بالاخره تأیید شد: سامسونگ نوت 7 ریفر می‌فروشد

0
3741
بالاخره تأیید شد: سامسونگ نوت 7 ریفر می‌فروشد

نزدیک به یک ماه پیش خبر مبنی بر عرضه گوشی‌های تعمیری گلکسی نوت 7 سامسونگ یا اصطلاحا نوت 7 ریفر یا ریفوربیش به برخی بازارها منتشر شد. بنا به گفته‌های منبع این خبر، The Korea Economic Daily، سامسونگ قصد دارد نوت 7 ریفر (که تنها باتری آن عوض شده) را به بازارهای مختلف به خصوص بازارهای نوظهوری مثل هند و ویتنام عرضه کند. در این خبر به کاهش ظرفیت باتری گوشی از 3500mAh اولیه به 3000mAh اشاره شده بود و با مشخص شدن علت انفجارها و مشکلات گلکسی نوت7 اینک می‌توان با اطمینان از ایجاد نشدن مجدد مشکل برای این گوشی سخن گفت. چندی بعد از انتشار این خبر، برخی منابع نسبت به ارائه نوت 7 ریفر در این کشورها ابراز تردید کردند.

بالاخره تأیید شد: سامسونگ نوت 7 ریفر می‌فروشد

این خبر اما امروز رسما از سوی سامسونگ تأیید شده و در بیانیه‌ای که در این مورد به سایت The Verge ارائه کرده هدف اصلی از ارائه Note 7 ریفر به بازار را مسائل محیط زیستی و جلوگیری از تأثیرات محیطی عنوان شده است. سامسونگ برای خلاص شدن از دست این میزان زیاد گوشی‌های نوت7 تنها سه راه حل پیش رو دارد که در حالت اول گوشی‌های ریفر به بازار عرضه می‌شود در حالت دوم از قطعات دستگاه در گوشی‌های دیگر استفاده می‌شود و در حالت سوم از فلز و قطعات دستگاه برای بازیافت و ساخت قطعات دیگر استفاده می‌شود. سامسونگ اما راه‌حل اول را انتخاب کرده که مطمئنا با سود بیشتری برای این شرکت همراه بوده و دور ریز و مسائل محیط زیستی آن نیز کمتر خواهد بود.

سامسونگ در بیانیه خود به اعلام قریب‌الوقوع جزئیات این گوشی‌ها از جمله نام، مشخصات آنها و قیمت در نظر گرفته برای این مجموعه اشاره کرده است و در همین بیانیه نیز به ارائه نشده این گوشی‌ها در آمریکا (احتمالا برای پرهیز از تأثیرگذاری بر بازار S8 و +S8) اشاره کرده است. بدین‌ترتیب ظاهرا این گوشی‌ها، حتی نوت7 نیز خوانده نمی‌شوند و نام دیگری برای آنها انتخاب خواهد شد.

منبع

ارسال یک پاسخ