یادی از snapdragon 810، هلیو X20 هم داغ است!

0
1913
مشکلات احتمالی ایجاد گرمای زیادی در چیپ ست مدیانک Helio x20

هلیو X20: اسنپ دراگون 810 را به یاد دارید؟ اگر به یاد داشته باشید مطمئنا با داستان گرم و داغ شدن این چیپ‌ست و کاهش پرفورمنس آن در هنگام گرم شدن این چیپ‌ست را نیز باید به یاد داشته باشید. حالا مشخص شده که یکی از چیپ‌ست‌های آینده موبایلی یعنی MediaTek Helio X20 نیز ظاهرا با همین مشکل روبرو ست و گرمای بیش از اندازه‌ای در آن ایجاد می‌شود.

خبر تازه در مورد هلیو X20 از یک منبع غیر رسمی منتشر شده و طبق آن به این نکته نیز اشاره شده که این گرم شدن بیش از اندازه باعث شده است که شرکت‌هایی چون HTC، شائومی و لنوو از استفاده از این چیپ‌ست موبایلی در محصولات آینده خود کاملا صرفنظر کنند. البته چون این مسئله هنوز جلوه رسمی به خود نگرفته است نمی‌توان از صحت آن اطمینان داشت.

مشکلات احتمالی ایجاد گرمای زیادی در چیپ ست مدیانک Helio x20

نکته جالب و در حال حاضر منحصر به فرد در مورد Helio X20 به ساختار هسته‌های آن وابسته است چرا که Helio X20 اولین چیپ‌ست موبایلی 10 هسته‌ای دنیا است که از ساختاری 3 بخشی بهره می‌برد و همین موضوع آن را کاملا خاص کرده است. امید آن می‌رود که تا قبل از ارائه رسمی این چیپ‌ست به بازار مشکل آن کاملا برطرف شود و مسائلی از جمله حذف شدن از لیست پرچمداران سامسونگ که سال گذشته برای کوالکام و Snadragon 810 رخ داد برای این چیپ‌ست تکرار نشود.

منبع

ارسال یک پاسخ