Nokia N95 سلطان بی رقیب

535
5995

شاید به سختی بتوان میان چندین و چند کارکرد مختلف N95 ، قابلیت برقراری تماس را هم ذکر کرد! اگر شما هم مثل خیلی ها به متفاوت بودن آنچنان اهمیت میدهید که حاضرید به خاطرش چیزی در حدود یک میلیون تومان بپردازید ادامه این مطلب کاملا برای شما نوشته شده است.

در حال حاضر N95 مجهزترین گوشی نوکیا و شاید مجهزترین گوشی دنیا باشد: یک دوربین 5 مگاپیکسلی مجهز به لنز کارل زایس ، GPS (ردیاب ماهواره ای) بهمراه نقشه بیش از 100 کشور جهان،شیوه کاملا متفاوت باز و یسته شدن (کشوئی از هر دو طرف) ، حافظه داخلی بالا و چندین و چند خصوصیت دیگر،  N95 را در صدر بزرگان این صنعت قرار داده است.
نوکیا این گوشی را در نمایشگاهی در نیویورک در سپتامبر 2006 به نمایش عمومی گذاشت و در آن موقع این گوشی نزدیک 550 یورو قیمت گذاری گردید ولی به علت تقاضای بالای بازار، این قیمت دیری نپائید و بسیار بالاتر معامله شد.
شاید شما هم مثل من از روی عکس هائی که از این گوشی منتشر شده است ابعاد نسبتا بزرگی را برای آن تخمین زده اید ولی اگر آن را از نزدیک ببینید مطمئنا به زیبایی طراحی این گوشی پی خواهید برد جائیکه بین امکانات این گوشی و طراحی آن تناسبی کامل برقرار است.
ابعاد آن  21×53×99 میلیمتر و وزن آن 120 گرم است که بسیار برای این همه امکانات بهینه است.(به این نکته توجه کنید که مثلا گوشی محبوب N80 دارای وزنی معادل 134 گرم بوده و 5 میلیمتر از N95 ضخیم تر است و درکل تنها گوشی سری هوشمند نوکیا که از Symbian 9.1 استفاده کرده و از  N95 ظریف تر و سبک تر است  N73 میباشد) .
رویه گوشی را صفحه نمایش بزرگ 2.6 اینچی(با 16 میلیون رنگ) احاطه کرده است که مقداری نیز در درون گوشی فرو رفته است و این مانع از خراشیدگی صفحه نمایش در هنگام به پشت قرار گرفتن گوشی مثلا روی میز میشود . در بالای صفحه نمایش یک گیرنده با شبکه شبکه های فلزی، یک سنسور نور جهت تطبیق نور محیط با نور صفحه نمایش و یک دوربین VGA جهت برقراری تماسهای ویدئویی تعبیه شده است. در زیر صفحه نمایش، کلید های کاربردی گوشی واقع شده است که دارای روکشی از فلز کروم بوده و کلید چهار جهته را احاطه کرده اند. بربالای گوشی هم مثل همیشه دکمه روشن خاموش گوشی قرار دارد که نقش سوئیچ میان Profile های مختلف را نیز برعهده دارد.

 Nokia N95 Backside

بر بالای هر پهلوی گوشی یک عدد اسپیکر استریو وجود دارد (یکی بالا یکی پائین و بروی هر دو تکه) که با وجود اینکه صدایی شفاف و بلند در هنگام استفاده ایجاد میکند ولی اگر گوشی بصورت افقی قرار بگیرد یکی از بلندگو ها در بالا و دیگری در زیر واقع میشود که این یکی از نکات منفی طراحیست.
در سمت راست گوشی دکمه دوگانه زوم و کنترل صدا بهمراه دکمه شاتر دوربین و دکمه دسترسی سریع به گالری عکس ها وجود دارد .در سمت دیگر گوشی پورت هدفون 3.5 میلیمتری گوشی که همانند یک سوراخ بزرگ به نظر میرسد بهمراه پورت Infrared و اسلات کارت حافظه با پوشش لاستیکی خود قرار دارد. N95 از کارت حافظه  Micro SD استفاده میکند و در کمال تعجب هیچ کارت حافظه ای برای آن در جعبه محتویات قرار ندارد شاید اینجا هم نوکیا سعی داشته است که هزینه ها را تا حد امکان کم نماید و البته حافظه داخلی نسبتا بالای گوشی (160 مگابایت) کاربران را تا مدتی از داشتن کارت حافظه بی نیاز میکند.
با اینکه کارت حافظه گوشی از نوع Hot swap میباشد و قابلیت درآورده شدن در هنگام روشن بودن گوشی را دارد ولی بهتر است هنگام درآوردن گوشی با انتخاب  Extract Memory Card از منوی  Ringing Profile (که با فشردن دکمه روشن و خاموش در دسترس است) تمامی برنامه های در حال اجرا از کارت حافظه را ببندیم تا مشکلی برای کارت پیش نیاید. در قسمت زیرگوشی یک پورت Mini USB قرار دارد که درست در کنار آن پورت همیشگی شارژر قرار دارد  شارژر زیبای این گوشی یکی از کوچکترین ها در کلاس خود میباشد .
در پشت گوشی مهم ترین چیزی که به چشم می آید لنز دوربین  N95 است که توسط یک قاب نقره ای که کمی هم از سطح گوشی بالاتر است احاطه شده است. تنها قسمت زیرین پشت گوشی است که جدا می گردد که با کنار رفتن آن باتری N95 ظاهر میگردد که دارای ظرفیت mAh 950  بوده و طبق گفته های مسئولان نوکیا توانائی روشن نگاه داشتن گوشی را برای 215 ساعت در حالت Stand-by و 240 دقیقه در حالت تماس دارد که البته نگفته پیداست که این اعداد و ارقام در عمل غیر قابل دستیابی می باشند و باتری N95 شاید مهمترین نقطه ضعف این گوشی باشد چونکه در یک استفاده نسبتا معمولی از این گوشی (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم) احتیاج به شارژ آن بصورت روزانه دارید و اگر کمی این استفاده بیشتر هم بشود اوضاع خراب تر شده و احتیاج به شارژ روزی دوبار دارید!

Nokia N95

طراحی زیبای تمامی کلید های N95 بر کارائی آن افزوده است مثلا کلیدهای روئی گوشی در حالت بسته کاملا خوش دست بوده و براحتی مشخص میباشند. دکمه های کناری نیز کاملا برجسته و قابل لمس و پیدا کردن می باشند.برای دسترسی به منوها از دکمه سمت چپ دکمه چهار جهته استفاده میکنیم که اگر آن را نگه داریم لیستی ظاهر میشود که در آن کلیه برنامه های در حال اجرا به نمایش در می آید. یکی از مسائل نسبتا عجیب در مورد این گوشی عملکرد دکمه قرمز آن است در گذشته های نچندان دور این دکمه جهت Minimize کردن یک برنامه کاربرد داشت کمی جلوتر وظیفه این دکمه به بستن برنامه در حال اجرا محدود شد ولی در N95 وظیفه این دکمه چیزی ست میان این دو چون بعضی اوقات باعث Minimize شدن برنامه و گاهی هم منجر به بستن آن میگردد!
یک مکانیزم جالب در  N95 مکانیزم قفل شدن اتوماتیک صفحه کلید است جائیکه با بسته شدن گوشی، صفحه کلید در عرض 2 ثانیه قفل میشود و اگر قبل از این زمان از صفحه کلید روئی استفاده شود دیگر عمل قفل انجام نمیپذیرد و گرنه قفل انجام میگیرد (همانند نوکیا N80)  و این عمل بدون توجه به جهت باز و بسته شدن گوشی صورت میپذیرد. یکی دیگر از مکانیزم های قفل N95 هنگامیست که کاور لنز دوربین آن را میگشائیم در این حالت نیز بطور خودکار قفل صفحه کلید باز میشود و برعکس ، با بستن کاور لنز صفحه کلید مجددا قفل میشود.
صفحه کلید رقمی گوشی نیز با گشودن گوشی رو به بالا ظاهر میشود که شاید یکی از بزرگترین صفحه کلید های نوکیا باشد و برجستگی های روی این صفحه، به راحتی استفاده از آنها کمک مینماید . نور پس زمینه صفحه کلید آبی میباشد که بصورت خودکار با تاریک شدن محیط فعال میشود وظیفه تشخیص کم شدن نور محیط برعهده یک سنسور نور است که در کنار دوربین VGA گوشی قرار دارد.
با به پائین کشیدن گوشی دکمه های مشکی کنترل موسیقی پدیدار میشود که کاملا هم سطح گوشی هستند و در نگاه اول به نظر دکمه های لمسی (Touch Sensitive) میآیند درصورتیکه اینگونه نیستند و در حقیقت این دکمه ها بصورت مکانیکی عمل کرده و با فشردنشان پلاستیک زیر آنها کمی فرو رفته سپس بالا می آید (خدا را شکر که چهار تا بیشتر نیستند!) نور پس زمینه این دکمه ها نیز آبی است.
صفحه نمایش N95 بزرگترین صفحه نمایش سری N نوکیا با 16 میلیون رنگ بوده و دارای اندازه قطری 2.6 اینچ (53×40 میلیمتر) میباشد ولی رزولوشن این صفحه نمایش نسبت به مثلا N80 بهیچ وجه بهبود که نیافته است هیچ، کمتر هم شده است : رزولوشن نمایشگر 41×35 میلیمتری N80 برابر با 416×352 پیکسل میباشد که بهیچ عنوان نمیتوان در آن پیکسلهای به این ریزی را تشخیص داد در حالیکه این رزولوشن برای N95 برابر 320×240 پیکسل است که اگر به دقت به صفحه نمایش توجه کنیم میتوان به راحتی پیکسلهای تشکیل دهنده صفحه نمایش را مشاهده کرد اگرچه این واقعیت تاثیر چندانی در استفاده روزمره از گوشی ندارد و کیفیت صفحه نمایش نسبتا در حد قابل قبولی قرار دارد و در نور مستقیم خورشید نیز خوانائی خود را حفظ میکند. (البته ذکر این نکته مهم است که بدانیم اگر چیزی به نام N80 وجود نداشت یک چنین ایرادی بر N95 نمیشد گرفت چون تقریبا اکثریت قریب به اتفاق Pocket PC ها رزولوشنی معادل N95 دارند که از این میان میتوان به گوشی های N73 ،N93 و P990 اشاره کرد)

Nokia N95

N95 یک گوشی چهار بانده است و این به آن معناست که توانائی کارکرد در هر چهار فرکانس GSM (که عبارتند از 1800،900،850 و 1900 مگاهرتز) را دارد و علاوه بر آن توانائی انتقال اطلاعات از طریق GPRS و یا EDGE را هم دارد (هورا بلاخره ما هم GPRS دار شدیم!) که دومی به هیچ درد ما نمیخورد! علاوه بر آن گوشی توانائی کارکرد در شبکه 3G UMTS را نیز دارد (زیاد خودتان را ناراحت نکنید این بار هم کاری به ما ندارد) که توسط آن توانانی انتقال داده را با سرعت MB/s 3.6 دارد که این سرویس فقط در چند کشور معدود کاربرد دارد چون در بقیه جاها (البته بغیر از اینجا) حداکثر سرعت انتقال داده از طریق 3G معادل MB/s1.8 است.
لازم به ذکر است که N95 توانائی کارکرد بعنوان مودم را نیز دارد جائیکه با وصل آن به کامپیوتر برنامه همیشگی نوکیا یعنی PC Suite همه کارها را برای شما انجام داده و شما کافیست بروی دکمه Connect To Internet کلیک نمائید. یکی از بهترین امکانات N95 ساپورت Wi-Fi توسط آن است که توسط آن میتوان در جاهائی که این امکان برقرار است به صورت بیسیم به اینترنت متصل شد(این امکان از آنجا اهمیت دارد که در دنیای مدرن تقریبا وارد هر رستوران ، کافی شاپ ، هتل ، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و کلا هر جائیکه تجمع وجود دارد بشوید وای فای برای شما بصورت رایگان برقرار است در ایران بشخصه فقط یک جا را سراغ دارم که بصورت دست و پا شکسته وای فای رایگان وجود دارد و آنهم مجتمع پایتخت است) نکته جالب و منحصر به فرد در رابطه با Wi-Fi گوشی N95 این است که با فعال کردن گزینه ای در منوی آن امکان جستجوی همیشگی شبکه Wi-Fi توسط گوشی مستقیما بروی صفحه حالت Stand-by گوشی وجود دارد و تنها کاری که شما باید بکنید اتصال به این شبکه های حاضر و آماده است.
نوکیا N95 همانند برادر های بزرگش در سری E امکان برقراری تماس از طریق اینترنت را نیز دارد ولی چون مثل بقیه چیزها در ایران کاربرد ندارد به آن نمیپردازیم.
پورت اتصال گوشی به کامپیوتر از نوع Mini USB بوده و با اتصال آن به کامپیوتر چهار حالت مختلف بروی گوشی ظاهر میشوند که عبارتند از : PC Suite ، USB، Image Print و Media Player که اگر USB انتخاب گردد کارت حافظه گوشی بعنوان یک درایو در My Computer ظاهر میگردد متاسفانه N95 محتویات حافظه داخلی را در اینجا به نمایش نمیگذارد.
Bluetooth و Infrared دو امکان ارتباطی دیگر هستند که در N95 گنجانده شده نکته جالب این است که مدتی بود که Infrared دیگر در موبایلها دیده نمیشد ولی نوکیا ظاهرا برای تاکید بر استفاده از موبایل بعنوان ریموت کنترل این پورت را در محصولات جدید خود مثلا در سری N بکار گرفته است و البته بصورت پیش فرض برنامه ای جهت استفاده از Infrared بعنوان ریموت کنترل در N95 وجود ندارد.
بلوتوث N95 نیز بسیار کارآمد است و با ساپورت A2DP امکان استفاه همزمان بیش از یک وسیله از آن فراهم میشود مثلا میتوان همزمان از هدست استریو بلوتوث استفاده نمود و در همان حال از بلوتوث جهت تبادل داده با کامپیوتر استفاده کرد.
سیستم عامل N95 از نوع Symbian ورژن 9.2 بهمراه Feature Pack 1 است که این آخری چیزی شبیه همین Service Pack خودمان است با این تفاوت که در مورد ویندوز هر Service Pack جدید حاوی تنظیمات جدید جهت ارتقا وضع امنیتی و کارکرد سیستم میباشد در حالیکه در مورد Symbian هر Feature Pack شامل ابداعات و نوآوری های جدید در ظاهر و عملکرد سیستم عامل میباشد(به عبارت ساده تر بیشترین چیزی که تغییر میکند ظاهر کار است). چندتای این تغییرات را میتوان به اینصورت خلاصه نمود:
– تغییر   Active Stand-by Mode که همان حالت صفحه نمایش و کارکرد آن در لحظات Stand-by است که یک نمونه از کارکردهای آن را در مورد جستجوی دائمی Wi-Fi مشاهده نمودیم.
– تغییرات گسترده در منوی Setting مثلا در اینجا یک تنظیم جدید اضافه شده است با نام Adjustment که از طریق آن علاوه بر تنظیم حالت Active Stand-by میتوان Theme های مختلف را نیز بکار برد در اینجا 5 عدد Theme پیش فرض وجود دارد که میتوان از اینترنت Theme های جدید دانلود کرد.
– یکی دیگر از این تغییرات امکان انتخاب فونت کلی است (Global Font) که میتوان یک فونت با یک سایز دلخواه انتخاب کرده اثر آن را در کل گوشی اعم از منوها هنگام SMS زدن و کلا همه جا مشاهده کرد. البته تغییرات دیگری نیز در منوها صورت گرفته است که تجربه کردن آنها شاید لذت بخش تر از صحبت کردن در رابطه با آنها باشد.
یکی از امکانات جدید بکارگرفته شده در نوکیا N95 وجود Voice Command است که برخلاف سایر  گوشی ها در این قسمت میتوان کنترل کلیه قسمت های گوشی را با صدا برعهده گرفت مثلا یک برنامه را صدا کرده آن را اجرا نمود یا آن را متوقف کرد (که در هنگام رانندگی بسیار به درد میخورد). پلیر N95 از فرمت های MP3،WAV،AMR،AAC و البته MIDI پشتیبانی میکند وهمگی آنها میتوانند نقش زنگ گوشی را ایفا کنند صدای زنگ N95 صدای نسبتا بلندیست و ویبره آن نیز در حد نسبتا بالائیست ولی به محض اینکه برای اولین بار گوشی تان زنگ خورد متوجه یک نکته منفی در آن میشوید و آن هم این است که با به صدا درآمدن گوشی صفحه نمایش نیز همزمان با آن شروع به چشمک زدن میکند و تقریبا مشخص نمیشود که چه کسی با شما تماس گرفته است مشکلی که ظاهرا راهی برای حل کردن آن وجود ندارد. تماس گرفته شده با شما با گشودن N95 پاسخ داده میشود ولی با بستن آن قطع نمیشود و این یکی نیز به نظر دارای هیچ راه حلی نیست در هنگام صحبت همچنان میتوان از امکانات دستگاه استفاده کرد مثلا میتوان نقویم را گشود و یا مثلا مکالمه خود را ضبط کرد و بلاخره پس از چندین سال شک و شبهه ! نوکیا زمان این ضبط صدا را از یک دقیقه ناقابل به یک ساعت تبدیل کرده است و معلوم نیست که چرا این زمان میبایست به همه چیز بستگی داشته باشد الا به میزان حافظه خالی در دسترس.
یکی دیگر از موارد زیبای این گوشی تولید صدای سه بعدی ست که توسط آن میتوان صدای پخش شده از اسپیکرها را بدور گوشی چرخاند!(با انتخاب Fly) و جالب اینجاست که نه تنها اینکار به آسانی قابل انجام است بلکه سرعت این چرخش نیز قابل تنظیم است (تکنولوژی را کف میکنید!).

 Nokia N95

فکر میکنم حالا نوبت آن رسیده باشدکه راجع به یکی از مهمترین امکانات این گوشی یعنی دوربین 5 مگاپیکسلی آن صحبت بنمائیم: با پس زدن کاور آن همراه بافعال شدن منوی عکس، لنز بینظیر کارل زایس گوشی نمایان میشود که در کنار آن یک فلاش قوی وجود دارد(البته نه به قدرت فلاش های زنون) که متاسفانه در میان منوهای گوشی راهی جهت ثابت نگه داشتن نور این فلاش و استفاده از آن بعنوان چراغ قوه وجود ندارد که البته ممکن است برنامه ای جهت اینکار در اینترنت یافت شود.
از لحظه گشودن کاور تا آماده شدن گوشی جهت عکاسی چیزی در حدود 6 ثانیه صرف میشود که در صورت استفاده از فوکوس این زمان شاید تا 8 ثانیه هم بطول بیانجامد که کمی با نفس دوربین های موبایل که وظیفه شان عکاسی در لحظه و فوریست، مغایرت دارد . مانند سایر دوربین های دیجیتال با فشردن تا نیمه شاتر، عمل Auto Focus صورت گرفته و با فشردن کامل آن عکس گرفته میشود. در اینجا چهار صدای متفاوت برای شاتر وجود دارد که قطع کردن هرکدام مستلزم بردن گوشی به حالت Silence میباشد. در منوی عکس گوشی گزینه هایی همانند عکاسی در شب ، پرتره ،حالت ماکرو، حالت پانوراما ، پرتره شب و گزینه های دیگر موجود است.
فیلمبرداری N95 دارای دو گزینه است یکی با رزولوشن 480×640 و فرمت همیشگی 3GP و دیگری با فرمت MP4 و با 30 فریم در ثانیه که این آخری به قیمت صرف مگابایت های بیشتر است تا جائیکه هر دقیقه این ویدئو 10 مگابایت فضا را اشغال میکند ولی در عوض کیفیت فیلم به نمایش در آمده در حد بسیار بالائی بوده و مطمئنا در نوع خود بهترین است.
یکی دیگر از امکانات منحصر به قرد و برتر این گوشی دارا بودن GPS داخلی ست که موقعیت هر شخص و هر نقطه را بروی هر جای کره زمین نشان میدهد. در درون منوها دو برنامه با GPS در ارتباطند یکی GPS Data میباشد که نسخه ساده ای از مسیریابی ست و بدون نقشه کار میکند و سه جزء دارد که در اولی (با نام Navigation) با اتصال به ماهواره یک قطب نما و مسیر حرکت شما به نمایش درمیآید و اگر یک مسیر مشخص را برای خود معین کنید فاصله میان ایندو و جهت حرکت پیشنهادی به شما نشان داده میشود ،دومی برای شما اطلاعات پایه ای جغرافیائی مثل عرض و طول جغرافیائی، مسطح بودن مسیر ،ارتفاع و گودی یک مکان و … را فراهم میکند که شاید مناسب راهسازی و مشاغل مربوطه باشد و سومی نیز اطلاعات مسیر فعلی شما را مشخص میکند مثلا مسیر طی شده توسط شما، سرعت حرکت، زمان طی شده، حداکثرسرعت و اطلاعاتی از این دست.
برنامه دیگری که با GPS در ارتباط است Maps نام دارد که در حقیقت نسخه ای از برنامه معروف Smart2Go میباشد که این برنامه مدتی ست توسط نوکیا بصورت رایگان عرضه میشود البته زیاد هم رایگان نیست چون با معین کردن مسیر حرکت بروی این برنامه نقشه های آن میبایست از اینترنت دانلود شود و این کار رایگان نیست! که البته این مورد درباره N95 که نقشه بیش از 100 کشور جهان را در خود دارد آنچنان مصداق ندارد (البته همانطور که حدس میزنید ما درون این 100 کشور نیستیم!) تنها موردی که اینجا میمیاند این است که N95 برای راهنمائی بصورت صوتی از شما پول دریافت میکند بدین شرح: یک هفته 6.49 یورو ،یک ماهه 7.99 یورو ، یکساله 59.99 یورو  و سه ساله 69.99 یورو.
بحث به درازا کشید و از گوشی با این همه امکانات جالب و نوین چیزی بیش از این هم انتظار نمیرود چیزی که مسلم است N95 بی رقیب ترین گوشی حال حاضر دنیاست و شاید تنها ایرادی که بتوان بر این گوشی گرفت عمر کم باتری آن است که حتی ممکن است در یک روز دو بار شما را مجبور به شارژ آن بنماید. از این که بگذریم نوکیا بدون شک بهترین محصول تاریخ خود را به نمایش گذاشته است . در حوزه قیمتی N95 بیشترین نوسانات را داشته است جائیکه در بدو ورود خود با قیمتی معادل یک میلیون و سیصد هزار تومان به فروش میرسید و این نوسانات تا حد هشتصد هزار تومان با گارانتی اصلی (اتصالات ایران) رسید حالا هم که گفته شده است تمامی گوشی های داخل و خارج ایران همه رجیستر میشوند شاید با هجوم مردم به گوشی های بدون گارانتی این قیمت پائین تر نیز برود.

کانال تلگرام عصرنوشتن

535 دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید به شما
  گوشی ان 95 من موقع خاموش و روشن کردن دستگاه خیلی سخت میاد بالا . و حافظه اش هم اصلا پر نیست .
  لطفا راهنماییم کنید.

 2. با سلام گوشی n95 من با وجود حافظه خالی در دستگاه تلفن، بیانگر عدم حافظه در دستگاه میباشد طوری که همه برنامه ها از کار افتاده اند .لطفأ راهنما ئی فرما یید.

 3. سلام من مموری۱۶گیگ روگوشیم (n95)جواب داد الان ۸ گیگ روشه ۴گیگشم پره ولی اصلأ سرعتش پایین نیومد سوالم اینه شارژباتریش حتمأ باید ۹۵۰ میلی امپر باشه تا باتریش بهتر کار ده ؟ جوابو بفرستید ممنون

 4. سلام به همه . مرسي كه از گوشيهاي n95تعريف كردي واقعا هر چي بگي كمه اما يه انتقاد دارم اونجايي كه گفتي از 95ظريفتر و سبكتر73 هست حذف كن چون سابقه ي شركت نوكيا رو خراب ميكنه گوشيهاي خوبي نيست (73)نميدونم شايد واسه من نبود واقعا از هر 5تا برنامه اي كه نصب ميكردم 6 تا گاهي هم 10 تاشو خطا ميداد مرسي از مطلبت و اطلاعاتي كه دادي در مورد گوشيهاي 95.

 5. سلام من یه گوشی لمسی میخوام با شبکه بیسیم و دوربین3 به بالا باقیمت حدود130هزارتومان در ضمن فرقی نمیکنه سامسونگ باشه یا نوکیا
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 6. سلام دوست عزیز مهدی اگه باطری گوشیت زود خالی می کنه برای اینه باطری رو با شارژر خودش شارژ نمی کنی. شما باید شارژر و باطری رو که مکمل همدیگر هستند بخری در واقع کارخانه سازنده , شارژر x را فقط برای باطری xطراحی می کننه .

 7. من 3 ساله که N95 دارم و تازگیها یه c7 هم خریدم …از محصولات نوکیا راضی ام ..خدا ازشون راضی باشه :D:D ولی با ابن حال بازم 95 بیشتر دستمه و کارمو راه میندازه …هر چند هر کدوم کارایی های خاص خودشون رو داره …توپپپپپپپپپپپپپپپپ

 8. باسلام من فرشاد هستم ميخوام بگم من خودمN95دارم وكاملا ازنظرصداى واضح اون راضى هستم وهركى كهN95بخره پشيمون نميشه.

