گزارش زنده از کنفرانس مایکروسافت در MWC2011

3
2464
یکی از خبرهای روز اول نمایشگاه کنفرانس خبری استیو بالمر و مجموعه مایکروسافت در مورد محصولات و سرویس های جدید این شرکت در دنیای موبایل و آینده و امکانات ویندوز فون هفت بود. در ادامه گزارش لحظه به لحظه ای داریم از این کنفرانس که ساعتی پیش به پایان رسید. با ما همراه شوید.

– ساعت 3:47: سه تصویر پشت یک Stage وسیع و صدای بلند ویلون.
– ساعت 3:51: مایکروسافت در پی آماده کردن مقدمات برای شروع کار است.

microsoft_press_event_at_mwc2011_02.jpg– ساعت 4:02: چراغ ها خاموش می شوند…
– ساعت 4:04: موزیک بلندتر می شود ولی هنوز کسی بروی صحنه نیامده

microsoft_press_event_at_mwc2011_03.jpg– ساعت 4:04: بلاخره استیو بالمر بروی سن می آید و با دستهائی که به کمر زده می گوید که سال گذشته تغییرات فراوانی در صنعت ما رخ داده است چرا که ویندوز فون هفت چیزی فراتر از ارائه تنها یک محصول جدید بود.
– ساعت 4:05: سرویس های Bing، Office، Xbox Live … او به شمردن سرویس هایی شرکت خود می پردازد
– ساعت 4:06: حالا وی به توصیف نحوه گسترش و آماده سازی Windows Phone 7 برای گوشی های موبایل می پردازد جائیکه اولین آپدیت و اولین گوشی های جدید در ماه مارچ ارائه می شوند.
– ساعت 4:08: از واکنش های سال گذشته در MWC2010 آموختیم که در مسیر درستی قرار گرفته ایم. 93 درصد از کاربران از ویندوز فون خود راضی بوده اند
– ساعت 4:10: استیو به توضیح و مقایسه سیستم عامل و ساده سازی های صورت گرفته در آن که وی آنها را Smart Design می نامد می پردازد.
– ساعت 4:12: ما به کاربران کمک کردیم که در میان Application ها به راحتی و به سرعت حرکت کنند.
– ساعت 4:12: مولتی تسکینگ به زودی ارائه می شود.

microsoft_press_event_at_mwc2011_04.jpg– ساعت 4:12: استیو به واژه اینترنت کامل اشاره می کند آیا منظورش پشتیبانی از Flash است؟
– ساعت 4:13: در ماه سپتامبر گذشته نسخه بتا IE9.0 معرفی شد مرورگری که کاندیدای اصلی برای حضور در ویندوز فون در ادامه امسال است که بصورت کامل با شتاب دهنده های گرافیکی و سخت افزاری ارائه می شود.
– ساعت 4:14: وی به توصیف مجدد Hub های حاضر در ویندوز فون می پردازد: People hub، Office hub، Picture hub، Music&Video و بلاخره Games

microsoft_press_event_at_mwc2011_05.jpg– ساعت 4:18: قرار است هاب جدید برای تو ** ییتر به این مجموعه اضافه شود.

microsoft_press_event_at_mwc2011_06.jpg– ساعت 4:18: همچون سال گذشته بار دیگر آقای Joe Belfiore بروی صحنه ظاهر می شود
– ساعت 4:20: جو به توصیف موارد تکراری حاضر در ویندوز فون که قبلا همگی در سال گذشته هم توصیف شده اند می پردازد.
– ساعت 4:26: آمار 70 میلیونی برای کاربران SkyDrive ارائه می شود.
– ساعت 4:28: بار دیگر به جایگذاری IE9 در ویندوز فون و پشتیانی آن از HTML5 اشاره می شود.

microsoft_press_event_at_mwc2011_07.jpg– ساعت 4:30: دموهای مختلفی از تست مقایسه ای IE9 با فایر فاکس و سافاری به نمایش در می آید که برتری IE را از نظر مایکروسافت نشان می دهد و اعلام می شود که از سخت افزار مشابه ای برای ویندوز فون ها استفاده خواهد شد.

microsoft_press_event_at_mwc2011_08.jpg– ساعت 4:31: تست نابرابری با آیفون چهار به نمایش در می آید این در حالی ست که مطمئنا GPU عملکرد بهتری در هندل کردن مولتی مدیا در قیاس با نمونه های فاقد این تراشه سخت افزاری دارد.
– ساعت 4:32: تست مولتی مدیا بر پایه HTML5 به نمایش در می آید؛ تستی که تلویحا به عدم حضور فلش در نسخه آینده IE و ویندوز فون اشاره خواهد داشت.
– ساعت 4:35: بلاخره صحبت از مولتی تسکینگ به میان می آید در اینجا در حین اجرای یک بازی به سراغ Application برقراری تماس رفته و سپس بار دیگر بروی بازی بازگشت صورت می گیرد که بازی به همان صورت رها شده قبلی دیده می شود.
– ساعت 4:36: با فشردن و نگه داشتن کلید Back نمائی کارت مانند (Card View) از آخرین برنامه اهای استفاده شده به نمایش در می آید.
– ساعت 4:37: سوئیچ میان دو بازی مختلف برای نشان دادن نحوه اجرای task switchr جدید توسط Joe اجرا می شود. همچنین امکان اجرای این عمل برای برنامه های غیر اصلی گوشی (Third-Party App) نیز وجود دارد. اجرای بازی حین پخش موسیقی!
– ساعت 4:39: تمامی این موارد طی یک آپدیت رایگان در سال 2011 و در زمانی نامعلوم برای همه کاربران در دسترس قرار می گیرد.

