XPERIA XZ3 فقط یک دوربین دارد: 48 مگاپیکسل!

0
1645
XPERIA XZ3 فقط یک دوربین دارد: 48 مگاپیکسل!

چندی پیش خبرهائی در مورد اکسپریا XZ3 درون قاب منتشر شد که به حضور دو دوربین در بخش پشتی دستگاه اشاره داشت اما سونی همزمان از یک سنسور دوربین 48 مگاپیکسلی با نام IMX586 رونمائی کرد که احتمالا باید شاهد حضور تکی آن در XPERIA XZ3 باشیم. سونی پیش از این در خانواده پرچمداران خود در XZ2 Premium حضور دو دوربین را تجربه کرده بود اما طبق تصاویر 360 درجه‌ای و شایعات تأیید نشده ظاهرا، XPERIA XZ3 راه مدل قبلی را نرفته و این گوشی تنها دارای یک دوربین در بخش پشتی خود خواهد بود.

XPERIA XZ3 فقط یک دوربین دارد: 48 مگاپیکسل!

طبق این اطلاعات که از بنچ‌مارک GFXBench به دست آمده با گوشی جدیدی به نام H8416 روبرو هستیم که در آن یک دوربین 47 مگاپیکسلی دیده می‌شود. همانطور که می‌دانید در اکثر بنچ‌مارک‌ها اطلاعات ضعیف‌تری نسبت به حالت عادی درج می‌شود و در این مورد نیز احتمالا با یکی از همین موارد روبرو هستیم و بنابراین با درصد اطمینان بالائی می‌‌توان از 48 مگاپیکسلی بودن دوربین در XZ3 سخن گفت. این سنسور 48 مگاپیکسلی حتی از دوربین 40 مگاپیکسلی که هواوی در P20 پرو به کار گرفته بود نیز پیکسل‌های بیشتری دارد و از همان فناوری Quad Bayer بهره می‌برد.

جدا از این اطلاعات، ظاهرا خبرها و تصاویری در مورد یک گوشی سونی با دوربین دوگانه نیز منتشر شده است و شاید این بار به جای یک گوشی با دو اسمارت‌فون جدید روبرو باشیم. تا رونمائی از گوشی‌ (یا گوشی‌های) جدید سونی در 30 آگوست بیش از یک ماه دیگر زمان باقی‌ست و تا آن زمان احتمالا چندین بار دیگر با اطلاعات تأیید نشده‌ای از این دست روبرو می‌شویم.

منبع

ارسال یک پاسخ