 9. با عرض سلام وخسته نباشید!
  من n95 دارم،می خواستم بدونم رم چند گیگ می تونم روی این گوشی بزارم 2،4یا8؟
  تو سایت نوکیا که گفته تا 8 گیگ رو ساپورت میکنه ولی بعضی از بچه ها میگن میخونش ولی وقتی پر میشه هنگ میکنه.
  لطفا راهنمایی کنید!

 10. در مورد استفاده از شبکه wirleesتوضیح بدین چطور تنظیم میشه در دانشگاه سبکه وایرلس داریم گوشی n95به شبکه وصل میشه ولی صفحه باز نمی کنه

 11. سلام.95 واقعا عالیه و من خیلی خیلی ازش راضیم.الانم بیشتر از 2ساله دارمش.اما این اواخر باطریش بدجوری حال گیری میکنه.زود خالی میشه ی باطری اصل که 27000هزار تومان خریدم ولی باز باطریش زود خالی میش.

 12. سلام.خسته نباشید.تابستون N95 خریدم ازش راضی بودم اما سیم کارتمو نمیشناسه و غیر فعال میشه.لطفا کمکم کنید.میگن باید بفروشمش.درسته؟

 13. در مورد استفاده از شبکه wlanبگین چگونه تنظیم میشه در دانشگاه سبکه وایرلس داریم گوشی n95به شبکه وصل میشه ولی صفحه باز نمی کنه

 14. سلام
  من 2 ساله این گوشی را دارم و راضی ام ازش.
  فقط این اواخر باتری عوض کردم و قاب را که چون نصاب وارد نبود و یا قاب اصلی نبود، دکمه ها به راحتی سابق نیست و اعصابم را خورد کرده!!!

 15. ميگن گوشيهاي n95 ديگه پيدا نميشه اونايي هم كه تو بازار هست رفرشند. اين قضيه صحت داره يا شايعه ست؟ در ضمن چطور ميشه فهميد گوشي رفرشه يا نه.

 16. سلام. من بین دو راهی گیریدم. که n95 بگیرم یا n80 .درسته که n95باتریش پنچره وپابه پای عشق موزیکها نمیاد ؟ همچنین در مورد هنگ کردنش و کیفیت صداش که بعد مدتی پایین میاد؟ لطفا HELP

 17. سلام.من ميخام N95 بخرم.اما باخوندن مطالبتون متصرف شدم.بخاطرمشكلات باتري.لظفا راهنماييم كنيد كه چه گوشي اي بخرم

 18. سلام من محمدم ما در آنتالیا زندگی می کنیم
  برام دعا کنید برگردم ایران
  من ایران را دوست می دارم
  من ان 95 داشتم ولی حالا ان98گرفتم
  ممنون محمد

 19. سلام به همه دوستان عزیزان من اسم من ایلیاست همین طور که مشاهده کردیم دوست عزیز ما زحمت کشیدن و این اطلاعات با ارزشو در اختیار ما گذاشتن من N82دارم ولی نو کیا و همچنین تمام گوشیهاش خیلی عالین حالا چه سزی Nچه سری های دیگه البته مهم نیست گوشی چه مدلی باشه مهم اینه که به چه نحو از گوشیتون استفاده کنید گوشی که در روز 10 بار زمین بخوره یا گوشی که فقی با انگشتان دست شما لمس شده باشه چه این گوشی نو کیا باشه یا هر گوشی دیگه این همهم اینه به چه نحوی از این گوشی استفاده شده باشه من 2 ساله که گوشیمو خریداری کردم فکر کنم چینی باشه ولی باور کنید هنوز یه ضربه کوچیک بر نداشته دوستان عزیز هر وسیله ای که به نحوی به ما کمک میکنه باید ازش مراقبت کرد دوستدار همه شما ایلیا راستی امیدوارم که از حرفام دلخوری نداشته باشید

 20. البته يادم رفت بگم…
  سلام !
  باطری گوشی چینیه!
  شارژر گوشی سه شاخه هست و دارای تبدیل نیست و به پریزهای رایج در ایران نمی خوره! خودتون يه تبديل بگيريد زياد گرون نيس 500 تومنه!
  سیم تبدیل TV و USB ساخت تایلند، و کنترل headset و باطری ساخت چین، و آداپتور کارت حافظه ژاپنیه.
  شارژر فندکی هم نداره. خودتون 12 تومن خرج كنيد اصلشو بخرين! من گرفتم راضيم!
  جعبه بايده بايده بايد آك باشه و فروشنده بايد پلمپشو جلو چشم شما باز كنه!
  برخلاف گوشي هاي ديگه، روی صفحه نمایش گوشی هیچ کاور پلاستیکی محافظی نيست! اگه خواستين خودتون 1500 تومن بدين يه كاور بندازين رو صفحه LCD !
  آها راستي خواهشا هنگام خريد، مموري كارتي كه رو گوشي هست به هيچ عنوان عوضش نكنيد چون روي همون مموري يه سري برنامه هاي جالب برا گوشي هست كه اگه از دستش بديد ديگه هيچ جا پيدا نمي كنيد… اگه خواستين مموري كارت بخريد هيچ گاه مموري خودشو تعويض نكنيد!
  حتما از مراكز معتبر خريداري كنيد… چون گوشي هاي تقلبي زياد شده كه چند موردش رو الان ميگم:
  يكي اينكه من يه N95 ديدم كه يك طرفه باز ميشد!! و جالبتر اينكه صفحه لمسي بود كه قلم داشت!!!! و داراي دو سيم كارت بود!!!!!!!
  گوشي هاي N95 تقلبي يادتون باشه صفحه كشوييشون زور ميبره تا باز شه و مثه اصلي ها روان نيست! حتما موقع خريد چك كنيد…

 21. با سلام خدمت آق آرش! چنتا نكته بود كه لازم ميدونم بش اشاره كنم!
  1- شما گفتين: اگر گوشی بصورت افقی قرار بگیرد یکی از بلندگو ها در بالا و دیگری در زیر واقع میشود که این یکی از نکات منفی طراحیست! فك نمي كنم با اين شيبي كه پهلوهاي گوشي داره، كسي بتونه گوشيو به پهلو قرار بده!!!! به نظر من اصلا هم نكته منفي نداره.
  2- نكته منفي به نظر من كاور پلاستيكي روي مموري كارت هست كه با چند بار استفاده كاملا لق مي شود و بايستي از چسب استفاده كرد!
  3- شما گفتين: هیچ کارت حافظه ای برای آن در جعبه محتویات قرار ندارد! در صورتي كه روي همه N95 ها يك مموري كارت با حجم 1گيگ وجود داره!!!!
  4- شما گفتين: هنگام درآوردن گوشی! با انتخاب Extract Memory Card مموري خارج مي شود ولي تا جاييكه يادمه همچين عبارتي وجود ندارد و عبارت صحيح Remove memory card مي باشد!!!!!
  5- نكته منفي ديگر لق شدن قاب باتري پس استفاده اندك مي باشد!
  6- بر خلاف گفته شما باتري گوشي من با اينكه خيلي خيلي استفاده مي كنم، ولي حداقل 4 روز شارژ لازم ندارم!!!! به نظر من باتري اين گوشي در حد فوق العاده هست!!
  7- شما گفتين عباراتي كه با اتصال Mini USB ظاهر ميشه PC Suite ، USB ، Image Print و Media Player هست در صورتي كه عبارات ظاهر شده به ترتيب عبارتند از :PC Suite ، Data transfer ، Image print و Media player مي باشد و چيزي به اسم USB وجود ندارد!!!!
  8- شما گفتين: به محض اینکه برای اولین بار گوشی تان زنگ خورد متوجه یک نکته منفی در آن میشوید و آن هم این است که با به صدا درآمدن گوشی صفحه نمایش نیز همزمان با آن شروع به چشمک زدن میکند و تقریبا مشخص نمیشود که چه کسی با شما تماس گرفته است مشکلی که ظاهرا راهی برای حل کردن آن وجود ندارد! در صورتي كه صفحه نمايش هنگام زنگ خوردن اصلا چشمك نمي زند!!!!!!!!!!!!!!!!
  9- شما گفتين: از لحظه گشودن کاور تا آماده شدن گوشی جهت عکاسی چیزی در حدود 6 ثانیه صرف میشود که در صورت استفاده از فوکوس این زمان شاید تا 8 ثانیه هم بطول بیانجامد! در صورتي كه گوشي من براي آماده شدن كامل كمتر از 3 ثانيه زمان لازم دارد!!
  10- شما گفتين: در حالت Silent صداي شاتر قطع ميشود كه همچين پديده اي رو شاهد نيستيم!!!
  من گوشي N95 در مهرماه 86 به قيمت 550000 تومن گرفتم كه هنوزم كه هنوزه كاملا ازش راضي هستم… يك گوشي تمام عيار كه تا همين لحظه هم جز پرفروشترين گوشي هاي نوكيا ميباشد…
  با تشكر از آق آرش با مطالب كامل و توضيحات خوبشون…

 22. دیگه n95 امو دوست ندرام……2سال دارمش اه… باتریش 200 ساعت کار می کنه ؟ واسه من که از همون اول مشکل داشت.. الانم می خوام از بیرون تهیه کنم….یکی خریدم 1 روزم standby نمی مونه چی کار کنم ؟؟ Nina_nimble @yahoo.com

 23. سلام. اگه ويروس تمام اس ام اس هاي n95 فقط پيامک ها رو پاک کنه آيا ميشه ريکاوري کرد ؟ چطوري؟ لطفا پاسخ بدهيد؟ کلي اطلاعات مالي و رموز و آدرس ها رو از دست دادم. متشکرم

 24. سلام. به صورت کاملا اتفاقی با این گوشی آشنا شدم. اولا گوشی فوق العاده ساده و راحت و سریعیه. ثانیا اسپیکرهای عجیبی داره! من قبلا سونی اریکسون باز بودم. اما از وقتی این گوشی رو خریدم به قدرت و کیفیت نوکیا پی بردم! گمون نکنم حالا حالاها این طرح از نوکیا قدیمی و دمومه بشه. این گوشی حرف نداره

 25. سلام رضا جان
  اگر موقع نصب پيام certificate eror مي دهد بايد فايل هاي خود را ساين كنيد يا اينكه گوشي خود را هك كنيد. هك گوشي كاملا آسان و بي دردسر است و مشكل خاصي بوجود نمي آورد.
  براي ساين كردن فايل ها مي توانيد به اینجا
  و براي هك كردن گوشي خود مي توانيد به اینجا
  مراجعه كنيد
  بازم هر سوال درباره n95 داشتي در خدمتم
  با تشكر

 26. سلام
  گوشی من n95 هستش هیچ فایل sis رو قبول نمی کنه پیغام میده که این فایل پشتیبانی نمی شود.
  لطفا مرا راهنمایی کنید. با کمال تشکر

 27. سلام
  من يك گوشي n95 دارم كه متاسفانه ضربه خورده و دوربينش از كار افتاد نظر تعميركار اينكه كيت دوربين مشكل داره مي خواستم ببينم آيا كيت نو تو بازار موجود هست و قيمتش چنده
  ممنون ميشم جوابم را بدي
  با تشكر

 28. به نظر شما الان هم خريدن n95 با اين همه گوشي جديد کار عاقلانه ايه؟ يعني تا چند سال ديگه کار آدم رو راه ميندازه؟

 29. سلام ا- اگه راهنمایی کنید که فرق بین گوشی n95چینی با فنلاندی و کره ای چیه ممنون می شم-2-فرق گوشی n95 نوکیا با چینی و.. چیه؟
  آیا تمام خصوصیات نوکیا را داره؟n95نوکیا دو سیم کارتس؟قیمت n95نوکیا چنده؟وبرای چینی و.. چنده؟

 30. سلام دوستان من دکمه های پلیر گوشی رو که در بالای گوشی وقتی کشوری رو می دی پایین می خوام کاری کنم که در بازی های ان گیج کار کنه و در بعضی از سایت ها دیدم که مصرف کننده ها این دکمه ها رو کاری کردند که در بازی های ان گیج کار کرده و لذت بازی کردن رو 2 برابر کرده دوستان لطفا بگید چی کار کنم که این دکمه ها در بازی ها ان گیج کار کنه تمام بازی های ان گیج روی گوشیم نصب ولی دکمه های پلیر گوشی در هیچ کدام کار نمی کنه؟؟؟؟؟ باید چی کار کنم؟؟؟

 31. سلام از دیدن این سایت بسیار خوشحال شدم … واقعا کارتون عالیه. من N95 دارم می خوام بتونم با اون تو Net برم ایمیل ها مو چک کنم لطفا کمکم کنید…. در ضمن اگر بخوام راهنمای فارسی N95 رو داشته باشم از کجا می تونم پیدا کنم؟ ممنون

 32. با سلام
  دوستاني كه با باطري n95 مشكل دارند، با استفاده از باطري n95 8G در n95 معمولي ميتوانيد شارژ گوشي را تا حداقل 2 برابر (حتي بيشتر از n82) افزايش دهيد. كافيست به اینجا مراجعه كنيد

 33. با سلام خدمت دوستان
  محمدجان لازم نیست گوشیتو بندازی دور. برای مشکل باطری میتونی باطری n95 8g رو بخری و بندازی روش. اگر گوشی آپدیت کنی ورژن 30 گوشیت خیلی کمتر هنگ می کنه. عمر باطری بیشتر میشه و همچنین auto rotate همانند n82 بهش اضافه میشه
  راستی مشکل رم 4 گیگ هم حل شد بدوستان پیشنهاد می کنم فقط از 2 مارک سندیسک و توشیبا استفاده کنند. البته باید باید اینم بگم رم 4 گیگ علاوه بر اینکه کمی و فقط کمی سیستم n95 رو کند می کنه مصرف باطری رو هم فوق العاده بالا می بره!! پس اگر می خواهید رم رو 4 بندازید بهتره که قبلش باطری n95 8g رو بندازید.
  آرش جان یه در خواست ازت داشتم و آن اینکه وقتی گوشی روکه هنوز وارد نشده یا تازه وارد شده رو بررسی میکنی اشکالاتی که تو متن وجود داره رو بعدا درست کن که کسی می خواد گوشی بخره اطلاعات بیشتری داشته باشه
  مثلا اینکه برخلاف گفته شما (و البته بقیه سایتها) در جعبه گوشی n95 یک رم micro sd 1G وجود دارد!
  صدای شاتر دوربین گوشی حتی با silent کردن گوشی قطع نمی شود!!! (مگر با نصب نرم افزار)
  cpu n96 نیز تغییر کرده و بدون کاور دوربین و بدون فلش زنون و با فوکوس کمتر از n95 به بازار عرضه شده است!
  فلش n95 8G را نمی توان به صورت دائم همچون k750 و گوشیهای دیگر سونی اریکسون دائم روشن نگه داشت!
  یه سوال هم ازت داشتم ارش جان
  من چند وقتیه (تقریبا 1 ماه) باطری مدل 8G رو روی این گوشی انداختم عمر باطری گوشی به صورت باور نکردنی تا بیش از 2 برابر افزایش یافت. تاحالا مشکل خاصی نداشتم. ممکنه این باطری به گوشی صدمه بزنه؟ با اینکه فقط 250 میلی آمپر بیشتر شده ولی عمر باطری دوبرابر شده من حدس میزنم که مشکل n95 این است که باطری آن حتی همان 950 میلی آمپر را هم ندارد و یا از جنس خوبی ساخته نشده است! شما این طور فکر نمی کنید؟؟
  با تشکر

 34. من سه روزه است که یک گوشی n95 خریدم،
  مشکلات زیادی داره :
  مدت زمان کم کار باطری
  هنگ کردن در کار با اکثر قسمت های گوشی( دربین موزیک پلیر و تم و …)حالا باید:
  فلش کنم!
  باید تعمیر سی پی یو انجام بدم!
  یا بندازم تو سطل زباله؟

 35. سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما- اگه راهنمایی کنید که فرق بین گوشی n95چینی با فنلاندی و کره ای چیه ممنون می شم-مرسی

 36. با سلام
  یه سوال از تمام دوستانی كه n95 معمولی دارند از جمله آرش و مجید جان داشتم: كسی روی n95 رم 4gig انداخته؟ آیا n95 این رم رو ساپورت می كنه؟
  من این رم رو خریدم و روی گوشیم گذاشتم ولی چند تا مشكل پیدا كرد اول اینكه خیلی كند شده! دوم خیلی بیشتر از قبل هنگ می كنه و مشكل سوم كه از همه بدتره اینه هر چی تو رم گوشی می ریزم بعد از چند ساعت گم می شه!! یعنی حجم رم پر شده ولی دیگه فایل هایی كه رو گوشی ریختم ناپدید میشه! جالبه این اتفاق بعضی وقتها به صورت ناگهانی و بعضی وقتها به صورت تدریجی میفته یعنی اول آهنگها و بعد عكس ها و بعد كل فایل داخل رم ناپدید می شن!
  گوشی رو ریست كردم! رم رو فرمت كردم! رم یه بار بردم گارانتی عوض كردم! حتی دیروز گوشی رو آپدیت كردم و ورژن 21.0.16 رو گوش ریختم سرعت گوشی بهتر شد ولی همچنان همان مشكل ناپدبد شدن فایل ها توی رم وجود داره!
  اگر می شه منو راهنمایی كنید ممنون میشم
  در ضمن نیام براقی جان گوشی n95 اگر ورژن 20 باشد در یه استفاده معمولی حدود 30 ساعت و اگر ورژن 21 باشد حدود 35 ساعت عمر می كند. من گوشیمو قبل از اینكه آپدیت كنم تقریبا هر روز شارژش می كردم وحالا هم 1.5 روزه شارژش می كنم!

 37. سلام
  من یک هفته است که یک گوشی n95 خریدم، اما پس از چندین بار عکس گرفتن و یه خورده بازی کردن، پس از حدود 3 یا 4 ساعت شارژش به صورت ناگهانی خالی میشه، یعنی باتری فول شارژه اما یهو شارژش تمام میشه!
  پیش چند نفر تعمیر کار بردم، هر کی یه چیزی میگه، یکی میگه عیب از گوشی و مدارهای داخلی اونه، و یکی هم میگه عیب از باتریه!!!
  کسایی هستند که با گوشی n95 تا 3 یا 4 روز هم شارژ دارند؟!!!
  لطفا اگه چیزی میدونید، به من اطلاع بدید،
  ممنون میشم!

 38. با سلام خدمت دوستان
  بابك عزیز شما موقع استفاده از اینترنت گوشیتون ریسیت میشه؟
  زمان آماده به كار شدن دوربین توی این گوشی ها چند ثانیه طول میكشه كه البته هنگ كردن نیست
  اگر بیشتر توضیح میدادید شاید میتونستم كمك كنم
  با تشكر

 39. سلام نكیسا جان
  همه مشخصاتی كه گفتی مانند باطری، كاور lcd و پورت ها شارژز ها نداشتن تبدیل شارژز را من هم موقعی كه خریدم همینجوری بود. فقط باید بگم من وقتی خریدم دو مدل داشت و اون مدلی كه شارژر فندكی داشت 3000 تومن گرانتر بود و رو جعبه اش هم نوشته بود كه شارژر فندكی داره! تا اونجا كه یادمه واسه رمش پسوردی نخواست! درش هم باز بود وقتی بدون گارنتی می گیری درش بازه
  فقط یه مشكلی كه داره زیاد هنگ می كنه! اعصاب منو خورد كرده این همه پول بدی تا 2 3 تا برنامه روش نصب می كنی سرعتش كم می شه!!!

 40. آقا نوراله، اگه با قفل شدنش مشکل دارین کاری نداره که setting اش رو تغییر بدین:
  tools>settings>general> security> phone and sim card> lock keys if slide closed> No
  در همان قسمت در keypad autolock period زمان مد نظرتون برای قفل شدن keypad رو واردکنید.

 41. سلام آقا آرش
  می خواستم بگم من N95 رو اون زمانی خریدم قیمتش 1,300,000 تومان بود ولی واقعاً خیلی پشیمون هستم!
  شما همه اطلاعات و قابلیت های اونو گفتین ولی این گوشی یه اشکالاتی هم داره که باید بخری تا متوجه بشی!
  البته باید بگم که من اون گوشی رو انداختم خونه و با سامسونگ دارم روزگار خوشی رو می گذرونم!
  من که هرکی خواسته بخره بهش توصیه نکردم تا حالا ! ولی به نظر من هرکی خواست گوشی بخره بره سامسونگ بخره!

 42. سلام !
  من بالاخره N95 رو با استفاده از اطلاعات خوب سایتتون خریدم و فعلا هم ازش راضی ام (البته هنوز مدت زیادی نگذشته که مشکلی توش پیدا کنم!!) بازم تشکر میکنم ازتون به خاطر سایت خوبتون!!
  فقط من الان یه ذره راجع به قطعات جانبی گوشی ای که خریدم شک دارم:
  1- اولا که memory card رو که توش می ذارم ازم Password میخواد ومن هرچی شماره رند رو چک می کنم درست نیست؟ آیا این به این معنی است که کارت دست دوم است؟ تنها راهش format کردن کارته یا ..؟
  2- باطری گوشی چینیه!
  3- شارژر گوشی دارای تبدیل نیست و به پریزهای رایج در ایران نمی خوره!( اینجا دیگه حسابی سرم کلاه رفته نه؟!!!)
  در ضمن سیم تبدیل TV و USB ساخت تایلند، و کنترل headset و باطری ساخت چین، و آداپتور کارت حافظه ژاپنیه.(همه جای دنیا سرای من است ؟؟!!؟!) شارژر فندکی هم نداره. ولی عوضش فکر کنم خود گوشی اصل فنلاند باشه و کره ای که label فنلاند خورده باشه نیست. (این رو از روی شکل lable که یک چهار گوش کامل نیست می گم… اگه اشتباه فکر می کنم بگین لطفا)
  در ضمن احتیاجی به گفتن نداره که بسته گوشی کاملا باز باز بود!
  اگه میشه یه راهنمایی بکنین ببینم تا چه حدسرم کلاه رفته! و اینکه احیانا چه چیزهاییشو باید عوض کنم و اصل بخرم.
  اوه راستی یادم رفت بگم که روی صفحه نمایش گوشی هیچ کاور پلاستیکی محافظی نبود. می خوام بدونم همه n95ها این طورین یا اینکه این گوشی استفاده شده یا همچین چیزیه؟
  آیاراهی برای فهمیدن life time کامل گوشی (با احتساب format شدن های احتمالی) وجود دارد؟
  بازم مرسی از راهنماییهاتون!

 43. سلام مرسی من همه مطالب و نظرات رو خوندم(که بیشتر از 2 ساعت ازم وقت گرفت!!) و کلی مطلب گیرم اومد. فقط این سوال برام مطرح شد که چرا کسی اینجا چندان حرفی از N82 نمی زنه؟! تا جایی که من شنیدم n82 تمام مزیت های 95 رو داره و معایب اون مثل باطری، نداشتن فلاش زنون و… رو هم برطرف کرده . و البته قیمتش هم از 95 کمتره.
  با همه این حسابها آیا می تونید منو راهنمایی کنید که بین 95 و 82 کدومو بخرم؟ ( فقط نگید 95 8G چون نمی خوام اون قدر پول خرج کنم!! 😉 )
  من خودم هم ظاهر 95 رو ترجیح می دم ( مخصوصا نسبت به اون دکمه های عجیب 82 !!) ولی یک سری کارشناس دیگه! بهم پیشنهاد کردند همون 82 رو بگیرم…
  اگه میشه شما هم راهنماییم کنید تا بتونم تصمیم نهاییمو بگیرم ! مرسی

 44. به نظرم ان95 خیلی خوشكله، تو زیبایی هیجی ان95 نمیشه!
  آقا آرش واقعا” سایتتون باحاله ولی می شه عكستونو توی سایت بذارین؟!

 45. با سلام
  آرش جان این کار اگر هم قابل انجام باشد (که به نظر من نیست) کار استانداردی نمی باشد چون اگر بود خود نوکیا این کار را می کرد. در مورد خرید از آگهی های اینترنتی نیز تنها از سایت های معتبر استفاده کنید
  با تشکر

 46. خیلی ممنونم آرش جان. اما دوست من از این گوشی داره و باطریش رو با باطری 8 گیگش عوض کرده و یک ساعت دیر تر باطریش تموم میشه .(نه در حالت استند بای ) نظر تو چیه؟
  من میخوام بخرم ولی دست دوم به نظر شما کار درستی می کنم ؟اگه گفتید نه یا آره بگید چرا؟ اون هم از آگهی های اینترنت . متشکرم .

 47. من تا به حال نزدیک به 30 گوشی خریدم و عوض کردم و حالا هم گوشی 95 رو دارم میتونم به جرات بگم بهترینه از تمام گوشی ها سونی: الجی :سامسونگ هرکی میخواد بخره این کارو بکنه من حتی رم 2 گیگ انداختم توش با این حال هنگ نکرده حتی 1بار: باطریشم هر 2 روز 1 بار شارز میکنم :ممنون از مطالب خوبتون

 48. با عرض سلام و خسته نباشید . سوالی داشتم درمورد FM Modulator.ما وقتی میخواهیم دستگاه را در داخل جای فندک قرار دهیم رادیو آنرا در موج اف ام پیدا می کند ولی هیچ آهنگی ازآن پخش نمی شود ضمنا در داخل مموری هم آهنگ وجود دارد و همچنین روی صفحه ی مودلیتور هم نوشته است NO DEVICE. اگر ممکن است مرا راهنمائی کنید . سپاس گذارم.

