداران این اطمینان را بدهید که آیا در آینده امکان ارتقاء قطعات کامپیوتر همراه وجود دارد یا نه 3- لطفا” با راهکارهای مناسب الزام کنید تعمیر گاه های لپ تاپ در زمان تعمیر دستگاه ها ، قطعات اصلی و با کیفیت را جایگزین قطعات معیوب نمایند. 4- سعی کنید قطعات جانبی لپ تاپ را با کیفیت / شکل و ظاهری زیبا همراه دستگاه به خریدار واگذار کنید.5- کلیه برنامه ها/وبرنامه مثبت دیگر را در دستگاه نصب نمائید وبه خریدار تحویل دهید 6- کامپیوترهای همراه را در دومدل به مردم عرضه کنید: الف- کامپیوترهایی که می تواند درشرایط سخت ودشوارکار کنند ب – کامپیوترهایی که باید در محیط های مناسب ، وراحت بکار گرفته شوند .وتنوع رنگ درآنها بیشتر شود. باتشکر/باورصاد

 337. سلام
  من دنبال يه لپ تاپ مي گردم كه زير 900 هزار تومان باشه و براي خونه ميخوام چون ميخوام pc رو جمع كنم . هم قديميه و هم جاگير.
  HP pavilion dv6-2130ee
  DELL inspiron 1564
  كدومش بهترن . من با دومي موفقترم . به نظرتون خوبه؟
  مرسي

 338. سلام
  با تشكر از مطالب مفيد و مختصرتون
  من مي خوام يه لپ تاپ بين 800000 تا 1000000 بخرم.
  دانشجو هستم و كل كارم با لپ تاپ براي جمع و جور كردن پايان نامه امه.
  تو اين رنج قيمت بين مدل هاي dell , sony ,asusلپ تاپي كه بتونه با نرم افزارهاي رايج بازار كنار بياد و به صرفه باشه كدوم مارك رو شما پيشنهاد مي كنيد?
  مرسي از كمكتون

 339. سلام
  با تشکر از راهنمايي هاي مفيد شما
  من يک لپ تاپ با سايز 13 اينچ و وزن کمتر از 2 کيلو و با پردازنده حدود 2.5 گيگاهرتز مي خواهم که پس از جستجوي بسيار سري SR سوني را پسنديدم. اما بين گارانتي ايران رهجو با کدهاي دو رقمي (SR55) و گارانتي هاي ديگر با کد سه رقمي (SR590) مانده ام. آيا واقعا سه سال گارانتي ايران رهجو ارزش اختلاف قيمت را دارد؟ و واقعا سوني هاي USA واقعا Usa است؟ مدل هاي ايران رهجو که ساخت چين است.

 340. با سلام
  من يه دانشجو هستم كه با نرم افزارهاي مهندسي سر وكار دارم . و ميخواهم يك نوت بوك apple بخرم. ايا نرم افزارهاي مهندسي مانند matlab,maple,ansys,… نسخه ي مك دارند يا نه؟
  لطفا راجع به نرم افزار parallels desktop for mac هم يك توضيح بدهيد؟
  ايا شما پيشنهاد بهتري براي خريد نوت بوك به من داريد؟
  با تشكر از صبر و حوصله ي شما در پاسخگويي به سوالات.

 341. سلام آرش جان
  من یه لب تاپ با مشخصات زیر می خواستم خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
  سایز صفحه بین 14 تا 16
  کارت گرافیک 256 وبالاتر
  cpu دو هسته ای
  وزن اصلا مهم نیست
  قیمت زیر 1.25
  گارانتی واسم مهمه
  و بادوام باشه
  یه سوال به طور کل کدوم مارک تو ایران بهترین گارانتی رو داره؟
  با تشکر از وقتی که می ذاری

 342. با سلام
  من لپ تاپی می خوام که به درد کارهای مهندسی مکانیک بخوره ، یعنی CPU و کارت گرافیکی قدرتمندی داشته باشه ، ضمن این که RAM بالا مثل 3GB و ترجیحا 4GB داشته باشه ، HDD خیلی برام مهم نیست ، شما چه مدلی از SONY می تونین بهم یشنهاد بدین؟ بودجه ام حدود 1میلیون و 300 هست ، مرسی

 343. با سلام
  ممنون که اینقدر با حوصله جواب میدید.
  من مهندس برق هستم و با نرم افزار متلب کار می کنم. لپتابی که فعلا انتخاب کردم vostro 1320 با مشخصات :
  cpu: 2.66
  cache : 6M
  Ram:4G
  HDD=320++
  ا قیمت 1020000 است.(بودجه ام همین قدر است) با توجه به اینکه من جابجایی زیادی دارم آیا این انتخاب خوبی است؟ خرابی زیادی نداشته؟ مودی که برای آقای احسان در مورد کارت گرافیک جدا گفته بودید آیا مشکلی ایجاد می کند؟ یا به دنبال یک مدل با مشخصات کمتر در سونی باشم؟ یا lenovo?

 344. سلام آرش عزیز
  من اخیرا یه مدل (CW 1W (USAبه قیمت 2،500،000 خریداری کردم که گارانتی هم براش نگرفتم، می خواستم نظرتو بدونم که چقدر انتخاب اشتباهی بوده!!
  ممنون از راهنماییات.

 345. سلام.من لپ تاپی با مشخصات درخواستی آتنا نیاز دارم و می خوام جزو سری های fw ,z سونی باشه……خیلی ممنون می شم اگه کمک کنید!

 346. سلام.خسته نباشید
  می خواستم بدونم آیا مدل asus m60j مدل مناسبی برای انجام کارهای خانگی و برنامه نویسی و …هست؟می خواستم بدونم ایا سی پی یو این مدل قدرت لازم رو داره؟و این سی پی یو های نسل جدید7iخوب هستن؟یا مشکلاتی هم دارن؟مشکلاتشون چیه؟قطعات و قیمت این مدل با هم تناسب دارن؟من پرسیدم گفت برای کار های خاص این مدل سی پی یو مناسب هست.ایا این موضوع صخت داره؟
  ممنون.خدانگهدار

 347. سلام
  راجع به لپ تاپ latitude Z بگين و بگين كه اين لپ تاپ تو بازار ايران هست؟اگه هست قيمتش چنده؟

 348. سلام
  لطفا نظرتونو در مورد cw16 بگید من برای کاراری معمولی مثل بانک اطلاعات ، کارها ی اداری و … میخوام
  متشکرم

 349. سلام آرش جان
  میخواستم نظرت رو درو مورد hp_pavilion_hdx16
  بدونم؟
  از ظاهر و باطنش خوشم اومده
  با این مشخصات Hpمدل مشابه ای از sony پیدا میشه البته اگه مانیتورش کوچیکتر باشه که بهتر هم است و از لحاظ قیمت چقدر تغییر میکنه؟
  اگه یه قیمت هم از همین hp _hdx16 , و مشخصات کامل داری بهم بگی ممنون میشم

 350. سلام آرش جان
  چندتا سوال پیرامون cpu های جدید core i 7 و تفاوتشون با core 2 dua فکرمو به شدت مشغول کرده
  1)منظور از حالتturbo در core i 7 چیه؟مثلا درمورد dell 1557 خوندم که سرعت سی پی یو 1.6 ghz است و در حالت turbo به 2.8 میرسه(Core i7-720 QM 1.6 Upto 2.8)
  2)این افزایش سرعت،خودکار تغیر میکنه یا دستی؟
  3)در حالت کلی Core i7-720 QM 1.6 Upto 2.8 سرعت و قدرت و کیفیت بالاتری داره یا مدل core 2 dua 2.8 GHz؟
  4)یه سوال متفرقه:تفاوت قیمت باتری های 6cell و باتری های 9cell در لپ تاپهای dell چند تومنه حدوداً؟
  منم مثل مهدی توی خرید dell 1557a به شک افتادم.آیا مدلی از سونی با مشخصات زیر هست؟
  2.6یا cpu : core 2 dua 2.8
  cash 6 mb***(فقط 6mb نه کمتر)
  500 یاhard : 320
  بقیا قطعات مهم نیست.اما قیمتش زیر 1250000 باشه
  بی نهایت ممنونت هستم آرش جان

 351. سلام
  با تشکر از شما می خواستم بدونم اگه من بخوام یک لپ تاپ سونی بخرم وقتی دارم تحویل میگیرم به چه نکاتی باید توجه داشته باشم یا این که بفهمم ایا این لپ تاپ نو است یا دست دوم یا اینکه در آن دسکاری شده است یا نه.
  ممنون
  ببخشید اگه میشه یک سایتی به من معرفی کنید که جدید ترین مدل های سونی در آن باشد و به نظر شما بهترین گارانتی برای سونی چیست
  مرسی

 352. سلام. همون طور که گفتم می خوام یه لپ تاپ بگیرم .قیمتش حدود 1 تا 1و200 باشه ولی نمی دونم del or sony میس خوام کارایی خوبی داشته اشه حداقل تا 5 سال دیگه نیاز به ارتقا نداشته باشه . باتری خوبی داشته باشه . دانشجوی عمرانم می خوام راحت و با سرعت عالی کار انجالم بدم. اتوکد بدون هیچ مشکلی انجام بدم.موسیقی هم زیاد گوش می دم. در کل کیفیت برام خیلی مهم .راستش اصلا سر در نمیارم که دو هسته ای یا سه هسته ای چیه .راستی حافظه و دوربین و بلوتوث هم برام مهم .لطفا کمکم کنید حسابی گیج شدم.مرسی.

 353. سلام آرش جان
  از پاسخت ممنون.
  بیشترمطلوبات من از لپتاپ،سرعت بالا و پردازنده ی قوی برای نرم افزارهای مهندسی عمران هست(بعضی هاشون 24 ساعت طول میکشه تا Run کنند و البته بعضی مثل auto cad نیاز به گرافیک قابل قبول برای کارهای 3بعدی دارند)
  همونطور که قبلا نوشتم مدل انتخابی من dell studio 1557 هست.سقف بودجه ام هم 13000000تومنه.
  توی انتخابم شک دارم.
  آیا مدلی از سونی با cpu 2.66 و ram 4gig و cash6mb توی این رنج قیمت وجود داره؟(cash واسه کارم مهمه)؟
  در مشخصات dell studio 1557 نوشته که دارای CPU :Core i7-720 QM 1.6 Upto 2.8
  و سرعت هارد 7200rpm هستش.
  خواستم بدونم که اولا از لحاظ سرعت و کارایی،این cpu بهتره یا core 2 dua ؟
  ثانیا مفهوم CPU :1.6 Upto 2.8چیه؟کدوم عددشه؟
  ثالثا آیا سرعت هارد که 7200rpm هست چه فرقی با 5400 مدلهای دیگه داره؟تاثیرش کجاست؟
  خیلی خیلی ممنونتم.
  یا علی

