Super mCharge میزو 20 دقیقه‌ای گوشی را شارژ می‌کند

0
1667
Super mCharge میزو 20 دقیقه‌ای گوشی را شارژ می‌کند

روز گذشته شرکت میزو (که امسال در نمایشگاه MWC 2017 بدون هیچ گوشی موبایلی شرکت کرده است) از فناوری تازه‌ای برای شارژ سریع گوشی‌های موبایل به نام Super mCharge رونمایی کرد که در آن ادعا می‌شود که باتری می‌تواند فاصله صفر تا 60 درصد خود را تنها در 10 دقیقه طی کند و کل پروسه شارژ باتری از این طریق نیز می‌تواند تنها 20 دقیقه به طول بینجامد. میزو این فناوری را با ارتقا چشمگیر ولتاژ DC ورودی به گوشی به 11 ولت صورت داده که در این حالت با رسیدن جریان به 5 آمپر مجموعا توان بسیار زیاد 55 آمپری به مجموعه باتری منتقل شده و در نتیجه سرعت بسیار بالایی در شارژ در دسترس قرار می‌گیرد.

برای مقایسه توان شارژ Super mCharge با دیگر شارژرهای سریع تنها کافی ست بدانید که Quick Charge 3.0 کوالکام تنها توانی نزدیک به 15 تا 16 وات را منتقل کرده و پر توان‌ترین شیوه شارژ سریع یعنی Dash Charge و VOOC وان‌پلاس و Oppo (هر دو از زیر مجموعه‌های شرکت BBK) توانی نزدیک به 25 وات را منتقل می‌کنند. به عبارت دیگر Super mCharge نسبت به سریع‌ترین شارژرهای امروزی توان بیش از دو برابر را عرضه می‌کند. این توان دو برابری در مرحله اول نگرانی‌های سلامتی و امنیتی در بین کاربران ایجاد می‌کند که در این زمینه شرکت Meizu با اعلام این موضوع که بهره‌وری این شارژر نسبت به نسل قبلی آن به 98 درصد رسیده و تنها 2 درصد اتلاف حرارتی دارد سعی در اطمینان خاطر دادن به کاربران داشته است. به گفته شرکت سازنده دیوایس‌های ارائه شده با این قابلیت می‌توانند پس از 800 بار شارژ شدن (یعنی چیزی نزدیک به 2 سال استفاده از گوشی) هنوز 80 درصد از ظرفیت خود را حفظ کنند.

Super mCharge میزو 20 دقیقه‌ای گوشی را شارژ می‌کند

میزو حتی از بازطراحی کابل‌های مورد استفاده در این فناوری نیز غافل نبوده و اینک کابل‌هایی را به کار گرفته که می‌توانند توان 160 واتی (20 ولت و 8 آمپر) را تحمل کنند. در نهایت به گفته شرکت سازنده حداکثر دمایی که گوشی در حین شارژ به این وسیله متحمل خواهد شد تنها 38  درحه سانتیگراد است که بدین‌ترتیب امکان استفاده از گوشی حین شارژ شدن آن به آسانی فراهم می‌شود.

Super mCharge میزو 20 دقیقه‌ای گوشی را شارژ می‌کند

با اینکه روز گذشته خبری از گوشی با این فناوری در غرفه Meizu به گوش نمی‌رسید امروز یکی از غرفه‌داران این برند فاش کرده که گوشی دارای این فناوری شارژ از هم‌اکنون در حال توسعه است و تا اواخر سال 2017 یا اوائل 2018 گوشی واقعی به بازار عرضه می‌شود. اطلاعات دیگری در مورد این گوشی و مشخصات آن البته هنوز در دسترس نیست.

منبع

ارسال یک پاسخ