 49. سلام. من حدود يكماه است كه گوشي N95 را خريده ام ولي اصلا ازش راضي نيستم. هرچي در اين مدت فيلم و عكس گرفته ام همه اش خود به خود پاك مي شود همينطور اس ام اس هايم همه پاك شده اند. از دست اين گوشي دارم ديوانه مي شوم. بعضي وقتها پيغام مي دهد كه مسيج هايتان به حافظه دستگاه رفته ولي در فايل منيجر هم نمي توان اس ام اس ها و يا عكس ها را پيدا كرد لطفا من را راهنمايي كنيد كه با اين مشكل چه كنم؟

 50. من الان حدود سه ماه ميشه كه اين گوشيو خريدم.
  من قبلا چند مدل از سري هاي نوكيا وهمچنين سوني اريكسون وسامسونگ را داشتم تا حالا اگه اشتباه نكنم 16 گوشي عوض كردم به قول بچه ها آخرت گوشي بازم (البته تعريف از خودم نباشه)چيكار كنم عشق موبايلم.
  حالا مي خواستم بگم اين گوشي جون ميده واسه كل انداختن من كه ازش بي نهايت راظي ام از دوربينش بگير ته خروجي تلوزيون تا طراحي دو جهته همه و همه بي نظيره.
  به نظرم تنها چيزي كه كمي منو رنج داد عمر نسبتا كم باطريشه كه اونم دليل داره:
  1-وضوح تصويرشه كه 16000000 رنگه كه بايد ديد تا باور كرد.
  2-صفحه نمايش 2.8 اينچ اونه كه حرف نداره.
  قابل توجه اون دسته از عزيزاني كه سنگ اريكسون به سينه ميزنن چون اريكسون همش 256000 وضوح تصوير داره.
  يه چيز درمورد فيلم برداريش بگم كه حمون طوركه ميدونيد 30 فريم در ثانيه است حالا يعني چي؟
  يعني اينكه وقتي فيلمي كه گرفتيو مي بيني كف مي كوني با يه هندي كم فرقي نداره.
  قابل توجه اريكسون بازا كه k850كه از دوربينش 5 هستش فقط 15 فريمه.
  خوب حالا مي خوام بگم كه هركي قصد خريدشو داره اصلا شك نكنه
  از لحاظ قيمتم بايد بگم كه شما پول اضافه نمي ديد بلكه پول كارايي فوق الاعاده اشو مي ديد.
  بخريدو حالشو ببريد.
  سوني اريكسون و بقيه گوشي ها حالا حالا بهيد بوق بزنن.
  بوق …بوق..

 51. من عرض سلام وخسته نباشید دارم خدمت دوستان من خودم گوش نوکیا ان 95 8 گیگا بایت دارم و ازش راضیم ولی یک چیزی رو می گم که دل به این چیزها خوش نکنید چون که بالاترشم می یاد چون چیزی که بالا باشه همیشه رقیب پیدا می کنه

 52. بله n95عالیه واقعا بینظیره اما به نظر من n82 بخاطر فلاش زنون آن برتره چون n95در شب با فلاش ال ایدی خود نمی تواند خوب فیلم برداری کند اما n82میتواند

 53. سلام به همگی من دو سوال داشتم که واقعا برام مهمه و اون اینه که ایا ان 95هشت گیگ صداش خیلی ضعیفه اگه میشه یه مقایسه ای با صدای ان 73 بشه اخه میخوام ان 73 رو بفروشم و ان95 8گیگ بخرم بعدش توسایت http://www.mobilestan.net
  خبر دادن که ان 95 8گیگ چینی به بازار اومده ایا تایید میکنید

 54. حمید جان سلام:
  1- اول لطف کن و مقاله کامل N95 8G را در اینجا بخوان چرا که در آنجا در رابطه با باتری مفصل صحبت شده است
  2-هنوز خیر
  3- هشت گیگ حافظه گوشی بصورت NAND در آن وجود دارد که حکم هارد درایو در کامپیوتر را دارد ولی RAM آن نسبت به N95 معمولی دو برابر شده و به 128 مگابایت رسید و ربطی هم به آن هشت گیگ ندارد
  4- خیر یا حداقل من سراغ ندارم
  5- طبق اعلام نوکیا سه ماه سوم سال 2008 تاریخ ورود N96 به بازار است یعنی حدودا در تابستان امسال. هیچ N96 ی در سایت های ایرانی که هیچ ، در سایت های خارجی برای تست کردن هم وجود ندارد چه برسد به فروش. لطفا لینکی که N96 می فروشند را برای اطلاع همگی بگذارید

 55. با عرض سلام، .دمت گرم با این سایت توپتان .من چند تا سوال داشتم
  1-در نوکیا n95 8gig مشکل شارژ باتری با وجود باتری 1200 میلی آمپر رفع شده است؟
  2-آیا می توان new folder خاصی را برای عکس ها ایجاد کرد.؟
  3-8 گیگ حافظه با احتساب رم خود گوشی می باشد ؟
  4- آیا وسیله جانبی وجود دارد با اتصال آن به گوشی n95 8 gig بتوان امواج دیجیتال تلویزویون را مشاهده کرد در صورت بلی ، نام آن چیست؟
  5- n96 کی به بازار می آید و آنهایی که الان در سایتهای مختلف دارند می فروشند قضیه از چه قرار است ؟آزمایشی هستند یا اینکه به صورت غیر رسمی ،نوکیا به بازار عرضه کرده است من یک نمونه را در سایت ایستگاه دات کام دیده ام.اگه زودتر به بازار میاد ، برم اینو بگیرم و همچینین به نظر شما مشکل باتری در آن رفع شده است یا خیر؟
  ببخشید که طولانی شد اگه میشه زودتر به این سوالها جواب بدهید چون می خوام یک گوشی توپ بگیرم

 56. با سلام آرش جان خسته نباشی N95 آخرشه فقط ای کاش استحکام N91 را دارا بود یکی از آرزوهای من داشتن N95.8GB که امیدوارم بزودی بدستش بیارم.

 57. سلام خدمت همه دوستان . میخواستم بدونم فرق بین n95 و n95 8 gig فقط در همین حافظه داخلی شون هست و اگه هست چرا اینقدر تفاوت قیمت دارند ؟؟؟؟ لطفا هر چه زودتر و با اطلاع کامل پاسخ بدید .
  ممنون

 58. فریبا جان این کار بوسیله Theme های مبتنی بر Flash امکان پذیر است برای بدست آوردن اینگونه برنامه ها به سایت هایی مثل :
  http://www.mobile9.com
  ویا
  http://www.gsmaria.com
  سر بزن
  ———————————————————————
  آرتیمیس جان N81 گوشی بسیار خوبی ست ولی چند نکته دارد که باید حتما بدانی:
  1- کیفیت عکس چندان بالایی ندارد هرچند فیلمبرداری آن بدک نیست
  2- با اینکه بلند گوی های استریو با صدای بسیار با کیفیتی دارد ولی صدای آن چندان بلند نیست
  3- ماندن اثر انگشت بر تمامی قسمت های آن شما را مجبور می کند تا دائما آن راتمییز کنید
  در ضمن در هیچ کجای دنیا هنوز خبری از N96 نیست
  پیشنها من برای شما N82 و یا N95 8G می باشد
  ————————————————————————–
  مهدی جان منظورت از تنظیم را اگر شرح دهی ممنون می شوم
  با تشکر

 59. سلام
  من شدیدا احتیاج به کمک دارم.
  ببینین من خیلی اس ام اس بازی میکنم پس یه گوشی میخوام با صفحه کلید نرم.زیاد آهنگ گوش میدم پس یه گوشی میخوام با کیفیت صدایی بالا.وزیاد هم عکس میگیرم.وزیاد هم به زیبایی گوشی اهمیت میدم.کلا یه چیز تک میخوام.اولش میخواستم ان95 بگیرم ولی وقتی ان96 رو توی یه سایت دیدم دیگه اصلا از ان95 خوشم نمیاد.ولی متاسفانه ان96نه توی ایران اومده نه دبی.
  میشه راهنماییم کنین چه گوشی ای بگیرم پشیمون نمیشم؟به نظر شما ان81 چطوره؟من ازنزدیک ندیدمش اما ظاهرش رو توی یه سایت دیدم بد نبود.

 60. من قبلا سونی اریکسون داشتم خیلی هم راضی بودم به تازگی N95 خریدم می خوام بدونم برنامه ای هست که بتونیم روی این گوشی نصب کنیم و از انیمیشنهایی مثل سونی اریکسون یا شکلهای مشابه استفاده کنیم مثلا شکل خنده ، گریه ، خوشحالی و … چون متاسفانه این گوشی هیچ شکلی برای تفهیم تصویری منظور آدم نداره
  ممنون

 61. سلام من هم معمولی اصلشو دارم . گوشی خوبی . در ضمن قیمت نو فنلاندش الان 500000 تومان هست . راستی همین که پشته گوشی حک شده باشه فنلاند کافیه ؟ 96 هم داره میاد تقریبا مثل 95 فقط 16 گیگابایت حافظه گوشی ؟؟؟؟؟ برای نرم افزار 95 کدوم سایت برم بهتره ؟

 62. سلام میدونم اینجا جاش نیست ولی من دنبال یه گوشی N95 تمیز در حد نو میگردم اگه کسی داشت لطف کن خبر کنه من تا 450000 تومان میتونم بذارم.

 63. میخواستم بگم این گوشی آخر حاله……این نظر منه که این گوشی واقعا سلطان بی رقیبی هستش……من که با دوربینش خیلی حال کردم.راستی بابا ای ول به مدیر این سایت خیلی ایده جالبیه که همون موقع که مینویسیم رو صفحه هم نوشته میشه.
  با تشکر

 64. با عرض سلام خدمت نویسنده متن
  مطالبتون واقعا عالی بود حقیقترو نوشته بودین
  ی چیزی هم باید به آقا هادی و اونی كه اسمش رو گذاشته بود من و هر كسی كه میگه سونی اریكسون سامسونگ الجی هیچكدوم از اینا به پای نوكیا نمی رسن مثلا رابط كاربری یا همون اینترفیس k850 سونی اریكسون شده مثل نوكیا البته از نظر خود كمپانی ولی حالا حلا ها باید بوق بزن تا مثل نوكیا بشه در ضمن نوكیا مثل پیكان نیست چون بهتره همه اول نوكیا می خرن w1000 وجود نداره و اگر هم قرار به كلاس باشه گوشی مشترك samsung و giorgio armani با كلاس تره ولی امكاناتش كم .و چیز دیگه این كه گوشیهایی كه سیستم عامل ویندوز دارن رو هم با گوشیهایی كه سیمبین یا UIQ هستن مقایسه نكنید چون از نظر كارایی برای تجار یا كاربرای حرفه ای بهتر هستند تا سیمبین یا UIQ اونم از نظر امكانات سیستم عاملی نه دوربین یا شاید صدا اشتباه نكنید نوكیا واقعا ععالیه من خودم ان 70 دارم هم امكانات خودش عالیه هم برنامه خوریش عالیه هیچ كوشی سونی اریكسون یا سام…وال جی وغیره بجزء پاكت پی سی ها اینجور نیستن این قدر سونی سونی نكنید چون معلوم می شه هیچ چی از گوشی حالیتون نمیشه(من این مطالب رو نوشتم چون الكی الكی داشتن به نوكیا توهین می كردن)ببخشید اكه تومار نوشتم ولی حقیقته

 65. من N95 8GB رو دارم خیلی ازش راضی ام ولی چیزی که هست اگه از قسمت Music Player برای اولین بار که گوشی رو روشن میکنید بخوای موزیک بزاری خیلی سرچ میکنه گاهی وقتا بیشتر از 1 ساعت همه اینجوریین؟ اگه کسی چیزی میدونه به منم بگه. راستی اگه call recorder هم برای n95 8gb دارید ممنون میشم به منم بدبد.

 66. منتظر n96 با 17 گیگ حافظه باشید با امکاانتی بیشتر از این گوشی با همین دوربین و گوشی بسیار زیبا ولی قدیمیترین مدلای گوشی های HTC و I-met از N95 بهترن والا دوران سامسونگ و … و این آت آشغالا گذشت سونی اریکسونم که هنوز بچه هست نوکیا هم دیگه پیر شده با این سیاست بازیاشون به هیچ جا نمیرسن ولی گوشیهایی مثل HTC و I-met رودست ندارن

 67. من امروز این گوشی رو خریدم ، یعنی مامانم برام خرید ، بعد از مدتها می تونم احساس خوب و لذت بخشی از موبایل داشته باشم ، امید وارم هر کسی دوست داره بتونه بخره ، خیلی خوبه ، دوسش دارم .

 68. من ان 82 خریده ام. فكر كنم بهتر از ان95 باشه. دوربینش كه 100% بهتر از ان 95 هست ولی صداش قوی نیست. كلا گوشیها با رم مشكل دارن. این مشكل رو ان 95 (8g) حل كرده و به نظرم باید بهترین باشه. مانیتورش هم 2.8 اینچه!

 69. سلام من می خوام ان 95 از نوع 8 گیگشو بخرم به نظر شما آلمانیش بهتره یا فنلاندی؟
  درسته میگن مشکل باتری در 8 گیگش حل شده؟
  اسم بهترین گارانتی برای این گوشی چیه؟
  با تشکر!

 70. سلام، بنده کارمند شرکت اتصالات اینترنشنال تهران هستم
  گارانتی رسمی گوشیهای نوکیا
  اطلاعات کامل و بسیار مثبتی از سایت شما دریافت کردم بسیار متشکرم و بخش نظراتتان بسیار جذابیت ایجاد میکند
  از ارش عزیز دکتر ریتالین و اصغر اقا که نمیدونم هنوز به جمع همکاران سایت پیوسته یا نه کمال امتنان و تشکر را دارم

 71. n 95 از جمله یخود ترین گوشی های جهانه ، من 1200000 تومن بابتش پول دادم ، دیری مپایید که مثل سگ پشیمون شدم . همین دو روز پیش هم با بدبختی 480000 تومن فروختمش ، نوعش هم با 520000 میشه خرید

 72. برای این که آسیب نبینه دکمه خاموش کردن آن را برای چند ثانیه نگه دارید و بعد گوشی را به حال خود بگذارید بعد از چند دقیقه خود گوشی خاموش می شود .

 73. سلام
  من جدیدا گوشی n95 فندلاند با کارت حافظه 1GBخریده ام و باید به دوستان بگویم اصلا از آن راضی نیستم . اولین مشکل این گوشی هنگ کردن آن است که مخصوصا روی برنامه های life blog و ویرایش عکس اتفاق می افتد و واقعا هم هنگ می کند . بردمش نمایندگی گفتند باید ریست بشده درست می شود اما 6 تومان هم گرفتن برای ریست ولی درست نشد .کارت حافظه دیگری هم روی آن گذاشتم مشکل حل نشد . اگر می خواهید قفل نکند کارت حافظه را از روش بردارید من از وقتی کارت حافظه رو برداشته ام و الان یک ماهی است قفل نکرده است فکر کنم قفل گوشی به خاطر این است که برنامه این گوشی برای سرعت حافظه داخلی 8 Gb طراحی شده است و این مدل آن که با کارت حافظه زده شده با سرعت کارت حافظه و نیاز دستگاه همخوانی ندارد و موجب خالی ماندن بافر گوشی می شود .
  دومین مشکل گوشی این است که با باز کردن آن می شود به تماس پاسخ داد ولی با بستن گوشی تماس قطع نمی شود و هیچ گزینه ای برای این کار ندارد که باید برای تماسهایی که به تلفن ثابت می گیرید مراقب باشد که حتما تماس را قطع کنید .
  سومین مشکل این گوشی باطری واقعا ضعیف آن است که واقعا روزی یک بار شارژ را حتی با استفاده کم می خواهد .
  گوشی قبلیم سونی اریکسون k800 بود که واقعا به قیمتش می ارزد .
  من اصلا گوشی n95 با حافظه 1GB را توصیه نمی کنم حالا اگر دوستانی که n95 8Gb خریده اند لطف کنند در مورد آن توضیح دهند که آیا این مشکلات را دارد یا نه ممنون می شوم .

 74. سلام
  از اطلاعاتتان ممنون.
  برای خرید این موبایل چگونه متوجه بشوم چینی است یا اصل؟
  وقیمت اصلی آن در حال حاضر چیست؟
  با تشکر

 75. عالیه حرف نداره مهشره.من میخوام تو همین مدت 8گیگش رو بگیرم البته تو دبی قیمت نصفه.شاید تو اسفند ماه که یه سر میرم دبی بگیرم یا تا هفته ی بعد همین جا میگیرم و خلاص.گوشی هایP1 و W1000در مقابل این گوشی عددی نیستن.اصلا سونی اریکسون قدرت و ابتکار اینو نداره که بخواد یه چیزی در مقابل این گوشی گوگولی بزنه!!!!!

 76. سلام من هم از این گوشیهای n95 دارم البته فلاندی درجه دو . ولی نسبت به قیمتش گوشی بدی نیست البته تا به حال من گوشی زیاد عوض کردم این گوشی رادست تر از همشه {دو سیم کارته فنلاندی}

 77. سلام من هم از این گوشیهای n95 دارم البته مالزی درجه دو . ولی نسبت به قیمتش گوشی بدی نیست البته تا به حال من گوشی زیاد عوض کردم این گوشی رادست تر از همشه {دو سیم کارته فلاندی}

 78. با سلام و خسته نباشید فراوان از شما آقا آرش و دوستانتون که این همه مطالب مفید رو درباره گوشی ها ارایه میدید . بدون شک این سایت بهترین سایت ایرانی درباره موبایله . امیدوارم بتونید همین طور ادامه بدید . من که از این مقاله نهایت استفاده رو بردم . چون خودم یه N95 دارم . این گوشی واقعا حرف نداره ولی دوتا مشکل داره . اول اینکه باتری این گوشی خیلی ضعیفه . می خواستم بدونم باتری N95 8GIG که قویتره به N95 نمی خوره؟ یه مشکل دیگه هم که N95 داره اینه که با اینکه دوربینش 5 مگاپیکسله اما چون فلاشش از نوع LED هستش توی تاریکی حتی در مقابل دوربین 3.2 مگاپیکسلی K800 که فلاش زنون داره بد جوری کم میاره . می خواستم از شما درخواست کنم یه برنامه برای افزایش قدرت فلاش N95 معرفی کنید . چون من واسه N70 چنین برنامه ای دیدم اما به N95 نمی خوره . اگه این دوتا سوالو جواب بدید خیلی ممنون میشم . بازم از سایت مفیدتون نهایت تشکرو دارم.

 79. با سلام خدمت ارش عزیز و تشکر فراوان برای پیگیریهای مدامت نسبت به سئوالات بچه ها و پاسخهای بسیار سنجیده ومناسبی که متناسب با هر معلوماتی به انها از سوی شما داده میشود. واقعآ این همه اطلاعات ستودنیست که البته نشانگر تلاشها و زحمات بسیار شماست که با تمرکزی که روی این مقوله داشتید بدست اورده و در خدمت همه قرار میدهید. به شما تبریک میگم و ارزوی موفقیت هرچه بیشتر برای شما دارم. من پاسخ بسیاری از سئوالاتم را با مطالعه صفحات بالا گرفتم و کمک زیادی در انتخابم کرد.با این حال در صورتی که سئوالی برایم ایجاد شد مزاحمتان میشوم و خوشحال میشوم پاسخم را بدهید. با ارزوی توفیق

 80. اولا جا داره از مسئولین این سایت یه تشکر ویژه داشته باشم . دوم اینکه فقط نوکیا اونم فقط n95 . سونی اریکسون خودشو بکشه هم نمی تونه به پای نوکیا برسه و گوشیای اینچنینی تولید کنه . با وجود n95 سونی اریکسون هیچ حرفی واسه گفتن ندار . n95 از هر نظر بهتر از گوشیای سونیه . از نظر دوربین که k850 اینقدر ادعا می کنه ضعیف تر از n95 هستش . اینو من نمیگم . تو یه تستی که بین این دو گوشی امتحان شده ثابت شده اگه باور نمی کنید می تونید از سایت gsmarena.com ببینید . p1 و p990 هم تنها خوبیشون تاچ اسکرین اوناس . w960 هم که مفتش گرونه . تازه n98 و n99 هم تو راهه که اگه بیاد دیگه شرکتای دیگه مخصوصا سونی اریکسون باید تعطیل کنن چون هیچ وقت نمی تونن به نوکیا برسن . خلاصه اینو شک نکنید که نوکیا بهترینه . اون زمان که نوکیا 1100 می ساخت سونی کجا بود ؟ الان هم همون جاست.

 81. فقط n95چون از ساختهای نوکیا ست.
  آرش جان می خواستم بدونم از لحاظ کلی n77 بهتر است یا n92. اگه میشه برام توضیح دهید

 82. فرهاد عزیز سلام
  اون مقایسه ای میان iMate و دیگران کار من نبود و دوست عزیز دیگرمان که مدتی ست خبری هم ازشان نیست زحمت آن را کشیده بودند. در ضمن به نظر من گذشته از موارد سخت افزاری موجود در این مدل ها به نظر من مقایسه میان یک PDA و یک اسمارت فون کار آنچنان صحیحی به نظر نمی رسد و بهتر است اول کمی در رابطه با نوع کاربری شما صحبت کنیم تا بعد ببینیم که آیا نیاز شما را یک اسمارت فون برآورده می کند و یا اینکه می بایست به سراغ همان PPC ها بروید. منتظر پاسخ شما هستم
  با تشکر

 83. من N73 داشتم گوشی خوبی بود بعد N95 خریدم و به من ثابت شد که N73 بهتره. N95 توی ایران کاربردی نداره و تمام کارایی ها رو N73 هم داره!

 84. سلام خسته نباشید عزیزم
  به نظر من گوشی خوبیه حیف که بنده قدرت خریدش را ندارم
  به همان n70 قانع هستم
  خدا نگهدارتان

 85. من یکی ازش دارم و 1500000 پول دادم واقعا” گوشی خوبیه من تو گرونی خریدم میدونستم اگه صبر کنم قیمتش پایین میاد ولی چه کنم وقتی یه چیز جدید تو بازار میاد دوست دارم از اولین نفراتی باشم که میخره این گوشی قبل از اینکه به ایران بیاد من توی سایت مشخصاتشو خوندم و منتظر شدم تا بیاد و بخرمش و خریدم.

 86. سلام آرش خان دست شما درد نکنه . به نظر تو اگه از تو نخ i-mateها بیرون بیایم n95 میتواند انتظاراتم را براورده کند مقایسه ای که از نوکیا با i-mate کردی را خوانده ام ولی اگه امکان داره n95 را با i-mate های k-jam jasjam jasjar مقایسه کن تا ببینم اگه خدا بخواهد شاید n95را خریدم. ممنون ارش

 87. با سلام
  مهرداد جان با Update کردن N95 کمی از شدت ماجرا کاسته می شود ولی همچنان به نسبت N95 8G بسیار ضعیف تر عمل می کند و این بغیر از ظرفیت بالاتر باتری جدید بطور عمده مربوط به تکنولوژی Demand Paging به کار گرفته شده در ساختار N95 8G است که یکی از خصوصیت های نسل بعدی Symbian محسوب شده و نمونه آن را تنها در N95 8G و البته در Nokia E51 می توان یافت گوشی من نیز همین E51 است. باتری N95 8G را هم نمی توان بروی N95 اصلی گذاشت
  ——————————————————–
  فرهاد جان از لحاظ ابعاد به نظر من JASJAR خیلی بزرگ است و حمل آن مشکل است ولیکن در مورد JASJAM همانگونه که در اینجا مشخص است خصوصیات کاملا برتری نسبت به KJAM دارد از جمله سرعت پردازنده که از 200 مگاهرتز به 400 مگاهرتز تغییر یافته است و یا افزودن قابلیت تشخیص دستخط (Handwriting recognition) یا افزایش حجم باتری بهمراه دوربین 2 مگاپیکسلی از دیگر مزایای JASJAM می باشد
  با تشکر

 88. سلام ارش. ممنونم.من همین پول95 ساده رو هم به زور جور کردم و الا 8 گیگ خیلی بهتره.اما همین معمولیشم کافیه.فوقش یه باتری اضافه میخرم حل میشه.فقط بگین هنگ نمیکنه ؟؟؟ راستی خودت الان چی داری؟ و اگه جای من بودین با این پول چی می خریدین؟ اما 95 رو دوست دارم.یه عیب هم 73 داره که اگه خواستین در گوشی میگم . ممنونتم

 89. مهرداد جان سلام
  مطمئن باش N95 نسبت به امکاناتی که در N73 از آنها سراغ داری گزینه های بسیار بیشتری در اختیارت قرار می دهد و اصولا مقایسه میان N95 و N73 مقایسه ناجوانمردانه ای می باشد چرا که N95 دارای آنچنان امکاناتی ست که سراغ آن را در هیچ گوشی دیگری مگر نوع 8 گیگ آن نمی توان گرفت توصیه من به شما این است که اگر مهمترین چیز برای شما کارکردی روان بهمراه قابلیت های N95 و حذف مشکلات آن است با صرف هزینه ای معادل 100 هزار تومان بیشتر به سراغ N95 8G بروید
  نمونه های موجود در بازار همگی ساخت نوکیا هستند و بغیر از نمونه های خنده دار چینی موجود در بازار که با یک نگاه مشخص می شوند (قیمتی هم نزدیک به نصف نمونه اصلی دارند) تنها تفاوتی که می توان برای دو نمونه مشابه پیدا کرد مساله گارانتی ست که در صورت احتیاج به تعمیر پیدا کردن گوشی از نان شب نیز واجب تر می شود
  با تشکر

 90. اقا دم همگی گرم اما خداییش سنگ کارخونه ها رو به سینه نزنید.یه کم چشماتونو باز کنین می فهمید که سونی اریکسون اسباب بازی ای بیش نیست. من k800 داشتم پشیمون شدم اصلا محدودن. 2هفته بیشتر به ادم حال نمیده ! الان 73 موزیک دارم و میخام 95 بگیرم با مشکل باتریشم کنار میام 95 واقعا میارزه اما اقا ارش عزیز راهنماییم کن 95 بگیرم یا نه؟؟؟ نسبت به 73 چطوره ؟؟ من که تو کف 95 موندم // چطور بفهمم اصله؟؟ از سونی هم خوشم نمیاد به هیچ وجه!! فقط نوکیا ممنونم اقا ارش

 91. با سلام خدمت تمامی دوستان توصیه میکنم برای یکبار که شده i-mate k-jam jasjar jasjamرا امتحان کنید و حرفی از این اشغال ها نزنید.یه مشت گوشی labelly جمع کنید بابا. هیچ کدام حتی نمیدونید که گوشی i-mate اصلی ساخت امریکا است. بولوتوث i-mate رقیب نداره.اصلا pocket pc یه چیز دیگه است.من خودم همه این گوشی ها را داشتم برام هم سودی نداره که از شون تبلیغ کنم ولی زدن حرف حق ارزش خودشو داره i-mate یه چیز متفاوته. ممنونم.
  از شارژ n95و nokia و sony ericsonحرف زدی یاد شارژ 70 تا 95 ساعته ی i-mateهایk-jam jasjar jasjam افتادم. ها ها ها ها. البته بگویم نوکیا سونی اریکسون را از همه لحاظ میخوره و لوله میکنه.
  با تشکر از welcome-2-hell باید بگویم حق با اونه این گوشی حرف نداره ولی بهi-mate نمیرسه.