microsoft_press_event_at_mwc2011_09.jpg– ساعت 4:40: به ارتباط ویندوز فون و Kinect پرداخته می شود و یک ویدئوی واقعی از کنترل بازی با کمک فناوری Kinect و با ویندوز فون به نمایش در می آید.
– ساعت 4:41: جو صحنه را ترک می کند و بار دیگر استیو بروی صحنه می آید.

microsoft_press_event_at_mwc2011_10.jpg– ساعت 4:41: وی می گوید امروزه مردم تنها یک گوشی موبایل را انتخاب نمی کنند بلکه آنها یک پلتفرم را بر می گزنند.
– ساعت 4:42: او شرکای مایکروسافت را بر می شمارد و از اهمیت آنها در راستای موفقیت شرکت صحبت می کند. اپراتورها هم برای وی مهم هستند چون چند تائی از آنها را نیز در این راستا نام می برد.
– ساعت 4:43: هنوز کارهای زیادی مانده است که انجام بدهیم اما بعد از چهار ماه از ارائه اولین ویندوز فون کاربران می توانند به بیش از 8000 برنامه مختلف برای ویندوز فون دسترسی داشته باشند. همچنین بیش از 1 میلیون بار کیت برنامه نویسی Windows Visual Studio در این مدت دانلود شده است.
– ساعت 4:45: در روز جمعه ما یک همکاری و شراکت بسیار مهم با نوکیا را اعلام کردیم جائیکه ما اینترفیس را تهیه می کنیم و آنها هم با قابلیت های مطلوب خود همچون پیشرفت در زمینه دوربین، سنسورها و دیگر سخت افزارها در کنار این موضوع قرار می گیرند.
– ساعت 4:46: من مطمئنم که با توجه به این موارد نوکیا می تواند یک ویندوز فون نوکیائی (با تاکید بر نام نوکیا) موفق ارائه کند.
– ساعت 4:46: از تلفیق Ovi Maps و سرویس Bing با امکان بکار گیری آن در هر جا PC، تلویزیون، موبایل و… صحبت به میان می آید.
– ساعت 4:47: نوکیا گزینه های جدیدی را در رده سخت افزاری پیش روی کاربران ویندوز فون قرار می دهد.
– ساعت 4:47: استفن الوپ از نوکیا بروی صحنه فراخوانده می شود.

microsoft_press_event_at_mwc2011_11.jpg– ساعت 4:47: وی می گوید که نبرد گجت ها اینک به جنگ اکوسیستم ها تبدیل شده است. پیوند مایکروسافت و نوکیا شراکتی طبیعی مابین این دو شرکت است جائیکه نوکیا سخت افزارهای فوق العاده و طرح های صنعنی بی نظیری را ارائه می دهد.
– ساعت 4:49: استراتژی دو شرکت در همکاری های دو جانبه در تبادل نرم افزار، کاهش قیمت و مورادی نظیر این توصیف می شود.
– ساعت 4:51: مایکروسافت کلکسیون مدرنی برای کمک به برنامه نویسان در خلق برنامه های جدید دارد.
– ساعت 4:51: استفن در میان تشویق جمع صحنه را ترک کرده و استیو بار دیگر بروی صحنه می آید.

microsoft_press_event_at_mwc2011_12.jpg– ساعت 4:52: همکاری دو جانبه ما با نوکیا نه تنها برای این شرکت برای همه شرکای ما نیز بسیار خوب است.
– ساعت 4:53: بار دیگر جملات تکراری نظیر اینکه ویندوز فون هفت مناسب ترین پلتفرم برای اپراتورهاست یا اینکه تو** ییتر به ویندوز فون وارد می شود بیان می شود
– ساعت 4:53: ما انرژی فراوان، خوشبینی بسیار و شانس فوق العاده ای برای هرکسی که به اتحاد ویندوز فون بپیوندد و خریداران این پلتفرم قائل خواهیم شد.

microsoft_press_event_at_mwc2011_13.jpg– ساعت 4:54: از حضار تشکر می شود و استیو صحنه را ترک می کند.

توجه: این مطلب به صورت اختصاصی برای ‏Writeage.com‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از آن، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است.

3 دیدگاه

 1. آیا هیچ شبکه ای برای مشاهده مستقیم این کنفرانس ها هست ؟ لطفا جواب دهید من به شدت به این جواب نیاز دارم

 2. من به شخصه از وین فون استفاده میکنم…
  شاید چون قبلان ویندوز موبایل داشتم و با این پلتفرم اشنا بودم انتخابش کردم
  و خیلی هم برام دوست داشتنیه
  من به ویندوز وفادار میمونم
  از آندروید هم خوشم میاد . اما نه به اندازه یی که وین فون رو
  مرسی از بابت این گزارش

ارسال یک پاسخ