Oppo و معرفی گوشی با 5 برابر زوم اپتیکال !

0
2484
Oppo و معرفی گوشی با 5 برابر زوم اپتیکال !

اگر تا به حال نام Oppo به گوش‌تان نخورده است باید بگویم که از این پس این نام را بسیار بیش از گذشته خواهید شنید چرا که Oppo‌ در حال حاضر پس از سامسونگ،‌ اپل و هواوی، چهارمین تولید‌کننده گوشی‌های هوشمند دنیاست. شرکت Oppo امروز تصویری تبلیغاتی را در اختیار رسانه‌ها برای نمایشگاه MWC 2017‌ قرار داده که در آن به معرفی یک دیوایس که به احتمال قریب به یقین یک گوشی موبایل با 5 برابر زوم اپتیکال اشاره شده است.

حضور زوم اپتیکال در گوشی‌های موبایل نکته تازه‌ای نیست و پیش از این برندهای مختلفی از جمله سامسونگ و ایسوس به این کار مبادرت ورزیده و اپل نیز به گونه‌ای خاص و با کمک دوربین دوم به این امر دست پیدا کرده است اما در این میان یک نکته مهم دست طراحان گوشی‌های موبایل را در دستیابی به این قابلیت کاملا بسته است. زوم اپتیکال نیازمند فضای فیزیکی نسبتا بزرگی درون گوشی است که تا مجموعه لنزهای تصویری را در خود جای بدهد این مجموعه در صورتی که بخواهد همانطور که در دوربین‌های معمولی وجود دارد در یک گوشی موبایل اجرا شود نتیجه چیزی مشابه گوشی بسیار حجیم Galaxy Zoom سامسونگ شده یا مانند Zemfone Zoom تنها 2 برابر زوم اپتیکال را ارائه می‌کند. بدین‌ترتیب با این پیش‌زمینه ارائه دیوایسی با زوم 5X توسط Oppo‌ می‌تواند بسیار جذاب باشد.

شرکت سازنده البته هنوز هیچ توضیح دیگری در مورد این دیوایس نداده و در تصویر تبلیغاتی آن نیز به کلمه 5X و عبارت “5 برابر جلوتر بروید” نکته دیگری دیده نمی‌شود. در این رابطه Sky Li معاونت ارشد Oppo و از جمله مسئولان ارشد این برند در کشور هند دستیابی به این قابلیت را در نتیجه یک سال تلاش در قسمت تحقیق و توسعه و فعالیت در زمینه فناوری‌های تصویری عنوان کرده و انتخاب MWC را به عنوان محلی برای نمایش این دیوایس را برای الهام بخشیدن به این صنعت توصیف کرده است.

منبع

ارسال یک پاسخ