Steel HR Sport ساعت هوشمند ترکیبی Withings

0
1322
Steel HR Sport ساعت هوشمند ترکیبی Withings

شرکت نوکیا در سال 2016 کمپانی فرانسوی Withings (سازنده دستگاه‌های پوشیدنی) را خریداری کرد و پس از آن نام این کمپانی به Nokia Health تغییر پیدا کرد. نوکیا در این مدت ساخت دستگاه‌هائی مثل ساعت‌های هوشمند ترکیبی و نسخه ویژه ساعت هوشمند Withings Steel HR را در دستور کار خود قرار داد اما این بیزینس در ابتدای سال 2018 با اعلام توقف پروژه ساعت هوشمند نوکیا با شکست روبرو شد و این شرکت بار دیگر در ما می سال جاری میلادی به صاحب اولیه آن باز گردانده شد. این شرکت حالا پس از گذشت چندین ماه بار دیگر از خاکستر خود برخواسته و امروز ساعت ترکیبی Steel HR Sport را معرفی کرده است. Steel HR Sport شباهت‌های فراوانی به Steel HR اصلی دارد اما در آن برخی نکات جدید و آپدیت‌های جالب توجه دیده می‌شود.

Steel HR Sport ساعت هوشمند ترکیبی Withings

Steel HR Sport که رد پای طراحی قبلی را به وضوح در آن می‌توان مشاهده کرد تنها در یک سایز 40 میلی‌متری با ضخامت نسبتا زیاد 13 میلی‌متری ساخته شده که بدنه آن از جنس فولاد ضد زنگ بوده و حاشیه پیرامونی نیز برجسته است. عقربه‌های فلزی آنالوگ در هر دو صفحه سفید و مشکی ساعت به رنگ خاکستری تیره هستند و روی آن شیشه معدنی یا mineral glass وجود دارد. بند اسپورت سیلسکونی با عرض 20 میلی‌متری با سوراخ‌های متعددی که تنفس پوست را آسان می‌کنند، کامل‌کننده طراحی Steel HR Sport است. برای این مدل بند چرمی نیز قابل سفارش خواهد بود.

Steel HR Sport ساعت هوشمند ترکیبی Withings

جدا از ساعت شکیل انالوگ، در بخش بالائی این ساعت یک صفحه‌نمایش کوچک دایره‌شکل وجود دارد که قابلیت‌های هوشمندانه این ساعت تقریبا به طور کامل با آن در ارتباط هستند. در این ساعت درصد تکمیل شدن هدف تعیین شده برای روز به نمایش درآمده و از طریق آن می‌توان اعلان‌های گوشی، ضربان قلب، تعداد قدم‌ها، فاصله٫ کالری سوزانده شده، فعالیت‌های ورزشی و تنظیمات آلارم را مشاهده کرد.

 

در این ساعت امکان انتخاب بیش از 30 ورزش مختلف وجود دارد و طبق ادعای شرکت سازنده، این ساعت می‌تواند نوع فعالیت ورزشی شما را نیز هوشمندانه حدس بزند. نکات جدید اصلی در Steel HR Sport نسبت به گذشته به حضور GPS و قابلیت ارزیابی سطح تناسب اندام تعلق دارد. GPS در این مدل البته به صورت مستقل وجود ندارد و شرکت سازنده از این قابلیت با نام Connected GPS یاد می‌کند به این معنا که برای دنبال کردن مسافت طی شده، ارتفاع و تعداد قدم‌ها روی نقشه به GPS گوشی موبایل نیاز است. ارزیابی سطح تناسب اندام در این ساعت نیز از گزینه حداکثر مصرف اکسیژن یا VO2 Max بهره می‌برد.

Steel HR Sport ساعت هوشمند ترکیبی Withings

Steel HR Sport تا 50 متر زیر آب بدون مشکل به کار خود ادامه می‌دهد و بنابراین به راحتی می‌توان از آن در استخر یا زیر دوش استفاده کرد. باتری این ساعت در استفاده نرمال تا 25 روز٫ در حال ورزش تا 5 روز و در حالت ذخیره انرژی تا 20 روز دیگر نسبت به حالت عادی به کار خود ادامه می‌دهد. برای پر شدن کامل این باتری به 2 ساعت زمان نیاز است اما می‌تواند تنها در 1 ساعت تا 80 درصد ظرفیت خود پر شود. قیمت در نظر گرفته شده برای این مدل 199.95 دلار است و بند چرمی اضافه آن نیز 49.95 دلار قیمت دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