این Study Watch است ساعتی با پدر و مادر گوگلی

0
1894
این Study Watch است ساعتی با پدر و مادر گوگلی

نزدیک به دو سال پیش با دگرگونی انجام شده در گوگل و تولد هولدینگ آلفابت که گوگل بخشی از آن است شرکت‌های متعدد دیگری به زیر مجموعه این برند افزود شد. این شرکت‌ها هریک در زمینه‌‌ای خاص فعالیت کرده و وظیفه متفاوتی در قیاس با گوگل اصلی دارند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به Verily اشاره کرد که در زمینه سلامت و مسائل مرتبط با پزشکی فعالیت می‌کند. این شرکت زیر مجموعه آلفابت امروز از یک ساعت هوشمند جدید به نام Study Watch رونمایی کرد که البته هیچ ارتباطی با پروژه ساعت‌های هوشمند مبتنی بر Android Wear گوگل نداشته و هدف مهم دیگری را دنبال می‌کند.

Study Watch به گفته Verily تنها روز و زمان را نشان می‌دهد و نمی‌توان هیچ اپلیکیشنی را روی آن نصب کرد. این ساعت حتی گام‌های شما را نیز نمی‌شمارد در عوض اما درون این ساعت مجموعه‌ای از سنسورهای مختلف نصب شده که می‌تواند داده‌های متعددی را از کاربران دریافت کند. از جمله این داده‌ها باید به ضربان قلب، میزان فعالیت رسانش سطح پوست (electrodermal) و حرکات اینرسیایی (inertial movements) اشاره کرد تمامی این داده‌‌ها درون خود ساعت به صورت کاملا کد گذاری شده قرار گرفته و پس از آن به سرورهای کلاد شرکت Verily‌ برای تحلیل ارسال می‌شوند.

به گفته این شرکت داده‌های این ساعت حداقل برای چند پروژه مهم مورد استفاده قرار می‌گیرند که از آن جمله می‌ـوان به یافتن الگویی در پیشرفت بیماری پارکینسون اشاره کرد. همچنین از این ساعت برای یافتن روندی که یک فرد سالم به یک فرد بیمار تبدیل می‌شود نیز استفاده خواهد شد.

Verily متأسفانه در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه و فروش Study Watch ندارد.

منبع

ارسال یک پاسخ