 354. با سلام به دوستان
  صابر جان قطعات مختلف نوت بوک ها معمولا کاملا مشابه با یکدیگر است و مثلا وقتی که یک نوت بوک با برند سونی و یا اچ پی را بطور کامل باز بکنید ممکن است حتی یک قطعه ساخت آن شرکت را نیز در آن نبینید البته این دلیل ضعف یا مشکل دار بودن دستگاه نیست بلکه این یک رویه است که همه سازندگان نوت بوک سفارش های ساخت خود را به یک شرکت مادر می دهند که در آن شرکت مادر مثلا صفحه نمایش ها ساخت شرکت هائی مثلا سامسونگ است و هارد دیسک ها متعلق به هیتاچی، مکستور و … می باشند. استفاده از هارد هیتاچی نیز یک رویه است و مشکلی وجود ندارد. صدای هارد هم که همیشه وجود داشته و اگر موردی با کارکرد آن ندارید صدای دستگاه طبیعی ست. در ضمن تا آنجا که من می دانم دستگاه های سونی کاملا آک و بسته بندی شده به فروش می رسند و بعید می دانم در قطعات ظریف آن دستکاری شده باشد چون ریسک صدمه دیدن کالا وجود دارد و در ضمن یک هارد دیسک ناقابل ارزش این کار را ندارد.
  ————————————————–
  جواد جان متاسفانه لیست کامل محصولات جدید سری FW سونی را در اختیار ندارم اما آنچه برایم مسلم است این است که Full HD در این میان اندکی از بقیه کم یاب تر است و اگر این خصوصیت را کنار بگذارید می توانید با قیمتی بسیار پائین تر به مشخصات پردازشی بالا دست پیدا کنید از جمله نمونه های خوی این کلاس می توانم به FW590GKB اشاره کنم که همه چیز دارد بجز صفحه نمایش Full HD. در ضمن بعنوان یک تجربه باید خدمتتان عرض کنم که بجز مسئله تماشای فیلم در بقیه موارد مونیتور Full HD چندان نکته مثبتی به حساب نمی آید چون همانطور که می دانید صفحه نمایش LCD را برای یک رزولوشن خاص می سازند و امکان تغییر آن به مانند نمونه های لامپی TCO وجود ندارد اما در این میان مشکل اینجاست که وضوح Full HD آنهم برای یک صفحه نمایش 16.4 اینچی ناقابل بسیار بسیار باعث ریز شدن نوشته ها و مشکل در خواندن متن و مشاهده تصاویر و سایت های اینترنتی می گردد مشکلی که من هم اکنون با مونیتوز 22 اینچی فول اچ دی PC خود با آن گرفتارم. انتخاب با شماست. در ضمن تا یادم نرفته بگویم که اگر سری های های بالای FW همچون سری 5 را انتخاب کنید باید قید مودم را بزنید و یک مودم خارجی تهیه کنید چون هیچ کدام از این مدل ها مودم ندارند.
  —————————————————–
  حسن جان چندین و چند بار به این نکته اشاره کرده ام که چیپ ست Intel 4500MHD و نمونه های مشابه آن اصولا کارت گرافیک نیستند و کارت گرافیک ها یا ساخت Nvidia هستند و یا ساخت ATI و هیچگاه از این دو گزینه خارج نیستند پس اگر به نامی غیر از این دو برخوردید باید بدانید که این قطعه تنها یک چیپ ست ساده است که از حافظه RAM برای پردازش های گرافیکی استفاده کرده و یک بایت هم حافظه Dedicated ندارد این نکته ایست که معمولا فروشندگان برای بازار گرمی به خریداران نمی گویند. اما در مورد مشکل شما جای هیچ نگرانی نیست و 4500 تا همین اندازه هم مناسب است اما خوب بود که این نکات را خود فروشنده به شما می گفت.
  ——————————————————
  سید عباس جان رشته تحصیلی معیار مناسبی برای خرید نوت بوک نیست لطفا به نیازهای سخت افزاری خود اشاره کنید.
  ——————————————————
  amin جان از قیمت خبر ندارم اما این مدل با وجود پردازنده Core i7 و کارت گرافیک GT240 مناسب به نظر می رسد البته وزن نسبتا بالا و وضوح پائین صفحه نمایش آن چندان چنگی به دل نمی زند. در مورد مقایسه دو مدلی که ذکر کردید اگر پردازنده را به کنار بگذاریم هر دو تا حدود زیادی به هم شبیه اند و در این میان قیمت این دو مدل می توان انتخاب شما را تعیین کند.
  ——————————————————
  حمید جان دو مدلی که انتخاب کرده اید بجز در صفحه نمایش تقریبا هیچ فرقی با هم از لحاظ سخت افزاری ندارند و انتخاب میان این دو بیشتر به مسائل ظاهری، قیمت و گارانتی باز می گردد و کاملا سلیقه ای ست و اگر من می خوایتم بین این دو انتخاب کنم به سه فاکتور وزن، قیمت و گارانتی توجه می کردم.
  —————————————————–
  علیرضا جان برنامه Mathlab در ساده ترین نت بوک ها هم اجرا می شود و فاکتور مناسبی برای انتخاب یک دستگاه نیست.
  —————————————————-
  امین جان منظور خود از گرافیک بالا و CPU قوی را توضیح داده و به فاکتورهائی همچون سایز صفحه نمایش و وزن نیز اشاره کنید.
  —————————————————
  sina جان به نظر من ابتدا باید مطمئن شوی که با تعویض مادربود دوباره این مشکل رخ نمی دهد اگر تضمینی در این مورد دریافت کردید پرداخت 300 هزار تومان بهتر از ضرر 800 هزار تومانی ست. در مورد مشکل این نوت بوک البته من تا بحال چیزی نشنیده ام.
  —————————————————-
  ز عزیز همه نوت بوک ها خوب هستند اما سوال اینجاست که برای چه کسی؟ لطفا به کاربری خود اشاره کنید تا خدمتتان عرض کنم این مدل ها خوب هستند یا خیر
  —————————————————-
  فرزین جان البته من از نیازهای سخت افزاری مهندسی مکانیک که در انتخاب یک نوت بوک موثرند خبر ندارم لطفا در این مورد توضیح بیشتری بدهید اما در کل انتخاب شما مناسب است اما چند نکته در 1555 است که من به شخصه نمی پسندم اصلی ترین نکته به وزن بالا و بیرون زدگی باتری 9 سلولی آن باز می گردد که جابجائی آن را مشکل می کند نکته بعدی صفحه کلید جمع و جور و ناراحت آن است که به شخصه آن را نمی پسندم. به نظرم اگر یک سایز صفحه نمایش را کوچکتر بگیرید سری CW سونی و نمونه ای چون CW14 که قیمتی در حدود 1.050 دارد نمونه بسیار مناسبی ست که در عین زیبائی از کارائی بسیار بالا و وزن کاملا مناسبی نیز برخوردار است.
  ——————————————————–
  آزاده جان ابتدا باید بدانیم که چه نوع کاربری از یک نوت بوک بخصوص استفاده می کند تا اینکه بتوانیم در مورد آن نقدی داشته باشیم اما در کل همانطور که حتما خودتان هم می دانید مک ها دارای سیستم عامل ویزه ای هستند که علاوه بر ناآشنائی کاربر وطنی امکان نصب برنامه های ویندوزی را هم به وی نمی دهد البته جدیدا امکان نصب ویندوز بروی مک ها هم وجود دارد اما کار خالی از مشکلی نیست. دومین و شاید مهمترین نکته در مورد مک ها به خدمات و گارانتی معتبر آن باز می گردد که هنوز هم جائی در بازار ایران ندارد اما از اینها که بگذریم ساخت با کیفیت، بدنه مقاوم و قطعات مناسب نکات مثبت اینگونه مدل ها هستند.
  تفاوت نمونه های 32 بیتی با 64 بیتی ها کاملا مشخص است یکی از مسیر 32 بیتی با سایر اجزا ارتباط برقرار می کند و دیگری از مسیر 64 بیتی تفاوت مثل یک جاده دو بانده است با یک جاده 4 بانده. شاید مشهود ترین تفاوت این دو به پشتیبانی 64 بیتی ها از 8 گیگابایت RAM و در مقابل پشتیبانی 32 بیتی ها از 4 گیگابایت RAM باز گردد. البته تفاوت ها به همین جا ختم نمی شود و نصب نشدن بسیاری از برنامه های 32 در نمونه های 64 و بالعکس نیز در آن وجود دارد.
  ——————————————————-
  abo جان قیمت، نوع کاربری، وزن، سایز صفحه نمایش؟؟
  ——————————————————-
  مرجان جان همانطور که در پاسخ به جواد عزیز هم عرض کردم متاسفانه در حال حاضر لیست کامل سری FW را در اختیار ندارم اما خدمت شما نیز عرض می کنم که یافتن مدل Full HD با مشخصات پردازشی مد نظر شما در سری های بالای FW یعنی سری های 4 و 5 با قیمت مد نظر شما بسیار مشکل است. در ضمن بازهم تکرار می کنم که مونیتور Full HD تنها در فیلم دیدن و یا بازی های کامپیوتری (البته به شرط آنکه کارت گرافیک این وضوح را پشتیبانی کند) جالب است و در استفاده عادی منجر به ریز شدن بیش از اندازه محتوا شده و کاملا شما را آزار می دهد امری که من در حال حاضر با یک نمونه 22 اینچی با آن روبرو هستم.
  ——————————————————-
  sepna جان زیاد با سری XPS آنهم در رده 13 اینچی موافق نیستم چون سال گذشته با مشکلی که برای مدل 1330 پیش آمد این سری تا حدود زیادی بد نام شد. برای شما سری SR سونی را در رده 13.3 اینچی و سری CW را در رده 14 اینچی پیشنهاد می کنم از مناسب های این گروه در رده قیمتی شما می توان به CW14 اشاره کرد.
  ——————————————————–
  مهدی جان من از نیازهای سخت افزاری عمرانی که در انتخاب یک نوت بوک نقش حیاتی دارند خبر ندارم لطفا در این مورد توضیح بیشتری بدهید. در مورد شک تان برای خرید 1557 هم لطفا توضیح بدهید چون این مدل با مشخصات رویائی خود بعید می دانم جائی برای شک باقی بگذارد. دلیل اینکه دوستان تان Latitude یا Vostro را به شما پیشنهاد می دهند را نیز ذکر کنید.
  فرق میان این مدل ها را ده ها بار در این صفحه توضیح داده ام اما بطور خلاصه سری Latitude مدل های حرفه ای گرافیک سه بعدی با بدنه مقاوم، پورت های ورودی و خروجی کامل و گارانتی های 3 ساله است که برای کارهای حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. سری Vostro مدل های مخصوص کار با مشخصات بالا و قیمت پائین اما با ظاهری ساده و بدنه ای آسیب پذیر است و سری Studio نیز مخصوص کاربران گرافیکی با ظاهری آراسته است که از قیمت چندان بالائی برخوردار نیست و تا حدودی جایگزین سری XPS گردیده است.
  ———————————————————–
  مازیار جان سری CW در حال حاضر محبوب ترین نمونه در میان خریداران کالای نوت بوک سونی ست و مدل انتخابی شما نیز از مشخصات بسیار مناسبی برخوردار است جائیکه هم پردازنده، هم RAM، هم کارت گرافیک و هم کشور سازنده در سطح بالائی قرار دارند. البته پیشنهاد من برای شما این است که گول قیمت های پائین گارانتی های بی نام و نشانی که تحت عنوان “گارانتی خودمان” توسط فروشندگان ارائه می شوند را نخورید و حتی اگر مجبور شدید مدلی پائین تر با گارانتی معتبر تهیه کنید.
  با تشکر

 355. سلام.من برای اولین بار می خوام لپ تاپ بگیرم و خیلی سردرگم شدم.من لپتاپی سریع و با گرافیک خوب(برای نرم افزارهای 3d )و کوچک می خوام.مدل انتخابی من cw 1nfx/b هستش .می خواستم بدونم شما پیشنهاد دیگه ای هم دارید و نظر شما در مورد این مدل چیه.خیلی ممنون.

 356. سلام
  من دانشجوی عمران هستم.یه لپ تاپ میخوام برای کارهای عمرانی(cad 3d,sap.etabs.ansys,abaqus)اهل بازی نیستم.مدلی که در خریدش شک دارم dell studio 1557a هستش که مشخصاتش ایناست:
  CPU :Core i7-720 QM 1.6 Upto 2.8
  Cache :6 MB
  Ram :4GB
  HDD : GB 500, 7200rpm
  Drive:DVD-RW
  LCD: WXGA 15.4
  VGA :ATI Radeon 4570 512 MB
  webcam :Available
  bluetooth :Available
  wireless :Available
  os
  :Win 7 سون
  : ویندوز
  weight : 2.8 KG
  از طرفی موندم که افراد میگن سری latitudeو vostro مناسب تره .
  سقف بودجه ام 1300000 است.اصلا فرق مدلهای vostro,studio,latitude چیه؟
  خیلی خیلی ممنون

 357. سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.من رشتم کامپیوتره و به یه لپ تاپ که نسبتا امکانات کاملی داشته باشی در حد رشتم احتیاج دارم.وزنشم برای مهمه که زیره 2 کیلو باشه.فکر میکنی dell مدل xps مناسب باشه؟ شنیدم 1میلیون وچهارصده. با وزنش 1.8.میشه خوبیا و معایبش و بهم بگی؟ برای من لپ تاپ بهتری سراغ داری؟
  ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنی.

 358. سلام
  اگه میشه میخواستم لپتاپ هایی با مشخصات زیر به من معرفی کنید که من این لپ تاپ ها رو تا سقف 1.850.000 میخواستم ولی هر چقدر کم تر باشه بهتر است.
  sony fw اولی
  cpu:2.66.cash 3
  vga:ati 4650 1gb
  modem:56kb
  full hd .1920*1080
  sony fw دومی
  cpu:2.80.cash 6
  vga:4650 1gb
  modem:56kb
  full hd .1920*1080
  اگر لپ تاپ دومی مودم دارش نبود اشکالی نداره ولی اگه مودم دارشم بود بهم معرفی کنید .ممنون از سایت بسیار عالی شما

 359. سلام سایت خیلی خیلی خوبی دارید
  من دانشجوی نرم افزار کامپیوتر هستم و برای درسم نیاز به لپ تاپ دارم میخواستم بدونم نظر شما کدوم است یک مدل از asus ویک مدل از sony
  فقط برای درسم لازم دارم ممنون

 360. سلام .می خواستم نظرتونو درباره مدل apple mc pro mb990llaبدونم.در کل معایب لپ تاپای apple چیه و mac با بقیه جه فرقی می کنه؟
  با تشکر!

 361. سلام آقا آرش
  من شغلم مهندس مكانيك
  يك لپ تاب مي خوام براي كارهاي نرم افزارمهندسي مكانيك در حد گرافيك متوسط و جستجوهاي اينترنتي و دانلود مقاله ها و بعضا آهنگ و game درحد متوسط
  برام استحكام و سرعت سيستم در اولويت هست
  زياد جابجا كردنش برام مهم نيست براي همين دنبال lcd 15 هستم و قيمت در محدوه يك تا يك و دويست
  خودم dell studio 1555 را پسنديدم لطفا بهم بگو ايا انتخاب درستي كردم شما در اين رنج چه پيشنهادي مي كنيد و ايا با توجه به اينكه مي خواهم يك سفر به دبي بروم از انجا لپ تاب تهيه كنم كار درستي هست يا خير
  با تشكر

 362. سلام.
  لپ تابی با خصوصیات زیر خوب هست یانه؟
  cpu:2ghz
  ram:2g
  hard:250gb
  monitor:14.1 lcd wxga
  os:windows 7
  modem:56kb
  bluthooth,web kam,kart khane 6kare
  rdljقیمت 599 تومان
  —————————–cpu:corei3 2.13ghz
  ram:2048m
  hard:250g
  gerafik”1500m intel 4500mhd 128mb dedicated
  monitor:led 15.6
  os:dos
  قیمت:680تومان
  هردو dell هست
  اینا خوبن ؟
  شما چه پیشنهادی می دهید؟
  ممنون از سایت خوبتان

 363. سلام آرش خان من پارسال برای خرید لپ تاب یه ریزه راهنمایی گرفتم و اچ بی دی وی مدل 2699 خریدم.این لپ تاب بعد از مدتی کارت گرافیکش مشکل دار شد و نمایندگی عوضش کرد.بعد از چند وقت دوباره مشکل ایجاد شد و تعمیر کار گفته مادربوردش خراب شده و باید عوض شه که 300تومن خرجشه!حالا بنظر شما باید چه کار کنم؟300تومن بدم درست کنم یا بفروشم؟اگر هم بخوام بفروشم لپ تابی رو که 1/300خریدم ازم 500تومن میخرن!واقعا موندم چه کار کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید!(راستی مثله اینکه این مدل اچ بی همشون تو کل دنیا مشکل داشته و شرکت عوض کرده جز ایران!)

