به کمک سونی با گوشی خود در منزل را باز کنید

0
1355
قفل هوشمند جدید سونی qrio

با وجود تمامی پیشرفت‌های صورت گرفت در دنیای فناوری، شیوه باز شدن قفل‌های مختلف از جمله در منازل تاکنون تغییرات شگرفی را تجربه نکرده‌اند این موضوع اما در آینده نزدیک می‌تواند به لطف سونی تغییر کند. این شرکت به تازگی در یک پروژه کمک دسته‌جمعی (Crowdfunding) برای تهیه هزینه ساخت یک قفل هوشمند شرکت کرده که می‌تواند با گوشی موبایل در خانه را بگشاید.

قفل مورد حمایت سونی در پروژه‌ای در سایت ژاپنی Makuake قرار دارد و Qrio نام دارد. Qrio در حقیقت نتیجه یک همکاری مشترک مابین سونی و لابراتوار World Innovation Lab است و به سونی در یافتن بازارهای جدید بدون حضور نام تجاری خود کمک می‌‌کند.

قفل هوشمند جدید سونی qrio

 

قفل Qrio روی هر قفل معمولی در خانه نصب می‌شود و پس از آن با کمک بلوتوث نسخه چهار به‌صورت نرم‌افزاری در خانه را برای کاربران باز می‌کند. نکته بسیار جذاب در این میان امکان تهیه قفل‌های یدکی موقت و ارسال آن‌ها برای دوستان و آشنایان یا مثلا تعمیرکار برای ورود به منزل است که در مواقع نبودن در خانه بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. چهار باتری مخصوص CR123A حاضر در اQrio تا 1000 روز توان مورد نیاز دستگاه را تامین می‌‌کنند.

قفل هوشمند جدید سونی qrio

برای نصب این قفل به هیچ ابزاری نیاز نیست و کاربران عادی نیز می‌توانند به سادگی این قفل را در جای خود قرار دهند. پروژه سایت Makuake برای تهیه منابع مالی جهت ساخت این قفل هم‌اینک از انتظارات اولیه فراتر رفته و بیش از 170 درصد تامین بودجه داشته است. البته هنوز نیز می‌توان در این پروژه شرکت کرد و تا 20 درصد در قیمت آن تخفیف گرفت. این قفل در ماه می سال آینده با قیمت 130 دلار به بازار عرضه می‌شود. اطلاعات بیشتر در مورد Qrio را در این ویدئو ببینید.

منبع

ارسال یک پاسخ