ورود سونی به بازار واقعیت افزوده با SmartEyeglass

0
1122
ورود سونی به بازار واقعیت افزوده با SmartEyeglass

عینک گوگل تا مدت‌های مدید، یکی از متفاوت‌ترین گجت‌های پوشیدنی در بین تمامی رقبا بود و سایر تولید دیگر شرکت‌ها توانایی رقابت با آن را نداشت با وارد شدن نمونه‌های واقعیت افزوده‌ای همچون Gear سامسونگ، عینک Oculus و البته HoloLens‌ مایکروسافت، سونی نیز به این رده علاقه‌مند شده است. عینک جدید SmartEyeglass این برند برای رقابت با دیگران در این زمینه معرفی شده است.

این عینک که به‌طور کامل SmartEyeglass Developer Edition SED-E1 نامیده می‌شود از ظاهر چندان اسپرت و جذابی بهره نمی‌برد و علاوه بر این یک گجت دایره‌شکل سیمی نیز برای تامین انرژی دستگاه، جای‌‌گذاری دکمه‌ها و اتصال بی‌سیم (از طریق وای‌فای یا بلوتوث) به موبایل نیز همیشه باید به دستگاه متصل باشد و چون سیم آن نیز کوتاه است باید این گجت غیر جذاب را به لباس خود ناچارا متصل کنید. بدین‌ترتیب E1 دستگاهی نیست که هر کسی تمایل داشته باشد همیشه همراهش باشد. اما در زمینه امکانات با نمونه‌ای حرفه‌ای و راضی‌‌کننده روبرو هستیم.

ورود سونی به بازار واقعیت افزوده با SmartEyeglass

 

SmartEyeglass می‌تواند متناسب با محیط و تصویر پیش روی کاربران اطلاعاتی را به‌صورت واقعیت افزوده به نمایش بگذارد و به‌علت آنکه خود لنز یا شیشه دوربین به‌صورت نیمه‌شفاف با درجه شفافیت 85 درصد طراحی شده است دیگر نیازی به صفحه‌نمایش جداگانه همانند گوگل گلس نیست. در این عینک از فناوری نمایش هولوگرافیک استفاده شده که از جمله مدرن‌ترین شیوه‌های اجرا در این کلاس به حساب می‌آید. در ماژول سیمی همراه این عینک علاوه بر موارد گفته شده میکروفونی برای برداشت دستورات صوتی کاربران نیز حضور دارد.

ورود سونی به بازار واقعیت افزوده با SmartEyeglass

 

به‌عنوان یک نکته جذاب دیگر، این عینک به دوربینی 3 مگاپیکسلی نیز مجهز است که نه‌تنها برای برداشت تصویر بلکه برای تشخیص محیط پیش روی کاربران و ایجاد محتوای واقعیت افزوده متناسب با محیط نیز بکار گرفته می‌شود. سونی قرار است این عینک را در کشورهای ژاپن، آمریکا، انگلستان و آلمان در اختیار توسعه‌دهنده‌گان نرم‌افزاری قرار دهد و خریداران شرکتی نیز در کشورهای ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، هلند و سوئد از ماه مارچ به بعد می‌توانند این دیوایس را با قیمتی نزدیک به 840 دلار آمریکا تهیه کنند. سونی همچنین SDK نسخه یک این عینک را نیز برای ساخت برنامه‌های متناسب با آن در اختیار developer ها قرار داده است. برای استفاده از SED-E1 باید حداقل از گوشی با سیستم‌عامل اندروید 4.4 به بالا برخوردار بود.

منبع

ارسال یک پاسخ