 364. سلام آرش جان
  اول از همه خسته نباشبی من یه لپ تاب می خوام که گرافیگ قوی و سی پی یو بالا داشته باشه رنج قیمتشم تا 1.300000باشه

 365. سلام آرش جان مرسی به خاطر راهنمایی شما بابت خرید لپ تاب . من دانشجوی کارشناسی ارشد برق هستم لطفا لپ تابی به من معرفی کن که بتونم نرم افزارهای زیادی مربوط به برق رو روش نصب کنم وکارهای مربوط به پایان نامه و استفاده بهینه از اینترنت و در مجموع کارهای مختص مهندسی رو به راحتی انجام بده و از نظر قیمت تا سقف 15000000ریال باشه.مرسی لطفا هر چه زودتر کمکم کن.

 366. ما ايراني ها كي ميخوام ياد بگيريم چه جوري برند انتخاب كنيم . مارك سوني كه ايراني ها رو كشته . نوكيا و دل هم اضافه شده
  بابا مردم دنيا اين مارك ها رو خوب نمي دونن . مثلا دل معروف به ارزان فروشي در دنيا نه بهترين
  گول اين فروشنده ها رو هم نخوريد . مثال مانيتور ال جي كه سود خيلي خوبي داره و ميگن بهترينه اما همه ميدونن آشغالتر از ال جي وجود نداره
  موفق و پيروز باشيد

 367. سلام آرش جان
  اول از همه خسته نباشی و با تشکر از جوابت
  من کلا یک لپ تاپ همه فن حریف با قیمت حدود 1.300که هم lcd با کیفییت داشته باشه و هم کارایی مناسب برای کارای نرم افزاری الکترونیک و هم بتونم باهاش کمی gameبازی کنم و فیلم ببینم.
  خودم بین دو مدل sony fw-590fzbوhp dv6-1390موندم . به نظر شما کدومش با توجه به کانفیگ مشابه بهتره و اگه شما باشی کدوم رو ترجیح میدی؟

 368. سلام.خسته نباشید.
  اقا ارش بازم ازتون سوال دارم
  می خواستم نظرتون رو راجب به مدل asus m60j بدونم و اینکه برای انجام کارهایی مثل برنامه نویسی و کارهای گرافیکی مناسب هست؟و قیمتش رو می خواستم.
  در مورد مدل asus pro 64vn که ازتون سوال کردم این مدل کمیاب هستش ولی وجود داره.
  اطلاعاتasus pro 64vn
  2.8GHz T9600
  cache:6
  ram:4GB DDR3
  hdd:500GB-SATA
  LED 16″Color shin
  DVD+/-RW DL
  GF240M(1GB)
  2.7KG
  7-P
  Cam/BT/Bag/mous/6 cell/farsikeyboard
  حالا نظر شما کدوم مدل هست؟(pro 64vn یا m60j)
  بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا یک میلیون هفصد هزار تومان.برای برنامه نویسی و کارهای گرافیکی و کاربری های خونگی می خوام.موفق باشید.خدانگهدار

 369. با سلام
  من یک لپ تاب vostro 1015 گرفتم که vga ان intel 4500 بود. به من گفتند که مموری گرافیک 128 هست که تا 800 share می کند.
  حالا که ویندوز نصب کردم می بینم که dedicate ان 32 هست و تا 780 share می کند.
  سوال من اینست که همه intel 4500 گرافیک 32 هستند و تا 800 share می کنند یا لپ تاب دیگری را به من داده اند؟
  چون در بوروشور ان نوشته (128-intel 4500-800)
  باید چکار کنم؟
  در قسمت setup هم چیزی که بتوان گرافیک را زیاد کرد وجود نداشت.
  دارم دیوونه میشم. سرم کلاه رفته یا نه؟ برم حقم رو بگیرم؟

 370. ببخشيد من تا 2.000.000 اين لپ تاپ را مي خواهم . اكر لپ تاپي با مشخصات قبلي نمي شناسيد مي خوام full hd باشه و cpu كش 6 و 2.66 باشه .خيلي ممنون.

 371. با عرض سلام و خسته نباشید
  لپ تاپ من مدل VAIO FW 490DDB است ، خود لپ تاپ مارک هاردشو hitachi نشون میده ولی فکر کنم توی کاتالوگ هاش یه مارک دیگری نوشته ، و من نگرانم هاردشو عوض کرده باشن ، وقتی لپ تاپ رو اول بازش میکنم از هاردش یه صدای جیز جیز خفیفی میاد ولی بعد نیم ساعت قطع میشه .اگه زحمتی نیست بهم بگین که آیا هارد همه این مدل ها این مارک یا نه و این صدا طبیعی است یا خیر .
  با تشکر

 372. با سلام مجدد به دوستان
  مهدی جان اطلاعات کامل در رابطه با این مدل شامل موارد سخت افزاری و قیمت آن در اینجا می توانید پیدا کنید. اما برای کارائی این مدل از روی مشخصات سخت افزاری می توان امتیاز بالائی در نظر گرفت و در این میان مواری همچون پردازنده قوی، حافظه RAM از نوع DDR3 و گرافیک نسبتا قوی از موارد چشمگیر محسوب می شوند.
  قبلا هم SL510 را با 1520 مقایسه کرده ایم در این میان شاید تنها برتری که بتوان برای 1520 در نظر گرفت به بیشتر در بورس بودن آن و گارانتی های متعدد و فراوان Dell باز می گردد و گرنه در رده سخت افزاری و بروی کاغذ برتری خاص دیگری را برای 1520 نمی توان برشمرد.
  در رابطه با کارکرد این دو مدل در محیط های کارگاهی با گرد و خاک هیچکدام نکته خاص وحفاظت ویژه ای ندارند و اگر واقعا به دستگاهی مقاوم در این کلاس نیاز دارید بهتر است به فکر مدل های Latitude فکر کنید به ویژه اینکه گرافیک Quadro این مدل برای کارائی اصلی شما یعنی نقشه کشی و موارد سه بعدی بهینه شده است.
  ————————————————————–
  فاطمه جان نکات مثبتی که از این مدل به چشم می آید به پردازنده قوی، حافظه RAM از نوع DDR3، گرافیک نسبتا قوی، خروجی های HDMI و eSATA، وزن نسبتا مناسب و بدون شک قیمت کاملا مناسب باز می گردد و تقریبا هر آنچه یک کاربر حرفه ای نیاز دارد در این مدل مجتمع شده است و بروی کاغذ مشکل خاصی را نمی توان برای آن بر شمرد.
  ————————————————————-
  فرزانه جان مشخصات کامل مدل Sony Vaio VPCCW14FX/P را می توانید از اینجا مشاهده کنید. این مدل یکی از پایه ای ترین و ارزان ترین های سری CW است که دارای پردازنده 2.2 گیگاهرتزی C2D T6600 با 2 مگابایت کش بوده و از 4 گیگابایت RAM از نوع DDR3 1066 با کارت گرافیک GT230M با 320 گیگابایت هارد و صفحه نمایش 14.1 اینچی و وزن 2.4 کیلوگرم می باشد. اما در مورد بهترین فروشگاه عرضه کننده این مدل نگفته پیداست که فروشگاه های متعدد و گارانتی های گوناگون با شرایط مختلف عرضه کننده این مدل می باشند که در حال حاضر نمی توان به یک نمونه خاص اشاره کنم چون این کاملا به انتخاب شما بستگی دارد اما در کل سعی کنید از یک گارانتی معتبر خرید کنید. قیمت جهانی این مدل در حدود 875 دلار است اما در ایران بسیار بالاتر عرضه شده است.
  ————————————————————-
  جواد جان مشخصاتی که نام بردید کمتر در قالب یک مدل تنها پیدا می شوند که شاید مهمترین دو نکته ای که معمولا در یک مدل با هم دیده نمی شوند به Full HD بودن مونیتور و 2.8 گیگاهرتزی بودن پردازنده باز می گردد در ضمن نکته مهمی به نام قیمت را از یاد بردید که دوست دارم بعد از مشخص شدن حوزه قیمتی شما به معرفی مدل بپردازم. در ضمن VGN یک پسوند مشترک در بسیاری از مدل های سونی (بجز برخی مدل های سری CW) است و معنی خاصی نمی دهد (و یا حداقل من نمی دانم). عمر باتری نیز بطور کامل به کاربری شما بستگی دارد اما عددهائی که به این منظور درج می شوند در ایده آل ترین شرایط یعنی حالت Stand-by، پائین بودن نور صفحه نمایش، خاموش بودن Wi-Fi و بلوتوث باز می گردد و معمولا در واقعیت قابل دسترسی نبوده و نباید بیش از 60 تا 70 درصد بروی این رقم اعلام شده حساب کرد.
  ————————————————————-
  حامد جان به نوع کاربری خود اشاره ای نکرده اید.
  ————————————————————-
  محمدرضا جان مدل مد نظر شما از مشخصات کاملا بالائی برخوردار است و مطمئنا جوابگوی نیاز شما می باشد و از این لحاظ بروی کاغذ موردی برای نگرانی نیست. از مدلهای حاضر در این کلاس قیمتی و سخت افزاری باید به Dell Studio 1555 و Vaio CW-1CGX اشاره کرد. در ضمن سایتی که برای بررسی کارت گرافیکی در اختیار شما قرار گرفته است محلی برای رده بندی و رتبه بندی آنگونه که شما تصور کردید نیست و اگر این کارت در ردیف 47 قرار گرفته به این دلیل است که پس از ارائه این کارت به بازار 47 کارت دیگر فارغ از قوی تر بودن یا ضعیف تر بودن به بازار ارائه شدند و برای فهم میزان قدرت این کارت باید اعداد ستون سمت راست آن را یا کارت های دیگر مقایسه کنید.
  ————————————————————
  Bluebird عزیز راهنمائیدقیق نیازمند دانستن نیازهای دقیق شما است که اشاره ای به آن ننموده اید.
  ———————————————————–
  شادی جان خیلی کلی صحبت کرده اید و به دو نکته یعنی مهم سایز صفحه نمایش و وزن دستگاه اشاره ای نداشته اید اما در کل برای کارهای طراحی باید به کارت های Quadro تکیه کنید که در سری Latitude از Dell یافت می شوند و برای آنکه چندین برنامه را با هم باز داشته باشید باید به یک پردازنده چند هسته ای قوی با حداقل 4 گیگابایت RAM فکر کنید. بر این ایه می توان به چند مدل مناسب اشاره کرد اما در ابتدا دوست دارم سایز صفحه نمایش و وزن مد نظر شما برای دستگاه ایده آلتان در چه حد است.
  —————————————————————–
  حسام جان من نمی دانم که نرم افزار مد نظر شما از چه نیازهائی برخوردار است لطفا با توضیح کامل به آن اشاره کنید.
  ————————————————————–
  حمید جان نمی دانم اگر ظاهر برای شما در درجه اول اهمیت قرار دارد چگونه به Vostro 1520 رسیده اید که شاید تنها در ظاهر قابل انتقاد باشد. اما در کل 1390 هم از نظر ظاهری و هم از نظر کارائی بالاتر از 1520 به نظر می رسد اگرچه در مقام مقایسه صفحه نمایش بروی کاغذچندان فرقی با هم ندارند. در ضمن صرف ذکر کلمه برنامه نویسی برای انتخاب یک مدل کافی به نظر نمی رسد.لطفا بیشتر کارائی خود را توضیح دهید.
  —————————————————————–
  پرنده جان مدل های مختلف سری CW در حال حاضر به جرات محبوب ترین نوت بوک های سونی به شمار می روند و مشخصات کلی آنها همچون سایز صفحه نمایش، ظاهر زیبا، حافظه RAM از نوع DDR3 و کارت های گرافیک Nvidia در تمامی مدل ها مشترک است مدل مد نظر شما هم مدل مناسبی ست اما در این حوزه قیمتی من پیشنهاد می کنم که مشخصات دو مدل مناسب دیگر یعنی CW1WFX و CW1CGX که هر دو حول و حوض 1.200 قیمت دارند را نیز مشاهده کنید.
  در مورد عمر باتری البته آنچه که در سایت سونی برای این مدل در اینجا آمده است 4 ساعت با باتری معمولی و بیش از 6 ساعت با باتری قوی تر است. البته نگفته پیداست که دوام باتری کامل به نوع استفاده بستگی ندارد و کمتر از 20 دقیقه هم می توان آن را خالی کرد اما اگر یک استفاده معمولی بدون روشن کردن مداوم امکانات شبکه ای دستگاه، استفاده مداوم از درایو نوری و کاربری سنگین کارت گرافیک نداشته باشید می توانید بیشاز 2 ساعت نیز بروی این باتری حساب کنید.
  —————————————————————-
  محمد مهدی جان مدل های بسیار بسیار زیادی در این سه گزینه ای که بعنوان شاخص انتخاب کرده اید جای می گیرند اما در این میان چند نکته مورد توجه وجود دارند یکی اینکه 15 اینچی های سونی که تنها در یکی دو سری یافت می شوند چندان high-end و پیشرفته و فوق العاده به حساب نمی آیندو بیشتر به رده Entry level و پائین قیمت بازار تعلق دارند.در ضمن این تقریبا غیر ممکن است که مدلی با صفحه نمایش 15.6 اینچی با وزنی کمتر از 2.6 کیلوگرم پیدا کنید چه برسد به وزن زیر 2 کیلوگرم. لطفا به بقیه مشخصات و از همه مهمتر به کاربری شما از کارت گرافیک اشاره کنید تا بتوانیم راهنمائی دقیق تری داشته باشیم.
  در مورد زمان خرید نوت بوک نیز البته در مورد بازار آشفته داخلی نمی توان اظهار نظر درستی کرد اما در کل در سه موقع سال قیمت نوت بوک اندکی بالاتر می رود قبل از عید، قبل از تابستان و فصل بازگشائی مداری و دانشگاه ها.
  —————————————————————
  حسن جان به مدل کامل اشاره کنید.
  —————————————————————-
  امین جان در مورد گرم شدن ایسون تا کنون چیزی نشنیده ام اما در کل گرم کردن نوت بوک مخصوصا وقتی که گرافیک قوی داشته باشد کاملا عادی ست. امین جان منظورتان را از کاربری های مهندسی مشخص و واضح توضیح دهید تا راهنمائی بهتری داشته باشیم.
  ————————————————————–
  miriam جان سری SR انتخاب درستی ست البته همانطور که شما اشاره کردید مسئله گرافیک های نچندان قوی همیشه نکته منفی همیشگی این سری به حساب می آید. البته این ضعف در حدی نیست که یک کاربری نیمه حرفه ای گرافیکی هم آن را احساس کند و شاید تنها در بازی های روز نتوان بروی این کارت حساب کرد. اگر بروی وایو و کیفیت بالاتر کارت گرافیک اصرار دارید بهتر است سری CW را نیز در گزینه های خود جای دهید. دو مدل از بهترین های این رده CW1WFX و CW1CGX می باشند.
  با تشکر

