اسکایپ سال آینده از ویندوزفون 8 و ویندوزفون 8.1 حذف می‌شود

0
2096
متوقف شدن اسکایپ روی ویندوزفون 8 و 8.1 از سال آینده

با وجود تعداد زیاد برنامه‌های پیام‌رسان و در صدر آنها نمونه‌هایی چون وایبر و تلگرام شاید اندک کاربران فعلی موبایل از سیستم مایکروسافت یعنی اسکایپ استفاده کنند. برای کاربران سیستم‌عامل ویندوزفون اما شاید این موضوع اندکی متفاوت باشد چرا که این سیستم پیام‌رسان در حقیقت اصلی‌ترین گزینه‌ ارتباطی بر بستر ویندزفون به حساب بیاید. با ارتقا ویندوز به نسخه دهم ظاهرا کاربران فعلی این پلتفرم یعنی دارندگان سیستم‌عامل‌های 8 و 8.1 باید آرام آرام از اسکایپ صرفنظر کنند.

این خبر البته برای کاربران ویندوزفون چندان نیز جدید نیست چرا که چندی پیش اعلام شده که با شروع ماه اکتبر، مایکروسافت پشتیبانی خود از اسکایپ را روی نسخه‌های 8 و 8.1 ویندوزفون و اندرویدهای پایین‌تر از نسخه 4.0.3 متوقف می‌کند حالا مشخص شده که این پایان کار نیست و مایکروسافت نه‌تنها پشتیبانی خود را از این برنامه پیام‌رسان متوقف می‌کند بلکه از ابتدای سال 2017 به کل امکان استفاده از این برنامه را در پلتفرم‌های مذکور پایان می‌دهد.

متوقف شدن اسکایپ روی ویندوزفون 8 و 8.1 از سال آینده

این محدودیت ظاهرا به نسخه RT ویندوز نیز ادامه پیدا می‌کند و کاربران بسیار محدود این پلتفرم، محدودیت دیگری را نیز از این پس تجربه می‌کنند. تلاش مایکروسافت در این میان برای تغییر سیستم این اپلیکیشن از حالت P2P به کلاد است که به گفته این شرکت پروسه اشتراک‌گذاری، کیفیت تماس، قابلیت اطمینان و تماس ویدئویی را بهبود می‌بخشد. از جمله دلائل این تصمیم مایکروسافت باید به سهم بازار نازل سیستم‌عامل ویندوز از بازار گسترده موبایل‌های هوشمند اشاره کرد جایی‌که با کاهش روزمره این سهم، تقریبا هیچ دلیلی برای مایکروسافت در اختصاص هزینه بیشتر برای این پلتفرم وجود ندارد. اسکایپ نرم‌افزاری کارآمد برای هر دو نسخه ویندوز 10 دسک‌تاپ و موبایل است که می‌تواند ویدئوی گروهی تا 25 نفر را پشتیبانی کند.

منبع

ارسال یک پاسخ