رم‌های 4 گیگابایتی سامسونگ وارد چرخه تولید شد

0
1483
حافظه 4 گیگابایتی ram سامسونگ وارد چرخه تولید شد

در حال حاضر حداکثر سایز حافظه جانبی یا RAM گوشی‌های موبایل در بالاترین سطح 3 گیگابایت است و با اینکه هنوز بسیاری از کاربران در مورد لزوم ارتقا این حافظه به رقم‌های بالاتر به دیده تردید می‌نگرند اما بلاخره حافظه‌های DRAM چهار گیگابایتی سامسونگ وارد چرخه تولید شده و به زودی گوشی‌های با 4 گیگ رم به بازار ارائه می‌شوند.

این حافظه‌های جدید از نوع LPDDR4 بوده و با فناوری 20 نانومتری تولید شده‌اند. با توجه به فناوری ساخت 20 نانومتری، این حافظه‌های جدید تا 50 درصد از سریع‌ترین حافظه موبایلی فعلی با فناوری LPDDR3 سریع‌تر است و در ولتاژ کاری 1.1 ولت تا 40 درصد انرژی کمتری را مصرف می‌کند. زمان ارائه به بازار این حافظه‌های همراه در ابتدای سال 2015 است که همزمانی آن با نسل بعدی Galaxy S و Galaxy Note احتمال حضور این نوع فناوری در این گوشی‌ها را  تقویت می‌کند.


حافظه 4 گیگابایتی ram سامسونگ وارد چرخه تولید شد

در این نوع از حافظه‌ها، سرعت اطلاعات ورودی و خروجی به رقم فوق‌العاده 3200 مگابیت در ثانیه می‌رسد که دو برابر سریع‌تر از حافظه‌های موبایلی DDR3 به حساب می‌اید. با کمک این فناوری امکان ضبظ و پخش محتوای UHD فراهم می‌شود و در زمینه عکاسی نیز امکان افزایش وضوح به مقادیر بالاتر از 20 مگاپیکسل وجود دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