 373. سلام . واقعاً ممنون به خاطر زحماتی که می کشید 🙂
  راستش من قصد دارم یه لپ تاپ برای خواهرم که دانشجوی ترم دو عمران است بخرم ولی از اونجایی که نمی دونم که کارت گرافیک و سایر مشخصات سیستم باید چطور باشه – که حداقل تا پایان تحصیلش دچار مشکل نشه – یکم گیج شدم ! :دی
  قصد دارم تا سقف 1.500.000 هزینه کنم . و البته براش portability مهمه و صفحه نمایش 13.3 مناسبه . نظر خودم رو vaio هستش چون خودم دارم – با گارانتی امرتات – و راضی هستم . سری SR به نظرم مناسبن ؛ منتها گرافیکشون مرددم می کنه .
  امیدوارم توضیحاتم کافی باشن ، پیشاپیش از راهنمایی های دقیقتون سپاسگزارم 🙂

 374. سلام.خوبید؟خسته نباشید.
  می خواستم بدونم ایا اینکه میگن برند اسوس یکم زیادی گرم میکنه درسته؟مدل های مناسبی برای کاربرد های مهندسی و گرافیکی که از برند های سونی و یا اسوس باشه رو معرفی کنید قیمتش هم بین یک و نیم تا یک و هفتصد باشه.ممنون.خدانگهار

 375. cpu:core2duo2.66ghz
  cache:6mb
  hard:320
  lcd:15.4
  اگر بالاترهم باشه ایراد نداره از سونی خیلی خوشم میاد ولی میگن قیمت مارکش رو میگیره و خیلی گرانه اگر سونی باشه قیمتش هم مناسب حدود یک ملیون تا یک و دویست خیلی ممنون میشم وزنش هم کمتر از 2 کیلو باشه خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنی فقط سونی ودل و توشیبا باشه اگر وقت داشتید جزئیاتش هم بگید چند مارک هم معرفی کنید اگر گران تر باشه ایراد نداره فقط خیلی گران نباشه

 376. سلام
  من بعد از بررسی های فراوان یک لپ تاپ از sony مدل CW 1JGX/u را انتخاب کردم . می خواستم نظرتون را در موردش بدونم و مطمئن بشم که مدل خوبی هست یا نه ؟ در ضمن یک نفر می گفت این مدل را نخر چون CW شارژ باطریش 20 دقیقه ای تمام می شه اما خودش نوشته 1.5 ساعت .حالا می خوام بدونم این باطری همین قدر کار می ده یا بیشتر یا کمتر ؟ راستی TPM هم داره .می خوام بدونم TPM چیه ؟
  ممنون.

 377. با سلام
  از بین مدل HP PAVILION DV6-1390 و dell vostro 1520 شما کدام را پیشنهاد می دهید؟
  کاربرد من بیشتر با نرم افزارهای مهندسی برق وبرنامه نویسی است همچنین ظاهر لپ تاپ وکیفیت مانیتور هم برام مهمه . کلا چه لب تابی مناسب منه که قیمتش در رنج1 تا یک میلیون ودویست هزار باشه

 378. سلام.داداش من رشته ام معماریه دیگه اعصابم خورد شده
  یه لپ تاپ معرفی کن که 3dmax va اتوکد رو خیلی خوب جواب بده قیمت از 1300 بیشتر نشه فدات منتظرم خیلی عجله دارم

 379. سلام.
  اگه برای شما امکان داره منو برای خرید لپ تاپ با این مشخصات یاری کنید.
  کار من محاسبات سازه هست و لپ تاپ مورد نظر باید قادر باشه چند برنامه طراحی رو هم زمان باز و RUN کنه. البته کارت گرافیکی برای کار من زیاد مهم نیست. و کارت گرافیکی متوسط جوابگو هست. هارددیسک حداقل 320 GB . حدود قیمت 1 تا 1.4 میلیون. ترجیحاً SONY یا DELL. ممنون میشم .

 380. سلام ترم 1نرم افزارم ميخوام 1 لپتاپ بگيرم حداكثر 800 تومن.شنيدم مارك dell بد نيس ميشه دقيقا راهنماييي كنيد چي بخرم بهتره.
  سپاس گذارم

 381. با سلا م و عرض خسته نباشيد و تشكر بابت زحماتتون
  دنبال لپ تاپ 1000000 تا 1250000 اين حدودا ميگردم
  براي بازي و نرم افزار catia و cad و فيلم ديدن (در واقع همه چي ) ازش استفاده ميكنم
  به همين خاطر مي خوام قسمت هاي مختلفش حد متوسط رو داشته باشه
  من خودم اينو پيدا كردم hp DV6-1390
  cpu اين مدل جواب كاره منو ميده درسته ؟؟؟؟؟
  گرافيكش چطور تو سايتي كه داده بوديد رتبه 47 داشت
  و اگه ميشه لطف كني با تو جه به اطلاعات بالا چند مدل ديگه هم پيشنهاد كنيد ممنون ميشم
  تو برند سوني چون دوستاي منم تب برند سوني گرفته و هي ميگن سوني بخر
  ممنون از لطفتون

 382. سلام ببخشید میخواستم یک لپ تاپ به من معرفی کنید با این مشخصات که سونی مدل fw باشه.
  کارت گرافیکی 1گیگابایت
  مودم 56کیلوبایت
  سی پی یو .کور تو دو .2.80.کش6
  رم.4گیگابایت
  رزولیشن 1920.1080.full hd
  اگه میشه بگید که تا چند ساعت دوام باطری دارد.
  این vgn که در بعضی از مدل ها است یعنی چی ؟
  خیلی ممنون ….

 383. سلام. اگر میشه در مورده SONY VAIO CW 14 FXP
  این مدل هم صحبت کنید بهترین گارانتیش و فروشگاهی که برای خریده این مدل پیشنهاد میکنید هم معرفی کنید با تشکر!

 384. سلام من اطلاعاتی راجع به لپ تاپ مدل LENOVO THINKPAD SL510 A23 می خواستم . در مورد کاراییش؟ من کار نقشه کشی و طراحی انجام میدم . می خواستم ببینم این مدل برای من بهتره یا مدل dell vostro 1520 ؟ کاراییش مخصوصا” در آب و هوای گرد و خاکی (محیط کارگاه ) ممنون.

 385. فاطمه جان البته من مشخصات مدل SL-510-2847 را در سایت سازگار در اینجا پیدا نکردم اما فکر می کنم منظور شما این مدل باشد که در اینصورت همه چیز به قیمت آن بستگی دارد چرا که با مدل های مختلفی روبرو هستیم که برخی کارت گرافیک جداگانه هم ندارند لطف کنید مشخصات و قیمت را ذکر کنید تا بیشتر در این مورد با هم صحبت کنیم
  ————————————————-
  علی جان حق با شماست. اصلاح گردید
  باتشکر

 386. با عرض سلام
  آرش جان جسارتاً gateway از برندهای زیر مجموعۀ گروه acer هست.
  در اینجا گفته:
  The Acer Group family of brands — Acer, Gateway, Packard Bell and eMachines — and their respective sub-brands offer products with distinguished brand characteristics that target different customer needs in the global PC market.
  همچنین در ویکی‎پدیا
  Gateway Incorporated, an Acer Inc. subsidiary
  اردتمند شما

 387. با سلام. مرسی از راهنماییتون.
  اگه میشه در مورد لپ تاپ لنوو مدل THINKPAD SL510 2847-A23، بیشتر بگید. (مزایا، معایب و …)
  متشکرم.

