حافظه UFS در Galaxy S6 متولد خواهد شد

0
1342
نوع جدیدی از حافظه در گلکسی اس 6 samsung

گوشی هوشمند Galaxy S5 در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین اسمارت‌فون‌های اندرویدی بازار به حساب می‌آید و با اینکه تا ارائه نسخه بعدی این اسمارت‌فون زمان زیادی باقی است اما طبق آخرین اخبار، سامسونگ در حال متحول کردن سیستم حافظه نسل بعدی این کلاس در مدل Galaxy S6 است جایی‌که سرعتی نزدیک به حافظه‌های SSD حاصل می‌شود.

در Galaxy S6 به‌گفته منابع داخلی سامسونگ و به نقل از روزنامه ETNews چاپ کره از حافظه NANAD Flash جدیدی به نام UFS 2.0 یا Universal Flash Storage استفاده می‌شود که با بودجه اندک و با صرف هزینه‌ای در سطح چیپ‌های حافظه eMMC می‌توان به سرعتی در حد حافظه‌های سریع SSD دست پیدا کرد. سرعت در این حافظه UFS به 1.2GB/s می‌رسد که تا سه بار سریع‌تر از حافظه‌های معمول eMMC به حساب می‌آید و از طریف دیگر طبق مطالعات جدید میزان مصرف انرژی در این نوع از حافظه نسبت به eMMC 5.0 تا نصف کاهش پیدا می‌کند. تولید این حافظه UFS قرار است از هفته‌های آینده آغاز شود حتی در ساخت حافظه‌های همراه SD و Micro SD سامسونگ نیز در آینده از این فناوری استفاده می‌شود. در این میان به ظاهر نخستین گوشی‌های سامسونگ مجهز به اینگونه از حافظه، Galaxy S6 و Galaxy Note 5 خواهند بود.

در ساخت این گونه جدید از حافظه NAND علاوه بر سامسونگ شرکت‌های دیگری نظیر نوکیا و Micron نیز حضور دارند. علاوه بر این اتحاد شرکت‌های دیگری نیز به‌صورت همزمان به توسعه حافظه‌های مبتنی بر فناوری UFS 2.0 مشغولند که از آن میان، سومین برند تولیدکننده اسمارت‌فون یعنی Xiaomi از سایرین با اهمیت‌تر به نظر می‌رسد.

نوع جدیدی از حافظه UFS در گلکسی اس 6 samsung

منبع

ارسال یک پاسخ