نوکیا با خرید آلکاتل رو به دنیای 5G

0
1335
نوکیا آلکاتل لوسان را خرید

شرکت نوکیا را همگان با کالای موبایل این شرکت که سالیان دراز در صدر انتخاب‌های کاربران در تمامی سطوح قرار داشت به خاطر می‌آورند اما این تمامی بضاعت این شرکت فنلاندی نیست و پس از فروش بخش موبایل به مایکروسافت هنوز سایر بخش‌های آن از جمله شبکه بسیار فعال است. این قسمت از نوکیا امروز شرکت Alcatel-Lucent را به قیمت 15.6 میلیارد دلار خریداری کرد.

از همین ابتدا توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که شرکت Alcatel-Lucent ارتباطی با گوشی‌های موبایل آلکاتل نداشته و این واحد مجزا در زمینه تجیهزات شبکه فعالیت می‌کنید. نکته جالب توجه و عامل ایجاد جذابیت این برند برای نوکیا، یکسان بودن تجهیزات و تولیدات سخت‌افزاری این برند در مقایسه با نوکیا است که کارکرد آسانی را بین این دو ایجاد می‌کند از همین رو شرکت نوکیا به خرید بخش بزرگی از سهام شرکت آلکاتل-لوسان ترغیب شده و برای آن نزدیک به 15.6 میلیارد دلار هزینه کرده است. نتیجه این خرید را باید سرمایه‌‌گذاری و تحقیق گسترده در نسل پنجم اینترنت همراه و اینترنت اشیا یا IoT بیان کرد. این شرکت در سال 2014 نزدیک به 40 هزار کارمند بخش تحقیق و توسعه را در اختیار داشته که از این میان 20 هزار عدد آنها مستقیما در شرکت Alcatel-lucent مشغول به فعالیت بوده‌اند. فروش این شرکت در سال گذشته رقم 25.9 میلیارد دلار بوده است که سودی معادل 2.3 میلیارد را برای آن به همراه داشته است.

نوکیا آلکاتل لوسان را خرید

بدین‌ترتیب شرکت تازه‌ای تاسیس خواهد شد که Nokia Corporation نامیده شده و دفتر آن در فنلاند خواهد بود البته حضور آن در کشور مادر آلکاتل (فرانسه) نیز کاملا ادامه پیدا خواهد کرد. مدیران بلندپایه نوکیا همچون Rajeev Suri و Risto Siilasmaa نیز سمت‌های خود را در این شرکت جدید حفظ خواهند کرد. سهم نوکیا در این شرکت 66.5 درصد و سهم آلکاتل 33.5 درصد است.

منبع

ارسال یک پاسخ