 388. با سلام به دوستان
  مرتضی جان البته چیزی به نام Dell 1564-A وجود ندارد و این شماره گذاری های سایت ها و فروشگاه های داخلی ست در کل این سری از نوت بوک های Dell همراه با مدل های جدید 1546 از قیمت و مشخصات فوق العاده ای برخوردارند اما در مورد دوام، جنس بدنه و کیفیت آنها در حال حاضر اطلاع چندانی ندارم.
  ———————————————————
  سارا جان سری CW ترکیب زیبائی از طراحی فوق العاده، حجم کم و کارائی مناسب است که تقریبا برای اکثر کاربران مناسب ارزیابی می شود البته مشخصات مدلی که شما از آن نام بردید بجز چند سایت معدود در جای دیگری دیده نمی شود و به همین علت نمی توان در مورد آن بصورت اختصاصی اظهار نظر کنم.
  ——————————————————–
  کامیار جان بهترین برای چه کسی؟ این مهمترین سوالی ست که باید قبل از همه به آن پرداخت چون مثلا Dell در این محدود قیمتی یکی دو نمونه Vostro برای کاربری ساده اما حرفه ای، یک یا دو نمونه Latitude برای کاربران طراحی و شبیه سازی، چندین نمونه Inspiron برای وصل به حداکثر مشخصات با حداقل قیمت و چندین مدل دیگر دارد. Asus نیز با اینکه تنوع Dell را در این کلاس قیمتی ندارد اما بازهم مدل های مختلفی در این کلاس دارد. در یک مقایسه رخ به رخ همواره قیمت های Asus در یک کلاس مساوی اندکی از هم ردیفان خود بالاتر است اما از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار دارد.
  ——————————————————-
  آتنا جان البته یافتن مدل با صفحه نمایش زیر 15 اینچی در کلاس زیر یک میلیون اندکی مشکل است اما در این میان بجز مدل های معروفی و در بورسی همچون Vostro 1320 از Dell و Aspire 3935 از Acer می توان به این مدل ها نیز اشاره کرد:
  – Vaio CW-14 این مدل دارای پردازنده 2.2 گیگاهرتزی C2D با 4 گیگ RAM و 320 گیگ هارد با کارت گرافیک GT 230M و با صفحه نمایش 14 اینچی و قیمت 990 هزار تومان است
  – HP Pavilion DV3-2165 با پردازنده 2.1 گیگاهرتزی C2D با 3 گیگ RAM و 320 گیگ هارد با گرافیک GF M105 با صفحه نمایش 13.3 اینچی و با قیمتی در حدود 880 هزار تومان
  در ضمن نکاتی که در مورد مشکلات نوت بوک های Dell گفتید در حد شایعه است و من تا بحال چیزی در این مورد نشنیده ام.
  برای مقایسه کارتهای گرافیکی به همان سایت همیشگی مراجعه کرده و اعداد ستون های سمت راست این دو کارت را با هم مقایسه کنید.
  در مورد بدنه لپ تاپ هائی که نام بردید هم تفاوت چندانی وجود ندارد و هر دو نسبتا معمولی و پلاستیکی هستند.
  در مورد 1564 هم به پاسخ به مرتضی عزیز در همه کامنت توجه کنید
  ———————————————————
  امین جان شما بطور قطع بخشی از نام مدل مورد نظر خود را ذکر نکرده اید چرا که اصولا نوت بوک های ایسوس از پیشوند های B و P برای رده های بیزینسی، G برای سری بازی، F، M و N برای رده مولتی مدیائی، VX برای مدل های خاص، R، S و U برای رده پرتابل و بلاخره سری X و برخی مدل های سری N برای رده با کارائی بالا بهره می برد و مدل مد نظر شما متاسفانه در هیچ گروه بندی جای ندارد.
  ———————————————————
  elsa جان پاسخ به این سوال کار نسبتا راحتی ست چرا که در حالا حاضر بدون در نظر گرفتن مدل های قدیمی سری latitude تنها یک مدل با دو چینش مختلف از این سری وجود دارد که از لحاظ قیمتی به کاربری شما می خورد این مدل همان E5500 است که در چینش بالاتر از پردازنده 2.66 گیگاهرتزی C2D و 4 گیگابایت RAM درکنار هارد 500 گیگی بهره می برد مواردی که در نسخه ارزان تر به ترتیب به 2.4 گیگاهرتز، 2 گیگابایت و 250 گیگابایت تقلیل یافته اند البته متاسفانه هیچکدام از این دو مدل کارت گرافیک جداگانه (که یکی از اصلی ترین دلائل خرید سری Latitude بواسطه حضور کارت های Quadro می باشد) ندارند. قیمت مدل گرانتر در حدود 1.100 میلیون تومان و مدل ارزان تر در حدود 880 هزار تومان است.
  ———————————————————
  احسان جان این کاملا به کاربری شما بستگی دارد که تعداد هسته ها مهمتر باشد یا فرکانس کاری که در مورد شما که به بازی علاقه چندانی ندارید تعداد هسته ها می تواند مهم تر باشد تا فرکانس کاری البته هر دو مهم هستند اما فرکانس کاری بالاتر در هنگام استفاده از برنامه های سنگین (مثل بازی ها) خود را نشان می دهد اما برای کاربری مثل شما که ممکن است در هر لحظه چندین برنامه نچندان سنگین را با هم باز داشته باشد تعداد هسته ها و همچنین RAM بالاتر می تواند یک حسن به حساب بیاید.
  ——————————————————–
  محمود جان پاسخ به این سوال را قبلا داده بودم اما بطور خلاصه تفاوت هائی بین این دو مدل دیده می شود جائیکه مدل 2000 دارای چینشی با پردازنده AMD ست چیزی که در 2020 دیده نمی شود در ضمن تفاوت های ریز دیگری هم وجود دارد مثل سرعت بالاتر هارد (7200 در مقابل 5400 دور در دقیقه) و کارت گرافیک ATI 4530 در مدل 2000 و GT230 در مدل 2020.
  ——————————————————–
  ارغوان جان در مشخصاتی که ذکر کرده اید چیزی به نام مدل دستگاه نمی بینم نکته ای که بسیار از ذکر مشخصات مهم تر است در کل با این مشخصات بعید می دانم قیمتی بیش از 700 هزار تومان داشته باشد
  ——————————————————–
  فاطمه جان خوشحالم که بلاخره به انتخاب رسیده اید البته متاسفانه فرصتی برای بررسی تک تک مدل هائی که اشاره کرده اید ندارم اما مشخصات همه آنها را می توانید در سایت سازگار ارقام مشاهده کنید.در مورد سوال دوم تان باید بگویم که هردوی کیفیت صفحه نمایش و مشخصات پردازشی مهم هستند و این شما هستید که با کاربری خود تعیین می کنید کدام مهمترند و در اولین قرار دارند.
  ببخشید که فرصتی برای سوال های بسیار سنگین شما ندارم.
  ——————————————————
  مصطفی جان قیمت؟
  —————————————————–
  محمد مهدی جان لطفا به کاربری خود و مواردی از قبیل وزن، سایز صفحه نمایش، نوع استفاده از کارت گرافیک و … اشاره کنید
  —————————————————-
  behzad جان تا آنجا که من می دانم gateway یکی از برندهای مستقل تولید کننده لپ تاپ بود که توسط ایسر خریداری شده است و متاسفانه اطلاع دیگری در مورد آن ندارم.
  ——————————————————–
  مجتبی جان در یک نگاه کوتاه مزایا شامل مشخصات پردازشی بالا، وزن پائین و البته قیمت مناسب است و معایب شامل کیفیت نچندان بالای بدنه، ظاهر کاملا ساده و گرافیک نچندان قوی می باشد.
  ———————————————————
  فرهاد جان با اینکه گارانتی های متفاوتی در بازار وجود دارد اما تا آنجا که من می دانم مدل های مختلف Dell همگی گارانتی های یک ساله دارند و تنها سری Latitude است که گارانتی 3 ساله دارد. درمورد چینی شدن هم اگر بخواهیم اینگونه فکر کنیم در حال حاضر همه چیز چینی ست که این البته مشکلی ندارد اما مشکل اینجاست که درجه بندی محصولات چینی در کمال ناباوری 25 درجه را تشکیل میدهند یعنی کار از درجه 2 یا درجه 3 هم گذشته است. در مورد نوت بوک ها اما اگر با گارانتی معتبر خرید کنید مشکلی ایجاد نمی شود. گارانتی که نام بردید را نمی شناسم اما برای Dell می توانید از گارانتی های زیگورات و امرتات و مواردی نظیر این خرید کنید.
  ——————————————————–
  رضا جان به پاسخ به سارای عزیز در همین کامنت مراجعه کنید
  ——————————————————
  مهنوش جان برای چه نوع کاربری؟
  ——————————————————
  نیوشا جان این موضوع تقریبا غیر ممکن است که یک وسیله الکترونیکی پیشرفته مثل نوت بوک متوقف شده و مدل های جدیدتر آن به بازار نیایند تا مدلی که شما خرید کرده اید همچنان جدید بماند و نگفته پیداست که حداکثر تا یک سال ال یک سال و نیم می توان یک نوت بوک خاص را در بازار پیدا کرد. در ضمن برای انتخاب موارد دیگری همچون نوع کاربری شما هم مطرح است که اشاره ای به آن نکردید.
  با تشکر

 389. سلام، می خوام یه لپ تاپی بخرم که دوام داشته باشه! یعنی طوری باشه که زود دموده نشه و از لحاظ امکانات، زیبایی و … هم خوب باشه و ترجیحاً dell باشه! قیمتش هم تا سقف 2 میلیون باشه. شما چی پیشنهاد می کنید!؟

 390. با سلام
  ميخواستم بدانم با بودجه حدود هشتصد هزار تومان شما چهمدل لب تابي رو پيشنهاد ميكنيد؟

 391. سلام
  امروز در پایتخت فروشنده سونی بهم گفت دیگه دل بدرد نمیخوره برای همین جدیدا گارانتیاشون 1 ساله فقط گارانتی میکنن.گویا قبلا 3 ساله بوده.
  بنظر شما راست میگه،با توجه به اینکه دیگه همه ی محصولات دل چینی شده؟
  در ضمن گارانتی اریس اطلاع دارید خوبه یا نه؟اصلا لطف کن چندتا گارانتی خوبه دل رو مثال بزن.
  ممنون از لطفت

 392. سلام
  آقا آرش میشه نظرتون رو درمورد DELL 1564-A بگید
  تو این مدل دل از پردازنده های نوع CoreTM i3 با سرعت 2.13 گيگاهرتز و سرعت باس 1066 استفاده شده
  میخواستم درمورد این نوع پردازنده توضیح بدهید.کارایی آنها با Core 2 Duo چه تفاوتی دار

 393. سلام ارش جان
  من میخوام لپ تاپ بگیرم بین سونی دل و توشیبا موندم کدومشون رو انتخاب کنم هزینه که میخوام بکنم حدود یک ملیون تو بهم پیشنهاد میکنی کدوم مارک رو بگیرم مشخصاتشم بگو خیلی ممنون میشم اگر راهنمایم بکنی

 394. با سلام
  مشخصات لپ تاپی را می خواستم که هم از نظر رندر بالا باشه و هم از نظر گرافیک.در ضمن در کارهای محاسباتی هم کم نیاره
  متشکر

 395. با سلام.
  قصد خرید فوری یکی از لپتاپ های زیر (لنوو) را دارم، لطفاً بنده رو راهنمایی نمایید.
  sl 410 2842-A24
  sl 500c-W2Y
  sl 510 2847-A22
  sl 510 2847-A23
  – مزایا و معایب هر یک رو بررسی نمایید.
  – از نظر شما، کیفیت و وضوح تصویر مانیتور مهم تر می باشد یا مشخصات پردازنده، گرافیک و …. ؟؟
  – وضوح صفحه نمایش لپتاپ های فوق با مشخصاتی که دارند، چقدر اختلاف در کیفیت تصویر برای کاربر ایجاد میکند؟
  – 4 مدل فوق را از برترین و بهترین به پایین، رتبه بندی نمایید.
  – در آخر، خرید کدامیک رو به بنده پیشنهاد می دهید؟ و چرا ؟
  (ضمناً برای بنده، وزن و ابعاد لپ تاپ زیاد مهم نیست)
  ” منبع: سایت سازگار”
  ممنون میشم بنده رو همانند قبل، راهنمایی و کمک نمایید.
  با تشکر فراوان
  موفق باشید.

 396. سلام آقا آرش
  شرمنده بازم سوال
  میشه کارت گرافیک ATI 4330 رو با GF9300GS مقایسه کنید؟
  راستی درمورد بدنه لپ تا 1320 (یا 1520) استحکام بیشتری داره یا1545
  ممنون

 397. سلام
  TOSHIBA … 3GB SDRAM ,250GB HDD
  Intel pentium processor T3400
  15.4 Diagonal widescreen trubrite display
  802.11 b/g wireless
  DvD supermulti
  می خواستم نظرتان را در باره ی لپتاپی با این مشخصات بدونم و از قیمتش در ایران آگاه گردم
  متشکرم

 398. سلام مدل hp dv6 2000 با hp dv6 2020 چه فرقی داره میگن 2000 جایگزین 2020 شده و 2020 دیگه تولید نمی شه می خاستم بدونم این حقیقت داره
  و قیمتشم 1470000
  با شکر

 399. سلام
  لپتاپ IBM-SL510 A23 پردازندۀ 2 هسته ای و 2.8 گیگاهرتزی داره به علاوۀ کش 6 مگابایتی و در عوض Dell Inspiron 1564 پردازندۀ 4 هسته ای داره با فرکانس کمتر و کش 3 مگابایتی. سایر مشخصات تقریبا یکسانه. به نظر شما کدوم مهمتره؟ فرکانس کاری و کش یا تعداد هسته؟ من کارهای محاسباتی انجام میدهم و کارهای گرافیکی و بازی تقریبا هرگز انجام نمی دهم.

 400. سلام. خسته نباشید.
  من می خوام یه لپ تاپdell بخرم که اولا latitude باشه. دوم اینکه کارت گرافیک قوی و رم خوبی داشته باشه که جوابگوی نرم افزارهای نقشه کشی مثل catia باشه و قیمتش هم در حدود 1 میلیون باشه. شما چه مدلهایی رو پیشنهاد می کنید؟

 401. سلام.خوبی؟خسته نباشید.
  سوالی ه می خوام ازتون بپرسم در مورد یه مدل لپ تاپ اسوس هست که قطعات مناسبی داره ولی هر چی سایت اسوس دنبالش میگردم که در مورد قطعاتش تحقیق کنم تو هیچ ساتی حتی سایت اسوس مدلش پیدا نمیشه.می خواستم بدونم شما شناختی از این مدل دارید.
  model: asus pro 64 vm
  خیلی ممنون.و می خواستم بدونم این مدل رو بگیرم بهتره یا همون مدل m60vp رو.مرسی.خدانگهدار

 402. سلام
  آقا آرش خسته نباشید
  اول بابت جواب قبلیتون تشکر
  در پاسخ به سوالتون نوع کاربری و برنامه نویسی مد نظر من visual studio.net2008 و SQl
  و photo shop هست
  در مورد سایز هم سایز مد نظرم حداقل 13.3 اینچی و حتما لزومی به 15.6 اینچی بودن نیست
  آیا شما اطلاع دارید که سری inspiron dell مونتاژ و ساختش در چه کشوری انجام شده؟آیا چینی هستند؟
  راستی آرش عزیز یک سوال دیگه ،من شنیدم dell تو wireless و اتصال به اینترنت diel up مشکل داره
  ایا این قضیه صحت داره؟

 403. بهترین لپ تاپ dell زیر یک میلیون کدومه؟
  کیفیت asus چطوره؟
  کدام بهتره؟ asus زیر 1 تومن یا dell زیر یه تومن؟
  لطفا” پاسخ بده من کارم گیر کرده!

 404. سلام
  لطفا نظرتون رو در مورد Dell Inspiron 1564-A
  به من بگید
  قیمتش واقعا مناسبه و سی پی یوش فوق العاده قوی ..؟؟!!!