 92. سلام
  عجب سایت فوق العاده ای دارید
  واقعا ممنون
  من دردسر بزرگی با N95 دارم
  این گوشی را شهریورماه به مبلغ 600 هزار تومان با گارانتی متفرقه گرفتم ولی بعد از چند روز روشن نمیشد یعنی با زدن کلید power یک لرزش روشن شدن و بعد هم یک صفحه ای سفید بیخاصیت ملعون
  از اون موقع کلی هم بلا روی سرش آوردم از تعویض قطعات و باتری و غیره و ذالک
  ظاهرش هم که فنلاندی بود ولی دیگه الان از هر چی گوشی رده بالاست متنفرم
  اگه میشه کمکم کنید
  ————-
  راستی سایتت و مخصوصا سیستم نظراتش از N95 که هیچ از خود نوکیا هم بهتره

 93. بسیار گوشی خوبی هست من یدونشو دارم تنها مشکلش شارژ گوشی هست به عبارت دیگر باطری گوشی و السیدیش که با توجه به طراحی امکان شکستنش زیاد هست. تمام این مشکلات در نوکیا ان95 8گیگ برطرف شده

 94. سلام من یک گوشی نوکیا ان 95 خریده ام که متاسفانه ویروسی شده و می خواهم بازیابی کارخانه کنم کد می خواهد لطفا رهنمائی کنید . متشکرم

 95. این گوشی خیلی با حاله اما……….. از شما که با حالتر نیست. اگر میشه کمی هم در مورد “تی وی موبایلهای” چینی بنویس. mer30

 96. سلام خدمت دوستان
  شهاب جان در سایت نوکیا حداکثر کارتی که ساپورت می شه رو 4 گیگابایت اعلام کرده و این خودش تلویحا نشون می ده که علاوه بر microSD از نسل بعدی آن یعنی microSDHC هم پشتیبانی می کنه چون حداکثر ظرفیت microSD به علت استفاده از FAT (یا همون FAT 16) می تواند 2 گیگابایت باشد. در حالی که microSDHC صرفا از FAT32 استفاده می کند. (اگه خواستید مطمئن بشید که به راحتی FAT32 رو پشتیبانی می کنه اگه یه microSD اضافی دارید اون رو با ویندوز FAT32 با Alocation unit size پیش فرض (2048 بایت) فرمت کنید. من روی 6120 امتحان کردم , به راحتی از FAT32 پشتیبانی می کنه)
  در تست هایی که SanDisk بر روی کارت های microSDHC خودش انجام داده N95 تا 8 گیگ رو ساپورت کرده. (تا امروز حداکثر ظرفیت تولید شده 8 گیگ هست) فقط 5 مدل از گوشی های نوکیا کارت های microSDHC با ظرفیت 8 گیگابایت رو پشتیبانی می کنند: 7500 , 6110 , 6120 , N95 و E90 و 3 مدل 5700 , 6267 و 6290 حداکثر 4 گیگ.
  از اینجا می تونید لیست تمام گوشی های تولیدیی شرکت های مختلف رو که در تست SanDisk توانسته اند از microSDHC پشتیبانی کنند بگیرید. ( PDF یک صفحه ای – 42KB)
  (برگرفته از یکی از کامنت های خودم در “6120 قهرمان مگس وزن” – در تاریخ 27 نوامبر 2007)
  موفق باشید

 97. با سلام من میخواستم ببینم که نوکیا ان 95 تا 2گیگ را جواب میده یا 4 گیگ رو هم جواب میده تو سایت نوکیا وقتی میرم روی ان 95 رم 4 گیگ هم از امکانات اون به حساب می یاد: آدرس

 98. گوشی حرف نداره .
  ولی خوب باید قیمتش رو پایین بیارن تا تقاضا برای خرید بالا بره که فروش زیادی بکنه و هم ما به آرزومون برسیم و هم شرکت سود خوبی بکنه!

 99. سلام دوستان نظرات همه شمارا کم و بیش مطالعه کردم امادلم به حال اون دسته از دوستان که توانایی خرید این گوشی راندارن می سوزه خدا برای همه بنده هاش خوب بخواد

 100. سلام
  من برنامه واسه گوشی N95می خوام برنامه های کلی نوکیا ,روی گوشی من نصب نمیشه .اگه میشه راهنماییم کنین .
  مرسی

 101. خیلی عالیه من بااین پی 990 در مقابلش کم آوردم. در ضمن من چطور میتوانم از روش مسیریابی در پی990 استفاده کنم؟

 102. N95 8G بهترین گوشی دنیا از هر لحاظ است من این حرف را از روی تجربه ی 20 ساله ام در کار موبایل میزنم ارادت مند شما ERROR

 103. با سلام
  والا من تا حالا هم نوکیا هم سونی اریکسون و هم موتورولا داشتم. ولی از نوکیا بیشتر راضی بودم .
  می خواستم این دفعه یک N95 بخرم ولی اینجوری که بوش می آد خطرناکه
  با تشکر #ونوس#

 104. به نظر من عالیه ولی حیف که با وجود این همه N95 بدل از ارزش واقعی این گوشی منحصر به فرد کاسته است باتشکر امیر سالاری از خرم اباد لرستان

 105. gpsکدوم گوشی از همه بهتره و دقت بیشتری داره؟ در ضمن نظرتون راجع به گوشی htcوgarmin چیه؟ (هر دوشون gps دارن)

 106. مدت 8 ماهه که گوشی ان 95 تهیه کردم . از نظر باطری مشکل زیادی نداره اما بزرگترین مشکلش اینه که نمیشه عکسها را در فولدر جداگانه ریخت یعنی فولدر بندی عکس نداره و همه عکسهای گرفته شده رو باید در یک جا تحمل کنی. دیگه اینکه در اس ام اس نمی تونی تصویر بگذاری تنها میتونی تمپلیت قرار بدی( مگر اینکه تنها بخوای عکسی که برات فرستاده شده را برای کسی ارسال کنی) اگر کسی نرم افزاری رو برای حل این مشکل داره لطفا معرفی کنه . ممنون

 107. بابام N95 داره از باطریش خیلی ناراضیه اگه دوستانی باطری اصل سراغ دارند پیام بزارند یا آدرس فروشگاهی که میشه تهیه کرد رواینجا بذارند

 108. ایا این گوشی دو کارته است ؟؟؟؟ وایا میشه از دو کارت و دو خط هم زمان استفاده کرد؟؟؟؟
  از کجا میشه تشخیص بدیم که کدام اصله کدام غیر اصل؟؟؟؟؟
  ایا این گوشی در دو نوع موزیکال و ساده است ؟؟؟؟؟؟

 109. سلام . ببخشید من میخواستم n95 بخرم . ولی همشون کیبردشون عربیه . میخواستم بدونم این گوشی ها کجایی اند . رو جعبشون که زده فنلاند . ولی اخه فنلاند زبان عربی روی گوشی ها میذاره . ممنون میشم جواب بدید

 110. با سلام
  من خودم یه گوشی از این مدل رو دارم البته با حافظه 8 گیگا بایت
  به خدا دارم باهاش زندگی جدیدیو تجربه میکنم قبلا گوشی مدل بالا نداشتم ولی حالا که این گوشیو دارم میفهمم که این گوشی چیه…. تا دیر نشده از این گوشی بخرید…
  خداحافظ

 111. به نظر من گوشی توپیه. ولی به شرط اینکه اصلیشو بخرید. یکی از مشخصه های تقلبی بودن این مدل بی نظیر, خالی کردن شارژ در عرض مدت زمان کوتاهیه, که مشکل اصلی اونا ضعف در آی سی شارژ اوناست که بر خلاف گوشیهای دیگه ای که تو بازاره و 1 آی سی دارن N95 نوکیا 3تا آی سی شارژ داره, که با وجود این همه تعمیرکار معرکه در سطح کشور, شناسایی آی سی معیوب یه کم دور از ذهنه …. شاید هم چونکه یکیشو ندارم اینو میگم. نمیدونم…… مرسی از سایت عالیتون.

 112. سلام
  با این آپدیت جدید هر کس مشکل باتری داشته باشه دیگه مشکل گوشی نیست مشکل کاربر کوشیه.
  اگر آپدیت نکنین از جیبتون رفته.

 113. ممنون.ولی چرا در مورد خروجی تلویزیون توضیحی داده نشده؟
  راستی امکان ویدئو پروژکشن در این گوشی هست یا نه؟

 114. می خواستم بدونم اندازه ال سی دی دبلیو 960 و پی1 دقیقا هم اندازه دبلیو 950 هست یا نه ؟ واینکه منو راهنمایی کنید که بین دبلیو 960 و ان 95 8 گیگ کدومو انتخاب کنم؟ از ان95 8 گیگ به خاطر طراحی زیبا و کیفیت فیلم برداریش خوشم میاد و از دبلیو 960 به خاطره واکمن زیبا و قویش و همین طور از تاچ اسکیرین بودنش فقط درمورد برنامها و کارایی شون توضیح ندید که خودم همرو می دونم نظر شخصی خودتونو بگین راستی نور ال سی دی دبلیو 960 در برابر نور خورشید خوب جواب می ده در ضمن من به پخش ام پی تری از طریق اسپیکر و هندسفری خیلی اهمیت می دم

 115. مژده – مژده
  سلام به همگی
  update جدید N95 در سایت نوکیا قرار گرفته با کلی امکانات باحال.
  اینم امکاناتش:
  Nokia N95 Software version 20.0.015 released – 26 November 2007
  This software version includes battery, stability & performance improvements enabling you to run faster and longer – giving you up to three more hours of music (up to 30% increase, from 9h to 12h of music playback). This release also includes a new version of Nokia Maps which provides faster positioning, faster Map Loader, and free 3-day navigation. Free N-Gage demo games are included and other games are available via Download! With the Nokia Music Store now live in the United Kingdom, users can enjoy the convenience of instant over-the-air downloads, regardless of where they are.

 116. سلام.دوست دارم کمی در رابطه با محافظ دوربین ان95 بدانم.(آیا لنز آن پوشیده میشود یا خیر؟)با تشکر فراوان.

 117. من ان 95 8 گیگ رو تو جمهوری دیدم واقعا زیبا و فوق العاده است راستی قیمت پی 1 سونی اریکسون هم 360 تومان شده کا 850 هم باهاش کار کردم دوربین خوبی داره پخش موزیکشم تقریبا شبیه دبلیو 950 ای و در زمینه پخش موزیک نسبت به سریهای دیگر کا پیشرفت زیادی داشته فقط دبلیو 960 مونده که اونم به زودی میاد

 118. دوستان سلام . من از همون ابتدا ورود N95 به بازار اروپا اونو از ایتالیا خریدم . کاملا کاربردی است وفقط به درد کسانی میخوره که بتونن از تمام امکانات اون کمال استفا ده رو ببرن ..(بدرد موبایل بازها نمیخوره )ساخت این گوشی توسط کمپانی نوکیا از زمان طراحی تا ارائه به بازار 2سال تمام طول کشیده . این گوشی حالا حالاها رقیب پیدا نخواهد کرد .در ضمن جی پی اس این دستگاه دراروپا با ریز موقعیتها نمایش داده میشود در حالی که درایران فقط مسیر جاده های بین شهری نمایش داده میشود.روی هم رفته باز هم میگم بهترینه!!!

 119. نظر من اینه که این همه پول بابت گوشی بدیم که چی – دو روز دیگه 100 هزار تومان هم نمیخرن با این وضع قیمت توی ایران البته اینو من بگم که نوکیا حرف نداره و هیچ گوشی به پای نوکیا نمیرسه حتی…

 120. من فقط 1 چیزی میخوام بگم اونم اینه که یک گوشی خوب باید slimهم باشه.وزنش خیلی مهم است.چون کار طولانی مدت با گوشی که وزن بالایی داره مشکل است.این گوشی یک مقدار زیادی سنگینه.

 121. با سلام اقا ارش با تشکر از سایت بسیار قشنگ و اموزنده تان من در به در دنبال نقشه های ایران به خصوص یزد برای جی پی اس ,ان95 خودم میگردم لطفا سایت در این رابطه و طریقه دانلودو نصب روی گوشیمو از شما خواستارم با کمال تشکر.

 122. سلام به همه به این آدرس برین و بخندید من که باورم نمیشه چنین گوشی بخواد ساخته بشه خنده داره چون اصلا دوربین 20 مگاپیکسلی در جهان وجود نداره که روی این گوشی اونم سونی اریکسون زده بشه همچنین رم 120 گیگابایت که وجود خارجی این گوشی رو کامل کرده خنده داره ولی حرفهایی است که میزنند. سایتهای بسیار زیادی درباره این گوشی خبر داده اند میتونید در یکی از آنها یعنی سایت بالا عکس و بقیه امکانات خنده دار گوشی رو مشاهده کنید

 123. سلام ازاد عزیز
  طریقه کار GPS در N95 رو میتونی از دفترچه راهنما پیدا کنی اما به طور کلی چه در ایران چه در هرجای دنیا GPS یک سیستم رایگان هستش که هر کس که بخواد از اون استفاده کنه فقط باید یک دستگاه گیرنده امواج GPS رو تهیه کنه. خدا پدره سازندشو بیامورزه!!!!

 124. سلام
  به نظر من n73 خیلی بهتره من در حال حاضر هردو شو دارم ولی در كل با n95 زیاد حال نمی كنم وقصد فروش دارم n 73 هم صداش بهتره هم اگه عكسشو بخوای چاپ كنی به اون صورت فرقی نداره قیمتشم مناسب .

 125. سلام به همه دوستان
  شک نکنید که N95 بهترین گوشی نوکیاست ، من تا الان 15 مدل گوشی نوکیا داشتم . از 5110 تا N76 ، و این آخری را فقط 2 ماه استفاده کردم ، و با اینکه گران خریده بودم ، ولی اصلا راضی نبودم . نهایتا N95 خریدم و firmware آن به تاریخ Date 19-06-07 است که در همین سایت خواندم که با firmware های جدید تا حدودی مشکل باطری حل شده . البته من پس از شارژ تقریبا 1 روز کامل از آن استفاده کردم ، هنوز باطری کامل است . در ضمن مویایل پلاس گوشی N95 و N95 8Gig را وارد کرده و گارانتی کرده که قیمت آنها خیلی با خدمات طلایی نیا و اتصالات اختلاف دارد . قیمت خدمات طلایی نیا با گارانتی 15 ماه 650000 تومان است .
  ولی موبایل پلاس N95 را با گارانتی 15 ماه به قیمت 570000 تومان و N95 8Gig را به قیمت 860000 تومان به مشتریان ارائه می دهد .
  با توجه به اینکه گارانتی مویابل پلاس هم کاملا معتبر می باشد پیشنهاد می کنم که اگر می خواهید مویایل بخرید حتما به فروشگاه های مویایل پلاس هم مراجعه کنید و قیمت ها را مقایسه کنید . این لینک ، تمامی نمایندگی های موبایل پلاس ، اتصالات و خدمات طلایی نیا که سه گارانتی معتبر در ایران هستند را در تمام شهرها به شما معرفی می کند .

 126. با سلام
  حافظه داخلی N95 8GB در سایت نوکیا از این لینک http://europe.nokia.com/A4494366
  Up to 100MB internal dynamic memory for messages, ringing tones, images, video clips, calendar notes, to-do list and applications
  Up to 8GB internal flash memory for multimedia content such as music, pictures, ringing tones, map data
  اما اگه در اینجا http://europe.nokia.com/A4162066 گوشی رو N95 8GB انتخاب کنید. نوشته 8 مگابایت!! یعنی 1 مگ بیشتر از 6300!!
  حالا کدوم درسته من نمی دونم!

 127. با سلام. من می خواهم این گوشی را از دبی تهیه نمایم. می خواستم از تفاوت قیمت آن با ایران مطلع شوم. ممنون از نظرات جالبتون خیلی استفاده کردم.

 128. سلام اگر کسی میتونه به من کمک کنه در مورد n95این گوشی بعد مدتی در حالتی که سیم و مموری روش هست ال سیدی اون خاموش میشه ولی در حالتی که مموری اون به تنهایی روش هست صفحه ال سی دی اون روشن می مونه می خواستم بدونم راه حلی برای این مشکل به جز فلش کردن وجود داره یا نه؟ممنون میشم. با ریست کردن حل نشده ممنون

 129. در مورد مصرف باطری موبایلها چند نکته میتواند مصرف باطری را بسیار کاهش دهد. 1-روشنایی ال‌سی‌دی که هر چه کمتر باشد مصرف پایین‌تر می‌آید 2-مدت زمان روشن بودن ال‌سی‌دی 3-تعداد دفعات روشن و خاموش کردن موبایل چه از حالت آماده‌باش چه از حالت خاموش یا ریستارت 4-استفاده از اسپیکر گوشی 5-تماشا کردن فیلم و تصاویر به مدت طولانی

 130. لطفا اگه کسی در مورد امکان ارائه پاور پوینت و اتصال 95 به دستگاه پاور پوینت اطلاعاتی دارد راهنمائی کند با تشکر علی

 131. من هم مثل آقا اصغر خیلی از گوشی ها را امتحان کردم از جمله مدلهای مختلف نوکیا و سونی و سونی ارکسون و سامسونگ و … ولی از نظر من گوشی ای میتونه خوب باشه که خصوصیات زیر رو داشته باشه
  1- قیمت مناسب
  2-کارایی خوب
  3- نرم افزار کاربردی
  4- تعمیر ارزان و آسان
  5- فروش آسان در مواقع تعویض
  به نظر من ان 73 تمام خصوصیاتی که گفتم داره

 132. سلام سعید جان. راستش اینو دیگه حتی من هم که تو دنیای موبایل یه تازه وارد به حساب می یام تا الان فهمیدم:
  مدل چینی که به پشیزی هم نمی ارزه! چه برسه به 260 هزار تومان زبان بسته!

 133. با سلام:در پاسخ به سوال آقای علی در خصوص اینکه برای پخش موسیقی از گوشی ان95 بوسیله رادیو ماشین وبا استفاده از اف ام مودلیتور به اطلاع میرساند همانگونه که از اسم دستگاه مشخص است از موج اف ام رادیو ,کانال اف ام دستگاه فوق را میگیریم مثلا اگر دستگاه اف ام مودلیتور شما روی موج اف ام کانال106باشد همین موج را روی رادیو میگیریم(نیازی به بلوتوث ویا هیچ وسیله دیگری نداریم ورادیو معمولی که موج اف ام داشته باشد)..در صورتیکه بازم نیازی به توضیح بیشتری باشدایمیل بزنید در خدمت شما هستم..

 134. آقا خوبه ها ولی ان95 نوکلا چیه چیزی شنیدید یا میدونید؟همون نوکیاست ولی اصلا شبیه اون نیست و نرم افزاراش هم نیومده به قیمت 260000تومان

 135. با تشکر از م ر تردست
  ممنون میشم اگه توضیح بدید که ضبط معمولی ماشین یا ضبط بلوتوث دار نیاز است با توجه به توضیحات قبلیتان ممنونم.
  علی

 136. با سلام به همه دوستان:در پاسخ به سوال آقای علی در خصوص استفاده از گوشی N95 برای پخش موسیقی از رادیو ماشین,بنده در تاریخ 2نوامبر بطور خلاصه توضیح داده ام ولی مفصلا” به آگاهی میرسانم:در حال حاضر دستگاهی در بازار برای پخش موسیقی در ماشین از طریق رادیو به فروش میرسد بنام اف ام مودلیتور که قیمتش باتوجه به کیفیت وامکاناتش بین 10000تومان تا 30000تومان متفاوت است.این دستگاه دارای پورت یواس بی و جای کارت مموری ویک کابل دو سر فیش برای اتصال به دستگاههایی از قبیل ام پی تری پلی یر وموبایل(با خروجی سه ونیم میلیمتر)این دستگاه بوسیله حافظه جانبی که درآن موسیقی ذخیره میشود مثل فلاش مموری میتوان آنرا روی موج اف ام رادیو ماشین تنظیم واز این طریق اقدام به پخش نمود.ضمنا” نیروی آن از جای فندکی ماشین تامین میشه (کل دستگاه در جای فندک ماشین قرار میگیرد) .حالا شما با داشتن گوشی نوکیا N95 که دارای پورت سه ونیم میلیمتری می باشد می توانید گوشی خود را از طریق کابل همراه دستگاه فوق الذکر به آن متصل کرد و هر موسیقی که در حافظه موبایل خود دارید را از پخش ماشین خود گوش دهید ودیگر نیازی به فلاش مموری یا حافظه دیگری برای آن دستگاه ندارید .اگه بازم نیاز به توضیح بیشتری داشتید از طریق ایمیل درخدمت شما دوستان هستم . با تشکر

 137. سلام.
  تمام کسانی که سعی می کنن بگن سونی اریکسون بهتره خودشونو خسته نکن چون هر کاری هم که بکنن نوکیا حرف اول رو میرنه و حداقل اسمش ماله خودشه و ترکیبی از دو تا اسم نیست و اصالت داره.
  دوم در مورد کسانی که به صدای گوشی سونی اریکسون مینازن باید گفت که کسی از یک گوشی موبایل انتظار یک سیستم صوتی نداره و صدا از یه حدی بیشتر به درد بلندگوی نمکی میخوره.

