با طراحی جدید ویندوز 10 برای موبایل آشنا شوید

0
1026
تغییرات جدید در ویندوز 10 برای موبایل

روز گذشته در جریان کنفرانس BUILD 2015 مایکروسافت، اتفاقات و رویدادهای متعددی در زمینه‌های گوناگون مرتبط با نرم‌افزارهای مایکروسافت به وقوع پیوست که شاید مهم‌ترین آنها نام‌‌گذاری پروزه مرورگ وب اسپارتان با نام Edge و امکان تست کردن برنامه‌های ویندوزفون روی iOS و اندروید بود اما در این میان اطلاعاتی نیز در مورد طراحی ویندوز 10 برای موبایل در دسترس قرار گرفت.

اطلاعات جدید در این زمینه از سوی Joe Belfoire مسئول گروه سیستم‌عامل در مجموعه مایکروسافت در دسترس قرار گرفته که در مورد ظاهر و امکانات ویندوز 10 اطلاعاتی را در دسترس قرار داده است. Belfoire از ارائه طراحی جدید با کنترل‌های انعطاف‌پذیر که از سوی مایکروسافت با عنوان Adaptive UX یاد می‌شود خبر داد.

تغییرات جدید در ویندوز 10 برای موبایل - طراحی جدید

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تغییر طراحی در پلتفرم جدید در ارائه منوهای همبرگزی در برنامه‌های مختلف ویندوز 10 موبایل است که پیش از این در اندروید و iOS به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته بود. به عنوان نمونه‌ای در این زمینه می‌توان به اپلیکیشن Outlook اشاره کرد که طراحی همبرگری آن مشابه تجربه‌های اندروید و iOS است.

تغییرات جدید در ویندوز 10 برای موبایل - طراحی جدید

اضافه شدن ویوی افقی در تقویم و تغییرات جدید در منوی People سایر تغییرات در ویندوز 10 جدید برای موبایل هستند.

تغییرات جدید در ویندوز 10 برای موبایل - طراحی جدید

مایکروسافت با وجود ارائه اطلاعات جدید در مورد ویندوز 10 هنوز در مهم‌ترین جنبه یعنی زمان ارائه این نسخه از ویندوز چه برای دسک‌تاپ و چه برای گوشی‌های موبایل سکوت کرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