 405. با سلام به دوستان
  آتنا جان هر دو مدل 1545 و 1015 از بهترین های کلاس زیر یک میلیون تومان شرکت Dell به حساب می آیند و در این میان نگفته پیداست که 1545 از مشخصات بالاتری برخوردار است برتری های 1545 علاوه بر پردازنده که نمونه قوی تری می باشد به کارت گرافیک، ظرفیت بالاتر هارد دیسک و شاید از همه مهمتر به در بورس بودن باز می گردد.
  در مورد توصیه کردن این دو مدل من هر دو را توصیه می کنم اما برای کاربری خودشان و این شما هستید که تعیین می کنید که با نوع کاربری خود به کدام دسته تعلق دارید صرف ذکر کردن برنامه نویسی بعنوان کاربری کمک چندانی به انتخاب یک مدل نمی کند چون برنامه نویسی از کاربری فوق سبک متنی HTML تا فوق پیشرفته سه بعدی انیمیشن ادامه دارد و شما دقیقا باید تعیین کنید که چه برنامه نویسی قصد دارید با دستگاه خود انجام دهید. در ضمن Intel 4500MHD کارت گرافیک نیست و تنها تراشه ای ست گرافیکی که هیچ حافظه گرافیکی ندارد و از RAM برای پردازش گرافیکی، حافظه قرض می گیرد.
  در مورد وزن دستگاه هم به نکته ظریفی توجه نکرده اید آن هم سایز صفحه نمایش است جائیکه اگر بخواهید در همین سایز 15.6 خرید نماید وزن دستگاه از 2.7 کیلوگرم پائین تر نمی رود. اگر قصد خرید سایز های کوچکتر را دارید ذکر کنید تا به مدل های مناسب اشاره نمایم.
  ———————————————————
  کامبیز جان به نظر من قبل از اینکه Back Light مونیتور باعث دو دلی شما شود ابتدا بهتر است تکلیف خود را در مورد سایز صفحه نمایش تعیین کنید اگر واقعا به سایر 16.4 نیاز دارید لازم نیست یک نور پس زمینه شما را از تصمیم تان منصرف کند اما در غیر اینصورت در رده 13.3 اینچی سری SR سونی ار بهترین های حال حاضر بازار است.
  در ضمن LED هیچ ارتباطی با WXGA که ذکر کردید ندارد. مونیتور با Baklight تامین شده با LED بدین معناست که بجای لامپ های خلا مونیتورهای LCD نور مورد نیاز از LED ها تامین می شود که این موضوع بطور ویژه در کنتراست تصویر یا فاصله روشنائی و تیره گی دو نقطه بروی مونیتور تاثیر دارد. اما WXGA استانداردی نوشتاری ست که معمولا برای اشاره به وضوح تصویر 768×1366 پیکسل بکار می رود و ربطی به LCD یا LED بودن مونیتور ندارد.
  اهمیت Blu-ray به گزینه های جدیدی ست که پیش روی شما می گذارد و بطور ویژه به رابطه شما با تماشای فیلم با وضوح بالا (در صورت پشتیبانی کردن مونیتور) بستگی دارد.
  در مورد ATI4650 باید بگویم که نه تنها این کارت گرافیک بلکه همه کارت گرافیک ها خوب هستند اما باید برای چه کسی؟ برای مشاهده قدرت این کارت و مشاهده تست های صورت گرفته بروی آن به این سایت بروید و با یافتن کارت مد نظر اعداد ستون های سمت راست را با دیگر کارت های مد نظر خود مورد مقایسه قرار دهید.
  در انتها با عرض پوزش امکان ارسال پاسخ به ایمیل وجود ندارد.
  ————————————————————-
  روح الله جان تا آنجا که من می دانم این دو مدل یک فرق بسیار بزرگ و اساسی با هم دارند جائیکه پردازنده مدل Pavilion DV6-2020 از نوع پردازنده جدید Core i7 720QM با فرکانس 1.6 گیگاهرتز با 6 مگابایت کش است در حالیکه مدل 2000 به استناد سایت HP در اینجا از پردازنده AMD Turion II M500 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز و یک مگابایت کش برخوردار است. (البته چینش های گوناگونی از این دو مدل وجود دارد که در برخی از آنها 2020 هم از پردازنده AMD استفاده می کند اما مدلهائی که در این محدوده قیمت جای می گیرد دارای این پردازنده ها هستند).
  در ضمن تفاوت های ریز دیگری هم وجود دارد مثل سرعت بالاتر هارد (7200 در مقابل 5400 دور در دقیقه) و کارت گرافیک ATI 4530 در مدل 2000 و GT230 در مدل 2020 که این افزایش قیمت را بخوبی توجیه می کنند.
  در ضمن مدل های ریفربیش بدین صورت از طریق مجاری قانونی شرکت ها توزیع نمی گردند. در کل برای حصول اطمینان از گارانتی های معتبر مثل ایران اچ پی خرید کنید.
  ————————————————————
  الهام جان در این رده زیاد نمونه های فراوانی نمی توان یافت اما در کل چند مدل برتر این کلاس به 5536 از ایسر، 1015 از Dell و Compaq 510 از زیر مجموعه های HP تعلق دارد که از این میان هم علیرغم استفاده از پردازنده AMD به نظر من Acer 5536 شرایط بهتری دارد.
  ————————————————————
  Piriki عزیز لطفا به نوع کاربری خود و مواردی همچون ابعاد صفحه نمایش، وزن دستگاه، نوع کاربری کارت گرافیک و نکاتی از این دست اشاره کنید.
  ———————————————————–
  بهنام جان آمار دقیق در این زمینه ندارم
  ———————————————————-
  فرهاد جان 1555 مدل بسیار مناسبی در کلاس قیمتی خود است و با مشخصات پردازشی و گرافیکی بالا به فروش بالائی هم دست یافته است.
  امکان ارتقا به سیستم عامل جدید Seven کاملا وجود دارد
  ——————————————————–
  mamod جان باید دید نیازهای بازی GTA در چه سطحی ست و کارت گرافیک GT230 موجود بروی دستگاه توانائی پشتیبانی کامل از آن را دارد یا خیر برای مشاهده مشخصات کارت گرافیک فوق الذکر به این سایت بروید و ستون های سمت راست را ملاک مقایسه قرار دهید.
  پائین ترین قیمتی که از این لپ تاپ با گارانتی ایران اچ پی سراغ دارم برای چینش پردازنده Core i7-720QM و 4 گیگ RAM از نوع DDR3 برابر 1.510 میلیون تومان است.
  ———————————————————
  امین جان صرفنظر از وزن نسبتا بالا (3.3 کیلوگرم)، با مدل مناسبی روبرو هستید البته رزولوشن صفحه نمایش نیز می توانست بالاتر باشد.
  در مورد گرافیک نیز مدل ATI HD4650 مدل کاملا مناسبی برای اکثر کاربری هاست و اگر کاربری شما چندان سنگین و حافظه خور نباشد بعید است با مشکلی با آن روبرو شوید.
  نقد کاملی از این نوت بوک را در اینجا می توانید پیدا کنید.
  از مدل های برتر این کلاس باید به سری های جدید FW سونی که دارای صفحه نمایش های Full HD و درایوهای Blu-ray با همین کارت گرافیک 4650 هستند اشاره کرد که با بودجه شما به راحتی می توان به چندین نمونه از آنها دسترسی داشت. مدل های StudioXPS در رده 16 اینچی هم مشخصات مناسبی را ارائه می دهند.
  در مورد شما هم با عرض پوزش امکان ارسال پاسخ به ایمیل وجود ندارد
  با تشکر

 406. سلام آقا آرش روز به خیر
  من هر به سایتتون سر می زنم تا جواب سوالم و بگیرم
  کاش زودتر بیاید جواب پستها رو بدید
  راستی
  علاوه بر سوالات قبلم راستی یک لپ تاپ سبک وزن(2 kg) زیر 1 میلیون با پردازنده 2هسته ای و رم حداقل 2گیگ سراغ ندارید؟(کارت گرافیکش آنچنان اولویت نداره)
  آخه مدل DEll 1545 با 2.7kg به نظرم کمی سنگینه
  ممنون

 407. سلام.خسته نباشید.
  من دنبال یه لب تاب می گردم از برند اسوس و برای برنامه نویسی و کار های گرافیکی و اینجور کارها.یه مدل پیدا کردم که فکر می کنم به کارم بخوره می خواستم نظر شما رو بدونم
  model : asus m60vp
  این مدل برای کارهایی که گفتم مناسبه؟و ایا مدل گرافیکش خوبه چون من خودم به شخصه گرافیک atiرو مشکل دارم باهاش.
  و اگه مدل بهتری سراغ داری بین 1میلیون 500 تا زیر 2میلیون معرفی کنید.
  لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید.ممنون.خدانگهدار

 408. سلام اقا ارش خسته نباشید می خاستم بدونم ایا لپ تاپ مدل hp dv6 2020 برای بازیهای جدید مثل
  gta iv خوبه و اگه می شه قیمت این لپ تاپ رو بگین
  با تشکر

 409. با سلام خدمت شما مي خواهم لطف كنيد و نظرتان را در مورد دل 1555 بفرمائيد. ضمناً با اينكه نظر شما اين است كه ويستا سنگين است آي مي شود سيستم عامل در لپ تاپ را به سِون تغيير داد.

 410. سلام
  از نظر کارایی کدامیک از لپ تاپ های vaio و dell بهتر هستندوکدام آمار خرابی کمتری دارند؟
  با تشکر
  بهنام

 411. با سلام خدمت آرش عزيز.من مي خوام يك لپ تاپ خوب با قيمت حدوداً يك و دويست بخرم و هيچ نوع اطلاعات مفيدي در اين اب ندارم.متشكر مي شوم مرا در اين باره راهنمايي فرماييد كه با اين مقدار پول چه نوع لپ تاپي مي تووان تهيه نمود.
  مطلب خيلي مفيدي است استفاده نمودم
  با آرزوي موفقيت شما

 412. سلام ارش جان مي خواستم يك لپ تاپ با قيمت نزديك 600 براي كد نويسي جاوا بخرم.hp وaccer قيمت خوب با CPU: INTEL Core 2 Duo 2.2 GHz پيدا كردم. به نظرتون كدوم بهتره؟ يا اينكه اصلا dell بخرم؟ ممنون از لطفتون

 413. با سلام خدمت شما و ممنون از سایت خوبتون من قصد خرید یک لپ تاپ در حدود 1200000 الی 1500000 را دارم و مدل HP PavilionDV6-2000 را انتخاب نموده ام اما دقیقا HP PavilionDV6-2020 هم با همین خصوصیات ولی 100000 گرانتر در بازار دیدم آیا مدل فوق ریفربیش است؟ آیا این لپ تاپ زود داغ می کند؟ با توجه به اینکه من می خواهم کارهای گرافیکی سنگین مثل فتوشاپ و پریمیر را انجام دهم آیا این لپ تاپ جواب می دهد یا اینکه باید سراغ لپ تاپ های مکینتاش بروم؟ شما چه مدلی غیر ازبرند hp پیشنهاد می دهید؟

 414. سلام
  من می خوام یه لپ تاب سونی مدل FW520 f/h بخرم و قیمتش 1100000 تومنه، سرعت سی پی یو 2.13 و 3مگ کش داره، همینطور رمش هم 4گیگه، گرافیکشم ati4650 ، درایوشم بلو ری می باشه ، ولی دو دلم چون سری SR سونی مانیتور LED داره ولی بقیه امکاناتش پایینتره و قیمتش گرونتر، تازه بلو ری هم نداره
  سوال من اینه که مانیتور LED با WGXA چه تفاوتی داره؟ همچنین بلوری چقدر مهمه؟ در ضمن کارت گرافیک ati4650 آیا خوبه؟
  اگه امکان داره به من پیشنهاد کنید که بین این دو نوت بوک کدومشو بخرم؟
  یا اگه پیشنهاده دیگه ای دارین برام E-mail کنید.
  با تشکر

 415. سلام آقا آرش
  از راهنماییهای کاملتون ممنون واقعا سایت کامل و مفیدی دارید
  من یک سوال ازتون داشتم
  لپ تاپ dell inspiron 1545 با کانفیگ زیر
  CPU: INTEL Core 2 Duo 2.2 GHz()/ CACHE:2.0 / FSB: 800 / RAM: 4GB DDR2 /
  HDD: 320+ GB SATA / LCD: 15.6″ TruBrite WXGA – HD / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI – 4330 – 512MB / PORTS: LAN + WiFi
  i-LINK + CARD READER + WEB CAMERA Bluetooth / 2.8 Kg / DOS
  البته تو سایت رایان صبا این لپ تاپ و با قیمت 800 تومان گذاشتند می خواستم نظرتون و در این مورد بدونم
  آیا این مدل مناسبه؟کار من برنامه نویسی و طراحیه
  اگه بخواهید مدل دیگه ای با 700 تا 800 تومان پیسنهاد بدهید که کانفیگش مل همین مدل باشه چی؟
  نظرتون درمورد DELL – Vostro 1015 – 2.2 GHz
  چیه کانفیگش مثل بالایی فقط ram 3gig و کارت گرافیکش هم Intel 4500 هست ولی قیمتش در رایان صبا 685 هست
  ممنون میشم کمک کنید

