اوضاع نامطلوب سامسونگ Z1 در هند

0
1435
فروش پایین سامسونگ z1 در هند

چندی پیش و از پس ماه‌ها انتظار و به تعویق افتادن‌های پیاپی، سامسونگ نخستین تجربه سیستم‌عامل جدید تایزن را در یک گوشی با شخصات ضعیف با نام Z1 به بازار هند معرفی کرد. این گوشی با وجود مشخصات نا امید‌کننده، حداقل با نزدک 92 دلار، قیمت بسیار مناسبی داشت اما اینک طبق بررسی‌های جدید صورت گرفته از بازار، کاربران هندی تمایل چندانی به خرید این گوشی از خود نشان نمی‌دهند.

در کشور هندوستان نزدیک به 950 میلیون کاربر تلفن همراه وجود داد که در کمال تعجب دو سوم از این جمعیت باورنکردنی هنوز از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند. این تعداد بی شمار و این پتانسیل فوق‌العاده همه برندهای بزرگ را به این بازار تشنه و بی‌نظیر کشیده است. اما رقابت در هند با هیچ کشور دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست. در این کشور نزدیک به 280 برند مختلف تولیدکننده اسمارت‌فون وجود دارد که به‌جز چند ده نام معروف هیچ‌یک از آن‌ها حتی به گوش‌تان نیز آشنا نیستند. مسئله مهم در هند ارائه گوشی‌های با امکانات بالا اما با قیمتی فوق‌العاده مناسب و عمدتا زیر 100 دلار است و گوشی‌های مدرن با قیمت‌های فراتر از این رقم (حدا از نمونه‌های استثنایی)، شانسی برای بقا ندارند.

سال گذشته حتی گوگل نیز به این بازار بکر علاقه‌مند شد و سری اختصاصی One را با پشتیبانی در حد نمونه‌های نکسوس با همکاری سازندگان محلی همچون Micromax به بازار ارائه کرد. سری One با وجود تبلیغات بی‌اندازه فراوان در جهت جذب کاربران هندی و تعیین قیمتی بسیار مناسب هنوز در سطح فوق‌العاده‌ای عمل نکرده است. دیگر شرکتی که هند را برای یک تجربه جدید انتخاب کرد، سامسونگ بود. گوشی Z1، ما‌ه‌ها و شاید سال‌ها علاقه‌مندان به سیستم‌عامل تایزن را به انتظار گذاشت تا اینکه بالاخره راهی بازار هند شد این گوشی با اینکه تنها 92 دلار قیمت داشت اما از لحاظ مشخصات بسیار ضعیف عمل کرده است و نه‌تنها در صفحه‌نمایش و دوربین، حرفی برای گفتن ندارد بلکه ارائه تنها 1000 برنامه برای سیستم‌عامل تایزن در مقابل بیش از یک میلیون برنامه برای اندروید واقعا قطره‌ای در یک اقیانوس به حساب می‌آید.

فروش پایین سامسونگ z1 در هند

طبق آخرین بررسی‌های بازار، خریداران هندی تمایل چندانی به تهیه Z1 از خود نشان نداده و فروش این مدل از انتظارها پایین‌تر قرار دارد. سامسونگ البته با تمهیداتی نظیر اختصاص کل رقم فروش اپلیکشن‌ها به سازندگان آن‌ها و ارائه تایزن در تلویزیون و ساعت‌های هوشمند، امیدوار است که کاربران و برنامه‌نویسان بیشتری به این سیستم‌عامل جذب شود. هرچند که با ارتقا نیافتن مشخصات سخت‌افزاری مدل‌های این خانواده بعید است استقبال کاربران و برنامه‌نویسان از روند فعلی تایزن با تغییری روبرو شود.

منبع

ارسال یک پاسخ