حافظه‌های موبایلی سامسونگ ePoP به مرحله تولید رسید

0
1619
به تولید انبوه رسیدن حافظه‌های ePoP سامسونگ برای موبایل و تبلت

شرکت سامسونگ خبر از آغاز تولید انبوه حافظه‌های پیشرفته موبایلی موسوم به ePoP داده است. حافظه‌های جدید سامسونگ ePoP از مدت‌‌ها به‌عنوان جایگزینی مدرن در این کلاس مطرح شده بودند اما تولید آن‌ها به دلائلی نامشخص تا به امروز به تاخیر افتاده بود. این فناوری مدرن امکان قرار ذادن دو حافظه مختلف را در یک چیپ‌ست مشترک فراهم می‌آورد که در هزینه و فضا صرفه‌جویی می‌کند.

سامسونگ ePoP مخفف embedded package on package است که در طی آن امکان ساخت یک پکیج حافظه تکی حاوی دی رم 3 گیگابایتی LPDDR3 و حافظه داخلی eMMC با ظرفیت 32 گیگابایت و کنترلر آن برای سامسونگ فراهم می‌شود. در این رابطه Jeeho Baek معاونت ارشد بخش حافظه در مجموعه سامسونگ الکترونیکس ضمن اشاره به حضور این فناوری در اسمارت‌فون‌‌های پیشرفته این برند از مزایای طراحی و سرعت و تعداد بیشتر برنامه‌های قابل اجرا به‌صورت همزمان سخن گفت.

حافظه‌های موبایلی سامسونگ ePoP به مرحله تولید رسید

از این فناوری باید به‌عنوان قدم بزرگی در صنعت حافظه موبایلی یاد کرد چرا که جایگذاری دو حافظه مختلف در یک چیپ‌ست می‌تواند تا 40 درصد در فضای کاری صرفه‌جویی انجام دهد. سامسونگ پیش از این، طراحی مشابه‌ای را برای دستگاه‌های پوشیدنی با همین فناوری ارائه داده بود اما این فناوری جدید به‌صورت اختصاصی برای دیوایس‌های قدرتمندتر نظیر موبایل و تبلت طراحی شده است.

حافظه‌های موبایلی سامسونگ ePoP به مرحله تولید رسید

ماژول LPDDR3 حاضر در چیپ سامسونگ ePoP از تکنولوژی ساخت 20 نانومتری بهره می‌برد و سرعت انتقال داده در آن با پشتیبانی از فناوری 64 بیتی به 1.866Mb/s می‌رسد. فضای اشغال شده توسط این چیپ‌ست تنها یک مربع با ضلغ 15 میلیمتری است که در آینده امکان هر چه کوچک‌تر شدن اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها را فراهم می‌آورد.

منبع

ارسال یک پاسخ