اپلیکیشن Petal Search موتور جست‌وجوی اختصاصی هواوی

0
648
اپلیکیشن Petal Search، موتور جست‌وجوی اختصاصی هواوی

برنامه کاربردی و موتور جست‌وجو «پتال سرچ» Petal Search یک ابزار مفید از شرکت هواوی است که در ابتدا کاربران از آن برای یافتن محتویات گوشی، فایل APK اپلیکیشن‌ها و جست‌وجوی آنلاین استفاده می‌کردند. اما با گذشت مدتی کوتاه، این برنامه به‌سرعت پیشرفت کرده و اکنون به یک موتور جست‌وجوگر ‌قدرتمند و با قابلیت‌های متفاوت تبدیل شده است.

Petal Search در ابتدا به عنوان جایگزینی برای پیدا کردن فایل APK اپلیکیشن‌ها در مارکت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما پیشرفت سریع این موتور جست‌وجوگر هواوی و استقبال گسترده کاربران، «پتال سرچ» را به یک پروژه بزرگ و جدی‌ تبدیل کرده است.
در حال حاضر امکان جست‌وجوی اخبار، تصاویر، ویدئو، فروشگاه‌ها و اطلاعات پروازها برای کاربران Petal Search فراهم شده است. هواوی مانند سایر ارائه دهندگان موتور جست‌وجو، برای نمایش نتایج بهتر جست‌وجو با سایر شرکت‌ها همکاری دارد. این موارد شامل به‌روزرسانی‌های مستقیم از معتبرترین منابع است که در مورد آن منطقه جفرافیایی بهترین توان جست‌وجو را دارند.

برای ارائه اطلاعات صحیح و به‌روز از مشاغل محلی، هواوی از وجود شرکای منطقه‌ای و محلی بسیاری استفاده کرده است. در حال حاضر هواوی برای یافتن نتایج در کشورهای ترکیه و اسپانیا از موتور جست‌وجوگر اختصاصی خود استفاده می‌کند و می‌تواند در بخش جست‌وجو بر روی موبایل با سرویس‌های جهانی مانند Bing و Google رقابت کند.

اپلیکیشن Petal Search، موتور جست‌وجوی اختصاصی هواوی
در حال حاضر «پتال سرچ» برای نمایش نتایج تا حد زیادی به موتورهای جست‌وجوگر سایر کشورها نیز وابسته است. اما هواوی قصد دارد با طی کردن مراحل ابتدایی، به مرور خدمات اختصاصی خود را به کاربران افزایش دهد. در حال حاضر زمان مشخصی برای استقلال کامل و نهایی شدن جست‌وجوگر پتال سرچ اعلام نشده اما تیم هواوی کیفیت را به عنوان اولویت خود در این پروژه، هدف قرار داده است، در همین راستا تا آماده شدن کامل «پتال سرچ»، برای نمایش نتایج بهتر در کشورهای مختلف از جست‌وجوگرهای دیگر بهره خواهد برد.
در حال حاضر جست‌وجوگر «پتال سرچ» در قسمت‌هایی از رابط کاربری EMUI هواوی نیز ترکیب شده است. به طور مثال در رابط کاربری EMUI 11 با پایین کشیدن صفحه نمایش می‌توان به قسمت جست‌وجو دسترسی پیدا کرد که از نتایج پتال سرچ استفاده کرده و دیگر نیازی به مراجعه به «ویجت» (Widget) یا خود برنامه «پتال سرچ» نیست.
همچنین هواوی در آینده قصد دارد نتایج جست‌وجوی دستیار صوتی Celia را نیز به Petal Search متصل کند تا این دو با هماهنگی بیشتری فعالیت کنند.
تنها چهار ماه از شروع به کار موتور جست‌وجوی Petal می‌گذرد، اما پیشرفت سریع آن، نوید دهنده‌ی آینده روشنی برای این سرویس هواوی است.

ارسال یک پاسخ