Snapdragon 768G چیپ‌ست اورکلاک شده‌ای از یک اورکلاک شده!

0
975
Snapdragon 768G چیپ‌ست اورکلاک شده‌ای از یک اورکلاک شده!

در اواسط آذرماه سال گذشته بود که شرکت کوالکام از اولین چیپ‌ست 7 نانومتری رده میانی خود با نام Snapdragon 765G و همتای غیر G رونمایی کرد که برای اولین بار از مودم 5G داخلی در ساختار آن‌ها استفاده شده بود. در این پروسسور از 1 هسته A76 در سطح بالا، یک هسته A76 دیگر در سطخ میانی و 6 هسته A55 در سطح پایین استفاده شده بود که در نسخه G فرکانس تک هسته سطح بالا از 2.3 به 2.4 گیگاهرتز ارتقا پیدا کرده بود و از لحاظ گرافیکی نیز با تغییرات دیگری در این ورژن روبرو می‌شدیم. شرکت کوالکام حالا از پروسسور دیگری در این کلاس به نام Snapdragon 768G رونمایی کرده که باید آن را نسخه اورکلاک شده‌ای از Snapdragon 765G دانست که این دومی خود نسبت به SD765 عادی اورکلاک شده است! Snapdragon 768G بدین‌ترتیب همچنان از دو هسته A76 در دو کلاستر مختلف و 6 هسته A55 در دسته پایین بهره می‌برد اما این بار فرکانس تک هسته سطح بالای آن از 2.4 گیگاهرتز به 2.8 گیگاهرتز رسیده است!

Snapdragon 768G چیپ‌ست اورکلاک شده‌ای از یک اورکلاک شده!

دیگر تغییر مهم در این پروسسور بی‌شک در بخش گرافیکی آن رخ داده که در این مورد نیز با ارتقاء فرکانس در گرافیکی روبرو می‌شویم که خود پیش از این اورکلاک شده است. فرکانس پردازنده گرافیکی Adreno 620 این چیپ‌ست از 625 مگاهرتز در 765G به 750 مگاهرتز افزایش پیدا کرده که احتمالا تأثیر بزرگی در بنچ‌مارک‌های گرافیکی و بازی‌های سنگین برجای خواهد گذاشت.

Snapdragon 768G چیپ‌ست اورکلاک شده‌ای از یک اورکلاک شده!

Snapdragon 768G ظاهرا اولین چیپ‌ست شرکت کوالکام است که گرافیک Adreno آن قابلیت ارتقاء درایور (همچون یک گرافیک کامپیوتری) را ارائه می‌دهد. این مجموعه همچنین از صفحه‌نمایش‌های با نرخ به‌روزرسانی تا 120 هرتز نیز پشتیبانی می‌کند.

مودم X52 داخلی این چیپ‌ست، تفاوتی نسبت به قبل نداشته و در اینجا نیز امکان پشتیبانی از شبکه 5G در باندهای فرکانسی mmWave و sub-6GHz در هر دو حالت SA و NSA وجود دارد. اولین گوشی مجهز به این چیپ‌ست، اسمارت‌فون جدید Redmi K30 Racing Edition است که امروز همزمان با این چیپ‌ست، معرفی شد.

منبع

ارسال یک پاسخ