سنسور رویایی سونی برای اکسپریا Z4

0
1403
سنسور دوربین جدید سونی

سونی از جمله معدود شرکت‌های سازنده سنسورهای موبایلی پیشرفته به حساب می‌آید که سنسورهای آن نه‌‌تنها در محصولات خود این شرکت بلکه در دیگر اسمارت‌فون‌های سایر شرکت‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سونی به تازگی سنسور موبایلی جدیدی را ارائه کرده که در مقایسه با نسل قبلی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را ارائه می‌‌کند.

این سنسور که به احتمال فراوان در نسل بعدی اسمارت‌فون‌های سونی به‌کار گرفته می‌شود به طور کامل IMX230 EXMOR RS نام دارد و همانند نسل قبلی یعنی IMX135 از وضوح 21 مگاپیکسل بهره می‌برند. سایز این سنسور 1/2.4 اینچ است و پیکسل‌ها در آن 1/1.2 میکرون اندازه دارند. به‌گفته سونی با کاهش سایز سنسور، علاوه بر کارایی در کیفیت تصویر این حسگر نیز تفاوت‌های بزرگی حاصل شده است که به‌خصوص تفاوت آن را در تصاویر HDR همچون تصویر زیر به خوبی می‌توان مشاهده کرد.

سنسور دوربین جدید سونی

به‌عنوان یکی دیگر از مهم‌ترین بهبودهای صورت پذیرفته در این سنسور باید به سیستم فوکوس Phase Detection اشاره کرد که برای اولین بار در محصولات سونی در این سطح به‌کار گرفته می‌شود. تعداد نقاط فوکوس در این دوربین به 192 نقطه افزایش یافته که مقایسه آن با 172 نقطه نسل پیشین بهبود فراوانی را نشان می‌دهد. برداشت HDR در این دوربین اینک علاوه بر وضوح بالاتر عکس از فیلم‌برداری 4K نیز پشتیبانی می‌کند. سونی قرار است این سنسور را در آوریل 2015 با قیمتی نزدیک به 18 دلار به بازار عرضه کند که این زمان بسیار به زمان تقریبی حضور در بازار نسل بعدی خانواده Z سونی یعنی Z4 نزدیک بوده و از این رو با درصد احتمال فراوان می‌توان از بکارگیری آن در این مدل اطمینان داشت.

سنسور دوربین جدید سونی

منبع

ارسال یک پاسخ