سامسونگ هم صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4K ساخت

0
1842
به نمایش گذاشته شدن صفحه نمایش 5.5 اینچی 4k سامسونگ

پس از آنکه شرکت سونی‌موبایل با معرفی XEPRIA Z5 Premium با صفحه‌نمایش 5.5 اینچی 4K در نمایشگاه IFA 2015 توجه همگان را به خود جلب کرد حالا نوبت سامسونگ است که به عنوان یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ صفحه‌نمایش‌های موبایلی بخت خود را در این حوزه بیازماید. صفحه‌نمایش سامسونگ نیز 5.5 اینچی بوده و دارای وضوح 4K یا 3860×2140 پیکسل است.

این صفحه‌نمایش در رویداد Display Week در سان‌فرانسیسکوی آمریکا به نمایش درآمد و سامسونگ از آن با عنوان VR Ready یا آماده برای واقعیت مجازی یاد می‌کند. ارتقا وضوح صفحه‌نمایش در گوشی‌های موبایل از فول اچ‌دی به مقادر بالاتر که در ابتدا به عنوان یک ترند فانتزی برای جلب توجه خریداران تازه از آن تعبیر می‌شد پس از مورد توجه قرار گرفتن مسئله واقعیت مجازی یا VR و لزوم بالاتر بودن رزولوشن صفحه‌نمایش خود به اجباری واقعی و غیر قابل انکار در گوشی‌های پرچمدار برندهای مختلف بدل شده است.

به نمایش گذاشته شدن صفحه نمایش 5.5 اینچی 4k سامسونگ

پنل جدید سامسونگ با وضوح 3840×2160 پیکسلی یا 4K دارای فشردگی بسیار بالای 806 پیکسل در هر اینچ است که نزدیک به 51 درصد فشردگی‌ بالاتری در مقایسه با یک پنل 5.5 اینچی QHD ارائه می‌کند. این صفحه‌نمایش که البته به گفته حاضران بسیار روشن و شفاف بوده است البته هنوز کامل نیست و نرخ بروز رسانی فریم در آن هنوز به تثبیت نرسیده است بدین‌ترتیب نمی‌توان انتظار مشاهده آن در گوشی‌هایی که سامسونگ قرار است در سال جاری به بازار عرضه کند (از جمله Note 6) را داشت. طبق ناگفته‌ها ظاهرا این صفحه‌نمایش برای اولین بار در سال آینده در Galaxy S8 به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

به نمایش گذاشته شدن صفحه نمایش 5.5 اینچی 4k سامسونگ

سامسونگ علاوه بر این پنل در نمایشگاه مذکور از فناوری‌های دیگری در زمینه صفحه‌نمایش‌های موبایلی از جمله پنل Lightfeed با ایجاد حس عمق میدان برای بینندگان و صفحه‌نمایش Blo Blue برای کاهش نور آبی پنل‌های AMOLED از 32 درصد به 6 درصد برای خستگی کمتر چشم کاربران نیز رونمایی کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