 138. سلام من خریدم 600 تومان ولی میشه بگید کجا میتونم نرم افزارهای جانبی را دانلود کنم ؟ راستی یه ضعف دیگه هم داره و اون هم برای اتصال تلفنی dialup number نداره

 139. سلام به همگی خصوصا آرش,من تازه با این سایت آشنا شدم و تمام اظهار نظر ها را خواندم وتشکر میکنم از آقای آرش بدلیل اینکه همه نظرات ایشان بسیار کارشناسانه, دقیق, تخصصی وجالب اینکه صحیح میباشد.درخصوص انتخاب نوع گوشی آیتمهای گوناگونی وجود که باید مفصل به آن پرداخت اما میشه گفت باتوجه به دامنه وسیع بازار گوشی تلفن همراه باتوجه به نوع کاربری و هزینه پرداختی میتوان گوشی مورد نظر خودرا تهیه نمود.در خصوص گوشی N95 ضمن احترام به دیگر محصولات تولیدی دیگر این گوشی یکی از شاهکارهای مهندسی طراحی در نوع خود میباشد,البته ایراداتی نیز دارد.به دلایلی که درذیل میخوام به آن اشاره کنم.
  1-دوربین آن باتوجه به اینکه بنده دوربین سایبر شات سونی سری تی حدود 400000تومان را خریده ام دروضعیت5مگاپیکسلی هردو برابرند ولنز هردو ساخت زایس آلمان میباشند(معروفترین لنز وجزو بهترینها) ضمنا”دروضعیت فیلمبرداری N95 بسیاربالاتراست(خودم شخصا تست کرده ام)
  2- داشتن جی پی اس.که چون در حال حاضر در ایران توی اتومبیلها مثل اروپا نصب نیست همراه داشتن آن عالی است هم روی خشکی وهم توی دریا اونهم برای مسافتهای چند صد کیلومتری فقط خطاش 4متره..درخصوص نحوه کار اون که بعضی از دوستان پرسیده بودن:کافیه بری توی فضای باز(بیرون از خوونه)وتوی منو تولزاپشن جی پی اس دیتا را انتخاب کنی وگوشی را بطرف آسمان برای چند لحظه ثابت نگه داری بعداز اتصال که هیچ ربطی هم به سیم کارت نداره بلافاصله مختصات جغرافیایی محلی که قرارگرفتی را بهت میده وهمچنین چهار جهت اصلی وارتفاع از سطح دریا وهمینطور سرعت حرکت شما(اگه با ماشین درحال رانندگی باشی سرعت نمایش داده شده از کیلومتر شمار ماشین شمادقیقتر است اگه قبول نداری به لذت امتحانش می ارزه)همه اینا با حداقل خطای 4متره و واقعا معشره! حالا اگه برنامه مپ را نداری هیچ اشکالی نداره کافی مختصات هرمحلی راکه توش کانکت شدی برای یکبار همون موقع توی منو لندمارکز باادرس کامل ذخیره کنی.چون با داشتن مشخصات هر محل فاصله شما تا آن محل را دقیقا نشان میدهد.
  3- دارای پورت سه ونیم میلیمتر وکابل تلویزیون وویدیو کامل میباشد .شما میتوانید الساعه تمام عکسها وفیلمهاتونو تو تلویزیون ببینید
  4-وسایل همراه گوشی یک کارت 1گیگ بهمراه آداپتور آن وکابل تی وی وهد ست و کابل دیتا با پورت یواس بی برای اتصال به کامپیوتر و نرم افزار عالی آن برای اتصال به کامپیوتر بهمراه پلی یر آن.
  5- از طریق کابل اف ام مودلیتور میشه آنرا برای پخش موسیقی از طریق پخش رادیو خودرو روی موج اف ام استفاده کرد که دیگه نیازی به کاست وسیدی ودی ویدی وغیره نداری!(کاری که الان من دارم انجام میدم).
  ضمنا باطری هم بسته به نوع استفاده آن به نسبه کافی است ولی برای استفاده از جی پی اس یه مقدار مصرف بالاتر میره..وچندین وچند حسن دیگه که انشا الله بعدا به آن خواهم پرداخت.البته یک ایراد آن هم اینه که در هنگام فیلمبرداری متاسفانه نمیشه چراغشو خاموش کرد.و در حین کار روشنه.در ضمن هنگ هم بیخودی نمیکنه اگه زیادی استفاده غلط از آن نکنی.درمجموع من الان حدود دو ماهه که ان 95 خریده ام و بنظرم از تمام گوشی هایی که داشته ام قابلیتهای بیشتر وبالاتری داره.از خرید آن پشیمان نمی شوید…

 140. سلام من از دبی یه N95 خریدم ولی نمیدونم چرا جی پی اسش تو ایران کارنمیده,لطفا راهنماییم کن.خیلی فوری.

 141. سلام . اطلاعات خیلی خوبی بود. دستت درد نکنه . راستی من یه گوشی N95گرفتم اما چینیه اینا چطوره ؟ میتونی منو راهنمایی کنی ؟
  برنامشو از کجا میتونم پیدا کنم ؟ ممنون میشم اگه بهم کمک کنی منتظر جوابتون میمونم .
  فعلا بای

 142. سلام به همه بچه های توی سایت:
  به نظر من گوشی نوکیا از همه گوشی های دنیا سرتره حالا فرقی نمیکنه 1100 یا N95 یا N96 یا هر مدل دیگه نوکیا سر تره ……. کسانی که از گوشی به غیراز نوکیا کار کردن اگر حدود یک هفته با نوکیا کار کنند دیگه هیچ گوشی را قبول نمیکنند.

 143. سلام , من امیرم من خودم n95 دارم خیلی باحاله گوشی رو دستش نیست , من اونو از مکه خریدم با گارانتی اتصالات مادام العمر خیلی وقت پیش 1 سال پیش اونجا 1350 هزار تومان پول دادم ازش خیلی راضی هستم الان هم میگن ارزان شده همه دارن من میخام بفروشم چون دیگه هر بچه ای از اون داره , یکی از نظرات گفته بود ان 95 دو تا سیم کارت می خوره باید بگم نه اون چینیشه که دو تا می خوره آشغاله. باید بگم متنت عالی بود ممنون

 144. از آشنائی با این سایت بسیار خوشحالم و برای شما عزیزان آرزومند بهترین ها هستم.
  سوال:دفتر مرکزی فروش نوکیا کجاست؟وN95 8GB کی عرضه میشه؟ درود و بدرود

 145. آقا آرش منظورم رو انگار خوب متوجه نشدین مثلا N91 دارای 4GB حافظه (hard drive) ودارای 15 MB حا فظه ی داخلی یا 95 خودمون 160MB حافظه ی داخلیشه حالا می خواستم بدونم حافظه ی داخلیش نه HARD DRIVE ان 95 8 گیگابایت چقدره با تشکر!

 146. با سلام
  داوود جان با اینکه این هر دو گوشی از سیستم عامل Symbian استفاده می کنند ولی همانگونه که در این مقاله توضیح داده ام این دو در حقیقت از دو نگارش متفاوت این سیستم عامل بهره می برند که برای P1 این نگارش UIQ و برای N95 ، این نگارش S60 نام دارد که همین نگارش متفاوت است که به P1 اجازه Touchscreen بودن را می دهد و باز هم به همین علت است که در گوشی های سیستم عامل دار نوکیا خبری از Touchscreen نیست. ولیکن این تفاوت ماهیتی ممکن است در آینده جهت دسترسی به برنامه های مورد نیازتان مشکل ایجاد کند . از آن سو نیز گستردگی استفاده وهمه گیر شدن N95 ممکن است مهمترین عامل بازدارنده برای خرید این گوشی تلقی گردد. در مورد P1 نیز اولین و مهمترین نکته ای که ممکن است برایتان مشکل ساز شود صفحه کلید عجیب و غریب آن است که در بعضی کلید ها تا چهار عنوان بروی هر کلید نوشته شده است ( مشکلی که ممکن است استفاده از صفحه Toch تا اندازه ای آن را رفع نماید) با اینحال انتخاب با شماست
  با تشکر

 147. با عرض سلام
  من مسر به خریدن ان 95 بودم اما با مطالبی که شما نوشتید گفتم در مورد گوشیهای دیگه هم تحقیق کنم وقتی مطالبتونو در مورد پی 1 خوندم ازش بدم نیومد شاید بهترین شاخصی که داره تاچ اسکرین بودنشه به نظر شما کدوم بهتره از همه لحاظ اگه جواب بدی ممنون میشم چون یه خورده عجله دارم .منتظر جوابتون هستم

 148. با سلام به شما دوستان عزیز
  فرزام جان اگر به اسم گوشی دقت کنید می بینید که حافظه داخلی آن همان هشت گیگابایت است و چیز دیگری در مورد آن گفته نشده است
  با تشکر

 149. خسته نباشی آرش جان
  نكته اول اینكه به نظرم اینكارو با map loader سایت نوكیا هم میشه انجام داد
  نكته دوم اینكه باطری این گوشی اینقدرها كه میگن ضعیف نیست
  من با یك كاركرد معمولی مثلا 10 تا عكس گرفتن و چند مكالمه و چند تا موزیك گوش كردن و یك ساعت گردش تو منوها گوشیم 2 روز كامل شارژ داشت

 150. با سلام به شما دوست عزیز
  امیر جان جهت دانلود نقشه های نوکیا ابندا باید به وب سایت smart2go مراجعه کنی و سپس با کلیک بروی دکمه بزرگ Download این نرم افزار 3.02 مگابایتی را دانلود کنی که یک فایل با پسوند SIS می باشد سپس مثل همیشه این فایل را بروی کارت حافظه گوشی کپی کرده و عملیات نصب را تا انتها دنبال کنید تا آیکون Smart2go در لیست برنامه ها ظاهر شود . نکته مهم در این قسمت این است که قبل از انجام این کار حتما نرم افزار داخلی گوشی را از اینجا آپدیت کنید. پس از نصب می توانید با اجرای برنامه Map به قسمت Option سپس به قسمت Extra Services و پس از آن به Add navigation بروید و منطقه مورد نظرتان را مشخص کنید و پس از این مرحله گزینه Option و سپس Update را برگزینید تا به اینترنت وصل شوید ( البته با GPRS) و نقشه مورد نظر دانلود می شود.
  نکته مهم این است که من شک دارم چیزی در رابطه با ایران در اینجا پیدا کنید!

 151. سلام.تا اونجایی كه من میدونم تو این گوشی هیچ نقشه ای برای جی پی اس وجود نداره .لطفا منو راهنمایی كنید چه طور نقشه ایران رو توش بریزم؟

 152. من فقط بگم که همین الانم اگه ببینید گوشیهای سونی اریکسون بیشتر از نوکیا به چشم می خوره “از جی200 گرفته تا کا 800 ” . حالا تا گوشیهای دیگه دوباره بیاد تو بازار .
  ولی خود من اگه بخوام یه بار دیگه گوشی بگیرم حتما سونی اریکسون میگیرم . ( همین )

 153. سلام
  آقا آین گوشی رو چه طوری باید وصل کنیم به کامپیوتر ؟؟ من هر کاری کردم ننتونستم اگه کسی بلده کمک کنه که حسابی گیرم

 154. سلام ممنون از سایت عالیتون
  راستش من گوشیم رو که به سمت پایین باز میکنم به جای موزیک پلیر مولتی مدیا باز میشه اگر میشه راهنمایی کنید

 155. با سلام به دوستان
  در مورد N95 8GB همانگونه که در این پست گفته شد قیمتی معادل 560 یورو دارد حالا با این حساب قیمت ورود به ایرانش را خودتان حساب کنید. در ضمن از این پس اگر به دنبال قیمت جهانی یک گوشی می گشتید به این سایت سر بزنید. در مورد محتویات جعبه N95 باید بگویم که همانطور که می دانید این محتویات از کشور به کشور متفاوت است در اینجا هم که همانطور که می دانید خبری از خرید گوشی اصطلاحا “آک” نیست لذا بهترین راهنمائی که می توانم در این مورد بکنم این است که از اینجا نسحه فارسی Manual گوشی را دانلود کنید ( چیزی حدود 5.6 مگابایت) و خودتان محتویات داخلش را با آنچه در ایران هست مقایسه کنید.
  مطلب دیگر هم اینکه نیما جان نمی توان گفت کدام بهتر یا بدتر است فقط این یکی هشت گیگ حافظه دارد کارت حافظه هم ندارد باتری اش هم بهتر شده البته قیمتش هم بالاتر است انتخاب با مشتری ست.
  در انتها خبری هم برای دوستانی که منتظر N81 هستند دارم و آنهم اینکه بلاخره دیروز هر دو گوشی N81 و N81 8GB به بازار عرضه شدند و قیمتهای این دو محصول نیز برای مدل معمولی 360 یورو و برای مدل هشت گیگی 430 یورو تعیین شده است
  با تشکر

 156. سلام آقا آرش
  ممنون از سایت خوبتون.
  میخواستم بدونم توی جعبه n95 دقیقآ چه وسایلی هست ؟
  و وقتی n95 8gb بیاد قیمتش حدودا چنده؟
  ممنون از مطالب عالیتون

 157. سلام. .. . داری اشتباه می کنی . آخه در تاریخ 15 مهر 1386 یکی از دوستام این گوشی رو خرید و ازش سوال کردم چند خریدی ؟ گفت : 580000 تومان. تازه فقط دوربین خوبی داره ولی صداش در حد N73 نیست. و قابش هم کم تو بازار گیر میاد.

 158. سلام به همه ی دوستان! اگه حرف من حقیر رو باور دارین باید بگم که پول زیاد دادن به گوشی واقعا دیونگیه! من خودم تا حالا بالای 13000000 به گوشی های مختلف پول دادم ولی می دونید چی واسم مونده! فقط ضرر تعویض گوشی! نمی گم گوشی گرون نخرید می گم خوب در مورد 1 گوشی تحقیق کنید بعد اگه ازش خوشتون اومد بخرین. سعی کنید از 400000 تومن هم بیش تر پول بابت گوشی ندین!چون تو ایران افت قیمت خیلی زیاده مثل من نشید که N91 رو 800000 تومن خریدم بعد از 1 ماه 385000 تومن فروختم به هر حال موفق باشید اگه کسی هم در مورد گوشی های نوکیا سوالی داشته باشه در خدمتم البته به غیر از N95 و N80 چون تا حالا استفاده نکردم! من شمارم رو میدم اما فقط از طریق SMS جواب میدم لطفا زنگ نزنید!
  Tel:09143548922
  E_mail:paultekken_2007

 159. سلام فرزام جان از اظهار لطفت متشکرم
  در مورد زمان و تاریخ ارائه N95 8GB باید بگویم که این گوشی در تاریخ 15/10 یعنی حدود چهار روز پیش توزیع گسترده خود را با قیمت 560 یورو (چیزی حدود 740 هزار تومان) آغاز کرده است که تازه این قیمت بدون مالیات می باشد پس انتظار قیمتی کمتر از این حدود را برای آن نداشته باشید. در مورد N92 نیز ماجرا دو دلیل عمده دارد یکی مبحث DVB-H و اینکه کلی شایعه در این مورد وجود دارد که این گوشی توانائی دریافت از ماهواره دارد که دراین مقاله بطور کامل این تکنولوژی را توضیح داده ام و دلیل دیگر این ماجرا توزیع محدود و با تعداد پائین این گوشی در بازار است و گرنه از لحاظ تکنولوژی بکار رفته در آن حتی قابل مقایسه با محصول ارزان قیمتی چون 6120 هم نیست
  با تشکر

 160. ببخشید آقا آرش می خواستم بدونم چرا همه ی مدل های نوکیا بعد از اومدنشون به بازار قیمتشون میشکنه اما این N92 از لحظه ی اومدن تا حالا از 850000 تومن پایین تر نیومده مگه چی داره ؟ومی خواستم بدونم N95 8GB می دونید کی میاد من که اونقد منتظر شدم ترکیدم!

 161. عزیزانی که می خوان این گوشی رو بگیرن با خیال راحت بخرنش هیچ مشکلی مثل هنگ کردن یا زود باتری تموم کردن نداره البته استفاده ی متعادل وگرنه کدوم مدل غیر ازE90 عمر استفاده ی مستمرش بیشتر از 1 روزه؟من منتظره 8گیگشم اما نمی دونم چرا قیمتشم شرکت نوکیا اصلا معلوم نکرده؟خیلی وقت بود به این سایت سر نزده بودم باید بگم مثل همیشه کارت عالیه آقا آرش خسته نباشی!

 162. سلام. ممنون از توضیحاتتون ولی برای من خیلی جالبه چون گوشی قبلی من که N80 بود هر روز شارژ می کردم ولی این گوشی N95 رو که الان چند ماه هست که دارم هر دو روز و حتی دو و نیم روز طول می کشه برای شارژ مجدد. شایدم باتری گوشی من استثناست 😉

 163. ممنونم آرش جان از راهنمایی که در مورد اچ تی سی کردی من هم قانع شدم در مورد آیفون که کلا بی خیال شدم من گوشی قبلیم ان 80 بود خداییش ازش راضی بودم با کیفیت بالای صفحه و توانایی بالای سیستم عامل آن و میشود گفت اندازه ی آن از نظرکیفیت عکس هم در حد بسیار مطلوب است البته فیلمبرداریش در تاریکی کمی مشکل دارد با نویز همراه است الا ایها الحال میخوام بگم از ان 73 بهتر است چون ان 73 هم داشتم چند روزی باور نمیکنید تجربه کنید اما الان ان 95 واقعا کامله و هر نوع عیبی که در سری قبلی سیمبیان بوده به طور قابل ملاحظه و ملموسی مرتفع شده ممنون
  اما آرش جان یک سوال دیگه هم داشتم من رو گوشیم رم 2 گیگ دارم بعد از اونی که اطلاعاتمو توش ریختم حدود 800 مگابایتش بقیه فایلهای مخفیشم گشتم همه رو مثلا مینویسه فری 300 مگابایت یوزش 1600 ولی وقتی حجم فایلها رو میگیرم 1100 تا بیشتر نیست
  ببخشید اگه سرتونو درد اوردم من خوشحال میشم باهاتون دوست بشم تشکر

 164. با سلام
  پریسا جان هنوز خبری از توزیع N81 در بازار دنیا نشده است ولیکن آنچه مسلم است انتظار برای آمدن آن آنچنان طولانی نیست ولیکن با توجه به خصوصیات بازار در اینگونه مواقع فکر نمی کنم قیمتی که برای مدل هشت گیگابایتی آن در ماه های اول تعیین شود چیزی کمتر از 600 تا 700 باشد (اگر بیشتر نباشد) نکته بعد اینکه ممکن است مشخصات دوربینی و صوتی تصویری آن پائین تر از مدل های کنونی باشد. در مجموع پیشنهاد من برای شما در محدوده 250 تا 300 تومان گوشی 6120 و در محدوده 350 تا 400 گوشی N73 Music Edition می باشد
  موفق باشید

 165. با سلام به دوستان
  برای داریوش عزیز : البته غیر علمی صحبت کردن کار آنچنان مشکلی نیست ولی اگر بخواهیم کمی به این ماجرا بصورت صحیح نگاه کنیم همانگونه که در اینجا بطور کامل توضیح داده ام نوکیا بعلت استفاده از ویرایش S60 در ساختار گوشی های هوشمند مبتنی بر Symbian خود و ماهیت این ویرایش در این رده صفحه لمسی ندارد ولی همانگونه که در مقاله فوق هم توضیح داده ام نوکیا هم دارای گوشی با صفحه لمسی هست : گوشی مثل 6708 . پس این موضوع مشخص شد موضوع دیگر اینکه گوشی هایی که در بازار ایران با مارک NEC به فروش می روند بلا استثنا یک Remark واقعی اند و همگی ساخت کارخانه های بی کیفیت و درجه چهار یا پنج چین می باشند. چون گوشی های اصلی این کارخانه که لیست آنها را در اینجا می بینید همگی دارای نشان حک شده NEC بر روی خود هستند ولی این Remark ها این نشان را تا حد ممکن قایم کرده اند تا جائی که حتی در برخی مدل ها این نشان به زیر باتری رفته است. نکته بعد اینکه در میان تمامی گوشی های NEC تنها مدل N940 است که دارای تیونر تلویزیون می باشد در حالیکه بیشتر مدل های تقلبی درون بازار با مارک NEC دارای تیونر هستند و هانگونه که در عکس می بینید این N940 یکی از گوشی موجود در بازار ایران نیست (حتی بلوتوث هم ندارد !) پس تکلیف در این مورد هم مشخص شد که آن گوشی که شما ازش صحبت می کنید NEC نیست. و اما در مورد صدا و تصویر فکر می کنم به اندازه کافی در این مورد بحث کرده باشیم که مهمترین چیز در یک گوشی دوربین یا صدای بلند آن نیست کما اینکه همانطور که این دوستمان گفتند تمام این گوشی های چینی موجود در بازار آنچنان صدای بلندی دارند که می توان به راحتی یک جشن را اداره کنند (البته در عمل چنان معامله ای در عرض چند دقیقه با باتری گوشی می کند که کاربر را در استفاده دفعه بعد از این صدای بلند محتاط می کند) و پس از آنتن دهی و مشخصات تلفنی ، شاید مهمترین چیز نصب برنامه های مختلف بروی آن است که این مورد بعلت سیستم عامل موجود بروی گوشی N95 و امثال آنها به راحتی صورت می گیرد ولی در مورد آن NEC کذائی چه؟ در مورد قیمت هم فکر کنم کمی گران قیمت گرفته اید چون قیمت این گوشی ها خیلی که بخواهد زیاد بیارزد زیر 150 تومان است
  موفق باشد

 166. سلام دوستم ممنون از راهنماییت پس به نظر شما ان 73 مزایای بیشتری از ان 80 داره مشخص نیست ان 81 کی به بازار می آد به نظر شما منتظر ان 81 بمانم یا خیلی طول می کشه در ضمن حدودا 400 می خوام برای گوشی هزینه کنم شما با توجه به آشناییتون با مدل ها پیشنهاد بهتری برام ندارید

 167. سلام . من نمی خواهم بگم نوکیا بد نیست ولی الان شرکت سونی اریکسون یه مدل گوشی زده به نام H1i که با دوربین 7 مگاپیکسلی هست و صفحه نمایش چند لمسی داره که به نظر من شرکت نوکیا اگه بابای N95 رو هم بتونه بسازه مطمئن باشید که نمیتونه یه گوشی با قابلیت صفحه لمسی رو بسازه . در حال حاظر شرکت NEC انواع گوشی ها رو داره میزنه با قابلیت پخش چند کانال تلویزیون و حداقل صدا 4 الی 5 برابر گوشی های نوکیا و یا حتی سونی اریکسون و گوشی های NEC همه مدل صفحه لمسی هستند و قیمت بالای این گوشی ها 200000 هزار تومان می باشد . پس بیخودی به نوکیا دل نبندید . با تشکر داریوش

 168. با سلام به شما البته مسئله برنامه پذیر بودن در مقوله موبایل به دو دسته از سیستم عامل ها اطلاق می گردد ویندوز و سیمبین که در این میان نمونه های ویندوز دار در میان گوشی های معروفی چون نوکیا و سونی اریکسون به ندرت یافت می شوند پس به سراغ سیمبین در این نمونه ها می رویم که همانگونه که در اینجا توضیح داده ام در میان گوشی های نوکیا گوشی لمسی وجود ندارد پس در میان سونی اریکسونی ها می توان به نمونه هایی نظیر SE W950 و یا گوشی SE P1 و یا گوشی SE P990 اشاره کرد.
  با تشکر

 169. بهترین گوشی در حال حاضر جهانه که دارای قدرت عجیبی در کیفیت صدا وتصویره من در این مدتی که ازش استفاده کرده ام هیچ نقصی دراین گوشی ندیده ام

 170. باتشکر از زحمات شما می خواستم ازتون در مورد خرید یک گوشی با امکانات عالی که برنامه پذیرهم باشه راهنمایی بگیرم( حتی الامکان صفحه لمسی داشته باشه ) ممنون میشم اگه کمکم کنید

 171. با سلام به شما اگر منظور شما این گوشی HTC ست باید بگویم که این مدل تفاوتهای زیادی با N95 ما دارد نخست اینکه این گوشی بر پایه ویندوز است و البته لمسی هم می باشد پردازنده ضعیف تری هم نسبت به N95 دارد خبری هم از اینفرارد و دوربین با کیفیت در آن نیست و البته GPS را هم باید به لیست کمبود های این مدل بیافزاییم در مورد اپل هم هرآنچه بود در اینجا آورده ام و فکر نکنم بیشتر در مورد یک محصول بی کیفیت گفتن لزومی داشته باشد
  با تشکر

 172. سلام من ان 95 دارم نسبت به حرف هایی که گفته شد در تمام این نظرات من میگم طبق تجربه ای که دارم از ان 95 تا 90 درصد راضی هستم اما یک سوال داشتم از دوست عزیزم متصدی این سایت خوب اگه من ان 95 خودمه فروختم آیا اچ تی سی مدل تاچ شو که جدید و ظریف هست مدل او اس بخرم یا پیشنهاد بهتری دارید و یا اصلا منتظر باشم تا آی فون اپل بیاد ممنون
  در ضمن من هم از گوشی ها سر در میارم تا حالا بیشتر از 10 تا گوشی عوض کردم

 173. این گوشی از گوشیهای پیشرفته نوکیاست.گوشی 5200 در پخش صدا بینظیر است که هم اکنون از آن دارم استفاده میکنم

 174. سلام اول به مدیریت توپ این سایت بعد به خواننده های عزیز. خیلی گوشیه باحالیه فقط اینکه یکی باید این N72 رو که رو دستم غمباد شده ببره!

 175. سلام دوست عزیز
  از میان مدل هایی که به آنها اشاره کردید صرفنظر از N81 که هنوز وارد هیچ بازاری نشده است کیفیت عکاسی و فیلمبرداری N73بعلت دارا بودن دوربین 3.2 مگاپیکسلی از بقیه بالاتر است ،از لحاظ کیفیت صفحه نمایش اصولا بهترین صفحه نمایش موجود در بازار گوشی های دنیا در حال حاضر N80 است در مورد قابلیت های مو سیقیائی هم مابین گوشی های N73 Music Edition و 5700 نسبتا تعادل برقرار است کما اینکه به نظر می رسد صدای 5700 کمتر باشد.
  در مجموع نوکیا معمولا عادت به استفاده از کارت حافظه در درون جعبه گوشی ندارد ولی از این لحاظ بالاترین حافظه و شاید بهینه ترین گوشی برای موسیقی و کارت حافظه N73 Music Edition است البته در این میان از N81 با حافظه هشت گیگا بایتی هم نباید غافل شد ولیکن چون هنوز خبری از آن در بازار نیست به آن نمی پردازیم.
  در مورد مشکلات N80 هم می توان به اختصار به این موارد اشاره کرد:
  – ابعاد نسبتا بزرگ
  – دسترسی مشکل به ردیف بالائی صفحه کلید عددی
  – نبود رادیو با خاصیت RDS
  – نبود مکانیزم قفل خودکار صفحه کلید در حالت بسته بودن
  – عدم وجود محافظ برای لنز دوربین
  – دوربین دارای نویز
  با تشکر

 176. سلام از بین گوشی های نوکیا N80 N81 و N72 و N73و 5700Xpressmusic کدام از نظر کیفیت تصویر عکس و فیلمبرداری و صدا و قدرت اسپیکر هاش بهتره در ضمن حافظه بالای 1 گیگ هم داشته باشه و صفحه نمایشش هم بزرگ باشه لطفا از مشکلات N80 هم برام بگید

 177. با سلام به شمادوست عزیز
  نکته اول اینکه گوشی های Touch Screen نیز در این سایت معرفی شده اند از جمله :
  SE W950
  LG KU990
  LG PRADA
  SE P1
  SE P990
  که می توانید به آنها مراجعه کنید که در این میان به نظر SE W950 با حافظه 4 گیگابایتی و امکانات فراوان جهت استفاده بعنوان MP3 Player و از همه مهمتر Touch Screen بودن و سیستم عامل Symbian 9.1 شاید بیشتر از همه توجه شما را جلب کند که به تفصیل در مقاله فوق در این باره صحبت شده است جالب است بدانید که قیمت این گوشی زیبا حدود 300 هزار تومان است .
  در مورد P1 هم همانطور که در بالا گفتم در اینجا توضیحات کامل ارائه شده است.
  راستی جریان این N82 چیست؟
  نکته آخر هم اینکه لطف کنید کامنت ها را به زبان فارسی بگذارید.
  با تشکر

 178. فراموش کردم که بگم N95 8GB که اومده تو بازار قیمتش 830000 تومانه و رنگش مشکی و بژه که من به شخصه ازش خوشم نیومد و با اینکه باتریشو عوض کردن اما باز هم مشکل شارژ اونجوری که باید بشه نشده و بیشتر از 60 ساعت جواب نمی ده البته با استفاده شبیه استفاده من . و LCD این گوشی 0.2 اینچ بزرگتر شده اما رزولوشن این گوشی هیچ تغییری نکرده . این گوشی دیگه اسلات کارت نداره و هشت گیگابایت حافظه Internal داره که باعث شده سرعت گوشی از سرعت N95 معمولی بالاتر باشه. دوستانی که گوشی خوب و با امکانات می خواهند و همینطور قیمتش پائین تر باشه من N82 را پیشنهاد می کنم . اگر بتونم اطلاعاتی را راجع به این گوشی برای Owner سایت می فرستم که اگر خواست در اختیار بقیه قرار بده.

