Rimac Concept One خودرویی که ریچارد هموند را تا لبه مرگ برد!

0
2385
Rimac Concept One خودرویی که ریچارد هموند را تا لبه مرگ برد!

نام Rimac Concept One به احتمال قریب به یقین برای شما بی‌معنی به نظر می‌رسد اما این ترکیب سه‌حرفی نام یک سوپر ماشین فوق‌العاده گران‌قیمت برقی‌ست که از لحاظ سرعت و قدرت بسیاری از بزرگان این رده از فراری تا بوگاتی را به چالش کشیده و همین چند روز پیش نیز نزدیک بود یکی از مشهورترین مجریان تلویزیونی یعنی ریچارد هموند از شوی پرطرفدار Grand Tour را به کشتن بدهد!

Rimac Concept One در حقیقت یک سوپر ماشین ساخته شده در کرواسی است که در نتیجه بلند پروازی یک جوان 28 ساله به نام Mate Rimac متولد شده است. در این خودروی فوق‌العاده پک باتری 90 کیلواتی بین چهار موتور الکتریکی مستقل (هر موتور برای هر چرخ) به اشتراک گذاشته شده و در نتیجه آن قدرت فوق‌العاده 1,224 اسب بخار و گشتاور 1,180 پوند-فوت (نیوتن -متر) ایجاد می‌شود که می‌تواند Rimac را تنها در 2.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت رسانده و سرعت نهایی آن را به 220 مایل بر ساعت (کیلومتر بر ساعت) برساند. این ماشین برخلاف نام آن، چندان کانسپت (مفهومی) هم نیست و در حال حاضر هرچند به صورت محدود اما به صورت واقعی در حال تولید است. قیمت این ماشین نیز مثل دیگر سوپر خودروها بسیار بالا و بیش از 1 میلیون دلار است.

Rimac Concept One خودرویی که ریچارد هموند را تا لبه مرگ برد!

جالب اینکه این خودروی بیش از 1 میلیون دلاری چند روز پیش توسط ریچارد هموند در سوئیس به تلی از خاکستر تبدیل شد ولی خوشبختانه آسیب چندانی به این مجری معروف وارد نشد.

منبع

ارسال یک پاسخ