U Ultra و U Play خوب نمی‌فروشند؛ اوضاع نابسامان HTC

0
1321
U Ultra و U Play خوب نمی‌فروشند. اوضاع نابسامان HTC

اوضاع شرکت HTC از چندین سال پیش به این سو چندان مناسب نیست و این امر را نه‌تنها خانم چر وانگ (Cher Wang) مدیرعامل این شرکت و سهام‌داران آن بلکه مردم عادی و طرفداران این برند نیز به خوبی می‌دانند. این شرکت از نزدیک به یک سال پیش و پس از ناموفق بودن در تغییر سمت و سوی بازار به سمت HTC 10 تلاش فراوانی در ایجاد تغییرات در رده محصولات خود کرد و ارائه دیوایس‌هایی نظیر U Play و U Ultra در همین راستا قرار داشت. این تلاش‌ها نیز پس از گذشت زمان نسبتا طولانی از حضور U Play و U Ultra طبق گزارشی که HTC امروز منتشر کرده ظاهرا چندان پر ثمر نبوده و این برند همچنان روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد.

U Ultra و U Play خوب نمی‌فروشند. اوضاع نابسامان HTC

HTC امروز برخلاف دیگر شرکت‌های هم‌رده که گزارش سه‌ماهه اول سال 2017 خود را چندی پیش منتشر کردند به گزارش ماه آوریل این شرکت بسنده کرده و طبق آن 9 درصد کاهش درآمد و 6 درصد کاهش کلی درآمد سالیانه را اعلام کرده است. این دو رقم به خوبی به فروش پایین‌تر از حد انتظار هر دو گوشی پلی و الترا اشاره دارد که هر دو اندکی از سطح کلاس خود قیمت بالاتری را از کاربران طلب می‌کنند. از میان این دو مدل به خصوص U Ultra با وجود برخورداری از دو صفحه‌نمایش و دوربین‌های با کیفیت و مشخصات پردازشی مناسب، امتیاز چندان بالایی را در بررسی‌های صورت گرفته توسط کاربران حرفه‌ای دریافت نکرد و مشکلاتی همچون بدنه براق جاذب اثر انگشت و قیمت بالای آن موانع بزرگی را بر سر راه موفقیت این مدل قرار داده‌اند.

دوست‌داران HTC امیدوارند با گوشی بعدی این برند که HTC U 11 نام دارد و در تاریخ 16 می (26 اردیبهشت) به صورت رسمی منتشر می‌شود اوضاع این برند بار دیگر به شرایط قابل‌قبولی باز گردد. در این میان HTC امید دارد تا با فروش دومین کارخانه اسمارت‌فون خود در کشور چین و شهر شانگهای از هزینه‌های اجرایی خود به میزان زیادی بکاهد و ظاهرا در پی کسب سود در حوزه دیگری به جز موبایل یعنی واقعیت مجازی و VR است.

منبع

ارسال یک پاسخ