 179. قابل توجه دوستانی که دوست دارند این گوشی بسیار عالی را داشته باشن این گوشی الان با قیمت 585000 تومان هم قابل خریده البته بدون گارانتی حتی گارانتی شرکتی هم نداره
  بعد دوربین N95 دوربینی نیست که بشه از اون در مواقع ضروری استفاده کرد چون واقعا دوربینش سرعت پائینی داره اما می تونه کار یه دوربین همیشه در دسترس رو بکنه اما نه برای عکسبرداری از لحظات حساس و سریع . در کل گوشی بسیار عالییه
  بعضی از دوستان با توجه به حرفهایی که زدند من احساس کردم با n95 nokla که یه گوشی تقلیدی از n95 nokia هستش اشتباه گرفتند، این گوشی یه گوشی چینیه که فقط ظاهر n95 داره و دوربینش VGA هست نه پنج مگاپیکسل . من با N95 زیاد کار کردم تا حدود دو ماه پیش گوشی بابام بود که بخاطر باتریش فروختش اما اگه خودم بخوام بخرم این انتخاب رو نمی کنم و ترجیح می دم که گوشیم تاچ اسکرین باشه چون واقعا کار کردن با گوشی تاچ اسکرین خیلی آسونتره
  راجع به باتری این گوشی هم باید بگم مشکل از باتری 950 میلی آمپر ساعتی اونه که نمی دونم چرا با وجود باتری های 1800 میلی آمپر ساعتی از این باتری استفاده کردند که همچین مشکل بزرگی داره البته خود گوشی هم مصرف باتریش بالاست تا روزی سه بار شارژ کامل هم دیدم که خالی شده بود البته با استفاده خیلی زیاد از گوشی اما با استفاده خودم یک تا یک و نیم روز جواب داد از Owner این سایت بسیار خوب خواهش می کنم که یک گوشی تاچ اسکرین با قیافه خوشگل و کیفیت صدای مناسب که کار MP3 Player را هم بکنه معرفی کنه به من .واقعا MP3 Player برای من معضل بزرگیه اگه دوربین هم نداشت مشکلی نیست . قیمت حداکثر حدود 600000 تومان باشه .
  راستی نظرتون راجع به P1 و W1 سونی اریکسون که قراره بیاد چیه اگه میشه راجع به اونم یه توضیح بدید.
  ممنون
  زیاد حرف نزنم. فعلا…

 180. با سلام
  فکر کنم برای چندمین بار است که این را می گویم که در بسته بندی N95 خبری از کارت حافظه نیست و باید جداگانه تهیه شود. حافظه داخلی آن هم همانطور که در متن هم آمده 160 مگابایت است.
  با تشکر

 181. سلام
  ممنونم ازسایت زیبای شما.
  وقتی به این سایت مراجه کردم و اطلاعات n95 رافهمیدم این گوشی زیبا را خریدم.
  باتشکر سعید (17 ساله از تهران)

 182. سلام
  گوشیی هست که مارک معتبر داشته باشه وجای دوتا سیم کارت داشته باشه که به طور همزمان بشه از هردوتا سیم کارت استفاده کرد؟

 183. اینو یادم رفت بگم که دکمه هاش هم خیلی بده،مخصوصا موقع اس ام اس فرستادن که می خوای یه متنو تایپ کنی

 184. سلام به همگی،به نظر من نوکیا برند خیلی خوبیه و شخصا هم طرفدار نوکیا هستم چون تجربه سونی اریکسون را هم داشتم، ولی در مورد N95 باید بگم من الان 95 دارم ولی زیاد ازش راضی نیستم اول از همه شارژ باطریش, بعد هم هنگ کردنش که افتضاحه.حالا در مورد سری جدیدش که تو راهه نمی دونم ولی این 95 فقط از دور دل می بره از نزدیک فقط پول می بره!!!! افتضاحه!!

 185. بنظر من هنوز راه زیادی تا تولید گوشی همراهی که کفاف نیاز واقعی یک فرد باشد وجود دارد بطوری که علاوه بر ارتباط تلفنی شخص نیازهای روزمره گی خود را بطور کامل و به راحتی بر طرف نماید و گوشیهای فعلی صرفا متضمن کلاس فرد می باشند

 186. با سلام به دوستان عزیز
  حسین جان این گوشی که داری در رابطه اش صحبت می کنی از هیچ جهتی هیچ ارتباطی با N95 ندارد و این موضوع را به محض در دست گرفتن آن کاملا درک می کنی چون بسیار سبک تر از اصلی است. تفاوت های عمده آن که حتی با یک نگاه هم مشخص است بعد از وزن آن کشوئی از دو طرف نبودنش دوربین 1.3 (شاید هم VGA) آن .نداشتن سیستم عامل بروی خود (چه برسد به Symbian 9.2) نداشتن GPS در آن کیفیت بسیار نازل ساخت آن که با کوچکترین فشاری شروع به جیر جیر کردن می کند و کیفیت بسیار پائین صفحه نمایش آن است (یکی از خنده دار ترین نکات موجود در این گوشی این است که نام پیش فرضی که این گوشی برای بلوتوث خود دارد یک اسم طولانی پر از حرف و عدد است! تازه بلوتوث آن هم بجای ورژن 2 ورژن 1.1 است) و کلا خیالتان را راحت کنم از نظر کیفیت جلوی یک گوشی مثل ساژم نیز هیچ حرفی برای گفتن ندارد. علت تفاوت در قیمت ها در رابطه با این گوشی این است که چون این گوشی نیز مثل بقیه برادران چینی خود از مبادی قانونی وارد کشور نشده است هر وارد کننده به نسبت میزان گشادی جیبش یک قیمت برای آن تعیین می کند ولیکن حداکثر قیمتی که برای یک گوشی مثل این ارزش پرداختن دارد بین 120 تا 130 تومان است چون می توان با این پول یک گوشی نوکیا و یا سونی اریکسون یافت که همه این امکانات را داشته باشد تازه گارانتی معتبر هم داشته باشد. و اما علت اصلی این موضوع که فروشندگان اطلاعات ضد و نقیض در رابطه با آن میدهند (که البته در مورد همه گوشی های چینی به همین منوال است)این است که تقریبا هیچ کجای گوشی هیچ نوع اطلاعاتی از آن درج نشده است مثلا بروی لنز دوربین آن چیزی نوشته نشده است که این همانگونه در این مقاله توضیح دادم به این علت است که بتوانند این محصول Remark را در هر بازاری که اراده کنند عرضه کرده و عرضه کننده نیز بدون هیچ نگرانی هر عنوانی را که خواست بروی آن بچسباند. معادله ساده ایست و اما چون دوستان دیگر هم پرسیده اند از چه راهی میتوان این گوشی را تشخیص داد دو راه حل وجود دارد که می توان این گوشی را از ده متری شناخت :
  1- نوکیا هیچ وقت اسم خود را با حروف کوچک بروی هیچ محصولی درج نمی کند که در این مورد این شرکت چینی حروف نوکیا را کوچک نوشته و از تشابه حرف کوچک L با حرف I حداکثر استفاده را برده و مارک جدیدی به نام Nokla از خود اختراع نموده است .
  2- جعبه این گوشی بسیار از نمونه اصلی خود کوچکتر و حقیر تر است که این تشخیص آن را ساده می کند.
  امیدوارم کمک کرده باشم
  با تشکر

 187. اقا ما که یک یک هفته ای هست داریم در مورد n95 چینی تحقیق میکنیم هر جا هم میریم یک قیمت میگه یکی میگه 190تومان یکی 220تومان یکی250 تومان یکی هم میگه 150تومان بدون بلوتوث. آقا ما که سر در نیاوردیم اینا ها هر کدوم چه فرقی با هم دارن یکی میگه دوربینش 3 یکی میگه 2 یکی دیگه میگه 1.3 آقا یکی ما رو از این سردر گمی نجات بده لطفا به من ایمیل بزنید با تشکر

 188. پویا جان فکر میکنم قیمت n95 با گارانتی بین 720 تا 800 هزار تومن هست ولی n95 بی گارانتی قیمتش فعلا بین 585 تا 615 هزار تومن هست میتونی سری هم به سایت Gheymat.com بزنی هم قیمت n95 رو چک کنی هم کل موبایل ها رو.

 189. میلاد جان در مورد اینکه n95 بهتره یا n95 8GB باید گفت n95 8GB رنگش مشکیه یعنی گوشی زیبا تره باطری گوشی تقویت شده 8 گیگ هم که حافظه داره ولی کی 8 گیگابایت حافظه میخواد ولی از نظر من از خوشکلی از n95 سره از نظر کارایی زیاد با هم فرقی ندارند ولی در کل با هم زیاد فرق نمیکنن چون مهمترین چیز n95 دوربین 5 مگاپیکسلی آن هست که در هر دو وجود داره. البته n95 8GB هنوز وارد بازار نشده و coming soon ولی به هر حال هر دو گوشی تک اند میتونید امکانات n95 8GB و عکسشو در اینجا و قیمت کل گوشی ها رو در این سایت یا این سایت میتوانید مشاهده کنید

 190. اگر گوشی با چند جای سیمکارت میخواین باید بگم که تنها گوشی های چینی چند جای سیمکارت دارند که از جمله آنها میتوان گوشی چینی n89 را نام برد که سه جای سیمکارت داره همه ی گوشی های چینی لمسی اند و قدرت صدا و اسپیکر زیادی دارند از جمله گوشی های چینی میتوان به n999 و n800 و 915 و i nokia اشاره کرد که همگی لمسی و دارای چند جای سیمکارت و صدای زیاد هستند البته بجز n999 و n89 با قی گوشی های چینی هیچ کدام بلوتوث ندارند پس میتوان n999 و n89 رو جزو بهترین گوشیهای چینی دانست.

 191. در ضمن بچه ها میخواستم راجع به پرونده های فاش شده ی نوکیا یعنی N98 و N99 براتون بگم.
  اول N98:
  1) دوربین 7.2 مگاپیکسلی با لنز کارل زایس عکس و باقیه امکانات رو میتونید در سایت:
  http://www.forum.siscenter.com/n98-t13597.html
  ببینین.
  حالا N99 :
  1) دارای دوربین 8 مگاپیکسلی با لنز کارل زایس
  2) حافظه داخلی 16 گیگابایت با کارت حافظه 8 گیگابایتی که میشه 24 گیگابایت. وقتی بیاد دیگه هیچ شرکتی حرفی برای گفتن نداره عکس با بقیه امکانات رو اینجا ببینید:
  لینک
  در ضمن نوکیا علاوه برN95 جدید که رنگش سیاهه گوشی دیگری رو با نام n81 و n81 8GB معرفی کرده که این سه گوشی رو هم میتونید در سایت http://www.gsmarena.com مشاهده و امکانات رو ببینید در این سایت هم میتونید بار دیگر n99 و شاهکار دیگه نوکیا یعنی n97 رو هم ببینید:
  لینک

 192. بچه ها N95 واقعا تکه این گوشی خیلی محشره! خوب اول بریم سراغ شکل و قیافش
  1) از نظر شکل که واقعا عروسکه تا این گوشی رو دستتون نگیرید نمی فهمید من چی میگم
  2) دوربین این گوشی صد درصد 5 چون من دوربینشو با یه دوربین دیجیتالی 5 مقایسه کردم و هیچ فرقی نمیکرد
  3) از نظر بلندی صدا زیاد صداش بلند نیست اما از نظر کیفیت صدا هیچ کوشی به پاش نمیرسه سونی خودش رو هم بکشه گوشی هاش همچی کیفیتی نخواهند داشت
  4) یکی از ویژگیهایی که این گوشی رو بسیار زیبا کرده حالت کشویی دو طرفه است
  5) جی پی اس
  6) ال سی دی بزرگ با قابلیت نمایش 16 ملییون رنگ کیفیت
  7) دکمه های اختصا صی پخش موزیک
  8) قابلیت پخش فیلم با کیفیتdvd
  9)سیمبین 9.2
  بدی ها
  1) باطری ضعیف و عمر کم باطری
  2) از فلش نمیتوان به عنوان چراغ استفاده کرد
  3) شارژ به وسیله usb امکان پذیر نیست
  4) گوشی بعضی مواقع گیج میزنه سرعتشم کمی پایین میاد
  5) دکمه های پخش موزیک زیاد راحت نیستند
  ولی در کل این گوشی تکه و هیچ گوشی به پاش نمیرسه اگه میخواین گوشی خوب بخرین این گوشی واقعا عالیه البته تا 7 و 8 ماه آینده N95 جدید که رنگش سیاهه و 8 گیگابایت حافظه داخلی داره وارد بازار ایران میشه البته دیگه کارت حافظه نمیخوره نامش هم هست n95 8GB ولی زیادم فرقی با هم نمیکنن.

 193. سلام دوست عزیز
  در حال حاضر مارک معروفی با قابلیت پخش تصاویر تلویزیونی در بازار ایران وجود ندارد البته این بدان معنی نیست که چنین چیزی وجود خارجی ندارد. این موضوع در رابطه با گوشی های با دو یا چند سیمکارت نیز صادق است ولی در این مورد اصلا مارک معروفی در دنیا وجود ندارد که دو سیمکارت بخورد. در رابطه با این موضوع یعنی دو سیمکارت چند مسئله فنی کوچک وجود دارد که در این مقاله:
  http://www.writeage.com/two_simcard_in_one_mobile_phone.html
  بطور کامل توضیح آن را داده ام پس نتیجه گیری به این صورت انجام میشود که
  1- دنبال مارک معروف برای پخش تلویزیون آنالوگ (البته در این زمینه شایعات فراوانی پیرامون N92 وجود دارد که بدینوسیله کاملا تکذیب میگردد چون دوستان DVB-HTV را با تیونر آنالوگ اشتباه گرفته اند.)نگردید
  2- دو سیمکارت مختص گوشی های چینی ست و در این مورد نیز خودتان را خسته نکنید
  3- در N95 خبری از دو سیمکارت و یا قابلیت پخش تلویزیون نیست
  4- به شخصه دو نمونه چینی در این زمینه دیده ام که تیونر آنالوگ داشته و دو سیمکارت را نیز ساپورت می کنند البته نه بصورت همزمان (به مقاله بالا مراجعه کنید)حدود قیمتی آن نیز بدین صورت بود که فروشنده خود آن را با قیمتی حدود 250 هزار تومان خریده بود ولی هر چقدر که می توانست می فروخت از 400 هزار تومان تا 540 هزار تومان ولی حداکثر همان 250 تومان بخرید که کیفیتی بسیار نازل داشته با خرید آنها هیچ مدل برنامه ای هم بروی آن نصب نشده و دوربین1.3 مگاپیکسلی آن هم بسیار بی کیفیت است.

 194. سلام مطلب فوق العاده بود
  دست شم درد نکنه
  یک سوال خدمت شما داشتم
  بنظر شما بهترین گوشی با قابلیت پخش تلویزیون کدام است
  مdخواهم گوشی دوسیم کارت تلویزیون دار بخرم پیشنهادات شما چیست ؟ بعضی ها میگن نوکیا ان 95 این قابلیت ها را دارد اما بعضی تکذیب می کنند …
  ممنون می شوم اگر راهنمایی ام کنید
  قیمت گوشی پیشنهادی را هم برایم بگویید

 195. من یه N 95 گرفتم محشره. همه چیزش عالیه آدم تا باهاش کار نکنه نمیتونه تصور کنه که یه همچین موبایلی وجود داره به نظر من هر کی نمیتونه بخره لااقل یه بوق باهاش بزنه !
  دنیا و نوکیا

 196. راستش کارت عالی بود ولی قیمتشو یکم بالا دادی باید بگم که قیمت این گوشی الان تو بازار615.000 تومان است و اما مدل چینی این گوشی که با قیمت 350.000 تومان تو بازاره. با تشکر.خدا نگهدار

 197. من الان حدود 3 سال سونی اریکسون دارم خدا وکیلی هم خیلی راضیم K800i با دوربین 3.2 عکسای واقعا خوبی میگیره کوچولو هم که هست ولی مدتی تو نخ N95 هشت گیگا بایتی رفتم که تو راهه در ضمن K850i هم تو راهه بعد مقایسه کنین ببینین کدوم بهتره تنها عیب سری K نداشتن مموری بالاتر از یک گیگه.

 198. بابا مگه می خوام آجر حمل کنم! برو یه گوشی ظریف بخر مثل SAMSUNG U600 …
  لمسیه آره لمسیه و اغلب امکانات این گوشی رو هم داره به جز دوربینش که پیکسلش پایین تره!!! خوش باشی!

 199. من علی هستم 17 سالمه از قزوین خواستم بگم من یکی از این گوشی ها دارم باور کنید محشره اگه پول داشته باشید و نرید بخرید باور کنید پشیمون میشید اگر کسی خواست با هم دربارش صحبت کنیم آیدی من silver2394 هست فعلا بای بای عزیزان

 200. می گورخییییییییییمممممم
  اما آدم زورش می یاد این همه پول برق بده.
  می خوام برم بانک وام N95 بگیرم
  نمی دونم برای ضمانت 1100 من را قبول می کنند؟!

 201. n95 گوشی خوبیه در این شکی نیست . و باید اینم بدونید که هیچ وقت هیچ شرکتی یه گوشی با امکانات کامل و بی نقص تولید نمیکنه چون در این صورت باید شرکت تعطیل بشه . n95 از نظر قیمت هنوز به تعدیل نرسیده و مطمعنا با ورود n82 و n81 وn77 به بازار قیمتش سریعا کاهش پیدا میکنه و این موضوع تا دو ماه آینده اتفاق میفته. اما به هر حال گوشی خوبیه و امکاناتش نقاط ضعفش رو میپوشونه.

 202. خیلی ممنون…کلی تحریک شده بودم که بخرم ولی مورد باطریش خیلی ناجوره….از اون بالاتر ….پولشو ندارم!!! بازم ممنون خیلی کیف کردم. موفق باشی.

 203. سلام دوباره به دوستان
  خبر جالبی را خواندم حیف بود در اینجا که اینقدر راجع به این گوشی صحبت شد این خبر نقل نشود:
  دیروز سایت GSMArena خبر جالبی داشت مبنی بر اینکه FCC آمریکا(Federal Communications Commission) نسخه جدیدی از N95 را تایید کرده است که مهمترین و بارزترین تغییر در آن افزودن یک حافظه 8 گیگا بایتی به آن است که هنوز معلوم نیست به چه فرمی است (درایو یا فلش)تغییر خوشایند دیگر طبق این خبر تغییر ظرفیت باتری از 950 میلی آمپر ساعت به 1200 میلی آمپر ساعت است که البته ثمره این تغییر آخر فدا شدن کاور لنز دوربین است تغییر دیگر هم رنگ دستگاه است که به مشکی یکدست و براق تبدیل شده است.
  اصل خبر بهمراه عکس های آن در لینک زیر پیدا می شود:
  http://www.gsmarena.com/nokia_n95_8gb_approved_by_fcc-news-295.php
  توضیح آخر اینکه FCC سازمانی دولتی در آمریکاست که کارش تنظیم و تهیه قوانین و اعمال آنها در امر ارتباطات است. توضیحات کامل در رابطه با FCC در لیک زیر آمده است:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Communications_Commission

 204. سلام .
  من از این گوشی یه دونه دارم ولی متاسفانه خیلی زود شارژ باطریش تموم میشه . البته شاید خراب شده و تازه هم خریدم .

 205. حسین آقای عزیز
  من نوشتم لمسیه چون نوکیا لایسنسشو خریده لینک خبر رو هم دادم (اینم دوباره:
  http://www.afterdawn.com/news/archive/10249.cfm
  ولی شما انگار اصلا توجه نمیکنی: من تو مطلب مقایسه 95 و i-mate گفتم سری جدید. گوشی های موجود در بازار لمسی نیست چون سری اول هستن. حالا سری جدید کی قراره عرضه بشه و تو ایران بیاد باید از نوکیا بپرسی درضمن جسارتا باید عرض کنم من این گوشی(n95) رو داشتم و فکر کنم بهتر از شما راجع به صفحش بدونم.

 206. به نظر من در این دوره و زمونه اگه گوشی خوب با حال با هزینه کم می خواهی باید بری سراغ سونی اریکسون.چند مدل جدیدش دید آدمو از نوکیا عوض میکنه.همین 990 با اون صفحه ای که 3 تا N70 از بغلش در میاد.

 207. آرش خان سلام
  ممنون از راهنمایی شما. من در مورد گوشی خیلی حساس هستم تا گارانتی معتبر نداشته باشه نمی خرم . من شهرستان هستم به خاطر همین سوال کردم گوشی را میشه از کجا تهیه کرد .

 208. دکتر ریتالین عزیز . حرف شما کاملا صحیحه . ولی چون عین این عبارتو نوشته بودن من عنوان کردم .اگه دوباره نگاه کنید جملات پایین رو که ایشون نوشتن می تونید پیدا کنید….. (عادل خان نمی دونی بدون: 95 هم لمسیه – اینقدر نگو سونی اریکسون لمسیه همچنین دوربین دیجیتال رو نمیشه همیشه همراه داشت برادر! یک دونه آفت که میزاریم تو جیبمون بسه! در مورد باطریش هم هروقت دیدم باور میکنم)…….با تشکر و موفق باشید

 209. اصغر آقای گل
  شما که ادعا میکنی دل و روده هر گوشی رو میریزی بیرون….کجای این اینترنت پهناور نوشته که n95 صفحه به قول شما لمسی ( touchscreen) داره ؟؟ اول اطلاعات درست به دست بیار بعد جواب مردمو بده….!!!!!

 210. با سلام
  سامان جان من متوجه منظورت از بهترین مارک گوشی N95 نمی شوم اگر منظور گارانتی آن است اول اتصالات ایران (دقت کنید ایران گفتم نه امارات) بعد هم گارانتی نیا و ایراتل و اگر منظورت این نیست گوشی ای بخر که حتما همانطور که همیشه هم گفتم کاملا آک باشد و خودت بازش کنی و حتما اولین چیزی که پس از روشن کردن گوشی روی صفحه تایپ می کنی #06#* باشد(به حروف: ستاره مربع 06 و مربع) تا شماره سریال گوشی نمایش داده شود و با جعبه باید یکی باشد . در ضمن اگر در تهرانی تقریبا همه مغازه های جمهوری و حول و حوش پایتخت این گوشی را دارند.
  با تشکر

 211. لطفا بفرمایید بهترین مارک گوشی نوکیا N95 چیه ؟
  جواد خان ممنون
  ضمنا بگویید این گوشی را در تهران کجا میشه تهیه کرد.چون هر فروشگاهی که رفتم نداشتند!

 212. به نظر من نوکیا N95 بهترین و کامل ترین گوشی در جهان می باشد. من خودم سامسونگ D500 دارم و خیلی راضی هستم اما از نوکیا خوشم می آید.

 213. آقا آرش باید بگم 1 اشتباه تو توضیحاتتون در مورد n95 هست اون هم ارتقای رم این گوشی ! شما گفتین تا 2GB اما اشتباهه این گوشی می تونه تا 4GB ارتقا پیدا کنه! می تونید برای کسب اطلاعات بیش تر به سایتی که بالاتر گفتم برین! همون که راهنمایی هم کردم!