 416. با سلام به دوستان
  فاطمه جان اطلاعات سایت سازگار در مورد SL500-w2y را در اینجا پیدا می کنید علاوه بر این در صورت نیاز به مرور یک Review کامل و جامع در مورد مشخصات ظاهری و سخت افزاری سری SL500 محصولات Lenovo می توانید به این سایت مراجعه کنید. نکته ای که در این ریویو باید توجه داشته باشید متفاوت بودن مشخصات پردازشی دستگاه است که این امری طبیعی ست و گذشته از این مورد دقیقا مشخصات سخت افزاری و مواردی همچون صفحه نمایش، کیفیت بدنه، نوع صفحه کلید، پورت های ورودی و خروجی همه و همه با نمونه مد نظر شما مشترک هستند.
  در ضمن تا آنجا که من می دانم سازگار یکی از تنها گارانتی های معتبر محصولات لنوو، ایسر و ایسوس است و از این بابت نباید نگرانی داشته باشید.
  در انتها بار دیگر تاکید می کنم که انتخاب من لزوما انتخاب شما نیست و بهتر است خودتان انتخاب کنید.
  1320 و 1520 هر دو در یک خانواده قرار دارند و این سایز صفحه نمایش است که این دو را از هم جدا می کند و گرنه تفاوتی با هم ندارند و واقعا اگر می بینید که وزن دستگاه و حمل آن در درجه اول اهمیت برای شما قرار دارد پس سایز 13 اینچی را انتخاب کنید اما در غیر اینصورت سعی کنید 1520 و SL500 را در کنار هم ببنید تا مسائلی همچون کیفیت بدنه، کیفیت صفحه نمایش، صفحه کلید و مواردی نظیر این را رخ به رخ مقایسه کنید
  ———————————————————-
  مهسا جان احتمالا مدل اول برای مقایسه با FW510 را فراموش کرده اید. منتظر پاسخ شما هستم.
  با تشکر

 417. سلام.من بین خرید دو مدل یعنی core2Duo 2.13 -3mb و مدل fw 510 با مشخصات core Duo-3mb 2.2 که بقیه شرایطشون عین همه موندم. میشه منو راهنمایی کنید؟

 418. سلام آقا آرش
  ممنون به خاطر راهنمائی هاتون
  راستش تصمیم به خرید Lenovo SL500-w2y را گرفتم اما هنوز مطمئن به انتخاب صحیح نیستم و بین 1320، 1520 و SL500 گیر افتادم. آیا انتخاب خوبیه؟ دلم می خواست بیشتر راجع به مشخصات لپ تاپ SL500 و مسائل سخت افزاری و نرم افزاری بدونم ممنون می شم مطالب یا سایتی رو در این زمینه معرفی کنید و کمکم کنید. این لپ تاپ گارانتی شرکت سازگاره. چطور گارانتیه؟ معتبره؟ و در آخر از بین سه لپ تاپ مذکور خدائیش انتخاب خودتون چیه؟ و دلیل انتخابتونم بگین.
  با تشکر

 419. با سلام به دوستان
  محمد جان بهترین را شما تعیین می کنید و انتخاب بهترین محصول به چندین و چند فاکتور همچون وزن، قیمت، مشخصات پردازشی، مشخصات گرافیکی و … بستگی دارد پس ابتدا نیازهای خود را تعیین کنید تا بعد به سراغ بهترین برویم
  ———————————————————
  علی جان در حال حاضر همگی نوت بوک ها از WLAN پشتیبانی می کنند و A840 نیز از این قاعده مستثنی نیست. در مورد سوال دوم شما آنچه من از “ایجاد وایرلس” استنباط می کنم نحوه استفاده از این سرویس است. داستان بسیار ساده است شما ابتدا باید در محدوده یک سرویس دهنده بی سیم (حدودا 100 متر) که حتی می تواند یک ارتباط Dial-up را به با شبکه بی سیم به اشتراک گذاشته باشد (و یا حتی اصولا خبری از اینترنت در آن نبوده و یک شبکه داخلی LAN را به اشتراک گذاشته باشد) قرار بگیرید سپس با جستجوی شیکه که به راحتی در کنترل پنل صورت می پذیرد و رصد شبکه به آن متصل شوید. معمولا در این لحظه و در بسیاری از شبکه های غیر عمومی می بایست پسوردی را که مدیر شبکه به اکانت خود اختصاص داده است را وارد نمائید. این کار برای عدم استفاده دیگر افراد غیر مجازی که در این محدوده قرار دارند صورت گرفته است. اگر سوال دیگری دارید در خدمت هستم.
  ——————————————————–
  Arash جان سری FW به مانند اکثر سری های دیگر این کلاس از تنوع زیادی برخوردار است و این شما هستید که تعیین می کنید به کدام مشخصات نیاز دارید بعنوان مثال برخی دارای کارت گرافیک ATI جداگانه، برخی دارای صفحه نمایش های Full HD و برخی دارای درایو Blu-ray هستند که با دانستن نیازهای شما می توانیم به مدل های مشخص اشاره کنیم.
  در مورد چینی یا آمریکائی بودن هم همانطور که قبلا بارها اشاره کرده ام تفاوت چندانی وجود ندارد و آنچه مهم است به گارانتی دستگاه باز می گردد و در کل نمی توان تفاوت چندانی بین این دو ورژن قائل گردید چرا که هر دو دارای کنترل کیفی سونی بوده و دلیلی ندارد با یکدیگر فرق بکنند.
  ———————————————————
  فاطمه جان قبلا هم بارها در مورد این دو مدل با هم صحبت کرده ایم هر دو به نظر من مدل های مناسبی هستند که همانطور که شما گفتید شباهت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. برتری که من در SL500 می بینم به وضوح بالاتر صفحه نمایش و شکلی زیباتر باز می گردد و 1520 نیز در دو فاکتور وزن کمتر و حضور بیشتر در بازار و البته گارانتی های فراوان تر بر حریف خود برتری دارد اینها دقیقا همان مواردی هستند که در کامنت قبلی هم خدمتتان عرض کردم. در مورد مسائلی همچون دوام، استحکام بدنه و دوام باتری بعلت عدم استفاده از هر دو مدل نمی توانم نظر دقیقی داشته باشم. در این حوزه قیمتی یعنی بین یک میلیون تا یک و میلیون و صد این مدل ها از مشخصات بسیار بالائی برخوردارند.
  ———————————————————-
  فاطمه جان این دلیلی بر دست دوم بودن دستگاه نیست چون اصولا همراه با نوت بوک های جدید اصلا ویندوز بروی DVD ارائه نمی شود و شما تنها می توانید از ویندوز خود یک Backup کاملا بگیرید.
  ———————————————————
  پژمان جان کارهای سنگین از چه نوعی؟
  ———————————————————
  ali aga عزیز 1015 یکی از خوش قیمت ترین و در عین حال مجهز ترین مدل های کلاس قیمتی 600 هزار تومان است و درکنار مدل موفق 5536 از ایسر دو نمونه از بهترین های ارزان قیمت به حساب می آیند. در مورد چینی بودن آن نیز به شرط خرید با گارانتی معتبر نباید نگران چیز دیگری باشید.
  ———————————————————
  میلاد جان خوشحالم که کمک من موثر واقع شد.
  ——————————————————–
  الی جان اول دوست دارم بدانم چه سخت افزاری در لپ تاپ وجود دارد که با نرم افزارهائی که شما ذکر کردید ممکن است همخوانی نداشته باشد. نکته دوم این است که چرا سونی و دل را تنها انتخاب های خود قرار داده اید و در این میان از یکی از بهترین و خوش قیمت ترین برندهای حال حاضر یعنی HP که در صدر بازار جهانی هم قرار گرفته است صرفنظر نموده اید. با این حال من در پائین از هر برند یکی دو نمونه را معرفی می کنم انتخاب با شماست:
  1- Sony Vaio VGN-SR399 PEB
  sony Vaio VGN-CW1JGX/u -2
  3- ا Dell Vostro 1320
  4- ا HP DM3-1050
  5- ا HP DV3-2270 Touch
  ———————————————————-
  Rima جان در مدل های کوچک 13 یا 14 اینچی معمولا نمی توان همه این مشخصاتی که شما تعیین کردید را یکجا پیدا کرد اما در مدل های پیشرفته سری CW و SR از سونی و همچنین چندین نمونه از سری DM و DV3 از HP و پیشرفته ترین ورژن Vostro 1320 بسیاری از مشخصات مد نظر خود را پیدا خواهید کرد. که بعنوان مثال می توان از Sony SR590GRB، HP Pavilion DM3-1050 و Sony CW-1kgx نام برد.
  ———————————————————–
  سعید جان ویستا اصولا سیستم عامل سنگینی بوده و بسیار از منابع سیستمی استفاده می کند. بسیار توصیه می شود که به آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز هفت مهاجرت کنید چرا که این سیست عامل برخلاف ویستا بسیار روان، کم مشکل و سریع است.
  ———————————————————-
  طناز، ستاره و یا سعید عزیز لزومی به کامنت گذاشتن با اسامی مختلف نیست و با اینکار به نتیجه بهتری نمی رسید.
  در مورد انتخاب بین 1235 از HP و CW14 از سونی باید به سرعت و کیفیت بالاتر 1235 و همچنین DDR3 بودن RAM در CW14 اشاره کرد. ظرفیت هارد 1235 بیشتر است اما سرعت چرخش هارد در CW بیشتر است. گرافیک ها تقریبا در یک سطح قرار دارند. در مورد صفحه نمایش ها هم رزولوشن 1235 بیشتر است اما چون CW از صفحه نمایش کوچکتری برخوردار است این اختلاف نباید چندان محسوس باشد اما برای تست کیفیت نمی توان اینگونه نتیجه گیری کرد و حتما باید این دو را در کنار هم ببینید.
  در ضمن تا آنجا که من می دانم قیمت 1235 بسیار بیشتر از CW14 است.
  در مورد پورت HDMI و مقایسه آن با S-Video اگر از این پورت برای خروجی تصویر استفاده می کنید نه تنها کاملا فقدان S-Video را جبران می کند بلکه بسیار با کیفیت تر هم هست. البته این نکته را از یاد نبرید که گیرنده ای که این پورت قرار است به آن متصل شود باید از HDMI پشتیبانی کند که اینگونه گیرنده معمولا گران تر هستند. برای مقایسه کارت 4530 هم به طبق معمول به این سایت بروید.
  پورت Firewire یا IEEE 1394 نیز نوعی اتصال سریال پر سرعت است که سرعت بسیار بالاتری را در مقایسه با اتصال USB برقرار می کند. برای اطلاعات بیشتر به اینجا بروید.
  ———————————————————
  رضا جان قیمت؟
  ———————————————————
  هادی جان اول باید به این نکته توجه داشته باشید که شما در حال خرید نوت بوک نسبتا ارزان قیمتی هستید و نباید انتظار یک نوت بوک گرانقیمت و اشرافی را از دستگاه خود داشته باشید. نکته بعدی که به ذهنم می رسد به گرم کردن نوت بوک باز می گردد که امری کاملا طبیعی ست و مثلا برخی از نوت بوک های شرکت بزرگ HP که بزرگترین تولید کننده نوت بوک در دنیا است تا حرارت باور نکردنی 105 درجه هم گرم می کنند و این البته مشکل چندانی ایجاد نمی کند و با یک Cool Pad ساده می توان مشکل را حل کرد. در مورد کثیف شدن دستگاه هم این مشکل همه مدل های براق است و اختصاص به 5738 ندارد. نکاتی که در مورد کار نکردن بلوتوث یا وایرلس دستگاه گفتید هم به نظر من در حد حرف است چرا که این نوت بوک بعنوان یکی از بهترین نوت بوک های سال 2009 انتخاب شده و این صحبت در مورد 5738 بیشتر به شوخی شباهت دارد. در مورد مشخصات متفاوتی که از این نوت بوک دیده اید این به چینش های گوناگون آن باز می گردد و همانطور که می دانید 5738 چندین چینش همچون z و یا G و… دارد. در مورد پشتیبانی از Blu-ray همانطور که حدس زدن آن آسان است پاسخ منفی ست و DVD-RW اصولا نمی تواند بلو ری بخواند. در مورد ظرافت اگر نوع کاربری شما با زمین خوردن لپ تاپ و یا فشار بیش از اندازه به دستگاه سر و کار دارد باید بگویم که شما با مقاوم ترین نمونه ها نیز احتمالا مشکل خواهید داشت اما در غیر اینصورت نگرانی چندانی وجود ندارد. در مورد اتصال باتری در حین استفاده از برق تا آنجا که من می دانم اگر قرار است این استفاده به ساعت های طولانی (مثلا بیش از 5 یا 6 ساعت) بیانجامد بهتر است باتری را خارج کنید اما در غیز اینصورت نگرانی چندانی در استفاده های کوتاه مدت وجود ندارد. امیدوارم کمک کرده باشم
  ———————————————————–
  بیتا جان سیستم عامل های جدید معمولا از یک موتور مشترک استفاده می کنند که این بدان معناست که مثلا درایوری که در ویستا شناسائی می شود به احتمال قریب به یقین در ویندوز سون هم شناسائی می گردد و نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد الیته این داستان در مورد XP چندان صادق نیست. به نظر من اگر واقعا قصد دانلود این درایورها را دارید سیستم عامل خود را سون انتخاب کنید چون علاوه بر اینکه تمامی مواردی که در ویستا پشتیبانی می شود در این سیستم عامل هم وجود دارد بلکه با نصب یک ماژول می توانید یک XP واقعی با تمام مشخصات در سون داشته باشد که اگر علاقه داشتید در این مورد توضیح بیشتری خواهم داد. در کل البته قبل از آنکه به دانلود چیزی بپردازید بهتر است ابتدا چرخی در بازار بزنید چون به احتمال زیاد بسیاری از درایورها را پیدا خواهید کرد. در مورد DVD مربوط به Recovery باید بگویم که این DVD از سیستم عامل فعلی شما همراه با تمامی نرم افزارهای موجود در آن یک Backup تهیه کرده که در صورتی که ویندوز شما دچار مشکل شده دوباره اوضاع را به همان لحظه ای که Backup را تهیه کرده اید باز می گرداند وجود این DVD برای شما که قصد تغییر سیستم عامل را دارید می تواند یک قوت قلب باشد که اگر درایوری حیاتی را در ویندوز جدید نیافتید و مجبور شدید دوباره به ویندوز قبلی باز گردید مشکلی پیش روی شما نباشد.
  در مورد سایت HP هم همان گزینه اول یعنی Vista احتمالا همان ورژن 32 بیتی ست.
  در هر صورت اگر مشکل دیگری داشتید بازهم در خدمت هستم.
  با تشکر

