Square SQ6 اولین دوربین مربعی آنالوگ فوجی‌فیلم

0
1500
Square SQ6 اولین دوربین مربعی آنالوگ فوجی‌فیلم

شرکت فوجی‌فیلم که این روزها با دوربین‌های چاپ سریع سری Instax خود بر سرزبان‌ها افتاده امروز از اولین دوربین این سری با سایز مربعی 1:1 با نام Square SQ6 رونمائی کرد؛ Square SQ6 می‌تواند عکس‌هائی با نسبت 1:1 و با سایز 2.4×2.4 اینچ تولید کنید که برای قرارگیری در آلبوم‌های کوچک مناسب است. این دوربین‌ها در حالی که همه ما صدها عکس گرفته شده با موبایل در گوشی خود ذخیره داریم و اغلب فرصتی برای چاپ آنها نداریم دستگاه‌های جالبی به نظر می‌رسند که می‌توانند بار دیگر جذابیت را به عکس‌های گرفته شده باز گردانند.

Square SQ6 اولین دوربین مربعی آنالوگ فوجی‌فیلم

یک ویژگی جالب Square SQ6 ، گزینه نورگیری اتوماتیک آن است که در طی آن دیگر نیازی به تغییر تنظیمات برای بهبود نورگیری تصویر نیست و سنسور درون دوربین خود به صورت خودکار نور محیط را سنجیده و متناسب با آن سرعت شاتر دوربین را تنظیم می‌کند. در این مدل سه فیلتر رنگی متفاوت شامل فیلتر نارنجی، بنفش و سبز وحود دارد که می‌توانند با ترکیب با فلش، جلوه‌های متفاوتی را ایجاد کنند. یک گزینه جالب توجه دیگر نیز به قابلیت تنظیم فوکوس و روشنائی برای گرفتن بهتر تصاویر سلفی از فاصله نزدیک تعلق دارد که معمولا در اینگونه دوربین‌ها تا پیش از این نشانی از این ویژگی دیده نمی‌شد. طبق معمول البته یک آینه در کنار لنز برای گرفتن بهتر تصاویر سلفی در نظر گرفته شده است. برای برداشت تصاویر دسته‌جمعی هم یک تایمر 10 ثانیه‌ای در SQ6 در نظر گرفته شده است. حالت ماکرو برای گرفتن عکس‌های از فاصله نزدیک (30 سانتی‌متر و دورتر) و گزینه اکسپوژر دوگانه (برای جا دادن دو عکس در یک کادر) دیگر قابلیت‌های این دوربین را تشکیل می‌دهند.

Square SQ6 اولین دوربین مربعی آنالوگ فوجی‌فیلم

فوجی‌فیلم Instax Square SQ6 در سه رنگ سفید، طلائی و خاسکتری از 25 ماه مِی (4 خرداد 1397) با قیمت 129.95 دلار آمریکا عرضه شده و فیلم‌های آن نیز برای پک‌های 10 عددی، 12.54 دلار قیمت دارند. فوجی‌فیلم سال گذشته نیز دوربین دیگری را در این کلاس با نام Square SQ10 معرفی کرد که ترکیبی از یک دوربین دیجیتال و آنالوگ چاپ سریع است.

منبع

ارسال یک پاسخ