سامسونگ بار دیگر برای اپل چیپ‌ست می سازد

0
1566
سامسونگ چیپ ست apple a9 را می سازد

پس از دعواهای حقوقی متعدد و خسته‌کننده مابین اپل و سامسونگ در خلال سال‌های گذشته، کمتر کاربری به همکاری مجدد این دو برند امیدوار است. در اوج این دعاوی حقوقی در سال گذشته شرکت اپل بلاخره ساخت چیپ‌ست فعلی A8 را به شرکت TSMC‌ واگذار کرد اما ظاهرا هر دو شرکت این دعواها را حداقل فعلا به کناری گذاشته و خبرها حاکی از همکاری مجدد این دو غول دنیای دیجیتال است.

در خبر جدیدا منتشر شده توسط رسانه‌های کره‌ای، سامسونگ به‌عنوان سازنده نسل بعدی چیپ‌ست‌های Apple A9 معرفی شده است جایی‌که این شرکت با معماری 14 نانومتری و طراحی موسوم به FinFET در حال ساخت این نسل جدید از چیپ‌ست‌های اپل است. البته این موضوع در صورت صحت به معنای تسلیم شدن TSMC برای ساخت چیپ‌ست‌های جدید نیست و این شرکت نیز با فناوری اختصاصی 16 نانومتری FinFET Plus در حال رقابت با سامسونگ است.

سامسونگ چیپ ست apple a9 را می سازد

در حال حاضر دو کارخانه بزرگ سامسونگ قادر به ساخت چنین چیپ‌ست‌هایی هستند اما به‌دلائلی نا مشخص کارخانه حاضر در آستین تگزاس برای ساخت این چیپ‌ست‌های جدید انتخاب شده است. این کارخانه در اواخر سال 2012 با هزینه‌ 3.9 میلیارد دلاری به‌صورت ویژه برای ساخت چیپ‌ست‌های اپل توسط سامسونگ ساخته شد.

منبع

ارسال یک پاسخ