TCL‌و زنده کردن یک ایده 10 ساله: ساعت موبایلی

0
692
TCL‌و زنده کردن یک ایده 10 سال: ساعت موبایلی

ایده تبدیل یک اسمارت‌فون به یک محصول پوشیدنی یا همان ساعت موبایلی به هیچ عنوان ایده جدید و دست‌نخورده‌ای نیست و نخستین بار Nokia Morph این ایده را حداقل در دنیای کانسپت‌ها عملی ساخت؛ این دیوایس که صحبت از آن در سال 2008 آغاز شده و ویدئویی نیز از طرز کار آن و تبدیل دستگاه به تبلت در هنگام باز شدن به نمایش گذاشته شد که در آن دستگاه امکان پیچیده شدن به دور دست و عمکرد به عنوان یک ساعت هوشمند را داشت البته هیچ‌گاه به بازار راه‌ نیافت . پس از آن در سال 2016 در رویداد Lenovo Tech World سلبریتی دنیای یوتیوب، Meghan McCarthy گوشی دیگری را با ظاهر Morph به نمایش گذاشت (ویدئوی زیر) که بار دیگر به دور دست پیچیده می‌شد و بار دیگر از کانسپت ساعت موبایلی سخن می‌گفت.

 

حالا سایت CNET‌ گزارش کرده است که کمپانی TCL (صاحب امتیاز برند بلک‌بری و آلکاتل)، در حال کار روی گوشی تاشوی جدیدی‌ست که می‌‌تواند به ساعت هوشمند تبدیل شود و این تنها یکی از 5 گوشی تاشوئی‌ست که طبق این گزارش TCL‌ در حال توسعه آنهاست. به جز این گوشی قابل تبدیل به اسمارت‌واچ، در لیست تاشوهای این برند دو تبلت و دو گوشی دیگر نیز دیده می‌شود. یکی از این تبلت‌ها به سمت داخل مثل یک گوشی تاشوی عادی خم می‌شود و دیگری دارای نمایشگری خارجی‌ست. در بین گوشی‌ها هم یکی با خم‌شوندگی رو به داخل و دیگری رو به خارج دیده می‌شود.

TCL‌و زنده کردن یک ایده 10 سال: ساعت موبایلی

TCL در زمینه ساخت گوشی‌های خم‌شونده تنها نیست و شرکت‌های متعددی از نمونه‌های گمنامی مثل Royole FlexPai  گرفته تا سامسونگ و هواوی، همه در پس تسخیر بازار در سال 2019 با این فناوری جدید هستند اما با توجه به رده قیمتی بسیار بالای آنها حداقل در سال جاری، احتمال اندکی برای تبدیل شدن این دستگا‌ه‌ها به نمونه‌های فراگیر و محبوب در کوتاه مدت وجود دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