NM Card هواوی در بوته آزمایش: مشابه microSD

0
863
NM Card هواوی در بوته آزمایش: مشابه microSD

شرکت هواوی در جریان رونمائی از آخرین پرچمداران سال 2018 خود یعنی میت 20 و میت 20 پرو از حافظه جانبی جدیدی برای این گوشی‌ها پرده برداشت که NM Card نام داشتند؛ حافظه NM Card که حافظه نانو نیز خوانده می‌شدند از لحاظ ابعاد به اندازه یک سیم‌کارت نانو بوده و از این لحاظ با دیگر حافظه‌های معمول microSD تفاوت داشتند. این حافظه‌ها که در حال حاضر فقط در سه گوشی خانواده میت 20 هواوی قابل استفاده هستند امروز در بوته آزمایش سرعت خواندن و نوشتن قرار گرفتند و همانطور که حدس زده می‌شد از این لحاظ شرایط نسبتا مشابهی نسبت به حافظه‌های هم‌طراز microSD از خود نشان می‌دهند.

در ساختار حافظه NM Card هواوی از پروتکل eMMC 4.5 با نرخ سرعت UHS-I U3 استفاده می‌شود که سرعت خواندن آن روی کاعذ حداکثر 90MB/s و سرعت نوشتن آن حداقل 30MB/s اعلام شده است. این سرعت‌ها البته به صورت نظری بوده و طبق تست سرعتی که سایت Hi-Tech در این زمینه انجام داده است به مقادیر نسبتا متفاوتی دست پیدا می‌کنیم. طبق تست صورت گرفته با حافظه این حافظه توسط سایت مذکور سرعت خواندن حداکثر 74MB/s به دست آمد و سرعت متوسط نیز به 70MB/s محدود بود. در زمینه نوشتن نیز سرعت ماکزیمم 83MB/s اعلام شده و سرعت متوسط کارت نیز به گفته این سایت 73MB/s است.

NM Card هواوی در بوته آزمایش: مشابه microSD

این سرعت با اینکه نکته خاص و خارق‌العاده‌ای را ارائه نمی‌دهد اما در عمل برای ضبط ویدئو با وضوح 8K با 120 فریم در ثانیه نیز به مشکل بر نمی‌خورد و سناریوهای عادی روزمره با برداشت ویدئو با وضوح 4K با 30 فریم در ثانیه نیز به سادگی در آن انجام می‌شود.

NM Card هواوی در بوته آزمایش: مشابه microSD

یکی دیگر از تست‌های انجام شده روی این کارت قرار دادن یک فیلم HD با وضوح 6.7 گیگابایت روی حافظه دستگاه و سپس کپی کردن آن روی کارت حافظه بوده است که این پروسه، 1 دقیقه و 33 ثانیه به طول انحامید و سرعت 72MB/s را نشان می‌دهد. حافظه 128 گیگابایتی این کارت که در حال حاضر تنها حافظه در دسترس از این نوع است در عمل 123.73 گیگابایت حافظه در اختیار کاربران قرار داده و قیمت آن ظاهرا در بازار روسیه، 5,990 روبل معادل 90 دلار آمریکاست.

منبع

ارسال یک پاسخ