 214. با سلام خدمت تمام عزیزان
  من تازه با این سایت آشنا شدم.
  اولا من نه سونی اریکسونی هستم نه نوکیایی برای من فقط جدیدترین تکنولوژی ها و کارهای عجیب و غریب و جالب مهمه ( مثل جی پی اس ۹۵ ) مهمه
  موبایلی که واقعا توش جدیدترین تکنولوژی روز رو بتونی ببینی
  در ضمن در جواب کسانی که میگن iPhone بهتره باید بگم که :
  امکان فرستادن MMS رو نداره
  بعضی وقتها صفحه تاچ اسکرینش خیلی اذیت میکنه مثلا برای دیدن لیست عکسهای موجود در گالری با کشیدن انگشت, صفحه اسکرول نمیشه و فقط با زدن ضربه لیست مرحله به مرحله میپره که آدم رو اذیت میکنه
  عدم توانایی فیلمبرداری
  نخوردن سیمکارت :
  البته این مشکلش ۱۰۰% حل میشه چونکه مجبوره برای عرضه به بازارهای اروپا و آسیا این امکان رو بزاره ( آخه AT&T اپراتور آمریکایی که با اپل ۲ سال قرارداد داره از سیمکارت برای برقراری تماس استفاده نمیکنه و شما شخصا مجبورید iPhone را از این اپراتور بخرید و بعد حساب خودتون را از طریق اینترنت فعال کنید.
  راستی از زنگ دلخواه در iPhone نمیشه استفاده کرد : یعنی یه سری زنگ خور در اختیارت میزاره و دیگه نمیتونی آهنگی رو که دوست داری به عنوان زنگ خور انتخاب کنید
  http://www.ir-tci.org/1386/04/iphone_details.php
  http://www.narenji.ir/content/blogsection/5/28

 215. حالا همه تکنولوژی و قدرت 95 رو ول کردن چسبیدن به این باتری بدبخت.بابا!!!!!!
  مگه نباید تمامه گوشیها شارژ بشن چه روزی دو بار چه هر 2 روز یکبار هرکی میخواد بخره من که راضیم از 95 ____%100 عالیه
  ای بابا اون موقع که نوکیا اولینهای نسل گوشی بود این سونی اریکسون بازا کجا بودن هان؟ حالا واسه ما قدیمیا و نوکیا شاخ شدن ای بابا!

 216. من در مورد نوکیا نظر خاصی ندارم . ولی چون چند سالیه با سونی اریکسون کار کردم نسبت به پولی که براش میدی امکاناتش بیشتر از نوکیا است . مثلا با 120 تومن شما میتونی گوشی زد 530 ای رو بگیری که در مقایسه با گوشی های نوکیا از امکانات بیشتری برخورداره و از نظر آنتن دهی من سونی رو قبول دارم.

 217. با سلام مجدد
  فرزام جان از لحاظ ظاهری که فلاش N73 و N95 کاملا مشابه یکدیگرند و از لحاظ کاربردی نیز آنچنان تفاوتی با هم ندارند چون اصولا فلاش های LED آنچنان قدرتی مثل فلاش های Xenonسونی اریکسون ندارند.
  فرهاد جان دسته موسوم به اسمارت فون ها در حال حاضر شاید پولساز ترین بخش هر شرکت تولید موبایل است که به آن گوشی های همه کاره نیز می گویند پس به همین دلیل دارای بازاری بسیار متنوع هستند که مثلا از نوکیا کل سری N بهمراه چندین گوشی دیگر را شامل میشود و از سونی اریکسون مثلا سری P مناسب این دسته بندی ست. بهرحال چون به نوع مارک گوشی اشاره ای نکرده ای و با توجه به تجربه من در این که آدمها دو دسته اند 1- آنهائی که عاشق سونی اریکسونند و 2- آنهائی که از آن متنفرند لذا من در هر دو رده مواردی را پیشنهاد میدهم انتخاب با شماست:
  1-برای عاشقان سینه چاک نوکیا: از پائین ترین قیمت شروع می کنم و به بالاترین میرسم
  الف)3250(گرچه من اسم Smart Phone را بروی آن نمی گذارم ولی بهرحال)
  ب)N73 که اگر از نوع Music Edition باشد بهتر است.
  ج) 5700
  د)N80
  ه)N93i و اگر هم خیالی نیست N95 .زیاد هم در باره باتری نگران نباش چون خیلی از دوستان در همینجا گفته اند که چندان مشکلی هم با باتری ندارند
  اگر هم واقعا مشکلی برای پول خرج کردن نداری امکان ندارد چیزی بهتر از E90 در کل تاریخ پیدا کنی.
  (مطلب کاملی در این مورد در صفحه اول پیدا میکنی)
  2- برای سونی اریکسونی ها(نوکیا داران محترم اینجا را نخوانند)
  الف) گوشی محبوب P910 که بسیار کارامد بوده و با توجه به اینکه کمی هم قدیمی ست قیمت مناسبی دارد.
  ب) گوشی فوق العاده P990 که البته فقط و فقط و فقط از نوع فرانسوی اش مورد نظر من است.
  ج) گوشی فوق العاده جدید P1 که البته هنوز توزیع گسترده نشده است ولی شاید با آمدنش کار را بر نوکیا سخت کند.
  در این میان گوشی های دیگری هم وجود دارد از جمله همین مدلی که شما گفتید که در تبلیغاتش جمله پیشرفته ترین Pocket PC دنیا را یدک میکشد که البته با وجود این چینی های نسبتا محترم که کم مانده انسان تقلبی هم بزنند کمی جای شک دارد بهرحال در حال تحقیق بروی آن هستم که به محض اطمینان به اطلاع همه میرسانم.

 218. آرش جان(خان!)سلام
  لطف میکنی به من در باره اسمارت فون های توی بازار در محدوده 300 تا 800هزار تومان راهنمایی کنی ؟ توضیح اینکه من کلا بازی نمی کنم اما از امکانات نرم افزاری گوشی خیلی استفاده میکنم و نوشته های بچه ها در باره n95 منو نسبت به اون بدبین کرد . ضمنا واقعا ممنون میشم اگه در باره این گوشی glx p36… توضیح فنی و دقیقی بدی .( مثلا فیلم برداری و سیستم عامل به طور دقیق ) باز هم چاکریم…

 219. در ابتدا مرسی از اطلاعات بسیار خوب آرش جان و اینکه لذت بردم از نظر سایر دوستام.
  در مورد خرید گوشی باید اینو به نظر سایر دوستام اضافه کنم که به نظر من استیل یک گوشی هم برای خیلیها مهمه, شما وقتی یک گوشی دستتون میگیرید, باید یک حس خیلی خوب داشته باشید, لذت ببرید از دست گرفتنش. شاید حرفام مسخره به نظر بیاد و بگین دیوونست, امابرای خیلیهاتون پیش اومده که دیوونه یک گوشی شدین و اونو خریدین.
  اتفاقی که برای من در مورد 6630 و N90 افتاد والان در مورد N95 پیش اومده .
  و باز به نظر من ,واقعا معذرت میخوام اما همش ذهنتون مشغول امکانات,دوربین,شارژ و… نباشه به این فکر کنید که حالا شما یه همراه دارید که باید باهاش اداره, شرکت, دانشگاه و تو خیلی از مجلس ها و جاهای دیگه برین و ازش لذت ببرین و حال و هوای بهتری داشته باشین, اینجاست که متوجه میشین گوشی اگه شارژم نداشته باشه میتونه شمارو شارژ کنه ! مرسی

 220. با سلام به همه دوستان. ببخشید که چند روزی نبودم. در جواب چند تا از دوستان در رابطه با این گوشی زیبا باید بگم که :
  1- الی جان دستگاه GPS ارتباطی با اپراتور ندارد.
  2- نیما جان حافظه داخلی N95 همانطور که قبلا گفتم 160 مگابایت است و کارت حافظه هم ندارد باید جداگانه تهیه شود.
  3- محمد جان در مورد تعبیر تاچ اسکرین نبودن N95 چندان با شما موافق نیستم و همچنین موافق مقایسه مثلا میان P1 و N95 نیستم چون اگر قصد مقایسه گوشی های هوشمند را داریم باید به همان کلاس بپردازیم و مثلا گوشی ای مثل P1 را با چیزی مثل E90 از نوکیا مقایسه کنیم (البته تفسیر کاملی از E90 را بزودی منتشر خواهم کرد) در مورد دوربین هم به نظر من این یک امکان جانبی ست و نباید در برتری یک موبایل به دوربین آن استناد کنیم در ضمن گوشی هائی هستند که هیچ وقت بقول شما خز و ارزان قیمت نمیشوند مثلا اگر حدود 6- 7 سال به عقب برگردیم گوشی بود به نام نوکیا 8210 که تا آخرین روزهایی هم که تولید میشد قیمتش سقوط نکرد.
  4- ابوالفضل جان قیمت N95همچنان با گارانتی اصلی همان حدود 700 تا 800 را دور میزند و اگر بی گارانتی میخری مواظب باش نوع چینی آن با مارک NOKLA در بازار موجود است که چون با حروف کوچک نوشته میشود کسی متوجه این L ناقابل نمیشود و خوشحال است که N95 را باقیمت مثلا 300 تومان خریده است!!!
  5- علی جان E90 و N95 در دو کلاس متفاوتند و مقایسه این دو کار درستی نیست.
  6- آقا رضای گل, هنگ کردن گوشی هم به نظر من در استفاده دوستان از انواع بی گارانتی و چینی آن است.
  در انتها توصیه اکید من در مورد خرید هر نوع گوشی این است که گوشی را دراصطلاح آک بخرید و اگر فروشنده خود را برای شما حلقه حلقه کرد که این آک را من خودم یک دقیقه پیش باز کردم زیر بار نروید!

 221. سلام خسته نباشید
  توضیحاتتون عالی و کامل بود فقط اگه لطف کنید در مورد هنگ کردنش که بچه ها گفتن توضیح بدید. لطفا جواب بدید می خوام بخرم منتظر جواب شما هستم.

 222. علی آقا تا آنجایی که من به خاطر دارم نکات مثبت E90 در امکانات ارتباطیش بود. اگه شما واقعا به این امکانات نیاز داری N92 و یا همون E90 دارای بالاترین سری این امکانات هستند در غیر اینصورت من 95 رو توصیه میکنم.

 223. باید بگم اقا مصطفی اتفاقا N95 خیلی بیشتر از اونی که فکر می کنید لوازم جانبی داره. اگه باور نمی کنید از سایت http://www.nseries.com نگاه کنید!
  راهنمایی:بعد از اومدن صفحه , پایین صفحه view all product رو کلیک کنید بعد روN95 کلیک کنید بعد پایین صفحه روی access… کلیک کنید بعد از باز شدن صفحه ی جدید بالای صفحه view all…..رو کلیک کنید!

 224. به نظر من خیلی هم گوشی خوبی نیست. n95 رو می گم. چون امكانات جانبیش خیلی كمه. همه انتظار داشتن بهترین گوشی شركت بهتر از این ها باشه.

 225. خوشم میاد کم میارین , زور می زنین.
  آقا نوکیا با سونی اریکسون قابل مقایسه نیست , اینو من نمی گم سایت های معتبر جهانی می گن , نه سایت های ایرانی که فقط می گن سونی اریکسون.

 226. آخه سونی اریکسون تو کیفیت صفحه بلد نیست بیشتر ار 265000 سلول رنگی بزنه. تازشم کیفیت فیلم w850 به صورت QVGA هست یعنی از n70 هم کوچکتره . پس بهتره تعصب بازی در نیاری.خودم ته هرچی تعصبم!

 227. به نظر من N95 گوشی خوبیه ولی باز هم عالی نیست. یکی از دلایلم این است که باتری این گوشی اصلا در سطح آن نیست و با کارایی هایی که این گوشی دارد انتظار می رفت باتری قویتری روی آن نصب شود. دلیل دیگرم اینکه این گوشی تاچ اسکرین نیست و این باعث میشه که سرعت کار ما با برنامه های این گوشی پایین بیاید مثل کامپیوتری که فاقد ماوس است و شما فقط باید با کیبورد همه کارهایتان را انجام بدید یکی دیگر از مشکلات N95 ارتقا کم کارت حافظه آن است. رم N95 را فقط می توان تا 2 گیگابایت افزایش داد و این به نظر من بسیار بد است زیرا این گوشی با این همه کارایی باید حد اقل 4 تا 6گیگابایت ارتقا رم داشته باشد.
  به هر حال N95 نوکیا بهترین گوشی 2006 شد واین گوشی تقریبا بی نظیر است اما رقیب سر سخت نوکیا یعنی سونی اریکسون جدیدا در پی ساخت گوشیهای فوق العاده ای است که تا به حال هم چندتاشو معرفی کرده مثل P1 و W 960 و همین طور K 850 .
  باید گفت که P1 کارایی خوبی دارد و همین طور دارای دوربین 3.2 و صفحه تاچ اسکرین هم هست و W 960 هم در پخش MP3 وفایلهای تصویری قابل مقایسه با بهترین ام پی 3 و ام پی 4 های دنیا است. این گوشی همانندP1 از یک صفحه تاچ اسکرین ودوربین 3.2 بهره مند است و ظاهر بسیار زیبا و جذابی هم دارد والبته K 850 هم که تولید شده به نظر من بهترین گوشی سونی اریکسون تا به اینجا است با این حال این گوشی فاقد سیستم عامل سیمبین است و جاوا این گوشی را پشتیبانی می کند وشاید به همین دلیل باشد که سونی اریکسون در این گوشی صفحه تاچ اسکرین را به کار نبرده است .
  باید گفت که از لحاظ دوربین N95 به پای K850 نخواهد رسید با اینکه این دو گوشی دارای 5 مگا پیکسل دوربین هستند اما لنز دوربین K850 سایبر شات است (سایبر شات آخرین تکنولوژی دوربینهای دیجیتال سونی است که سونی اریکسون آن را در سری های جدید K خود به کار می برد)
  از لحاظ فلش دوربین هم K 850 فلش قویتری دارد. این گوشی دارای فلش ژنون است وهمین طور K 850 دارای سه لامپ پر قدرت مادون قرمز است که در هنگام عکس گرفتن قبل از فلش روشن می شوند و باعث می شوند که گوشی عکسهای زیباتری را با رنگهای واقعی بگیرد.
  در هر صورت K 850 دوربین قویتری نسبت به N95 دارد و من فکر می کنم که سونی اریکسون برای این K850 را ساخته که به نوکیا بفهماند در ساخت دوربین گوشی, از نوکیا قویتر است و انصافا هم همین طور است ولی باز هم باید گفت که N95 در کل از K850 بهتر است ولی رقیب پر قدرت N95 یعنی W 1000 در آینده ای نزدیک وارد بازار خواهد شد: این گوشی دارای یک سیستم عامل خوب و صفحه ی نمایشگر عالی و نسبتا بزرگ است. به نظر من این گوشی بهترین است و وقتی وارد بازار شود بدون شک بهترین گوشی دنیا خواهد شد و دیگر جایی برای قدرت نمایی N95 نخواهد گذاشت.
  در آخر به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنم در خرید گوشی اگر به خزی گوشی خود اهمیت نمی دهید که هیچ اما اگر اهمیت می دهید اصلا دنبال سری N نوکیا نروید مخصوصا N95 چون خودتونم می دونید که در کشور ما بیشتر مردم دنبال سری N هستند زیرا بیشتر مردم موبایل دوست کشور ما سری N را با کلاس تر از دیگر گوشیها میدانند و همین طورنود در صد کسانی که گوشی موبایل دارن N95 را می شناسند و همه آنها دوست دارن N95 داشته باشند اما به دلیل قیمت گران N95 قادر به خرید این گوشی نیستند بنا بر این در یک سال آینده وقتی قیمت گوشی N95 به 450 هزار تومان برسد یا حتی کمتر همه ی افرادی که آرزوی داشتن N95 را داشتند به سوی این گوشی هجوم می آورند و باید گفت که آن وقت است که N95 عزیز در خزی حتی رو دست 1100 و K750 و6600 می زند و گوشی خز سال می شود!

 228. سلام
  به نظر من همین که نوکیا سیمبین است کافیه ولی اگه فلاش گوشیهاشو قویتر می کرد خیلی بهتر بود (واقعا ضعیفه)
  در کل N95 گوشی فوق العاده ایه.

 229. سلام به همه ی دوستان! اگه حرف من حقیر رو باور دارین باید بگم که پول زیاد دادن به گوشی واقعا دیونگیه! من خودم تا حالا بالای 13000000 به گوشی های مختلف پول دادم ولی می دونید چی واسم مونده! فقط ضرر تعویض گوشی! نمی گم گوشی گرون نخرید می گم خوب در مورد 1 گوشی تحقیق کنید بعد اگه ازش خوشتون اومد بخرین. سعی کنید از 400000 تومن هم بیش تر پول بابت گوشی ندین!چون تو ایران افت قیمت خیلی زیاده مثل من نشید که N91 رو 800000 تومن خریدم بعد از 1 ماه 385000 تومن فروختم به هر حال موفق باشید اگه کسی هم در مورد گوشی های نوکیا سوالی داشته باشه در خدمتم البته به غیر از N95 و N80 چون تا حالا استفاده نکردم! من شمارم رو میدم اما فقط از طریق SMS جواب میدم لطفا زنگ نزنید!
  Tel:09143548922
  E_mail:paultekken_2007

 230. سلام.
  من خودم p900 دارم و به نظرم n95 خیلی ازش بهتره. در ضمن iPhone یک گوشی زیباست ولی از لحاظ امکانات به پای n95 نمی رسد . اگر هم باور نمی کنید بروید در سایت gsm.ir آىفون و n95 را با هم مقایسه کنید.

 231. سلام. کسایی که زیاد با گوشی n95 ور میرند واز شارژ باتری شکایت می کنند یه پیشنهاد براشون دارم .می تونند از یه باتری زاپاس استفاده کنند .برا تو مسافرت هم خوبه. من خودم یه 7610 داشتم که ازم (یعنی گمش کردم) خیلی دوستش داشتم. نوکیا برنامه های جانبی رو نسبت به سایر گوشیا قویتر اجرا میکنه. مثل برنامه هکر موبایل. تازه بنظرمن یه گوشی مردونه است.

 232. واقعا گوشی عالی هست . خودم یکی دارم ولی حیف که جی پی اسش توی ایران کار نمیکنه . حتا با ایرانسل. اگه میشه یک راهنمایی کنید که من چه جوری نقشه ی 100 تا کشوری که توش هستو پیدا کنم .

 233. با سلام مجدد به دوستان
  البته دوست جدیدمان اصغر آقا زحمت میکشند جواب دوستان را میدهند ولی چون جواب این دوستمان را ندادند باید بگویم که فرزام جان مطمئنا آهنگ گوش دادن به خالی کردن باتری موبایلت کمک فراوانی میکند ولی من فکر نمی کنم که استفاده معقول از این موضوع (مثلا روزی 2 ساعت) باعث بشود که مجبور به شارژ بیش از روزی یکبار بشوی. در مورد صدا نیز همانطور که پیشتر هم گفته شد صدای N95 از بلندهای بازار است ولی نه بهترین (فکر میکنم در مقام مقایسه چیزی شبیه صدای SE W850 باشد). امیدوارم موفق باشی.

 234. محمد آقا نوشتن که 850 که بیاد 95 کارش تمومه. نه برادر از این خبر ها نیست! من 95 رو تست کردم صداش واقعا عالیه. توجه کنید : نمیگم صداش بلنده میگم کیفیتش خوبه در ضمن Surround هم هست جوری که فرق آهنگ با bitrate پایین و بالا کاملا مشخصه.
  در مورد کامنت سهیل باید بگم که برادر اگه نمیدونی بدون! 50 دلار از قیمتی که بالای گوشی های نوکیا میدی قیمت لایسنس سیمبین هست خوب معلومه که وقتی سونی اریکسون اون نرم افزار مزخرف رو میذاره تو گوشی هاش حداقل 50 دلار ارزانتر در میاد نکته بعدی اینکه فروش گوشی های ارزان سیاست سونی اریکسون است فکرش رو بکنید اگه قرار باشه گوشی های سونی اریکسون هم قیمت نوکیا عرضه بشن کی میره سونی اریکسون بخره؟

 235. دامون جان نوشتن که نباید یک پاکت پی سی رو با یه سیمبین مقایسه کرد چون پلت فرمشون فرق میکنه.
  در جواب این دوست عزیز باید بگم که وقتی شما می خوای یک گوشی بخری قاعدتا باید مدلی رو انتخاب کنی که بیشترین تطابق رو با نیازهات داشته باشه حالا میخواد سیمبین باشه, ویندوز – لینوکس یا حتی جاوا .
  خوب مسلما ویندوز با سیمبین خیلی متفاوت هست به همین دلیل هم مقایسه بین این دو پلت فرم مهمه – برای اینکه شاید همه امکانش رو نداشته باشند که هردو مدل رو بخرن و تست کنن.

 236. با تشکر از شما به خاطرراهنمایی خوبتون.من زیاد آهنگ گوش میدم می خواستم بدونم با اینکار باز باتریش زودتمام میشه؟ یا فقط برنامه هاش زیاد باتری مصرف میکنن؟ نگفتید صداش زیاده یا نه؟ با تشکر از زحماتتون!

 237. با سلام به شما دوست عزیز
  در مورد باتری N95 شکی نیست که این باتری تک نقطه ضعف این گوشی میباشد ولی در این میان چند نکته به نظر میرسد اول اینکه نوع کاربری شما از موبایلتان چگونه است به عبارت دیگر زیاد موسیقی گوش میکنید یا زیاد عکس میگیرید و یا هردو؟ این به میزان زیادی در انتخاب شما تاثیر دارد نکته دوم این است که در نظر بگیرید که این گوشی دارای برنامه های باتری خور فراوانیست که ممکن است (توجه کنید ممکن است) این مشکل باتری خالی شدن آن با Firmwareهای آینده بصورت نرم افزاری حل شود. در نهایت در نظر بگیرید که N95 چیزی متفاوت از آن چیزی ست که تا بحال دیده اید و انتظار باتری مثلا 1100 را از آن نداشته باشید.

 238. سلام و تشکر از سایت خوبتون. من امروز می خواستم N95 بخرم ولی اینجور که بوش میاد باتری خالی میکنه! می خواستم راهنما یی بکنید بخرم یا نه؟ منظورم اینه که به این بدیه باتریش؟ در ضمن لطفا بگید صداش بلنده یا نه؟ ممنون.راستی من تا حالا sony ericsson نداشتم ولی ازش متنفرم نمی دونم چرا؟ :0

 239. سونی اریکسون 100 سال دیگه هم به پای تکنولوژی نوکیا نمیرسه
  حتی 1100 هم بهتر از مدلهای جدید سونی اریکسون است!

 240. نوکیا درست مثل پیکان میمونه هر کسی تا موبایل دار میشه اول میره نوکیا میخره, پس بعضیها تقصیر ندارن از نوکیا تعریف میکنن!
  یه زمانی نوکیا خوب بود چون خیلی از گوشیهایی که الان تو بازاره, نبود اما الان دیگه بهترین نیست,شما که از نوکیا تعریف میکنید حتما قیمت گوشیهاشو + سالها تجربشو هم با گوشی های مثلا سونی اریکسون مقایسه کنید.
  بعد از این همه تجربه هنوز این گوشی نیومده حرف از روزی 2 بار شارژ و هنگ کردنو اینهاست اونم 700/800 تومان پول بدی!
  خودتون قضاوت کنید.

 241. خیلی عالیه . من خودم دارم و واقعا لذت میبرم.از این بهتر گوشی ندیدم خیلی ناز و از گوشی n73 بهتر هم است چون من n73 هم داشتم.

 242. آخرش نفهمیدیم N95 بخریم یا اینکه صبر کنیم K850 بیاد. ضمنا, سه روز پیش یکی از دوستان من گوشی i-teq x2 bond گرفت و با توجه به قیمتش (500 هزار تومن) کارآییش خیلی خوب بود و ضمنا 7 کانال تلویزیونی ایران رو هم با کیفیت قابل قبولی دریافت میکنه. فقط عیبش اینه که گارانتی نداره و مارکش هم ناشناس هست. (البته از تولیدات شرکت معروف GIGABYTE هستش) و مدلهای جدید اون هم i120 و t600 هستش که تلوزیون دیجیتال رو فقط میگیره و در ایران جواب نمیده. سیستم عاملشون هم همگی Mobile Windows 5 میباشد. به نظر من این گوشی که گفتم جالب بود و منو بر سر دوراهی بین گوشی که گفتم و N95 قرار داده. ضمنا Touch Pad هم هست و سری i120 شماره گیر هم داره و آنالوگ هستش. اگه میشه یکم راهنمائی کنید. (قدرت نگهداری باطری N95 برای افرادی مثل من که با موبایل زیاد کار میکنم, یکم آدمو میترسونه) . با تشکر از مدیر سایت.

 243. 5 مگاپیکسل دوربین داره اونوقت 160 مگابایت حافطه داره خیلی مسخرست . K850 که بیاد می زنه تو سر N95 حالا ببینید. در ضمن W1000 رو فراموش نکنید که اونم که بیاد دیگه نوکیا چیزی واسه گفتن نداره .

 244. سلام دوست عزیز
  از اینکه در وبلاگ ما مطلب شما بدون ذکر منبع قرار گرفته بود متاسفم.متاسفانه یکی از دوستان بنده چند وقتی به دلیل ایام امتحانات مدیریت وبلاگ رو به عهده گرفته بود و از بی تجربگی اینکار رو کرده بود.
  اصلاح شد.

 245. دامون جان من گوشی پی 1 رو از دوست صمیمی محسن عباسی پخش کننده موبایل در کل کشور خریدم محسن ماهی دو بار میره خارج و گوشی های جدید میاره منم دیدم گوی پی 1 آورده ازش خریدم البته این گوشی رجیستر شده نبود و من ازش 2میلیونو 330 هزار خریدم الان رجیستر شدش وارد بازار شده و قیمتش 1 میلییونو 400 شده .

