ویندوز10 بزودی برای گوشی های متعدد

0
1326
ارائه ویندوز 10 برای طیف وسیعی از گوشی های لومیا

نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز یعنی ویندوز10 (Windows 10) قرار است به‌صورت یکتا برای دسک‌تاپ و گوشی‌های موبایل ارائه شده پیش از این نسخه Technical Preview این سیستم‌عامل برای برخی گوشی‌های سری لومیا از جمله لومیا 630 ارائه شد حالا طبق یک اظهارنظر رسمی قرار شده است که این ورژن از ویندوز برای گوشی‌های دیگر حتی گوشی‌های ضعیف‌تر نیز ارائه شود.

اطلاعات جدید در این رابطه از Gabriel Aul، یکی از مدیران داخلی ویندوز مایکروسافت در پستی در بلاگ ویندوز در دسترس قرار گرفته است وی در این پست با اشاره به هزاران سوالی که هر روزه در مورد زمان در دسترس قرار گرفتن ویندوز10 برای سایر گوشی‌های سری لومیا از وی پرسیده می‌شود، خبر از ارائه نسخه بعدی Technical Preview با پشتیبانی از مدل‌های متعدد داده است.

ویندوز10 - ارائه ویندوز 10 برای طیف وسیعی از گوشی های لومیا

Aul در ادامه دلیل انتخاب گوشی‌های محدود و خاص در نخستین بیلد ویندوز10 در ماه گذشته را اجبار در انتخاب از میان مدل‌های مختلف با فضای پارتیشن سیستمی کافی عنوان کرد که از سوی کارخانه در دستگاه تعبیه شده‌ است. این مشکل اینک با فناوری تحت عنوان partition stitching و امکان ری‌سایز کردن پارتیشن سیستمی به صورت داینامیک برطرف شده و به‌همین علت اینک می‌توان گوشی‌های بیشتری را به جمع مدل‌های پشتیبانی‌کننده از ویندوز10 افزود. در لیست ارائه شده در این پست وبلاگی به 36 گوشی مختلف اشاره شده که حضور برخی عناوین همچون لومیا 520 و لومیا 810 در آن جالب توجه می‌نماید. این لیست البته هنوز 100 درصد به معنای ارائه نسخه نهایی ویندوز برای این گوشی‌ها نیست اما احتمال فراوان در این زمینه می‌رود. با کلیک کردن روی دکمه منبع به لیست کامل این گوشی‌ها دست پیدا می‌کنید.

منبع

ارسال یک پاسخ