ادامه حیات تبلت‌های Windows RT

0
1467
حضور برخی ویژگی‌های ویندوز 10 در Windows RT

پس از پایان یافتن مراسم رونمایی از نسخه دهم ویندوز و اعلام خبر حضور آن به‌صورت مشترک در PC، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های موبایل، انتظارها برای آپدیت شدن پروژه شکست خورده مایکروسافت یعنی تبلت‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز RT زنده شد. خبر جدید در این زمینه، حضور برخی ویژگی‌های نسخه 10 در RT با وجود آپگرید نشدن کلی دستگاه به ویندوز 10 است.

پروژه ویندوز RT که نخستین بار چهار سال پیش در CES 2011 رونمایی شد تلاش ناموفقی از سوی مایکروسافت برای انتقال تجربه ویندوز به کلاس تبلت‌ها و رقابت با اندروید و iOS در این کلاس بود. این پروژه در عمل اما با مشکلات متعددی همراه شد که ناسازگاری با برنامه‌های دسک‌تاپی ویندوز و محدودیت در تعداد برنامه‌های ارائه شده مهم‌ترین موارد آن را تشکیل می‌دادند. RT در سال‌های بعد و تغییر CEO‌ مایکروسافت کاملا به کنار گذاشته شد و هیچ شرکت در حال حاضر مشغول تولید آن نیست. خبر امیدوارکننده برای دارندگان این تبلت این است که با وجود آنکه برخلاف انتظارهای اولیه امکان آپدیت سیستم‌عامل RT به ویندوز 10 وجود ندارد اما برخی از ویژگی‌های نسخه دهم برای آن ارائه می‌شود.

حضور برخی ویژگی‌های ویندوز 10 در Windows RT

خبر جدید در این رابطه از سوی سایت WinSupersite منتشر شده است و در آن با اینکه به صراحت به دو تبلت Microsoft Surface RT و Microsoft Surface 2‌ اشاره شده است اما به احتمال فراوان این آپدیت شامل دیگر ورژن‌های RT نیز خواهد شد. در مورد ویژگی‌هایی که از ویندوز 10 به RT‌ جدید منتقل می‌شود هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست.

منبع

ارسال یک پاسخ