 246. با سلام
  با عرض پوزش از دوست عزیزم جناب اصغر.مقایسه دو برند كاملا متفاوت از هم imate و nokia (البته این یك نظر شخصیه)با هم فكر نمی كنم مقایسه خوبی باشه! جایی كه دو تفاوت بزرگ وجود داره.pocket pc با windows mobile وsmart phone با symbian.هر كدوم از این دو برند نكات مثبت و منفی خودشو داره كه كاملا از هم متفاوته.هر چند كه هردو GSM هستند.

 247. آرش جان فكر میكنم در دسته بندی !!! گوشی sony ericsson در زمینه صدای خوب گوشی w550i رو فراموش كرده باشی.كه البته قدرت صداش خیلی بیشتر از w810وw950.

 248. با سلام
  فرهاد جان می خواستم بپرسم که از کجا!!!!!؟؟؟؟؟!!خریدی؟من خودم میخوام این گوشی رو برای کسی بخرم.تا حالا توی هر سایتی که رفتم برای p1 نوشته coming soon!

 249. با سلام خدمت همه من نمیدونم چرا همه میگن N95 سلطان بی رقیب! من خودم دقیقا با آقای هادی موافقم چون گوشی N95 رو هم باید 2 بار در روز شارژ کنی هم خیلی هنگ میکنه من این گوشی N95 رو داشتم به خاطرهمین بدی هایی که داشت فروختمش و حالا ده روزی میشه که گوشی سونی اریکسون P1 خریدم این گوشی واقعا محشره دوربینش که خیلی عالیه صداش خیلی خیلی بلند و با کیفیت و از همه مهمتر خصوصیت کیپد این گوشی است که دو حرف بر روی یک دکمه قرار داره که بر روی هر حرف کلید کنین آن حرف نوشته شده البته این گوشی لمسی است که N95 این دو خصوصیت رو هم نداره.

 250. با سلام به شما
  البته به این شیوه ای که شما گوشی ها را دسته بندی میکنید نمیتوان به یک گوشی مشخص اشاره کرد چون مثلا آدم های زیادی وجود دارند که سونی اریکسون را در هر زمینه ای بهتر میدانند و از طرف دیگر عده بیشمار دیگری نیز وجود دارند که بخاطر نوکیا هزاران استدلال درست و نادرست میکنند. پس چیزی به نام بهترین گوشی به نظر من وجود ندارد چرا که اگر وجود میداشت چه دلیلی وجود داشت که سایر گوشی ها موجود باشند خب همه همان بهترین را میخریدند . از نظر این هم که میگوئید امکانات لازم, بعضی ها بیشتر به دوربین گوشی علاقه دارند بعضی دیگر عاشق بلندگوهای خفن و صدای بالا هستند و عده معدودی هم به کارائی و نصب برنامه های مدیریتی و کار راه بنداز علاقه دارند خب این را هم شما مشخص نکرده اید. بهر حال در هر رده من یکی را معرفی میکنم. اول سونی اریکسون:
  1-گوشی با دوربین خوب K800 و K810i
  2- گوشی با صدای خوب W810 و W950
  3-گوشی با کارائی خوب P990 و P1
  حالا نوکیا
  1-گوشی با دوربین خوب N80 N73 واگر خیالی نیست N93i
  2- گوشی با صدای خوب 3250 و 5700
  3-گوشی با کارائی بالا E70 و E90 و البته N95
  درمورد سایر مارکها هم گوشی های خوبی وجود دارد که صرفنظر از کارائی و زیبائی کاملا سلیقه ای هستند مثلا گوشی فوق العاده Motorola V3X و یا گوشی خوب Samsung D900 که البته یک نکته مهم را فراموش نکنید که در مورد خرید این دسته اخیر حتما گارانتی رافراموش نکنید و به حرفهائی از قبیل ” اینا گارانتی نداره و یا خودمون گارانتیش میکنیم و…”اصلا توجه نکنید .
  با تشکر

 251. سلام آرش خان
  مرسی از راهنمایی های خوبتون.
  من از شما یک کمک می خواستم با توجه به اطلاعات و تجربه شما در لوازمی مثل گوشی موبایل می تونید منو در مورد خرید یک گوشی راهنمایی کنید.
  من می خوام بهترین گوشی بازار که از هر لحاظ خوب باشه و همه امکانات لازم رو داشته باشه و از لحاظ سبکی و زیبایی هم خوب باشه به من معرفی کنید مارک و قیمتش هم زیاد مهم نیست اگه لطف کنید و یک یا دومدل که تمام این شرایط را دارا باشند به من معرفی کنید ممنون می شم. پیشاپیش هم از شما دوست خوب سپاسگذارم.

 252. پیرو نظرآقا هادی در مورد باطری گوشی یک مقایسه بین باطری های 95 و 73 انجام میدهم :
  N95
  Standard battery, Li-Ion 950 mAh (BL-5F)
  Stand-by Up to 220 h
  Talk time Up to 6 h 30 min
  N73
  Standard battery, Li-Ion 1100 mAh (BP-6M )
  Stand-by Up to 350 h
  Talk time Up to 6 h
  توجه کنید باطری 1100mAh N73 هست و زمان مکالمه 6 ساعت ولی در 95 با اینکه 950 mAH است باز هم زمان مکالمه 6 ساعت ذکر شده پس اشکال باطری 95 چیست؟
  توجه شما رو به زمان استند بای گوشی ها جلب میکنم : 73 350 ساعت و 95 220 ساعت یعنی 73 حدود 150% زمان استند بای 95 روشن میماند
  دوستانی که 73 داشتند حتما میدانند که شارژ نگه داشتن آن بسیار خوب است.
  بنابراین نتیجه ای که من میگیرم این است که مصرف بالای باطری 95 علت نرم افزاری دارد موردی که قبلا در گوشی N93i هم مشاهده شده است
  بنابراین این مشکل شاید با بروز رسانی firmware قابل حل باشد
  در مورد gps هم همانطور که میدانید محاسبات انجام شده جهت تعیین موقعیت سنگین بوده و نیاز به انرژی زیادی دارد . شاید بهتر باشد منتظر agps در گوشی ها بمانیم.

 253. راستی اینو یادم رفت بگم که تنها مشکلی که N95 داره همین باتریشه که روزی 1 بار شارژ را می خواهد و به این وحشتناکی که آقای هادی گفتن نیست حداقل برای من.

 254. مرسی آقای اصغر من N 95 گرفتم، و در جواب به آقای هادی باید بگم اصلا N95 اینجوری نیست،واقعا گوشی ظریفی هستش اگر شما واقعا این گوشی را داشتید و از نزدیک دیدید عجیبه که چنین نظری دارید. همه چیز این گوشی با هم تناسب دارد و اطلا هم کلفت نیست ضخامت این گوشی مثل تمام گوشی ها 20 میلی متره، و در مورد هنگ هم باید بگم این گوشی اصلا هنگ نمی کنه،با اینکه 1 گیگا بایت کارت حافظه داره ولی هنگ نمی کنه،من قبل از این N 95 گوشی سونی اریکسون داشتم که برای من که همیشه نوکیا داشتم منوهاش هیچ جذابیتی نداشت و دائم هم هنگ می کرد.خوبه اگه یه کمی منصف باشیم.

 255. من خودم اوایل ژوئن یه نوکیای N95 از کمپانی وودافون با یه قرارداد خریدم ولی همون هفته اول مجبور شدم پس بدم..روزی دوبار “حداقل” مجبور بودم شارژش کنم که حتی یه بار به بار سوم هم کشید…توی ماشین هم اگه بخوای از GPS اون استفاده کنی بایستی حتما به شارژر وصل باشه وگرنه ۵ دقیقه باطریش تموم میشه…مشکل دیگه ای که داشت، توی همون یک هفته با اینکه نو نو بود، فکر کنم دوبار یا سه بار هنگ کرد..هنگ کردنش هم مثل کامپیوتر نبود که با یه دکمه ریست کنی و از اول شروع کنی، وقتی هنگ میرد دیگه هیچکدوم از دکمه هاش کار نمیکرد حتی دکمه روشن خاموش، و تنها راه ،در آوردن باطری بود!!…در ضمن خیلی هم کلفته این تلفن( به انگلیسی میشه chunky ) و اصلا ظرافت نداره…خلاصه، صادقانه بگم، اصلا ازش خوشم نیومد و مخصوصا اینکه مجبور بودم ۲۴ ساعت به شارژر وصلش کنم خورد تو ذوقم..( اینو جدی میگم…تا نداشته باشینش نمیفهمین چقدر حالگیریه که باطری تون همیشه خالی باشه..من نمیدونم چرا اینها یک همچین گوشی ای رو با یک همچین عیب بزرگی دادن به بازار..)..خلاصه بعد از پس دادن اون گوشی، با اینکه همیشه از طرفدارهای پر و پا قرص نوکیا بودم، تصمیم گرفتم برای یکسال هم ( یک دوره قراردادی) سونی اریکسون رو تجربه کنم، این بود که کمپانی مو عوض کردم و یک سونی اریکسون K810i گرفتم و الان یکماهه دارمش و کاملا هم ازش راضیم…سونی اریکسون اصلا یه دنیای دیگه اس…برای اونهایی که یک عمر با نوکیا بودن، منوهای جدید و فضای متفاوت و دیزاین ظریف و شیک سونی اریکسون میتونه یه تنوع و یه تجربه جذاب جدید باشه…من که گوشی مو خیلی دوستش دارم…بیسته…عمرا پولتون رو، اونهم اونهمه تومن، هدر ندین برای همچین گوشی ای…

 256. دکتر ریتالین عزیز: چشم، امروز و فردا با شما تماس میگیرم.
  عسل خانم در صورتی که با مدیر سایت به توافق برسم ظرف چند روز آینده یک مقایسه بین i-Mate ها و Nokia انجام خواهم داد.

 257. دوست عزیز اصغر آقا
  من رشته اصلیم داروسازیه یعنی در واقع دکتر داروسازم.
  این سایت رو حدود یک سال و اندی پیش راه انداختم. طراحی و راه اندازی سایت توسط خودم انجام شده.
  هرچند همیشه اعلام کردم که هر کس مطلبی برای سایت بفرسته به اسم خودش منتشر می شه ولی تا حالا فقط دوست خوبم آرش این کار رو جدی گرفته که مطالبش هم با استقبال زیادی روبرو شده. از این بابت خوشحالم. اگه تمایل داری بیشتر با هم اطلاعات رد و بدل کنیم برای این که این صفحه خیلی طولانی نشه اگه دوست داشتی به
  drritalin[at]gmail[dot]com
  ایمیل بفرست. از توجهت به سایت ممنونم.

 258. من از نوکیا یه شدت خوشم می آد و امکاناتی که نوکیا داره هیچ گوشی نداره نوکیا فوق العاده هست . دم نوکیا گرم و اونایی که میگن فقط سونی برن …

 259. حامد خان نوشته “مگه صا ایران بده؟”
  نه بد نیست به شرطی که نره گوشی های دیگه رو کپی کنه … اونهایی که گوشی صاایران دارن (داشتن) شاید توجه کرده باشن که روی خود گوشی – پشتش – و حتی روی شارژر هم نوشته sagem
  من یک مدت یک صاایران rc820 (اگر در مورد مدلش اشتباه نکنم) داشتم که اینجوری بود خوب حالا شما بگو این گوشی ساژم هست یا صاایران؟!!
  اگر فرصت کنم ظرف امروز و فردا یک مطلب جالب براتون مینویسم که فکر کنم حداقل برای حامد خان و مریم خانم جالب باشه.

 260. دکتر ریتالین سلام
  نمیدونم شما بودی یا نه ولی از اصلاح کردن کامتنم ممنونم.
  در مورد کامپوننت نظرات باید بگم که من با فایر فاکس 2 و خورده ای (!) – همون جدیده – کار میکنم.
  مشکل اینه که وقتی یک متن طولانی مینویسی که از محیط دید اولیه خارج میشه یعنی اسکرول بار بغل ظاهر میشه بعد یک خظ طولانی مینویسی بدون اینکه اینتر بزنی کامپوننت اسکرول نمیکنه – همین الان که دارم اینا رو مینویسم تو ادیت باکس چیزی دیده نمیشه و فقط اون پایین دیده میشه امیدوارم منظورم رو خوب بیان کرده باشم.
  راستی به عنوان یک دوست و شاید یه همکار خوشحال میشم تخصص و سمت شما رو در این سایت بدونم.

 261. دوست عزیز، اصغر آقا.
  من کامپوننت نظرات رو در اینترنت اکسپلورر 6 و 7 و فایر فاکس 2 چک کردم. ظاهرا مشکلی نداره. می شه راهنمایی کنی تا با هم بتونیم مشکل احتمالی رو حل کنیم؟
  ممنون

 262. من خیلی گوشی باز نیستم ولی مقایسه N95 و سونی اریکسون صحیح نیست چون سونی اریکسون تو برنامه هاش ساخت همچین گوشی نبوده حتما و برنامه ریزیهاش برای مدل های روتین تره.. که به نظر من به گوشی های همسطحش تو نوکیا برتری داره… با توجه به قیمتی هم که برای N95 خوندم اینجا iPhone رقیب خوبیه براش چون قیمت پایش 500$ و حتی پایینتره و طبق چیزایی که وعده داده اپل به نظرم N95 خیلی محدود تره از آی فون ..ولی خب نوکیا یه چیز جهانیه جا افتادس و آی فون یه گوشیه نوپا که تازه قراره کم کم تو آمریکا جا بیافته.

 263. راستی چرا ما همیشه تو حاشیه هستیم به نظر من دست عناصر غرب و یا غرب زده تو کاره که می خواهند ما رو به جون هم بندازند مگه صا ایران بده ؟؟؟

 264. حمید جان JASJAR گرزه!! pda2k رو بهت توصیه میکنم – قدیمیه ولی خوبه من تستش کردم تنها گوشی هست که صفحش به بزرگی JASJAR هست.
  علیرضا خان – گوشی باز ناشی – ای فون video نداره برادر – جایی نگی از 95 بهتره ها ضایع میشی!
  سونیا خانم 990 خوبه ولی دوتا اشکال داره 1 – سیمبینش uiq هست یعنی نرم افزار پیدا کردن براش بابای آدمو در میاره 2 – دوربینش افتضاحه.
  حسین آقا اسم N80 رو نبر که حالم بد میشه برو اول از نزدیک 95 رو ببین بعد ….
  عادل خان نمی دونی بدون: 95 هم لمسیه – اینقدر نگو سونی اریکسون لمسیه همچنین دوربین دیجیتال رو نمیشه همیشه همراه داشت برادر! یک دونه آفت که میزاریم تو جیبمون بسه! در مورد باطریش هم هروقت دیدم باور میکنم.
  رامین خان آبرومونو بردی! برو مشخصات 95 رو بخون برادر بعد…
  حسن آقا با شما موافقم – به همه پیشنهاد میکنم گوشی رو که دوست دارن بخرن – بقیه رو نمیدونم ولی من که از همه چیز گوشیم استفاده کردم تازه به فکر نرم افزار های اضافی هم هستم.
  مجید آقا بله سامسونگ 10 مگ هم هست یا ال جی 5 مگ ولی بهر حال فکر کنم همه موافق باشن که این دوتا مشکل آنتن دهی دارن همچنین نرم افزارشون هم سیمبین نیست.
  مریم خانم شما اگه راجع به گوشی ها اطلاعات نداری دلیل نمیشه همه اینجوری باشن من خودم یک گوشی جدید که در میاد آمار همه چیزشو میگیرم مثلا کی میدونه Pantech ocean چیه؟ یا حتی اسمشو شنیده؟
  حسین آقا چرا سونی اریکسون در فروش حرف اول رو میزنه؟ الان بهت میگم چون سونی اریکسون غیر از سری p همه گوشیهاش با قیمت پایین عرضه میشن (مثلا 20 دلار !!!!) برو یه نگاهی به قیمتهای جهانیش (نه قیمت های داخل ایران) بنداز حتما متوجه میشی – اگه نمیتونی گیر بیاری واست بزارم.
  عسل خانم با شما موافقم ولی پیشنهاد میکنم گوشی های ویندوز رو هم در صورت امکان تست کنید امکانات کامل اما در قالب متفاوت.
  راستی جناب مدیر سایت این کامپوننتی که برای ارسال نظر گذاشتی مشکل داره برادر وقتی که لاین بزرگ میشه و wrap میشه اسکرول نمیکنه !!
  امیدوارم کسی از شنیدن حقیقت ناراحت نشده باشه!
  در ضمن هر یک از عزیزان هم که فکر می کنن حرفهای من اونقدر ها هم معتبر نیست بگن تا لیست گوشی هایی که خودم داشتم رو بزارم – چند خطی میشه!!!

 265. واقعا نمیدونم چرا بعضی ها همش میگن سونی اریکسون!!!!! در حالی که واقعا سونی اریکسون از نوکیا خیلی عقب تره، من اینو الان که نوکیا ندارم و سونی اریکسون خریدم فهمیدم که واقعا نوکیا بهترینه.

 266. برای کسی که در مورد iphone اینجوری حرف زد متاسفم. این گوشی خیلی بیشتر از اونیه که فکر می کنی در ضمن سونی اریکسون هم اگه بیخوده ! پس چرا از نظر فروش حرف اول رو می زنه؟ در مورد دوست آخر هم بگم که من از همه ی قابلیت های گوشیم (w550 i) به جز gprs که اونم به خاطر ایرانه استفاده ی مفید می کنم .

 267. مقاله خوب وجالبی بود.نظربه اینکه باتوجه به قیمتش امکان خرید آن برای خیلی ها نیست میخواستم پیشنهاد بدم لطفآ در صورت امکان در رنجهای مختلف قیمتی گوشیهای مختلف را معرفی کنید تا شاید افراد بیشتری در موقع خرید گوشی به امکانات،کارایی و سایرخصوصیات گوشی توجه کنند و بیخود سنگ شرکتهای مختلف سازنده گوشی رابه سینه نزنند.
  بازهم ازاطلاع رسانی شما متشکرم.(من فوق لیسانس مخابرات وکارمند یکی از سه شرکت خارجی شبکه موبایل ایران هستم ولی باور کنید برخلاف سیستم از گوشی های ساخت شرکت خودم هم خیلی مطلع نیستم).

 268. سلام.
  جالبه. ولی گوشی های بهتر از این هم هست . مثل سامسونگ اس سی اچ – بی 600 (شما انگلیسی بخوانید ) که دارای دوربین 10 مگاپیکسل است .

 269. بابا گوشی بازای بیکار! اینقدر دعوا نکنید و پولتونو بابت این چیزا هدر ندید.
  انصافا هر کدوم از شما که اینقدر برا همدیگه کرکری می خونین از چند درصد امکانات گوشیتون استفاده درست کردید؟

 270. خسته نباشید. خیلی زحمت کشیدید از شما متشکرم و این گوشی بهترین گوشی هست و سونی اریکسون باید پیشش لنگ بندازه!
  کارت عالی بود.

 271. واقعا” عالی بود.
  در مورد نظر علیرضا در مورد آی فون اصلا” موافق نیستم.تنها امتیاز آیفون صفحه تاچ اسکرین اونه .

 272. به نظر من و قابل توجه نوکیا دوستان اگه سونی اریکسون سری P 990 یا P1 رو با N 95 مقایسه کنیم چون سونی با قیمت پایین تری میتونیم بخریم و همه امکاناتی هم داره و ضعف باتری هم نداره و به جای 13 دکمه کنار هم که در نوکیا بصورت دکمه کنار هم جا دادن که من در 1 هفته ای که با این گوشی نوکیا و چند سالی که با بقیه سری های نوکیا کار کردم اصلا راضی نبودم بهتره یه سری به سونی اریکسون بزنیم و ببینیم چقدر کارو راحت کرده و با چرخاندن یک ویل ….. !!!
  البته برای ما که بیشتر از 700000 تومان برای گوشی نمی دیم باز هم سونی اریکسون انتخاب بهتری هست – در واقع می تونیم یه دوربین 300000 تومانی نیکون و یک گوشیP 990 و یا بهتر از اون یک P1 بخریم و از صفحه بسیار بزرگش و امکانات لمسی جدید دلچسب P 1 کیف کنیم. در ضمن یک دوربین 3.2 مگا اضافه هم داشته باشیم .
  لازم به ذکر هستش که P1 سونی اریکسون همه این قابلیت ها رو داره . البته من 1 هفته هستش که این گوشی رو سفارش دادم و احتمالا از P990 بهتره .میتونین 650 ساعت بصورت روشن و 12 ساعت یعنی 720 دقیقه صحبت کنین ! آیا این مهم نیست ؟!! پس یه سری به
  سایت سونی اریکسون
  بزنین .

 273. گوشی خوب باید از نظر قیمت هم مناسب باشه این گوشی یکی از ضعفاش این هست که طراحی جدید نیست N80 دقیقا مثل این گوشی هست و دوربین N93 از این گوشی بهتر است.
  این گوشی زوم ندارد یکی دیگر از بدیهاش حالت کشویی بودنش است.

 274. N95 گوشی خوبیه ولی قیمتش الکی زیاده.
  P990 که خیلی گوشیه خوبیه الان 340000 تومنه البته نوع چینیش ولی فرانسوی تو مایه های 410000 تومنه.

 275. سلام
  با وجود اومدن iPhone دیگه جایی برای N95 باقی نمیمونه تنها ضعف iPhone نسبت به N95 دوربین 2 مگاپیکسلیه که اونم برای یه گوشی موبایل کافیه.
  با تشکر از مطلب خوب و کاملتون.

 276. اول اینکه از نویسنده محترم باید تشکر کرد دوم این که برای اون دسته از عزیزانی که بویی از تکنلوژی نبردن و نخواهند برد متاسفم واقعا فکر کنید در جایی که صحبت از symbian و اونم 9.2 است که حتی با این همه امکانات جدید و کاربردی که داره به صورت دیفالت, باز فردا 4 تا برنامه نویس حرفه ای 4 تا پکیج میدن که امکاناتی بهت میده که پی سی هم کم میاره حالا سونی اریکسون بره صدای اسپیکراش روhigh کنه!

 277. واقعا میشه گفت در جمع بندی کلی در زمینه ی تلفن همراه نوکیا عالیست…
  شاید در بعضی قسمت ها ضعف داشته باشه ولی به طور کلی اوله.
  راستی ممنون از سایت بسیار عالیتون ..
  خوشحالم پیداش کردم…
  هر روز می بینمت همینجا.

 278. ال جی ؟؟!! هه هه هه هه
  سونی اریکسون؟!!!! قاه قاه قاه فاه!!!!!!
  یکدفعه بفرمائید سامسونگ یا مثلا” ساژم یا حتی صا ایران! خجالت نکشید.

 279. با سلام و تشکر از همه شما دوستان که نظر دادید در راستای اینکه قول داده بودم بیشتر جواب نظرات دوستان را بدهم ذکر چندین نکته را در اینجا ضروری میدانم
  اول اینکه همچنان معتقدم که N95 یکه تاز این روزهای بازار موبایل است و فکر میکنم حالا حالا ها منتظر رقیب جدی برای آن نباشید و در جواب دوستمان (پدرام) باید بگویم که گوشی مثل الماس سیاه از سونی اریکسون بهیچ وجه قابل قیاس با N95 نیست چون گوشی فوق الذکر از سری مد (Fashion) سونی اریکسون بوده و حتی در ساختارش الماس واقعی به کار رفته است و شهرتش را هم به خاطر این موضوع و قیمت نجومی اش دارد نه بخاطر امکاناتش و در کل این دو در دو کلاس متفاوتند .در جواب دوست دیگر باید بگویم که خیر N95 جای دو سیمکارت ندارد.

 280. این گوشی آخرشه …هرچی تعریف کنم بازم کم گفتم.
  سونی اریکسون باید یه 10 ,20 سالی زحمت بکشه تا بتونه مثل این بسازه.
  سونی اریکسونی که من دیدم فقط در فکر واکمنه .
  راستی نوکیا E 90 از N95 بهتره؟
  قیمتش که بیشتره .

 281. چرا سلطان بی رقیب؟
  بعضی از گوشی های سونی اریکسون مثل الماس سیاه که قراره به بازار بیاد رو دسته N 95 می زاره بابا – عنوان این مطلب بهش نمی خوره گوشی خوبیه و از خوب هم بهتر هست اما سلطان بی رقیب نخواهد بود!

 282. سلام
  واقعا” جالبه…
  متن رو نمیگم. این که همزمان با نوشتن نظرت داره رو سایت هم نوشته میشه. از ابتکارات خودته دیگه نه ؟ تبربک میگم.
  اما مقاله N95 :
  این هم واقعا” جالبه. اما قیمتش یه مقدار آدم رو افسرده میکنه.من 300تا350 تومن پول دارم و خواستم بخرمش اما حیف که فقط میتونم اسباب بازیشو بگیرم.
  باز هم…. واقعا” جالبه.
  این همه اطلاعات جامع و مانع و کاربردی و خفن و ناز و عروسک و… رو از کجا آوردی پسر‌(‌یا دختر یا خانم یا آقا یا … )
  ترجمه کردی یا از اثرات N 95 خودته یا اینکه خدای نکرده از جایی کپ زدی؟
  نه غلط کردم. آخریش رو تو نخون….نخـــــــــــــون
  اگه دلت خواست با اون N 98489375 به ما یه سر بزن .
  امیدوارم که از شوخی هام نارحت نشده باشی.
  وقت خوش. خدانگهدار.

ارسال یک پاسخ