حس خوب انسان بودن

2
3144

شاید عنوانی که انتخاب کرده ام در نگاه اول برای یک مطلب در زمینه ادبیات مناسب بنظر برسد نه کامپیوتر ، اما این بهترین عنوانی است که توانستم برای معرفی جامعه لینوکس اوبونتو انتخاب کنم. جامعه ای که آخرین نگارش لینوکس خودشان را بدون هیچ چشم داشتی و به صورت کاملا رایگان از هلند برایم ارسال کردند. اگر تمایل دارید بیشتر بدانید روی ادامه مطلب کلیک کنید.

ماجرا از جایی شروع شد که به طور تصادفی در یک وبلاگ خواندم اوبونتو سی دی های لینوکس خود را به طور رایگان برای علاقمندان در سرتاسر دنیا پست می کند. حتی با وجود اینکه این دوست عزیز گفته بود که سی دی ها را در ایران دریافت کرده با خودم گفتم شاید همین یک دفعه بوده که این اتفاق افتاده اما وقتی در کمال ناباوری دیدم که 2 هفته بعد 5 سی دی تر و تمیز از این نگارش لینوکس آمد دم در خانه باورم شد که هنوز هم آنقدر در دنیا انسانیت وجود دارد که ما ایرانی ها را هم انسان به حساب بیاورند! درست مثل مفهوم اسم Ubuntu که به آفریقایی یعنی “انسان بودن به واسطه دیگران”.

Ubuntu CD cover(Click to enlarge)

تصویر کاور سی دی مربوطه (برای تصویر بزرگتر کلیک کنید)

هنوز از دریافت این سی دی ها ذوق زده و خوشحالم و البته کمی هم با محیط زیبای این برنامه سر و کله زده ام که واقعا لذت بخش است. خصوصا که به طور پیش فرض در صورت اجرای Live سی دی می توانید از ده ها برنامه کاربردی مفید آن هم استفاده کنید از جمله مجموعه زیبای Open Office ، مرورگر Firefox و برنامه های خوب دیگر. در ضمن برای اولین بار هم از طریق لینوکس به اینترنت وصل شدم که واقعا لذت بخش بود.

شما هم می توانید با وارد کردن آدرس دقیق پستی خود در این صفحه و اندکی انتظار (دو تا سه هفته) صاحب چند سی دی زیبا و مفید اوبونتو شوید.

اطلاعات بسیار عالی به زبان فارسی در سایتهای زیر وجود دارد که شما را به خواندن آنها دعوت می کنم.

سایت ویکی پدیا

مجله شبکه

وبلاگ “در دیجیتال”

راهنمای فارسی اوبونتو

2 دیدگاه

ارسال یک پاسخ