 420. سلام آرش جان
  من یک نوت بوک dv3-2165دارم.می خواستم بدونم برای دانلود درایور ها چه کار باید کرد؟اخه به سایتhpکه می رم می گه سیتم عاملت رو انتخاب کن.ویندوز ویستا داری یا 7یاxpو…؟.!با توجه به اینکه ویندوز من vista 32 bitاست و دانلود درایور ها بسیار طول می کشد آیا می ارزد این کار رو بکنم؟اخه این درایور ها بعد از این همه صرف وقت برای دانلود کردن وقتی که بخواهم ویندوز رو به یه سیستم عامل دیگه مانند 7 تغییر بدم به درد من نمی خوره؟یا می خوره من خبر ندارم؟اگه این طور باشه که همون dvdکه از recovery نوت بوک ساختم کافی خواهد بود؟می خوام این موضوع رو لطف کنید و یه آنالیز بکنید و واسم توضیح بدین چه فرقی بین داشتن این درایور ها و داشتن recovey dvdوجود دارد؟و آیا برای داشتن سیستم عامل دیگری به غیر اینکه روی نوت بوکم هست باید درایور های آن ها رو هم جدا جدا دانلود کنم؟راستی در سایت hpویندوز vista 32 bit وجود ندارد و تنها 2 گزینه vistaوvista 64 bitوجود دارد
  ممنونم

 421. سلام
  اگه یک لپ تاپ hdmi داشته باشه ولی s_video نداشته باشه hdmi می تونه کارای s_video رو انجام بده؟
  کارت گرافیک ati hd 4530 در چه سطحیه؟

 422. سلام
  من قصد خرید لپ تاپ acer 5738g رو دارم ولی تا اونجایی که من در موردش تحقیق کردم ، فهمیدنم که این لپ تاپ مشکلات زیر رو داره:
  1. زود داغ می کنه و این داغ کردن ، هرچی بیشتر باهاش کار می کنی ، بیشتر هم می شه.
  2. باطریش زود تخلیه می شه(کمتر از یک ساعت)
  3. صفحه نمایشش ممکنه بعد از مدتی کار کردن خراب بشه.
  4. پست های خیلی زیادی هم در مورد کار نکردن بلوتوث و وایرلسش خوندم.
  5. یه فضای باز زیر کیبورد وجود داره که باعث کثیف شدن این ناحیه می شه.
  و خیلی موارد دیگه از این دست …
  حالا من می خوام از شما بپرسم که آیا واقعا این مشکلات وجود داره یا نه؟ و اگه وجود نداره آیا این لپ تاپی هست که بتونه حداقل 3 سالی برای من کار کنه؟
  چند تا سوال هم خودم داشتم:
  1. در مورد مشخصات این لپ تاپ ، تو بعضی سایتا هاردشو 500 و تو بعضی دیگه 320 نوشتن و یا تو بعضی رم و کارت گرافیکشو DDR3 و Gforce و تو بعضی دیگه DDR2 و ATI نوشتن ، کدومشون درسته؟
  2. آیا DVD-ROM این لپ تاپ قابلیت خودن BLUE-RAY رو هم داره؟
  3. آیا فضای باز زیر کیبورد لپ تاپ وجود داره که بخواد گرد و خاک زیرش بره؟(خیلی برام مهمه)
  4. آیا کیبورد این لپ تاپ خیلی ظریفه و احتمال شکستن دکمه هاش خیلی بالاست؟
  5. اگه لپ تاپ بطور مداوم به برق وصل باشه ، آیا به باطری لپ تاپ آسیبی وارد می شه و بهتره که وقتی می خوایم از برق شهری استفاده کنیم ، باطریشو در بیاریم؟
  این آخرین مرحله تحقیق منه و خیلی ممنون می شم اگه به سوالاتم جواب بدی و منو از شک و تردید خارج کنی.

 423. سلام يه لپ تاپ با قيمت مناسب براي كارهاي گرافيكي مثل ميكس و… از اين جور كارا ميخوام لطف ميكنيد راهنماييم كنيد ؟؟؟؟

 424. سلام
  بالاخره من تصمیم گرفتم hp dv6 1235 بخرم البته به sony cw 14 fx هم فکر میکنم با توجه به اینکه سایز و وزن خیلی برام مهم نیست شما کدو مشونو توصیه میکنید مزایا ومعایب هر کدوم چیه؟ 1235 چند مدته تولید میشه جدیده یا قدیمیه؟ اینکه هردو تا رزولیشن یکسانی دارند یعنی کیفیت صفحه نمایششون یکیه؟
  لطفا منو راهنمایی کنین چون واسه خریدن یکی دو روز بیشتر وقت ندارم

 425. با سلام به همه دوستان
  من یک دستگاه وایو fw ajb خریدم واقا از خریدم بیزارم با اینکه حدودا 1.6 پولش دادم ولی کندیش واقا حوصلم رو سر برده، فکر کنم اینم به خاطر vita 64 bit باشه که روشه اگه کسی راجع به upgrade to widows7 چیزی میدونه ممنون میشم که کمکم کنه چون واقا دیگه از سیستمم دارم زده میشم. اینم بگم که حدودا 4min طول میکشه تا وندوز vista بالا بیاد ولی Xp که نصب کردم بهتر از ویندوز اورجینال کار میکنه.

 426. سلام . يه لپ تاپ ميخوام با اين مشخصه ها:
  سبك، دوام باتري بالا ، ساخت ژاپن يا آمريكا،
  با حداقل كانفيگ زير :
  Intel Core 2 Duo 2.4 GHz ،
  Cache 4 MB ،
  Bus 1066 MHz،
  رم حداقل 3 گيگ DDR3 ،
  هارد حداقل 320 گيگ 5400 دور،
  گرافيك خوب با حداقل 256 مگ كش،
  صفحه 13 تا 14 اينچي،
  مودم داخلي، بلوتوث، وب كم، كارت شبكه، خروجي كامل(HDMI و TV و USB و غيره)، باتري 9 سلولي با مدت كاركرد بالا، سيستم عامل ويندوز، حداكثر وزن 2.2 كيلو، حسگر اثر انگشت، درايو نوري، كارت خوان، قيمت تا يك و نيم ميليون. ممنون ميشم كمكم كنين.

 427. سلام
  من دانشجوي رشته مهندسي مكانيك هستم.بين برندهاي sony و dell دنبال لپ تاپي با وزن كمتر از 2.5 و صفحه نمايش 14 اينچ ميگردم كه در عين حال با نرم افزارهايي مثلcatia, ansys,matlab مشكل نداشته باشه( البته كارهاي سنگين مهندسي نميخوام باهاش انجام بدم. ).و از نظر ظاهري هم كمي تا قسمتي شكيل باشه! و از همه مهمتر اينكه پاي آدم رو كمتر به خدمات پس از فروش بازكنه. بودجه هم تا 1.4 ميليون براش كنار گذاشتم.(گرايش خودم كمي تا قسمتي به سمت sony هست) واقعا سپاسگزار ميشم اگه منو از برزخ انتخاب بين سوني و دل نجات بدين.(ببخشيد اگه پرنويسي كردم!)

 428. با سلام.
  ممنون از لطفتون راهنماییتون، خیلی خوب بود. با راهنمایی شما تونستم بلوتوث لپ تاپم رو با DVD لپ تاپ فعال کنم.

 429. سلام . سایت توپی دارین .سوالی داشتم از خدمتون که ممنون میشم راهنمایم کنید .
  در مورد مدل 1015 دل می خواستم توضیح بدین . بنظر من قیمت مناسب با سخت افزار خوب .لطفا توضیح بدین ارزش خرید داره .مخصوصا made in chaina هست.با سپاس

 430. سلام اقا ارش ببخشيد من ميخوام يه لپ تاپ بگيرم كه كارهاي سنگين باهاش انجام بدم و عمر خوبي داشته باشه..زودم داغ نكنه
  بنظرتون sony fw46 را بگيرم يا dell studio xps 1640

 431. با سلام و خسته نباشید به خاطر این همه وقتی که اختصاص می دهید
  من یک لپ تاپ سونی مدلsr 490 pdb از یکی از نمایندگیهای امرتات تو مرکز کامپیوتر پایتخت خریدم ولی رویش xp نصب بود و سی دی های ویستا هم داشت به نظر شما دست دوم بوده

 432. با سلام.
  یکی از دو لپ تاپ زیر رو برای خرید مد نظر دارم. ممنون میشم بنده رو مثل گذشته، برای انتخاب صحیح و بهتر، راهنمایی کنید.
  1. del vostro 1520
  2. lenovo thinkpad sl500c-w2y
  از نظر سخت افزاری، جنس بدنه، قطعات بکار رفته، مقاومت و استحکام، کیفیت و کارآیی، سرعت هارد، سرعت cpu، نوع chipset و گرافیک، نوع مودم، باتری، درایورها، شکل و زیبایی، گارانتی در ایران، سایر امکانات و مزایا و معایب، هر یک رو بررسی کنید.
  در کل، از نظر خودتون، کدامیک رو بر دیگری ترجیح می دهید؟ و خرید کدامیک رو به بنده پیشنهاد میدین ؟ و آیا انتخاب خوبی برای خرید هستن؟
  و به نظر شما، برای هزینه کردن هزینه ای معادل خرید لپ تاپ های فوق ( که هزینه کمی هم برای بنده نیست) آیا لپ تاپ های فوق با مشخصات تقریباً خوب، می توانند انتخاب مناسبی باشند؟ یا نه و یا لپ تاپ های دیگری رو در این محدوده قیمت یا مشخصات، به من پیشنهاد میدین؟
  لطفاً با پاسخ به سوالات بنده و همچنین بیان نظراتتون و راهنمایی که لازم میدونید، بنده رو راهنمایی نمایید……………………………………
  با تشکر
  موفق و سربلند باشید .

 433. با سلام
  -تو سری FW تا 1.400 کدوم مدل رو پیشنهلد میکنین؟
  -فرق کیفیت ساخت سونی USA با china خیلی محسوسه؟
  با تشکر

 434. با سلام و خسته نباشيد خدمت دوست گرامي
  خواستم بدونم كه نوت بوك dell vostro a840 وايرلس دارد يا خير در هر صورت بلي يا خير راهنمايي براي ايجاد وايرلس برايمان توضيح دهي ممنون زحمات شما ميگرديم اگه امكانش هست توضيح بديد يا راهنمايي كنيد ممنون ميشم

 435. با سلام به دوستان
  فاطمه جان متاسفانه فرصتی برای مقایسه این 11 مدل از لحاظ سخت افزاری در اختیار ندارم اما کار بسیار ساده است مشخصات تمامی این نوت بوک ها در سایت های متعدد سونی ار جمله اینجا قابل مشاهده و مقایسه است برای مقایسه پردازنده ها نیز از سایت اینتل در اینجا استفاده کنید.
  تفاوت DDR3 و DDR2 در سرعت و پهنای باندی ست که در اختیار کاربر قرار می دهند و نگفته پیداست که DDR3 از سرعت و کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است. سرعت پردازش دستگاه علاوه بر سرعت و حافظه L2 پردازنده به کیفیت و باس RAM نیز بستگی دارد.
  در رابطه با برتری های W2Y با 1520 می توان به وضوح صفحه نمایش و ظاهر مناسب تر اشاره کرد در سوی مقابل و در رابطه با برتری های 1520 بر W2Y باید به گارانتی های معتبرتر، در بورس بودن و معامله شدن بیشتر اشاره کرد اما در کل در یک قیمت مساوی، در ردیف پردازشی تفاوت چندانی با هم ندارند. در ضمن انتخاب با شماست و انتخاب من لزوما انتخاب شما نیست.
  ———————————————————
  Arash جان بالاترین گرافیک حاضر در سری CW گرافیک GT 230M و در سری NW گرافیک HD4570 می باشد که در بسیاری از مدل های این سری مثل VPCCW1NFX/B و یا VGN-NW280F/S بکار گرفته شده اند.
  در مورد انتخابی مدلی از سونی با گرافیک پیشرفته که وزن بالائی هم نداشته باشد اندکی کار مشکل است چرا که سونی بجر تجهیز مدل های جدید این شرکت به گرافیک های ATI که در چند نمونه همچون سری NW بکار گرفته است در اغلب موارد گرافیک های با کیفیت و سری Game را تنها در مدل های بزرگ و Desktop Replacement همچون سری AW یا FW بکار می گیرد.
  —————————————————–
  طناز جان مشخصات هر دو مدل از نزدیکی فراوانی به یکدیگر برخورداند و سوالی که باید در هنگام انتخاب این دو مدل پرس