Xbox One X پروژه اسکورپیو معرفی شد: تغییر فقط در ظاهر

0
3449
Xbox One X پروژه اسکورپیو معرفی شد: تغییر فقط در ظاهر

شرکت مایکروسافت نزدیک به دو ماه پیش ایکس باکس One X را به عنوان قوی‌ترین کنسول بازی دنیا در نمایشگاه E3 2017 معرفی کرد. پردازش در این کنسول با پروسسور کاستوم AMD با 8 هسته 2.3 گیگاهرتزی انحام می‌شود و توان پردازش گرافیکی آن به 6 ترافلاپ می‌رسد. حالا پس از گذشت چند ماه از ارائه این محصول امروز پیش‌فروش آن از سوی مایکروسافت آغاز شد و جدا از این کنسول جدید Xbox One X پروژه اسکورپیو نیز معرفی شد. ایکس‌باکس وان X پس از معرفی با عنوان پروژه اسکورپیو شناخته می‌شد و حالا مایکروسافت تصمیم گرفته برای داغ‌تر کردن هرچه بیشتر تنور کنسول جدید خود یک نسخه متفاوت از ایکس باکس وان X را با نام Xbox One X پروژه اسکورپیو معرفی کند.

 

این کنسول در مقایسه با Xbox One X اصلی تنها در طراحی و شکل ظاهری متفاوت است و یک طرح نقطه نقطه روی بدنه کنسول دیده می‌شود و عنوان پروژه اسکورپیو نیز هم روی بدنه دستگاه و هم روی دسته بازی آن نقش بسته است. یک تفاوت دیگر این کنسول با نسخه اصلی پایه یا استند عمودی آن است که کنسول به زیبایی روی آن قرار می‌گیرد. یک نکته جالب اینکه کسانی که هم‌اکنون کنسول ایکس باکس وان X را سفارش داده‌اند در واقع نسخه اسکورپیو را پیش‌خرید کرده‌اند چرا که به گفته یکی از مسئولان مایکروسافت، نسخه اسکورپیو در حال حاضر تنها ورژن قابل پیش خرید این کنسول است.

 

مثل قبل، مایکروسافت در مورد این کنسول نیز از عبارت 4K واقعی استفاده کرده که به نوعی طعنه به حریف قدیمی در زمینه upscaling کردن بازی‌های به این وضوح است. قیمت این کنسول همچنان 499 دلار بوده و گزارش‌های جدید حاکی از این حکایت دارد که پیش‌فروش این کنسول هنوز نیامده در حال اتمام است.

منبع

ارسال یک پاسخ